Skocz do zawartości

Real Madryt


Rekomendowane odpowiedzi

Co jest nieobiektywne? Czy te osoby nie pełnią tych funkcji w strukturach UEFA?

 

są, jednak artykul sugeruje ze pomagaja w jakis sposob Barcelonie. tymczasem nikt nie odpowiedzial na moje pytanie co dokladnie te osoby mialyby robic co wyszloby Barcelonie na korzysc?

Odnośnik do komentarza

Taki gif z Pepe jest. Jak chcesz to poszukaj.

 

Oczywiście zachowanie w czasie meczu także było ok i jest miliard usprawiedliwień dla Portugalczyka?

 

oczywiście, że trzykrotne powtórzenie well done i kciuki do góry to największe z przegięć w futbolu, które trzeba tępić!

 

 

Odnośnik do komentarza

Co jest nieobiektywne? Czy te osoby nie pełnią tych funkcji w strukturach UEFA?

 

Oczywiście, że pełnią i mimo, że ich Mourinho rozszyfrował nadal mają czelność życ w hipokryzji!

 

Ale jak pisałem o calciopoli to nazwano mnie człowiekiem który nie potrafi się pogodzić że jedyną czystą drużyną był Inter. Tam nie było istotne, że za sznurki pociągały sługusy Morattiego :picard:

 

oczywiście, że trzykrotne powtórzenie well done i kciuki do góry to największe z przegięć w futbolu, które trzeba tępić!

 

Dokładnie tak. 3 razy ironiczne gesty. Tempe pały z UEFY przecież Mou tylko pokazał wam kciuk i puścił oczko ;(

Odnośnik do komentarza

Trzy ironiczne gesty i tylko pięć spotkań kary! Skandal! Pewnie tylko dlatego, że w komisji dyscyplinarnym zasiada jeden z byłych dyrektorów Barcelony. Jakby on nie wybronił Jose to chyba byłby wyrok jak na Bin Ladenie :keke:

 

Podsumowując dla ciebie afera calciopoli to ewidentny przekręt Morattiego, a bycie tylu osób z Barcelony w strukturach UEFA, nie budzi najmniejszych podejrzeń?

 

 

 

 

są, jednak artykul sugeruje ze pomagaja w jakis sposob Barcelonie. tymczasem nikt nie odpowiedzial na moje pytanie co dokladnie te osoby mialyby robic co wyszloby Barcelonie na korzysc?

 

Chyba potrafisz się domyślić w jaki sposób osoby zasiadające w komisji sędziowskiej czy dyscyplinarnej mogą pomagać klubowi w którym pracowali? Na to czy wpływają dowodów nie ma. Dlatego nie wiem czy to robią czy nie. Jednak pewien niesmak pozostaje.

 

 

Odnośnik do komentarza

są, jednak artykul sugeruje ze pomagaja w jakis sposob Barcelonie. tymczasem nikt nie odpowiedzial na moje pytanie co dokladnie te osoby mialyby robic co wyszloby Barcelonie na korzysc?

Nie wiem co miałyby robić, ale taka kumulacja osób związanych z Barceloną to jednak lekkie przegięcie bo co z bezstronnością gdy do UEFA wpływa wniosek przeciwko Barcelonie ? Tylu panów z Barcelony nie powinno tam zasiadać - koniec, kropka. Nie czarujmy się, byli prezesi, byli dyrektorzy wiadomo jaki mają klub w sercu - własny, więc nawet jeśli są profesjonalistami, potrafią oprzeć się dylematom natury moralnej to dlaczegoż wystawiać ich na takie próby ?

 

Ok, może nie jestem fanem Mourinho, ale dla mnie mimo wszystko kara jest z sufitu, a i facet ma sporo racji (polecam faul lech-legia, man utd-schalke. bardzo podobne nakladki i tam byl kontakt. kartki ? jedna zolta). skoro jedna drużyna gra widowiskowo, świetnie to już te przysłowiowe pomagające ściany moglibyśmy sobie darować, a piłkarzy którzy co rusz leżą jak kilkuletnie przedszkolaki może wreszcie postawić do pionu bo przypominają swoją grą zniewieściałych facetów.

 

Nie jestem fanem ani Realu, ani Barcelony, ale obiektywizm w UEFA leży i kwiczy. Jak w każdym tego typu biznesie (yyy, sorry "sporcie"), w końcu ktoś się przyssał do stołka i gra w swoją grę :(

Odnośnik do komentarza

Trzy ironiczne gesty i tylko pięć spotkań kary! Skandal! Pewnie tylko dlatego, że w komisji dyscyplinarnym zasiada jeden z byłych dyrektorów Barcelony. Jakby on nie wybronił Jose to chyba byłby wyrok jak na Bin Ladenie :keke:

 

Podsumowując dla ciebie afera calciopoli to ewidentny przekręt Morattiego, a bycie tylu osób z Barcelony w strukturach UEFA, nie budzi najmniejszych podejrzeń?

