Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

We wczorajszych derbach Barcelony FCB pokonala Espanyol. Niestety bardzo duzo w tym zaslug pana Iturralde Gonzaleza, ktory w 35 minucie podyktowal karnego dla Barcelony za faul na Xavim, ktorego nie bylo. Komentator w stacji, na ktorej ogladalem mecz, byl pewien, ze gwizdek sedziego po upadku Xaviego w szesnastce bedzie oznaczal rzut wolny dla Espanyolu i zolta kartke dla naszego pomocnika za nurkowanie, a tymczasem okazalo sie zupelnie inaczej. Najgorsze jest to, ze ten mecz bedzie idealna pozywka dla wszystkich przeciwnikow Barcelony, ktorzy beda mieli swietna podstawke by krzyczec, jak to sedziowie w La Liga faworyzuja Barcelone.

 

Inna sprawa, ze zwyciestwo bardzo cieszy, bo z Espanyolem w ostatnich latach gralo nam sie ciezko (zeby wspomniec tylko porazke na Camp Nou z poprzedniego sezonu). Chcac wyroznic jakiegos pilkarza... hmm... dobrze zagral Iniesta, Ibrahimovic, Toure i Puyol. Reszta bez szalu, chociaz Valdes kilkakrotnie udowadnial, ze babole z poprzednich spotkan to juz dla niego zamknieta przeszlosc. Teraz Barce czeka wyjazd na klubowe Mistrzostwa Swiata i na tym zakonczymy pilkarski rok.

 

Visca!

Odnośnik do komentarza

http://www.as.com/fu...dasdasftb_3/Zes

 

 

O fuck, w jaki sposób po takim zagraniu można podyktować karnego? Biedny Espanyol :glaszcze:

 

Jeszcze bezczelne zachowanie Xaviego, który jeszcze przed upadkiem wznosi ręce żeby sędzie podyktował karnego. :picard:

 

Może wcześniej się szarpali jednak w żadnej z tych powtórek nie było pokazane nic po czy można by się przewrócić a i przewrotka wyglądała raczej jak potknięcie się podczas cofania. A karnego wskazał chyba boczny, bo główny w pierwszej chwili był bez reakcji.

Odnośnik do komentarza

My tu przeżywamy zimę, mróz i śniegi, a nikt nie napisał, że Barcelona stworzyła historię. Wczorajsza wygrana z Estudiantes oznacza, że wygraliśmy wszystko co wygrać mogliśmy. I to wszystko w pół roku. To jest coś niesamowitego. Teraz to my ustanowiliśmy granicę, do której będą dążyć wszystkie kluby. I wydaje mi się, że na chwilę obecną nie ma drużyny, która jest w stanie to powtórzyć.

 

W lidze prowadzimy, z grupy Ligi Mistrzów wyszliśmy. To był świetny rok, zakończony w wielkim stylu. Cóż tu więcej pisać? Cieszy to, że grają wychowankowie, grają coraz lepiej. Choć cały czas mam w myślach wypowiedź Ramona Martineza, który stawia ogromne zarzuty, że Barcelona szkoli dla siebie, a Real oddaje swoich zawodników do innych klubów... Ponadto wypada wspomnieć o tym jak bardzo ortodoksyjnych zawodników jego zdaniem tworzy Barca. Szkoda słów, Real traci do nas wiele w szkoleniu i jakoś muszą sobie to tłumaczyć.

 

Cieszy rozwój Pedro, z tej mąki będzie chleb. A w kolejce czeka jeszcze choćby Jeffren. O przyszłych zawodników możemy być spokojni :).

