Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Henry odchodzi na miliard procent, więc wypadało ściągnąć gracza o klasie (na papierze) porównywalnej (bo David jest obecnie w formie jakiej Titi był u szczytu swoich dni w Arsenalu). No a 107 goli w 166 meczach ligowych w barwach Walencji i 36 w 55 reprezentacji robi wrażenie. Sezon jest na tyle długi, że każdy się nagra. Choć taki Bojan ma prawo czuć się rozczarowany. Ale nie sądzę by cały rok utrzymał dyspozycję z końcówki sezonu. Pedro wydaje mi się, ze powinien być pewniakiem, on za dużo ważnych goli strzela.

Ibra ma kłopot, no ale to chyba mógł sobie zdawać sprawę, że nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje.

A niestety zbrojenia są konieczne. Jeśli Real ze swoimi 96 punktami (3 wynik w historii w dużych ligach) został wicemistrzem, no to nie ma marginesu błędu, nie ma miejsca na słabszą dyspozycję czy brak alternatyw w doborze składu. Mecze typu ten z Atletico na wyjeździe czy nieszczęsne derby z Espanyolem nie mogą się trafiać :-k Kto wie czy za rok nie trzeba będzie zdobyć powyżej 100 punktów by się cieszyć z mistrzostwa. A gdzie Copa del Rey, a gdzie LM? :_eyes:

Już się denerwuję ;)

Odnośnik do komentarza

A co, słabszej, lepszej? Nie wiem czym się różni ~170 goli w w ~250 meczach od 106 w 177. Dla mnie są zawodnikami o porównywalnej (nie takiej samej, czujesz różnicę?) klasie. No chyba, że zaraz wejdziemy w iksnasta polemikę, że bramki z Anglii się liczą razy 2 a Hiszpania to tylko Barca i Real i odpady, więc jest łatwiej :roll:

Odnośnik do komentarza

me_who mówiąc obecna forma można mieć na myśli ostatnie tygodnie, no maksymalnie miesiące, a Ty podajesz staty z Villi z kilku sezonów. Na CHWILĘ OBECNĄ Villa w żadnym wypadku nie jest w formie jaką w najlepszych swoich momentach prezentował Henry.

Odnośnik do komentarza
. No chyba, że zaraz wejdziemy w iksnasta polemikę, że bramki z Anglii się liczą razy 2 a Hiszpania to tylko Barca i Real i odpady, więc jest łatwiej :roll:

 

Spoko, w to się ze mną bawić nie będziesz musiał.

 

Nie wiem czym się różni ~170 goli w w ~250 meczach od 106 w 177

 

Jeżeli oceniamy zawodników/napastników przez pryzmat strzelonych goli, to ok, niech będzie, że to ten sam kosmiczny poziom. Zresztą, ja tam Ville bardzo cenię i szanuję. Uważam po prostu, że nie doceniasz Henry'ego :).

 

Henry to chimera i tyle (w sensie jest bardzo chimeryczny, naturalnie). Pod tym względem to piłkarz średni i już. Ale jeżeli mówimy o Henrym z najlepszych dni Arsenalowych (czyli dni w których Wenger dawał mu taki komfort, że myśleć o niczym nie musiał), to prędzej Henry'ego bym porównał do Messiego niż Villi.

 

Wiem, że dostanie mi się za to od każdego, ale nie moja wina, że Henry jest najbardziej niedocenianym piłkarzem ever. Nawet porównując dokonania strzeleckie Villi i Titiego (a dzieli ich ile, 3 lata?). Titi 2x Złoty but + 4 razy najlepszy strzelec PL, a Villa? Złoty but Euro co najwyżej.

 

Poza tym Henry był napastnikiem, który potrafił mieć 20 asyst w sezonie. I przez 3-4 lata był piłkarzem absolutnie przegenialnym. Niestety dla niego grał w klubie a) mniej medialnym od Barcy i b) po prostu słabszym od obecnej Barcy i nie był tak częstym gościem 1 stron gazet jak Messi czy CR. Dlatego jest oceniany jako piłkarz z kategorii bardzo dobrych, ale nie jest uważany za absolutny top światowy. A tym topem był i nawet w Barcie to momentami pokazywał.