 

 

 

 

są, jednak artykul sugeruje ze pomagaja w jakis sposob Barcelonie. tymczasem nikt nie odpowiedzial na moje pytanie co dokladnie te osoby mialyby robic co wyszloby Barcelonie na korzysc?

 

Chyba potrafisz się domyślić w jaki sposób osoby zasiadające w komisji sędziowskiej czy dyscyplinarnej mogą pomagać klubowi w którym pracowali? Na to czy wpływają dowodów nie ma. Dlatego nie wiem czy to robią czy nie. Jednak pewien niesmak pozostaje.

 

nie, nie domyslam sie w jaki sposob pomogli oni Barcelonie w wygranym 2-0 i zremisowanym 1-1 meczu, oswiecisz mnie?

 

edit: przeciez ci ludzie zostali przez kogos wybrani, to nie ich wina ze sa w jakis sposob zwiazani z Barca. I nie maja zadnej mozliwosci zeby pomagac Barcelonie na boisku.

Odnośnik do komentarza

Masz jeden. Brak kary dla Busqetsa za rasistowskie zachowanie w stosunku do Marcelo. Jak za well done jest czerwona to za małpo też powinna być. Reszta niech pozostanie dla Ciebie tajemnicą.

 

Czerwona jest też za deptanie przeciwników albo uderzenia w twarz ;)

 

Mou nie dostał kary na 5 spotkań tylko za "well done" ale za całe wystąpienie na konferencji prasowej. I żeby nie było, że Barcelonę ominęło, Pinto dostał 3 mecze kary.

Odnośnik do komentarza

kara jest za czerwoną kartkę i konferencję prasową. Nie ma wyszczególnione ile za well done, a ile za konferencję.

 

Klub oficjalnie zapowiedział odwołanie się od tej decyzji. To chyba wyjaśnia sytuację, że klub stoi murem za Jose i wszystkie plotki o jego odejściu są nieprawdziwe.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak zwykle wiesz lepiej... :|

 

Za uefa.com:

 

Madrid coach José Mourinho, who was dismissed from the bench in the first leg and made an inappropriate statement at the post-match interview, has been suspended for the next five UEFA club competition matches for which he would otherwise be eligible. The suspension includes the one-match ban for the match following the coach's dismissal, which was served for the return leg in Barcelona on Tuesday. The fifth match is suspended for a probationary period of three years. Mourinho has also been fined €50,000.

Odnośnik do komentarza
Şenes Erzik - dyrektor projektów UNICEF-u, sponsora Barcelony

 

Od kiedy UNICEF sponsoruje Barcelonę? :-k Co najmniej zaskakujące by było, że koleś z UNICEF jest głównym macherem i ustawiaczem w zawodowym sporcie ;) Jak się bawimy w spiski, to dlaczego Laporta miałby wspierać klub prowadzony przez jego osobistego wroga, Sandro Rosella? Chyba powinno mu zależeć, żeby Rosell się wyłożył na prowadzeniu klubu, a już tym bardziej, żeby nie powtórzył jego sukcesów.

Zobaczmy tez u źródła, ilu to członków niezwiązanych z Barcelona mają poszczególne komitety, bo tu wynika tak, ze "ludzie Barcelony" są sami ze sobą. Wybaczcie, nie mam w sobie żyłki poszukiwacza i nie chce mi się sprawdzać z kim są powiązane inne osoby.

Nie sądzę, by osoby, które tu wymieniono miały tak wielką władzę i moc przebicia, by sterować tak licznymi gremiami.

 

Btw, zerknąłem na tego gifa z Puyolem. Tam pod tym "artykułem" jest ciekawa wypowiedź niejakiego emigranta, który opisuje jakie wpływy ma/miał Real. Ciekawa lektura :)

Odnośnik do komentarza
Jak się bawimy w spiski, to dlaczego Laporta miałby wspierać klub prowadzony przez jego osobistego wroga, Sandro Rosella? Chyba powinno mu zależeć, żeby Rosell się wyłożył na prowadzeniu klubu, a już tym bardziej, żeby nie powtórzył jego sukcesów

pieprzenie. No jak on śmiał, powinien od razu uruchomić kontakty i ich do Segunda B relegować albo rozwiązać... To, że u nas w Polsce dominuje zawistne podejście - nie lubimy się to mu dopierdolę jak tylko mogę- nie znaczy, że wszyscy ludzie, nacje tak się zachowują i potrafią współdziałać w imię "wyższych celów".