Odnośnik do komentarza

Nie nazwałbym tego zarzutem. To że Barcelona szkoli dla siebie, a Real niestety nie to prawda. Bo tacy piłkarze jak Negredo, Soldado, Mata to klasowi piłkarze w lidze hiszpańskiej. Mata i Negredo nawet łapią się do kadry narodowej. Nie powiedziałbym, żeby Soldado był słabysz o Krikica, a Mata od Pedro. Arbeloa po odejściu załapał się do Liverpoolu. Z wychowankami tragedii nie ma z tym, że korzyść z tego mają Savilla, Valencia czy Getafe. A czy wychowankowie Barcelony potrafią odnaleźć się w nowych klubach trudno powiedzieć. Nie wielu z nich odeszło z Barcelony ostatnio. Fabregas gdy był jeszcze juniorem i chyba ostatnio do Tottenhamu (zapomniałem jak on się nazywał) ale szału nie zrobił. Pique jakoś furory w Premiership czy wcześniej Zaragozie nie robił. I to że w Barcelonie zaczął być jednym z najlepszych obrońców na świecie to chyba dla wszystkich niespodzianka. Barcelona ma świetny okres w wychowankami jak kiedyś ManU. Ale nie wydaje mi się żeby co roku dołączał ktoś ze szkółki i był wzmocnieniem dla drużyny jak to jest ostatnio. Wczoraj w livescore podawał ktoś ile wychowanków gra w najlepszych ligach świata i zdecydowanie prowadził Real. Real ma inną polityke w sprawie wychowanków i woli ich wypożyczyć do słabszego klubu żeby się ogrywał, a nie od razu do pierwszej drużyny. Tak było z Granero, De la Redem, który pechowo ma przerwaną karierę. I teraz tak jest z Perejo i Torresem, Beueno.

 

PS. Gratuluje 6 zwycięstwa w tym roku.

Odnośnik do komentarza

Kolejne trofeum na pewno cieszy :) Obecnie Barcelona to obecnie najlepszy zespół na świecie i to bardzo dobra wiadomość. Niestety meczów na KMŚ nie oglądałem, ale podobnie jak Timon cieszę się z tego, że w Dumie Katalonii grają wychowankowie, którzy bardzo szybko się rozwijają i już jako młodzi chłopcy dużo wnoszą do gry, gdyby tak było jeszcze w Ekstraklasie :/

 

pescar do Kogutów przeszedł Dos Santos :)

Odnośnik do komentarza

Niestety meczów na KMŚ nie oglądałem, ale podobnie jak Timon cieszę się z tego, że w Dumie Katalonii grają wychowankowie

 

 

 

Którzy odchodzą przed 18-stym rokiem życia i kupujecie ich potem za 30-40 mln :keke:

 

Dos Santosa odkupicie za 3-4 lata za 35 mln :D

 

A tak poważnie, to gratulacje, bo gracie magicznie - ciekawe kiedy (i jak duży będzie) przyjdzie kryzys formy...

Odnośnik do komentarza

Nie nazwałbym tego zarzutem. To że Barcelona szkoli dla siebie, a Real niestety nie to prawda. Bo tacy piłkarze jak Negredo, Soldado, Mata to klasowi piłkarze w lidze hiszpańskiej. Mata i Negredo nawet łapią się do kadry narodowej. Nie powiedziałbym, żeby Soldado był słabysz o Krikica, a Mata od Pedro. Arbeloa po odejściu załapał się do Liverpoolu. Z wychowankami tragedii nie ma z tym, że korzyść z tego mają Savilla, Valencia czy Getafe. A czy wychowankowie Barcelony potrafią odnaleźć się w nowych klubach trudno powiedzieć. Nie wielu z nich odeszło z Barcelony ostatnio. Fabregas gdy był jeszcze juniorem i chyba ostatnio do Tottenhamu (zapomniałem jak on się nazywał) ale szału nie zrobił. Pique jakoś furory w Premiership czy wcześniej Zaragozie nie robił. I to że w Barcelonie zaczął być jednym z najlepszych obrońców na świecie to chyba dla wszystkich niespodzianka. Barcelona ma świetny okres w wychowankami jak kiedyś ManU. Ale nie wydaje mi się żeby co roku dołączał ktoś ze szkółki i był wzmocnieniem dla drużyny jak to jest ostatnio. Wczoraj w livescore podawał ktoś ile wychowanków gra w najlepszych ligach świata i zdecydowanie prowadził Real. Real ma inną polityke w sprawie wychowanków i woli ich wypożyczyć do słabszego klubu żeby się ogrywał, a nie od razu do pierwszej drużyny. Tak było z Granero, De la Redem, który pechowo ma przerwaną karierę. I teraz tak jest z Perejo i Torresem, Beueno.

