Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Brazyliczyk Ronaldinho nie zagra do końca obecnego sezonu. Powodem jest kontuzja mięśnia prawego uda.

 

Napastnik Barcelony nabawił się urazu podczas czwartkowego treningu. W piątek rano Ronaldinho został poddany szczegółowym badaniom, które potwierdziły, że będzie musiał pauzować około sześciu tygodni.

 

Niewykluczone, że Ronaldinho nie założy już koszulki Barcelony. Co raz częściej mówi się bowiem o jego odejściu z katalońskiego klubu. Jego pozyskaniem poważnie zainteresowany jest podobno włoski AC Milan.

Ciekaw jestem czy to osłabienie czy może wzmocnienie dla Barcelony.

Odnośnik do komentarza

i tak Ronaldinho od dawna nie grał więc jego braku nie powinniśmy jakoś znacząco odczuć

poza tym na jego miejsce mamy dobrze spisującego się na lewym skrzydle Iniestę i przypuszczam, że nawet gdyby R10 był zdrowy to Rijkaard i tak chętniej stawiałby na bardziej aktywnego Katalończyka

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Grzelo. I dla samego zawodnika i dla klubu będzie lepiej jak się rozstaniemy. Ronaldinho może odżyje w innym miejscu, będzie miał jakieś wyzwania nowe, a Barca pozbędzie się "kolesia na którego wszyscy patrzą i mu ufają, bo kiedyś był bogolem i w końcu kiedyś się przełamie".

Btw, ciekawe czy jak pójdzie do Milanu to zrobi tam taką samą furorę jak Rivaldo :keke:

Odnośnik do komentarza

Oglądałem wczorajszy mecz Barcelony, no i nadal jest źle. Ten zespół ma moc kisielu :| Są powolni, schematyczni, zaspani, zerodynamiczni i w ogóle usypiający. Snuli się jak muchy po boisku i dopiero po 25 minutach drzemki część się obudziła i zapewne ze zdumieniem stwierdziła, ze mecz już trwa. Schalke nie wierzyło we własne szanse, to był ich jedyny błąd. Bo gdyby uwierzyli, dali się ponieść fantazji i zachowali zimną krew, to mogli po tych 25 minutach prowadzić ze 3-1 (no bo jak Xavi nie wykorzystał jedynej pięknej akcji w pierwszej połowie to nie wiem :-k). Sam gol tez kabaretowo-kuriozalny i zasługa najlepszego na placu Bojana Krkica (swoją drogą to ten chłopak jest nadgeniuszem, albo ten zespół jest już tak słaby skoro najlepszym graczem jest 17-letni młokos). W drugiej połowie Barca chociaż starała się coś wydumać ale robiła to w stylu, który doskonale opisuje emota :picard:

Nawet Krkic już był słaby. Gwoździem do trumny w tym meczu było wygwizdywanie Henry'ego przez publikę bo to że Frank zostanie wymachany chusteczkami przy zdejmowaniu Krkica można było przewidzieć. Może jednak te gwizdy to były zasługa kibiców gości z Gelsenkirchen, którzy przez pierwszą połowę zagłuszali niemy tłum kibiców katalońskich. Mecz beznadziejny. Cieszy tylko awans, ale w półfinale już nie dostaliśmy najsłabszego rywala z całej stawki ale najlepszego. I będzie dramat jak ten zespół będzie nadal prezentował taką dyspozycję.

Odnośnik do komentarza

Na dzisiejsze spotkanie z Reacreativo do kadry meczowej włączony został Messi :jupi:

Bardzo szybko się wykurował po ostatniej knt. Dziś pewnie jeszcze nie zawita na murawie, ale to dobra nowina przed potyczką z Man Utd.

Są też oczywiście złe wieści. Urazy leczą Iniesta, Bojan i Henry i dziś nie zasiądą nawet na ławce.

