Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

A Yaya Toure dostał zgodę na transfer, o ile ktoś wyłoży odpowiednią sumę. Kto będzie bronił w ustawieniu Xavi-Iniesta-Fabregas (bo jeśli wszyscy będą zdrowi to w takim zestawieniu zobaczymy ich nie raz)? Trochę ryzykowne wydaje sie posiadanie w kadrze tylko jednego typowego DM jakim jest Keita :-k

Odnośnik do komentarza

Barca złożyła oficjalną ofertę Arsenalowi za Fabregasa. Skoro piszą o tym już na oficjalnej stronie, wydaje mi się, że jeszcze przed mistrzostwami Cesc zostanie nowym zawodnikiem Katalończyków, na co zresztą mam ogromną nadzieję. :)

Oferta odrzucona

 

 

Ciekawe na ile opiewała ta ofertę. Jeżeli faktycznie tak jak prasa wcześniej podawała około 35-45 mln euro to nie potrzebnie na faks tracili. Fabregas jest wart przynajmniej 60 mln euro i naprawdę nie ma co wierzyć, że Arsenal odda swojego najlepszego zawodnika za tak małą kwotę. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe na ile opiewała ta ofertę. Jeżeli faktycznie tak jak prasa wcześniej podawała około 35-45 mln euro to nie potrzebnie na faks tracili. Fabregas jest wart przynajmniej 60 mln euro i naprawdę nie ma co wierzyć, że Arsenal odda swojego najlepszego zawodnika za tak małą kwotę. 

 

Powinna być to kwota porównywalna do sumy zapłaconej za Kakę. Tutaj mówimy o znakomitym i młodziutkim zawodniku, gwiazda światowego formatu na lata.

 

Co do odejścia Toure, to nie pozostaje tylko Keita, ale również solidny wychowanek Busquet.

Odnośnik do komentarza

Ja mimo wszystko wierzę, że kluby dojdą do porozumienia. Fabregas jest bardzo zdeterminowany, aby zagrać znów w domu, a Wenger nie będzie chciał robić z niego niewolnika.

 

Dlaczego? Ponieważ nie są w stanie zagwarantować mu pewnego miejsca w składzie. To bez skrupułów wykorzystuje jego sprytny i przebiegły menedżer robiąc szum wokół swego klienta.

Odnośnik do komentarza

Tutaj więcej szczegółów:

 

Jak poinformował Joan Oliver FC Barcelona złożył formalną ofertę na piśmie za Fàbregasa.

 

Dyrektor generalny wyjaśnił, że w ten sposób kataloński klub rozpoczyna formalny proces negocjacyjny w sprawie transferu kapitana Arsenalu Londyn:

 

„Wszyscy wiedzą, że Cesc chce grać w Barcelonie. Wszyscy wiedzą, że my chcemy go kupić. I tutaj pojawia się trzeci aktor, czyli Arsenal. Każde porozumienie jest uzależnione od nich. Do przedwczoraj prowadzone były rozmowy nieformalne, ale od wczoraj, tj. 1 czerwca, prowadzimy oficjalne negocjacje z angielskim klubem, a zgodnie z mechanizmem takiej operacji najpierw przedstawia się konkretną, formalną ofertę. I tak też wczoraj popołudniu uczyniliśmy, wysyłając pisemną ofertę za Fàbregasa”

 

Yuste optymistą

 

Wiceprezydent ds. sportu Rafa Yuste powiedział:

 

„Mam nadzieję, że Cesc przejdzie do Barcelony jak najszybciej. Jestem optymistą. To oczywiste, że rodzina piłkarza, drużyna i całe otoczenie klubu bardzo ciepło przywitałoby Ceska. Dlatego nie uczynimy nic, co mogłoby negatywnie wpłynąć na ten transfer. Nie będzie żadnego pośpiechu, ale nie będziemy także przeciągać sprawy. Teraz piłka jest po stronie Arsenalu, a ponieważ łączą nas świetne relacje z tym klubem, to jestem optymistą”

 

Negocjacje prowadzi sekretariat techniczny z Txikim Begiristainem i Raúlem Sanllehím na czele.

 

Arsenal odrzuca ofertę

 

Nie trzeba było długo czekać na stanowisko Arsenalu w sprawie oficjalnej oferty za Cesca. Londyński klub wyklucza transfer kapitana zespołu.

 

"Cesc Fabregas ma podpisany kontrakt do 2015 roku, jest wysoko cenionym członkiem zespołu i jest częścią naszych planów na przyszłość.

 

Śledziliśmy doniesienia prasowe w ostatnich tygodniach, które mówiły o rzekomych rozmowach na temat przenosin Cesca. Rozmów nie było, była jedynie wymiana informacji w której jasno wyraziliśmy, że Fabregas nie jest na sprzedaż. Mimo to wczoraj otrzymaliśmy oficjalną ofertę za Cesca, którą złożyła Barcelona. W odpowiedzi prosto i jasno daliśmy do zrozumienia, jeszcze raz, że nie interesuje nas sprzedaż naszego kapitana.

 

Dla jasności, nie wyszliśmy z żadną kontrofertą, ani nie rozpoczęliśmy żadnych rozmów. FC Barcelona oficjalnie ogłosiła, że będą respektować naszą decyzję i mamy nadzieję że dotrzyma słowa".

_______________

 

Według TV3 pierwsza oferta Barcelony wynosiła 35 milionów euro.

 

 

 

 

FCBarcelona.cat / Arsenal.com

Odnośnik do komentarza

Vend - FYM w jakimś temacie pisał, że Valdes nie jest w trójce najlepszych hiszpańskich bramkarzy, więc nie wiem czy ta dyskusja do czegoś doprowadzi ;).

 

No offence, ale niektórym białe klapki na oczach przesłaniają rzeczywistość:P. Choć z tym

top3 w swoim fachu na świecie
to raczej przesada, ale że jest wart 25mln to IMO rzecz bezdyskusyjna.
Odnośnik do komentarza

O Cambiasso akurat pamiętałem, ale imo on jest słabszy od tej trójki (chociaż jego akurat mało razy widziałem, więc ciężko mi go dobrze ocenić). W każdym razie to trio to tylko moja subiektywna opinia, nikt się nie musi z nią zgadzać ;)

Odnośnik do komentarza

O Cambiasso akurat pamiętałem, ale imo on jest słabszy od tej trójki (chociaż jego akurat mało razy widziałem, więc ciężko mi go dobrze ocenić). W każdym razie to trio to tylko moja subiektywna opinia, nikt się nie musi z nią zgadzać ;)

 

Spoko, przecież najwyraźniej zgadza się z nią Boski Diego :roll:

 

p.s nie chodzi mi o Milito ;)

 

A żeby nie OT to tak zapytam fanów, po co Barcelonie Fabregas? Macie Xaviego, Iniestę i jeszcze jakiegoś młodego Hiszpana (chyba Sergio). Barca kupiła już Villę (fakt, napastnika dużej klasy potrzebowała) ale jak już na siłę ma kogoś jeszcze kupować to lepiej dla niej skupić się na walce o Mascherano albo zostawić w składzie Toure...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...