 

PS. Gratuluje 6 zwycięstwa w tym roku.

 

Całe szczęście Real ostatnio zmądrzał i zamiast tracić głupio sprzedaje z klauzulą odkupu. A co do Barcy, wiadomo jest świetna atmosfera to nawet młodym się świetnie gra.

 

A tak poważnie, to gratulacje, bo gracie magicznie - ciekawe kiedy (i jak duży będzie) przyjdzie kryzys formy...

 

Martwi to, że już przyszedł. Niby gramy dobrze, ale tracimy głupie gole itp. Mało jest pewnych efektownych zwycięstw a dużo wymęczonych 1 golem, niektóre dzięki sędziemu... Coraz bardziej przypomina mi się kryzys Rijkarda, nic nie chce wpaść, chcemy wejść z piłką do bramki. Obym się mylił :)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że mały kryzys już się pojawił, ale nie przesadzajmy. To, że zespół nie wygrywa już na luzie paroma bramkami przewagi, o niczym nie świadczy. Np. w LM trochę się Barca męczyła, awans zapewniła sobie dopiero w ostatniej kolejce. Jednak jak podliczono wszystkie mecze, to okazało się, że zawodnicy Guardioli utrzymywali się przy piłce przez średnio 69% czasu! Tak więc najważniejszego elementu wspaniałej gry drużyna nie zatraciła - szybki odbiór piłki pressingiem i później utrzymywanie jej krótkimi podaniami.

 

Martwi niestety uzależnienie od paru piłkarzy. Messi zdaje się być nie do zastąpienia i widać było to w KMŚ. Zlatana też nie ma kto zastąpić, bo Henry jest bez formy, a Krkic to mimo wszystko nie ta klasa. Iniesta to kolejny przykład (bez niego gra w finale KMŚ nie wyglądała już tak sexy).

 

Jednak największym zagrożeniem jest zmęczenie. Wściekłem się ostatnio, gdy odkryłem, że jutro Barca gra w Kuwejcie pokazowy mecz za €2M. Zespół wykończony, tracie świeżość, dopiero co zaliczył trudny turniej, a teraz jedzie na występy jak jakiś cyrk. No ale cóż... To jednak firma i musi zarabiać.

Odnośnik do komentarza

Niestety meczów na KMŚ nie oglądałem, ale podobnie jak Timon cieszę się z tego, że w Dumie Katalonii grają wychowankowie

 

 

 

Którzy odchodzą przed 18-stym rokiem życia i kupujecie ich potem za 30-40 mln :keke:

 

Dos Santosa odkupicie za 3-4 lata za 35 mln :D

 

A tak poważnie, to gratulacje, bo gracie magicznie - ciekawe kiedy (i jak duży będzie) przyjdzie kryzys formy...

To, że piłkarze odchodzą z Hiszpanii przed 18-tym rokiem życia to akurat wina prawa, bo np. w Anglii wcześniej można podpisywać zawodowe kontrakty.

 

Fajnie, że jest kolejne trofeum. Teraz przed Barcą stoi chyba największe wyzwanie w tym sezonie, czyli ponowna wygrana w Lidze Mistrzów.