 

Lista powołanych:

 

Valdés, Pinto, Abidal, Thuram, Sylvinho, Zambrotta, Puyol, Milito, Edmílson, Márquez, Touré Yaya, Xavi, Gudjohnsen, Messi, Eto'o, Giovani, Víctor Vázquez, Ezquerro

Odnośnik do komentarza
Słyszałem, że kibice nalegali na jego występ i Rijkaard się zgodził. I masz babo placek :D

I to ma być trener, który pod naporem kibiców wstawia zawodnika na jego niekorzyść :/

 

Frajerzy, po prostu szkoda słów co te łajzy robią. Byłem bardzo cierpliwy, przez dwa lata siedziałem cicho ale już mam po prostu powyżej uszu to co Ci "piłkarze" robią w tym sezonie. Pieprzone pasibrzuchy myślące o swojej kabzie i sławie :/ Wynocha, rozgonić mi to całe towarzystwo. Dziwnym trafem najlepszymi graczami w tym sezonie są wychowankowie, a cała horda najemników tylko cieszy miskę, że trafiło do takiego klubu.

To jest po prostu żałosne co ten zespół (może lepiej powiedzieć "grupa osób bez wspólnego celu") odstawia w tym sezonie. Poniżej wszelkiej krytyki.

Ciekawe czy w ogóle się wturlają do LM jak będą robili takie popisy jak ten dzisiejszy i kilka poprzednich.

Laporta, człowieku, obudź się!

Bardzo dobre słowa! Jeżeli Laporta będzie dalej spać to my będziemy znów na minusie, w końcu dotarło do mnie, że brazylijski "Crack" nigdy nie będzie taki jak był, a i że Rijkaard już nigdy nie będzie potrafił tak prowadzić zespołu jak kiedyś.

A co do twoich słów o wychowankach, co do Bojana się zgodzę, na 300% ale Giovani nie! On jest zły, że Bojan daje z siebie wszystko i strzela bramki, i tym samym, gdy ma okazję sępi się jak jakiś junior :doh!: Henry chcę odejść, bo Rijkaard nie daje go na jego pozycję, wszyscy są wkurzeni na trenera, prócz Laporty. Nie wiem może jak kibice będą machać dalej chusteczkami dotrze do Ryjka, że nie daje rady!

A tak to pozostaje tylko czekać, co się stanie z Ronaldinho i Rijkaardem.

Odnośnik do komentarza

Sorry, że post pod postem.

Dla mnie ciekawy był wczoraj widok Eto'o, który niemal cały czas grał na lewej stronie.

I trzeba mu przyznać, że gdzie nie gdzie grał jak Ronaldinho za dawnych lat.

Szczególnie podobało mi się to jak ośmieszył dwóch piłkarzy, mijając ich jak pachołki, zauważmy fakt, że Eto'o miał tylko metr miejsca :>

Moim zdaniem Samuel powinien iść na to lewe skrzydło, a ten Heniek niech se gra na środku i zobaczymy.

Co do bramki na 2-2 to nie będę tego komentował :doh!:

Odnośnik do komentarza
Adriano Galliani, wiceprezydent AC Milan, poinformował na łamach internetowego wydania "La Gazzeta dello Sport", że włoski klub porozumiał się juz w sprawie transferu z Brazylijczykiem Ronaldinho.

- Teraz trzeba ustalić finansowe detale z "Barcą" - powiedział Galliani.

 

Suma odstępnego miałaby wynieść 20-30 mln euro, a Brazylijczyk, dwukrotnie wybierany najlepszym piłkarzem świata, miałby zarabiać około 9 mln euro rocznie.

 

Roberto De Assis, brat i agent Ronaldinho (fot) w jednej osobie potwierdził, że jego brat doszedł do porozumienia z AC Milanem w sprawie jego przejścia do klubu i warunków kontraktu indywidualnego. Zawodnik zagra dla zespołu z Mediolanu już od przyszłego sezonu, a jego porozumienie z Milanem kończy domysły na temat sportowej przyszłości Brazylijczyka.

