Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Jak blefować to do końca. No chyba, że faktycznie ma ofertę z Monako, ale imo tam emeryturki na takich warunkach nie doczeka, bo jakoś ta potęga klubu z Lazurowego Wybrzeża wydaje mi się mocno podejrzana. Aczkolwiek ma na tyle mocne nazwisko i markę klubu z którego przyjdzie, że nie wiem czy się na niego nie skusi np. PSG. Choć nie sądzę, że na warunkach 20 + 10 za sezon.

Odnośnik do komentarza

Marc Andre to pewnością TOP5 bramkarzy niemieckich i TOP10 światowych (Niemcy mają naprawdę mocnych bramkarzy) Zazdroszczę wam młodego, a już b.dobrego bramkarza. za 2-3 lata to może być drugi Neuer, a obecnie nie wydaje się gorszy od VV

LOL, top 10 światowych, chyba fantazja cię poniosła.

Odnośnik do komentarza

Marc Andre to pewnością TOP5 bramkarzy niemieckich i TOP10 światowych (Niemcy mają naprawdę mocnych bramkarzy) Zazdroszczę wam młodego, a już b.dobrego bramkarza. za 2-3 lata to może być drugi Neuer, a obecnie nie wydaje się gorszy od VV

Zaczynam się martwić, że to może być niewypał...

Odnośnik do komentarza

 

Marc Andre to pewnością TOP5 bramkarzy niemieckich i TOP10 światowych (Niemcy mają naprawdę mocnych bramkarzy) Zazdroszczę wam młodego, a już b.dobrego bramkarza. za 2-3 lata to może być drugi Neuer, a obecnie nie wydaje się gorszy od VV

LOL, top 10 światowych, chyba fantazja cię poniosła.

 

Nie bronię Keitha,ale naprawdę wymień mi 10 lepszych od ter Stegena. Drugi bramkarz po Neuerze w Niemczech i chyba nikt nie ma,co do tego wątpliwości. Koleś ma 21 lat i od 3 lat regularnie broni bramki drużyny Bundesligi,która w tamtym roku grała też w Europejskich Pucharach. To nie przypadek. Oczywiście nie wiadomo,jak sobie poradzi w Barcelonie,ale to po co w takim razie sprowadzać jakichkolwiek młodych piłkarzy skoro nie wiadomo czy sobie poradzą. :roll:

Odnośnik do komentarza

Cech, Buffon, Casillas, Neuer, Curtois, Hart, De Gea, Sirigu, Lloris, Handanović.

Wiem, że takie rankingi są subiektywne, ale ter Stegen ma na pewno potencjał na bycie czołowym bramkarzem na Świecie, ale na razie jeszcze są lepsi.

Czym innym jest gra w Gladbach gdzie raczej nikt nie wymaga trofeów co rok, a czym innym gra w zespole z ścisłego topu. Ter Stegen musi jeszcze dużo udowodnić, żeby zaliczać go to najlepszych na świecie

Odnośnik do komentarza

Proszę was , nie żyjcie przeszłością. Cech, Buffon, Casillias... oni graja już tylko gorzej. Zwłaszcza ten drugi. Gigi nie ma za wiele roboty, bo Juventus nie musi się w lidze bronić, ale naprawde puscil w tym i poprzednim sezonie kilka bramek, których kiedyś nie wpuściłby w sztok pijany albo śpiący...

Odnośnik do komentarza

Jeśli już robimy OT to może i ja dam swój ranking (poza nr 1 kolejnosc przypadkowa)
Neuer, Cech, Diego Lopez, Weidenfeller, Ter Stegen, Sirigu, Handanović, Bernd Leno, Courtois, Lloris

O moja listę się jeszcze ocierają De Gea, dwóch Polaków i VV
I uwazam że bramkarze grajacy w słabszych klubach mają cieżej, bo mają po prostu więcej sytuacji do bronienia

Odnośnik do komentarza

O moja listę się jeszcze ocierają De Gea, dwóch Polaków i VV

I uwazam że bramkarze grajacy w słabszych klubach mają cieżej, bo mają po prostu więcej sytuacji do bronienia

Ale rzadziej grają z czołówką zawodników ofensywnych poprzez brak gry w LM, czy nawet LE. Wydaję mi się, że trudniej jest wybronić strzał van Persiego niż Rudnevsa.

Odnośnik do komentarza

W tym sezonie Barca może wygrać tylko CdR. W lidze po dzisiejszym blamażu z Valencią nie ma czego szukać, a w dwumeczu z City trzeba się modlić by się zakończyło tylko na poziomie Bayernu.

Szkoda, że sezon zakończył się 1,02, ale przynajmniej jest spokój.

Spokojnie :) Jeszcze nic nie jest przesadzone. Ale faktem jest, ze dzisiejszy mecz obnazyl dwa najwieksze obecnie mankamenty Barcelony:

 

1. Stala hierarchia obroncow. Przed meczem mozna w ciemno obstawiac z bardzo wysokim prawdopodobienstwem trafienia, jaka czworka obroncow wybiegnie na boisko. Jesli jest to liga, to mamy Albe, Mascherano, Pique i Alvesa. Jesli CdR - Adriano, Bartra, Puyol, Montoya. Kazdy z nich wie, kiedy zagra i zaden chyba nawet nie probuje sie mobilizowac do lepszej gry, bo rezerwowi ze skladu na puchar wiedza, ze nie zastapia zadnego z wymienionych z pierwszej linii defensywnej w meczu o prawdziwka stawke (liga, LM). Ten brak zaangazowania prowadzi do brakow w koncentracji, a w konsekwencji do takich zachowan obrony jak w dniu dzisiejszym.

 

2. Gra na Messiego. O ile Messi jest w formie, to takie podejscie dziala, ale Messi po powrocie po kontuzji nie prezentuje praktycznie niczego. Dzisiaj strzelil, co prawda, bramke, ale poza tym zagral katastrofalnie, czesto gubiac pilke, notujac nieudane dryblingi i podejmujac srednio dobre decyzje. Messi w pucharze to zupelnie inny czlowiek, no ale umowmy sie - z grajacym rezerwowym skladem Levante, to nawet Sergi Roberto zanotowalby trzy asysty, a dwie bramki grajacemu w rezerwowym skladzie Getafe strzelilby pewnie nawet Dongou (nie umniejszajac niczego w klasie i poziomie sportowym tych zawodnikow). Dopoki Messi nie gral, akcenty ofensywne byly rozkladane bardziej rownomiernie, co doprowadzilo do tego, ze na koncu rundy mielismy dwoch liderow w druzynowej klasyfikacji strzelcow i genialnego Fabregasa, ktory nie tylko podawal, ale tez strzelal wazne gole. Teraz cala akcja ofensywna przechodzi przez Messiego, ktory jest bez formy, to i gra ofensywna lezy.

 

Krotko mowiac. Przed dwumeczem z City trzeba bedzie naprawde sporo popracowac nad gra druzyny, jesli Barca chce awansowac do cwiercfinalu.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...