Odnośnik do komentarza

Czy można się wypalić po 18. miesiącach pracy? Teoretycznie można, a Pep może to udowodnić -> link

 

Mam nadzieję, że to tylko dziennikarskie gadanie. A może Pep osiągnął już wszystko, zespół miał okres perfekcyjnej gry i nie ma miejsca na poprawę? W dodatku wielka presja, jeszcze większe oczekiwania i sporo "życzliwych" wokoło, którzy tylko czyhają na potknięcie? W dzisiejszej Wyborczej zacytowano Guardiolę, który po finale KMŚ powiedział - "przyszłość jest ciemna. Nigdy nie zdołamy przebić tych osiągnięć".

Odnośnik do komentarza
Lionel Messi został na uroczystej gali w Zurychu wybrany najlepszym piłkarzem mijającego roku według FIFA. Tym samym zamyka rok pełen spektakularnych sukcesów, zarówno drużynowych, jak i indywidualnych. W głosowaniu trenerów i kapitanów reprezentacji narodowych Messi (1073 punkty) wyprzedził kolejno Cristiano Ronaldo (352), Xaviego (196), Kakę (190) oraz Andresa Iniestę (134).

 

Sam Argentyńczyk po odebraniu nagrody powiedział „To najlepszy sposób uwieńczenia wspaniałego roku dla Barcelony, moich kolegów z zespołu oraz dla mnie, dziękuję bardzo."

 

Trzy z pięciu

 

Piłkarze Barcelony byli niejako gwiazdami gali, było zajęli bowiem trzy miejsca w pierwszej piątce finalistów. Messi, Xavi oraz Iniesta polecieli do Zurychu prosto z Kuwejtu. Leo miał dodatkowo podczas ceremonii wsparcie rodziców.

 

Rok Messiego

 

Nagroda FIFA World Player zamyka niesamowity rok dla Leo Messiego. Grał jedną z pierwszoplanowych ról wiodąc Dumę Katalonii do sześciu najważniejszych klubowych tytułów. Jego półka indywidualnych nagród wzbogaciła się o Złotą Piłkę, Onze d’Or, nagrody dla najlepszego napastnika oraz piłkarza Ligi Mistrzów, a także zawodnik turnieju o Klubowe Mistrzostwo Świata. Bezsprzecznie był to rok Barcelony, a w szczególności jej największej gwiazdy, Lionela Messiego.

 

 

[FCBarcelona.cat]

 

Szczerze mówiąc, ani zwycięzca, ani rozmiary wygranej (ilość głosów) nie powinny nikogo dziwić :)

Odnośnik do komentarza

Jednak największym zagrożeniem jest zmęczenie. Wściekłem się ostatnio, gdy odkryłem, że jutro Barca gra w Kuwejcie pokazowy mecz za €2M. Zespół wykończony, tracie świeżość, dopiero co zaliczył trudny turniej, a teraz jedzie na występy jak jakiś cyrk. No ale cóż... To jednak firma i musi zarabiać.

 

Robią to samo z siebie co Real swego czasu, cyrk objazdowy. Liczy się tylko kasa, zmęczenie piłkarzy to już inna bajka. Mam nadzieję, że skończy się to tak samo jak w przypadku Królewskich :).

Odnośnik do komentarza

Ze strasznie objazdowego cyrku 6 piłkarzy podstawowego składu zagrało w mega-komercyjnym meczu Katalonia - Argentyna ;)

Myślę, że Barca już za czasów Ronaldinho się przejechała straszliwie na meczach komercyjnych, więc nie sądzę, by znowu powtórzyli ten błąd - tym bardziej, że zarząd jest mniej więcej ten sam co wtedy, więc wie w czym takie spotkania mogą zaszkodzić. Taki mecz może stanowić jednostkę treningową, przecież nie muszą grać na 100%.

Pozostaje kwestia, czy Guardiola chciał taki sparing, czy zrobiono go wbrew niemu :-k

Dopiero jeśli ta druga możliwość jest prawdziwa, to bym się wkur..zył.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...