Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Zanudzać podaniami efektywnie też trzeba umić ;)

 

A na serio przeskok z ligi chorwackiej do ekstraklasy hiszpańskiej może być dla 18-latka szokiem mimo wszystko. Nie znam skali jego talentu, ani tego jak bardzo jest samodzielny, ale taki dzieciak to jeszcze nie jest do końca ułożony. Barcelona jeśli chciałaby mieć z niego pożytek pewnie zapewniłaby mu warunki do nauki języka i po prostu by na niego chuchała i dmuchała. W klubie X, gdzie miałby tylko grać przez rok raczej by to nie było priorytetem.

Odnośnik do komentarza

Nie wyraziłem się do końca jasno. Chodziło mi o zawodników, którzy przyszli z Barcy B i mają w pierwszej drużynie status zawodników branych pod uwagę przy ustawianiu wyjściowego składu na podstawie swoich umiejętności, a nie tego, że akurat w danej formacji nie ma kto grać (tu IMO się łapie Bartra i Montoya). Tello i Sergi Roberto razem wzięci w tym sezonie spędzili na boiskach La Liga mniej więcej 50% czasu jaki zaliczył Montoya.

Odnośnik do komentarza

i Cuenca ;)

 

Na celowniku też podobno jest Arturo Vidal, super zawodnik, ale moim zdaniem byłoby to przyznanie się do błędu oddając Thiago, bo to podobni gracze.

 

 

Gdzie Ci Vidal podobny do Thiago O.o ? Rozgrywa nie gorzej, ale fizycznie bije Alcantarę na łeb, nie mówiąc o przygotowaniu taktycznym. To chyba największa gwiazda Serie A.

Odnośnik do komentarza

No nie wyraziłeś się jasno, fakt. "Przejście z Barcy B do pierwszej drużyny" to raczej dość ostra linia demarkacyjna. Ci wymienieni zostali do niej na stałe włączeni i tyle.

Sprawa "statusu przy ustawianiu wyjściowego składu" to już kwestia oceny z naszej strony. To jaki on jest w rzeczywistości wie tylko trener, więc Twoje sugestie są bez sensu. Liczy się fakt, że są w pierwszym zespole i że grają. Na takiej zasadzie można by zdyskredytować każdego młodzika przebijającego się do pierwszej drużyny - Januzaj czy Jese grają w pierwszym zespole bo "akurat w danej formacji nie ma kto grać". Zwłaszcza nieuzasadnione takie twierdzenie jest w przypadku Bartry, który zrobił ogromne postępy i notuje naprawdę świetne występy. Dostaje sporo gry nawet przy zdrowych pozostałych trzech stoperach, pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że w tej chwili rywalizuje z Mascherano o miejsce stopera nr 2 grającego u boku Pique. Montoya to solidny piłkarz i pełnowartościowy zmiennik Alvesa, który mimo że już nie ten co kilka lat temu nadal jest niezły, więc ciężko się spodziewać że Martin wygra z nim rywalizację na stałe.

 

Co do Sergi Roberto i Tello, to są po prostu zmiennikami, uzupełnieniem składu, gwarantują jego głębię której potrzebuje każdy zespół. Nie są to gracze na poziomie wyjściowej jedenastki na najważniejsze mecze, ale mają swoją rolę do odegrania i ich obecność w pierwszym zespole nie jest wynikiem jakiejś plagi kontuzji czy braków kadrowych, co sugerujesz. Po prostu są normalnymi członkami zespołu, którzy "przebili się z Barcy B".