Odnośnik do komentarza

Ale to nie ja wprowadzam element spiskowy :) Skoro wg niektórych istnieje spisek przepychający Barcelonę, to dlaczego nie może istnieć spisek, w którym narcyz Laporta chce utrącać wszelkie potencjalne sukcesy człowieka z którym szczerze się nie lubią; człowieka który demoluje jego spuściznę przez publikację zupełnie innych, dramatycznie wręcz katastrofalnych wyników finansowych? Człowieka, który obnażył wszelkie bizantyjskie praktyki "dworu" Laporty? Prywatna vendetta rzadko ma jakąkolwiek logikę.

Salamander zauważył, że może chcą promocji ładnego dla oka futbolu (choć na tym forum ta "ładność" ma tyle samo zwolenników co przeciwników, drwiących z milionów podań w trójkącie VV - Pique - Puyol). Ale równie ładnie dla oka gra Arsenal, dlaczego ich "odstrzelono" i to na poziomie 1/8, i to w meczu z Barceloną?

No dużo powstaje pytań tego typu.

Co do tej listy - owszem, są pytania czy ci panowie są bezstronni, czy są barcelońska piąta kolumną Ale po kolei:

Villar nie jest dlatego, że go wybrali głosami Barcelony, tylko dlatego, że jest szefem federacji. Tak jak są tam Lato czy Zwanziger z DFB. Nie sądzicie chyba, że odstrzelą prezesa jednej z najsilniejszych federacji, bo go wybrano głosami m. in. Barcelony

Gaspart jest znanym katalońskim szowinistą, owszem. Ale jest ledwie członkiem jednej komisji. Nie wiem w jakim stopniu ma możliwość "przepychać" swój były klub.

Laporta jest w jakiejś radzie, no ludzie, co on może tam zrobić?

Podobnie jest z tym Turkiem :-k No to już jest szukanie na siłę. Co on, bardziej jest wierny UNICEFowi niż swojemu krajowi? Gdzie są tureckie kluby w pucharach? Skoro jest taki dyspozycyjny o co jest posądzany.

Nie wiem kto to jest Guasch.

 

Nie przeszkadza wam Hierro w składzie Komitetu Futbolu czy jak to po polsku jest? Beckenbauer, szef tego komitetu i wiceszef kolejnego? Boban i Albertini w jednym komitecie? Surkis, którego brat jest właścicielem Dynama Kijów? Za mało znam nazwisk różnych futbolowych oficjeli, ale jestem pewien, że masa z nich jest powiązana z jakimiś klubami. I być może trafić się jakaś "kumulacja" jak to ujął Greg w stosunku do innego zespołu.

Warto prześledzić jaki skład miały poszczególne komisje i rady w LFP :)

Odnośnik do komentarza

Może nie mogę wpływać na decyzje, ale mając tylu swoich zwolenników w różnych komisjach na pewno mogą nakładać presję na pozostałych. Choćby wybieranie takich, a nie innych sędziów na spotkanie. Jest tylu świetnych arbitrów, a oni biorą najgorszego arbitra z BuLi, który już rok temu pomógł (celowo bądź nie) Barcelonie. 1 mecz sędziuje fan Messiego kiedy coś takiego powinno być absolutnie zabronione. No i pozostawienie trójki aktorów z Barcelony absolutnie bez konsekwencji razem z rasistowskim zachowanie pana B. Dołożyć do tego takie, a nie inne sędziowanie to chyba nie można się dziwić, że pozostaje duży niesmak i to już nie tylko wśród kibiców Realu, bo jak widać, pretensje ma duża część futbolowego świata. A tak łatwo można takich rzeczy uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Bo łagodne traktowanie zawodników Barcy przez UEFA temu przeczy, argumentacja z tyłka wyjęta.

 

Nie, argumentacja "z tyłka wyjęta" to jest stawianie jako "człowieka Barcelony" szefa federacji hiszpańskiej, gdzie we władzach UEFA występują szefowie poszczególnych krajowych związków.

No ale na pewno "przeczy temu" złodziej Laporta zasiadający w jednej komisji na 50 i turecki sabotażysta, zastępca Platiniego.

 

A tak łatwo można takich rzeczy uniknąć.

 

Wystawiając sędziów jakich zażyczy sobie Mourinho? Jak Collinę?

 

Naprawdę, zmuszacie mnie do mnisiej roboty, żeby policzyć ludzi związanych z poszczególnymi klubami we władzach UEFA.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...