Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

a sa przeciez jeszcze Pedro, Bojan

Jest jeszcze Keirrison de Souza Carneiro, który na wypożyczeniach furory nie zrobił, ale pewnie szansę w jakimś sparingu dostanie :-k

 

Keirisson jest wypozyczony do Fiorentiny do czerwca 2011 roku

 

najnowsze wiesci mowia o zaawansowanym stanie postepow nad nowym kontraktem dla Thiago i braku porozumienia w sprawie umowy dla Jonathana (choc klub nad tym pracuje)

 

w sieci krazy coraz wiecej plotek o kolejnych wzmocnieniach - pojawiaja sie nazwiska Hazarda i Ribery'ego, ale prawde mowiac zadnego z nich nie chcialbym widziec na Camp Nou w kolejnym sezonie

 

co do Fabregasa, podobno odpada mozliwosc wlaczenia w transfer Toure (uff?), Selcuk twierdzi, ze jego podopieczny woli kierunek - Manchester, chociaz moim zdaniem Toure nigdzie sie z klubu nie ruszy

Odnośnik do komentarza

Żadnych Riberych nie chcemy na Camp Nou ;) Vila przyszedł, jeśli Ibra zostanie to mamy niesamowicie mocny atak, będzie tylko problem, żeby zmieścić wszystkich na boisku, ale można stosować rotację :) Toure musi zostać, to nasz najlepszy i najsilniejszy DMC, do tego z powodzeniem raził sobie na środku obrony. Ja ciągle pamiętam jego bramkę w finale CdR przeciw Athleticowi.

Fabregas? Czemu nie, ale wtedy Keita albo Sergio będzie musiał odejść, a że Sergio jest wychowankiem to pewnie odejdzie Keita.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że przyszedł Villa. Może to zdopinguje Ibrahimovica do solidnej roboty, bo w sumie rozczarowywał w Lidze Mistrzów. Przyjście Villi powinno dać mu kopa, bo jak nie, to jego obecność będzie zbędna. Znaczy obecność Szweda.

Odnośnik do komentarza

Ja radzę wszystkim zapomnieć o odejściu Keity. Pep wielokrotnie w trakcie sezonu podkreślał, że to absolutnie kluczowy zawodnik w jego układance.

Nawet raz, pewnie troche żartobliwe, fakt, stwierdził, że to ostatni zawodnik którego by oddał z zespołu :). Malijczyk jak tylko byl zdrowy w tym roku byl absolutnym pewniakiem i wielokrotnie prezentował wyborna forme. Jesli ktos bedzie mial odejsc ze srodka by zrobic miejsce Fabregasowi to na pewno bedzie to Toure. Mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie, choc wszystkie znaki na niebie i ziemi na to zaczynaja wskazywac...

Odnośnik do komentarza

O Ronaldo mówiono to samo, że go nie puszczą, że dobrze mu w Menchesterze, że nikt tyle za jednego zawodnika nie zapłaci itp. ale Ronaldo gra w Realu. Fabregas może być niezadowolony, że kolejny sezon bez sukcesów. Ale jeżeli faktycznie Arsenal zaśpiewa sobie pieniądze podobne do tych co ManU za Ronaldo to raczej nici z transferu.  

Odnośnik do komentarza
Jesli ktos bedzie mial odejsc ze srodka by zrobic miejsce Fabregasowi to na pewno bedzie to Toure

Tyle, ze Toure jest zmiennikiem. Nikt nie będzie kupował Fabregasa na ławkę. Albo się Barca przestawi z 4-3-3 na 4-4-2, żeby zmieścić wszystkich pomocników, albo ktoś z tria Xavi-Keita-Iniesta odstąpi miejsce Cescowi...No to zgadywanie na kogo padnie nie jest chyba strasznie trudne ;)

Oczywiście przy założeniu, ze wszyscy zdrowi i w optymalnej dyspozycji.

 

Nie napalajcie się zbyt Panowie bo tu chodzi o duuze sumy, a Barca i tak ma juz spore długi.

Real, który od dekady "już bankrutuje" w zeszłym roku wydał ćwierć miliarda na wzmocnienia. Chyba ktoś nie wie jak kluby funkcjonują. Może mieć zyliard długu, ale jeśli stać go na jego obsługę to nie widzę problemu.

 

z innej beczki: Barcelonę w barwach La Furia Roja na mundialu będzie reprezentować 7 graczy:

Xavi, Puyol, Iniesta, Pique, Busquets, Pedro i VALDES.

Szczególnie cieszy mnie fakt, ze VV wreszcie się gdzieś przejedzie z reprezentacją :)

Odnośnik do komentarza

me_who, ale Ty naprawdę widzisz Barcelonę grającą środkiem Xavi-Iniesta-Cesc? Bez defensywnego pomocnika? IMHO to mogłaby być katastrofa. A o odejściu Toure pisałem nie w tym kontekście, że Fabregas wskakuje w jego pozycje( na boisku czy ogólnie w zespole), tylko że ewentualne przyjście Cesca uświadomi Yayi, że teraz Guardiola jeszcze rzadziej będzie go wystawiał w pierwszej '11' i to skłoni Iworyjczyka do odejścia.