Odnośnik do komentarza

i Cuenca ;)

 

Na celowniku też podobno jest Arturo Vidal, super zawodnik, ale moim zdaniem byłoby to przyznanie się do błędu oddając Thiago, bo to podobni gracze.

przecież to są dwaj zupełnie różni gracze, nie mówiąc już o tym, że Vidal jest aktualnie nie do wyjęcia z Juve, a na pewno nie za taką kwotę jaką Barca byłaby w stanie na to przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza

Nie wyraziłem się do końca jasno. Chodziło mi o zawodników, którzy przyszli z Barcy B i mają w pierwszej drużynie status zawodników branych pod uwagę przy ustawianiu wyjściowego składu na podstawie swoich umiejętności, a nie tego, że akurat w danej formacji nie ma kto grać (tu IMO się łapie Bartra i Montoya). Tello i Sergi Roberto razem wzięci w tym sezonie spędzili na boiskach La Liga mniej więcej 50% czasu jaki zaliczył Montoya.

wszyscy gracze, których wymienił kaderr są brani pod uwagę przy ustalaniu wyjściowego składu na podstawie swoich umiejętności. i właśnie na podstawie tych samych umiejętności jedni grają więcej (Bartra, Montoya) a inni mniej (Roberto, Tello).

Odnośnik do komentarza

Transfer Vidala to bylby jakis obled. Jestem wielkim zwolennikiem jego talentu, ale jesli jest choc troche prawdy w tym, ze cena za Chilijczyka startowalaby od 50mln w gore, to zdecydowanie powinnismy sobie dac spokoj. Zamiast Vidala mozna odwazniej postawic na Rafinhe, ktory zostal wybrany najlepszym graczem La Liga w lutym.

Odnośnik do komentarza

Patrzyłem kto tam jeszcze wyszedł w ciągu trzech lat z Barcy B i szkoda, że Soriano nie dostał szansy. Zerknąłem jak se radzi w Salzburgu i nieźle: 26m - 32g - 18a :-k

La Liga oczywiście lepsza od austriackiej BuLi i wiekszości rywali w LE, ale takich statystyk nie osiąga koleś kopiący się w czoło :-k

Odnośnik do komentarza

Z Barceloną niestety jest ten problem, że wpadła trochę w ślepy zaułek jeśli chodzi o rozwój i ulepszanie. Przywiązanie do specyficznego, charakterystycznego stylu gry, określonej dyscypliny taktycznej i całej tej tiki-taki, powoduje że nowi piłkarze - nawet bardzo utalentowani, którzy świetnie radzili sobie w innych klubach - w nowych okolicznościach mają problemy z odnalezieniem się i pokazaniu pełni umiejętności. Nawet po kupnie takiego Vidala(choć to zupełnie nierealne) ciężko sobie wyobrazić gdzie miałby on grać... Przy obecnym systemie Busquets jest nietykalny, bo " swoją charakterystyką idealnie pasuje do stylu gry, jest kręgosłupem tego co grają". Skoro Yaya Toure odszedł bo za mało grał, skoro Song prawie nie gra(a jak gra to słabo), to i on miałby problemy z wygryzieniem Sergio. Więc może wyżej, w środku. No ale tam są - nawet nie licząc Xaviego, który ma już swoje lata - Iniesta i Cesc. I obaj "muszą" grać i ciężko sobie wyobrazić, żeby ławkowali.

 

To samo jest w ataku - nie ma snajpera, klasycznego sępa, który mógłby się przydać i pozwolić na nowe warianty gry. No ale na środku fałszywą 9 gra Messi i ciężko sobie wyobrazić przeniesienie go na skrzydło na stałe, tak jak grał na początku kariery, po to żeby zrobić miejsce jakiemuś klasycznego strikerowi. Nawet jeśli miałby nim być Falcao, Aguero czy Suarez.

 

Barcelona stała się trochę zakładnikiem swojego stylu gry.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko mam nadzieje, ze nie skonczy sie jak z Femenia... Tez wielki talent, tez trafil do rezerw po transferze do Barcy... i jakos nie potrafi sie z tych rezerw wygrzebac juz od trzech sezonow.

Ekhem, Uaktualnij dane przyjacielu.

 

Co do Halilovicia - cena wydaje się rozsądna. Teraz tylko na gościa nie wywierać ogromnej presji i czekać na rozwój :).

 

OT: Rocznik 1996... Boże, zmarnowałem swoje życie! ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...