Odnośnik do komentarza

Villa się na pewno przyda, ale ciekawe czy tercet Villa-Ibrahimović-Messi nie będzie sobie przeszkadzał na boisku :-k Mam nadzieję, że nie :) Na papierze wygląda to imponująco, a jak będzie w praktyce zobaczymy w następnym sezonie. Laporta kończy swoją prezydenturę nie tylko mistrzostwem kraju, ale również wielkim transferem :)

Odnośnik do komentarza

Tylko mam nadzieje, ze wtedy bedzie Keita out a nie Yaya, szczegolnie, ze ten pierwszy nie grzeszy dobra forma. :> I jeszcze do tego zmiennik dla Alvesa (Azpilicueta? ale to takie bardziej FM-owe wzmocnienie, bo nie widzialem go w tym sezonie) i nasz sklad wyglada naprawde poteznie: Valdes - Alves/Azpilicueta, Puyol/Rafa, Pique/Gabi, Abidal/Maxwell, Yaya/Sergio, Xavi/Cesc, Iniesta - Messi, Ibra, Villa a sa przeciez jeszcze Pedro, Bojan czy nawet od biedy ten Czygrynski. Wiec jesli patrzec przyszlosciowo to jeszcze kiedys srodkowy obronca za Puyola, ofensywny pomocnik na zmiane za Inieste i mamy sklad naprawde na kilka lat. :)

Odnośnik do komentarza
(Azpilicueta? ale to takie bardziej FM-owe wzmocnienie, bo nie widzialem go w tym sezonie)

zadne FMowe - Azpilicueta nie bez powodu otrzymal nominacje do szerokiej kadry Hiszpanii na mundial i mam nadzieje, ze do RPA pojedzie; w tym sezonie byl chyba najlepszym obok Ramosa hiszpanskim bocznym obronca Primera Division; dla mnie bylby swietnym wzmocnieniem, ale troche szkoda go na zmiennika dla Alvesa, bo ma potencjal by byc graczem podstawowej jedenastki w kazdym klubie w Europie;

 

podobno cena wywolawcza za Cesara to 8 mln euro, ale pewnie trzeba by wylozyc wiecej, chyba, zeby sie udalo zrobic jakas sensowna wymiane :-k paru pilkarzy do wymiany (transfer definitywny lub, co bardziej prawdopodobne, wypozyczenie) bedzie: Czygrynski, Hleb, Henrique...

 

z innych wiesci: klub najprawdopodobniej opusci Botia - Sporting zamierza skorzystac z prawa pierwokupu odnosnie tego wypozyczonego przed sezonem z Barcy obroncy, ktory byl bardzo jasnym punktem druzyny z El Molinon; dostaje ode mnie blogoslawiensto, niech gra i sie rozwija, bo na to w Barcelonie nie mialby szans, a tak to kto wie, czy sobie w ten sposob nie wypracuje przepustki na Euro 2012

 

a co do Fabregasa - pojawila sie dosc ciekawa idea :

Zlatan Ibrahimović może być kluczem do powrotu Cesca Fàbregasa na Camp Nou. Trener Arsenalu, Arsène Wenger, może przystać na transfer, jeżeli w całą operację włączony zostanie szwedzki napastnik.

 

Ibrahimović zakończył właśnie swój pierwszy sezon w barwach Barcelony, który niestety nie był dla niego tak udany jak planował i choć wciąż pozostały mu cztery lata kontraktu nie można być niczego pewnym odnośnie jego dalszej przyszłości. Najnaturalniejszym wyjściem byłoby być cierpliwym i dać szwedzkiemu ‘crackowi’ szansę na pokazanie pełni umiejętności w nadchodzącym sezonie. Rynek transferowy rządzi się jednak swoimi prawami i być może przy okazji transferu Cesca Wenger postanowi zrealizować swoje dawne marzenie i mieć w zespole Zlatana. Taka możliwość jest brana pod uwagę, gdyż Barcelona traktuje Cesca jako priorytetowy transfer.

 

Sam pomocnik będąc w Port Aventura w rozmowie z mediami zaznaczył, że jeżeli gdzieś ma odchodzić, to tylko do Barcelony. Miał też odbyć rozmowę z Wengerem na temat swojej przyszłości. Fàbregas jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych pomocników w Europie i kwota transferu może oscylować w granicach 40-50 mln euro.