 

- Rzeczywiście, Milan i Ronaldinho są zgodne. Teraz umowa musi być dogadana z Barceloną. Po prostu dajcie nam czas - stwierdził Roberto De Assis.

 

La Gazzetta dello Sport, która ujawniła treść rozmowy z Assisem szacuje, że Ronaldinho podpisze umowę do 2012 roku, a rocznie z kasy klubowej ubędzie około ośmiu milionów Euro na jego wynagrodenie. Milan zapłaci dodatkowo Barcelonie od 20 do 30 milionów Euro za transfer definitywny.

seriea.pl

 

Kolejna plota czy może coś jest na rzeczy?

Odnośnik do komentarza

Nie chcę patrzeć na tą drużynę, tych gwiazdorów, tego trenera. Tytuł, jak najbardziej zasłużenie, trafi do Realu - gratuluję. Sam już nie wiem, czy chcę, żeby FCB osiągnęła triumf w Lidze Mistrzów. Znowu będzie gadanie, że wszystko jest ok, że La Liga to tylko wypadek przy pracy. Trudno, wolę zero sukcesów od oglądania tych żenujących meczów obecnych piłkarzy. Jeżeli zarząd nie zrobi nic w kierunku zmian, kolejny sezon będzie łudząco podobny do dwóch poprzedzających go.

 

Edit: Prof, znowu miałeś rację :] .

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc to już dawno nie podchodziłem do meczów Barcy z nastawieniem : "Nie wiem czy oglądać ten mecz, bo nie jestem pewien czy chcę się niepotrzebnie denerwować". To co ostatnio się dzieje w klubie to jakaś porażka. Potrzebny jest ktoś z silną ręką, który pozamiata bałagan (bynajmniej nie pod dywan) i zrobi tutaj porządek.

Ale wczorajszy mecz chwilami mógł się podobać. Fajnie zagrał Eto'o, podobała mi się gra Gudjohnsena (którego Rijkaard nadal nie lubi i szybko go zdjął z boiska). Nieźle też spisywali się Toure i Milito, ale to wszystko to trochę za mało. Cała drużyna musi grać dobrze. Teraz nadal widząc co wyprawiają na boisku dos Santos czy Valdes (chwilami) to aż mam ochotę zmienić kanał.

Cieszy natomiast powrót do gry Messiego. Mam nadzieję, że szybko odzyska właściwą sobie dynamikę. Może jego dobra gra pomoże jeszcze nawiązać kontakt z Realem, ale zdaję sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne.

 

Do osiągnięcia sukcesu potrzebna jest jedna jeszcze rzecz - wyzbycie się tego pierdolonego minimalizmu - gramy na 1:0 i utrzymujemy wynik...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy mecz w 1/2 finału LM, to była taka typowa w tym sezonie Barcelona - gramy piłką, podajemy, posiadanie piłki 65%, ale to wszystko bez produktu końcowego - bramki. Któż wie, jak mecz potoczyłby się, gdyby nie CR wykorzystał karnego. Na szczęście nie wykorzystał. Na plus na pewno Messi - głodny gry, dryblował, podawał, robił to czego od niego wszyscy chcemy. Na minus to, że brakowało strzałów z dystansu. Wszystko chcieliśmy wcisnąć na siłę w bramkę z jak najbliższej odległości. A awans jest absolutnie otwartą sprawą.

 

VeB!

Odnośnik do komentarza

Masz rację, a co do strzałów z dystansu to tylko Zambrotta i Henry postraszyli Edka.

Ogólnie mecz był jak najbardziej udany ale nie wiem co się dzieje z Eto'o, który nie radzi sobie na ataku.

Miał dużo razy piłkę ale nie wiedział co z nią zrobić i ta zmarnowana okazja ;/

No cóż moim zdaniem Heniek powinien grać od pierwszych minut na środku ataku.

Eto'o pokazał, że może grać na pozycji Ronaldinho i daje sobie tam radę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...