 

cypress, z tym wskazywaniem to chodziło mi bardziej o to, że Toure odejdzie, nie o to, że Fabregas przyjdzie, choć w pewnym sensie trochę to się łączy.

 

 

Ja kompletnie nie widzę Fabregasa w obecnej Barcelonie. To piłkarz wręcz idealny, naturalny zastępca Xaviego i to właśnie po jego odejściu powinien być kupiony. Problem oczywiście z tym czy do tego czasu nie kupi go Real czy tam Chelsea. W tej chwili mamy w środku dwóch pewniaków - Xaviego, Inieste. Piłkarzy zdecydowanie ofensywnych. Zawodnik defensywny do środka to ktoś wybierany przez Pepa z nie mniej znakomitej trójki - Sergio, Toure, Keita. Naprawdę nie widzę na tę chwilę Cesca tutaj KOMPLETNIE. No bo jak? Trzech wirtuozów? Ktoś z tej trójki stałe na ławce? Zachwiejemy tylko równowagę... A kupowaniu tej klasy zawodników( z absolutnego światowego topu) na zasadzie 'w razie kontuzji...' jest IMHO bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Ale ja tylko mówię o tym jak by wyglądała sytuacja kadrowa w Barcelonie. Ja nie sądzę, żeby Cesc przyszedł do Barcelony na ławkę i nie sądzę, by Xavi czy Iniesta się na nią dali wysłać bez walki, albo dali się rotować. Skoro DMC nie można usunąć, to jak chcesz ich wszystkich poupychać?? :)

Ja nie mówię jak ja bym to widział, ale jak to może wyglądać.

Odnośnik do komentarza
W porównaniu do odblaskowych pomarańczy i zielonożółtych, to jest postęp.

 

Nom, jednak mimo wszystko, czemu (przynajmniej w ostatnich latach) away Barcy są zawsze takie pstrokato-brzydkie?

 

No i nie wiem, ale wolę jak w domowym komplecie portki sa granatowe a nie czerwone. Jakoś bardziej współgrają z koszulką :-k

 

A mi się jakoś te portki podobają bardziej. Tzn portki jak portki, ale jako całość te stroje wydają mi się całkiem dobre.

 

edit: Po głębszym zastanowieniu, chyba masz racje, że granatowe pasują bardziej. Wciąż jednak uważam, że stroje domowe są całkiem niezłe.

Odnośnik do komentarza
Pedro w sierpniu ubiegłego roku podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt. Klub w ramach podziękowań za świetną postawę w zakończonych niedawno rozgrywkach pragnie zwiększyć jego zarobki. W sezonie 2009/10 22-latek strzelił 23 bramki, z czego 12 w lidze.

 

Joan Laporta osobiście zapewnił Pedro, że klub podniesie jego apanaże i podjął działania zmierzające ku temu. Postawa pochodzącego z Teneryfy zawodnika nie pozostała niezauważona przez Vicente del Bosque, trenera reprezentacji narodowej. Został włączony do 23-osobowej kadry, która za kilkanaście dni rozpocznie walkę o zdobycie Mistrzostwa Świata na turnieju w RPA.

 

Nowy kontrakt przewiduje takie same warunki, na jakich zatrudniony jest obecnie Bojan Krkic. Pedro będzie otrzymywać 1,7 mln euro rocznie, a klauzula odejścia wynosząca 75 mln zostanie najprawdopodobniej podniesiona. Obecny kontrakt obowiązuje do 2014 roku, lecz niewykluczone, że obie strony podejmą działania w kierunku jego przedłużenia o jeden lub dwa lata.

 

Pedro, urodzony 28. czerwca 1987 roku w Santa Cruz de Tenerife, zaliczył debiut w pierwszej drużynie 12. stycznia 2008 roku w 19. kolejce ligowej. Przeciwnikiem Barçy była Murcia, a spotkanie zostało rozegrane na Camp Nou. Przed kolejnym sezonem Guardiola zabrał wychowanka na zgrupowanie do Szkocji, a w ciągu sezonu zawodnik występował zarówno w ekipie Pepa, jak i Barçy Atletic Luisa Enrique.

 

23. sierpnia 2009 roku strzelił pierwszą oficjalną bramkę dla FC Barcelony. Miało to miejsce na San Mames, macierzystym obiekcie Athletic Bilbao, w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii. Przeszedł do historii jako pierwszy piłkarz, który strzelił gola we wszystkich sześciu rozgrywkach klubowych. Poza wspomnianym Superpucharem Hiszpanii były to Superpuchar Europy, liga hiszpańska, Liga Mistrzów, Puchar Hiszpanii oraz Klubowe Mistrzostwa Świata. W jutrzejszym meczu z Arabią Saudyjską ma okazję zaliczyć debiut w reprezentacyjnych barwach. Czy ktoś przypuszczał rok temu, że kariera Pedro może się rozwinąć w tak błyskawicznym tempie?

 

 

 

Sport

To jest niewatpliwie dobra wiadomosc. Widac, ze Laporta stara sie zamknac swoja prezydenture w klubie naprawde mocnymi akcentami. Jesli jeszcze za jego czasow uda sie sprowadzic Fabregasa to pewnie zapisze sie naprawde zlotymi zgloskami w historii klubu (jesli ktos ma watpliwosci, ze do tej pory tak sie nie stalo ;] )

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...