 

Jako jedna z opcji obniżenia tej sumy pojawia się Ibrahimović. Wenger pamięta tego zawodnika, gdy jeszcze grał w Malmö, ale jak wiemy ostatecznie trafił on do Ajaxu. Francuz bierze pod uwagę możliwość, że przygoda Cesca z Arsenalem może dobiegać końca i łamie sobie głowę nad tym jak zbudować zespół na nadchodzący sezon.

 

Mecz Ligi Mistrzów z Barceloną na The Emirates, w którym Szwed zdobył dwie bramki, otworzył Wengerowi oczy. Uzmysłowił sobie, że po odejściu Emmanuela Adebayora nie ma on napastnika z najwyższej półki. Francuz chce kogoś lepszego niż Nicklas Bendtner, choć ostatnie informację podają, że Marouane Chamakh z Bordeaux, którym też interesuje się szkoleniowiec Arsenalu jest o krok od przenosin do Londynu.

 

 

 

Mundo Deportivo

Odnośnik do komentarza

I sam nie wiem, czy mi się transfer Villi podoba :-k. Chyba tak średnio. Zaczynamy powoli przypominać galacticos... Po cholerę nam kolejny wielki napastnik, kiedy mamy w ataku dwóch graczy światowej klasy (Messi i Ibra), gracza, który formy szuka, więc pewnie odejdzie (Henry) i dwóch młodych, świetnych zawodników (Pedro, Bojan). Pedro i Bojan są już w stanie pociągnąć tę drużynę, a tak to znowu będą skazani na jakieś ogonki. Tu od razu budzi się we mnie mentalność FMowa - będzie niezadowolenie dwójki wychowanków i rychłe odejście. Ale to tylko takie myślenie, kierowane za dużą stycznością z piłką w wydaniu komputerowym. Bojan, a zwłaszcza Pedro to już nie są młode talenty, no chyba, że wedle polskich norm (ale nie wg nich ich oceniamy) i jeśli nie będą grali regularnie, to zatrzymają się szybko w rozwoju piłkarskim. A ich sprzedaży też jakoś wyobrazić sobie nie mogę... Po prostu byłem zawsze zwolennikiem budowania składu opartego na wychowankach - to nas różniło od Królewskich i niech nadal nas to różni.

 

A co do Cesca, Toure i Keity - też jakoś sprzedaży któregoś z dwóch ostatnich nie mogę sobie wyobrazić. To są solidni wyrobnicy, tacy, których potrzeba każdej drużynie. I w ostatnich tygodniach, zwłaszcza w ostatnim meczu z Valladolid, gdy nie było Iniesty, a grała w/w dwójka, miałem poczucie bezpieczeństwa, jakiejś solidności naszej linii środkowej - to był mur nie do przejścia, a ponadto mur, który potrafił sam zaatakować. Nie wiem, bo nie obserwowałem za bardzo gry Fabregasa, ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie, że jest on w stanie zastąpić takiego (notabene) tura jakim jest Toure lub Keita. Życie jednak pokaże co się będzie działo.

 

Kończąc, najważniejsze moim zdaniem to nie przesadzić z ilością wydawanych pieniędzy i z transferami. Mamy dużo zdolnej młodzieży i to w nią trzeba inwestować.

Odnośnik do komentarza

Ale IMO Keita to troche inny zawodnik niz Toure, bardziej ofensywny, i jesli to za Keite by przyszedl Cesc to mysle, ze byloby bardzo w porzadku ;)

Co nie zmienia faktu, że w destrukcji Keita też zawsze był przydatny.

 

a sa przeciez jeszcze Pedro, Bojan

Jest jeszcze Keirrison de Souza Carneiro, który na wypożyczeniach furory nie zrobił, ale pewnie szansę w jakimś sparingu dostanie :-k

 

No właśnie - a teraz jak Pep będzie miał 30 zawodników w kadrze, to będzie musiał dużo przewijać myszką, żeby ogarnąć cały skład :-k.

Odnośnik do komentarza

Przesadzacie, przez jeden transfer nie zmieni się Wam charakter całej drużyny. Villa (niestety) przyszedł do Was bo widocznie Pep stwierdził, że go potrzebuje, a on sam przecież jeśli chodzi o wychowanków stawia ich na bardzo wysokim miejscu. Kto wie? Może np. Ibra opuści skład? Nie wiecie o wielu rzeczach, a narzekacie jak by się Wam drużyna rozpadała.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...