Skocz do zawartości

497 różnych instrumentów i brzmień przechodzi dziennie przez uszy Maryni


Hawkeye

  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nocnytyper to nie był sarkazm, poważnie pytałem się - walczyles o ryczałty za noclegi? Choćby od byłych pracodawców.

Pytam, bo znam trochę kierowców międzynarodowych i ich świadomość prawną, wiec chciałem się dowiedzieć czy tego nie odpuszczasz przypadkiem.

Odnośnik do komentarza

Gacek nie. Przed rozpoczęciem pracy ustala się wszystkie zasady. Po zjazdach gdy występował problem z pieniędzmi, wystarczyło zwykle pomachanie cmr przed nosem, wtedy nawet premia się pojawiała. W tej branży cmr to świętość. Nie ma cmr, nie ma pieniędzy od klientów. Proste.

1. Ale wiesz, że ryczałty i tak Ci się należą?

2. Pewnie, że cmr to świętość, ale ich zabór i odmowa oddania często bywa - z powodzeniem - ścigana na drodze karnej i cywilnej. Karnej, bo zabór mienia, cywilnej, bo narażenie na szkodę. Także trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza

 

I dlatego najlepszą opcją jest umowa o dzieło, robisz coś, to wiesz samemu jakie są koszta tego, jestes w samie to ocenić, i tylko i wyłacznie pracownikowi zależy na wykonaniu tego jak najwydajniej, bo wie że moze w tym czasie wziąc już następne zlecenie.

Umowa o dzieło i zlecenie, czytaj smieciowki, sa to umowy podpisywane między firmami. Ja mam na umowie o prace 2 tys do łapy zagwarantowane, a jeśli tygodniowo robię więcej niż 2 tys km to mam odnkm płacone 25 groszy. Układ zdrowy jak ja pierdziele, szef mi nie mówi że goły km bo on nie będzie sobie generował kosztów do firmy. Wie jak mnie zmotywować. Logiczne że wolę mieć tysiaka tygodniowo z 4 tys km niż 500 zł z 2 tys km. Im więcej ja przejafe, tym więcej obaj mamy kasy. Ale minimum gwarantuje i bardzo dobrze na tym wychodzi.

 

 

Nie wiem jak w waszej branży, ale w mojej branży wydaję się zdroworozsądkowe, że np. jak napiszę dany dokument to dostane za jego kasę, na delegacji obskoczę tyle i tyle chałup w celu zebrania informacji to mam płacone od nich.Ideałem byłaby sytuacja, w której płacone jest tylko i wyłącznie od km + zakwaterowanie na faktury, To jest idealne rozwiązanie, bo promuje pracowitych ludzi. Opierdalasz się = nie masz kasy.

Odnośnik do komentarza

Gacek wiem że się należą, ale nie nawidze zmiany warunków umowy w trakcie jej trwania.

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał problem z powodu przetrzymania cmr. Jest to normalna procedura gdy pseudo pracodawca nie ma hajsu na wypłatę. Kierowcy ciężarówki sobie zabierają na podwórko samochody, a takie cmr to nic. W tej branży cuda się dzieją, ale każdy wie co ma robic!

Odnośnik do komentarza

A co z tym sejvem?

 

Dobry w poniedziałek. Dobrze, że tylko 4 dni do pracy. Piąteczek krewka i długi weekend :)

DrWitt strona 33

 

CM Rev takie szanowane w branży transportowej? :-k

 

a już myślałem, że ich nigdzie nie szanują :keke:@nocnytyper - u Mahdiego jak mniemam bana dostałeś też za machanie CMR przed jego nosem? :D
U Mahdiego dostałem bana za odpieranie fałszywych oskarżeń.
Odnośnik do komentarza

Gacek wiem że się należą, ale nie nawidze zmiany warunków umowy w trakcie jej trwania.

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś miał problem z powodu przetrzymania cmr. Jest to normalna procedura gdy pseudo pracodawca nie ma hajsu na wypłatę. Kierowcy ciężarówki sobie zabierają na podwórko samochody, a takie cmr to nic. W tej branży cuda się dzieją, ale każdy wie co ma robic!

1. To nie jest zmiana warunków umowy, to się należy tak czy owak na podstawie przepisów rozporządzenia, a nie umowy. Ale jak uważasz. :)

2. Sam znam parę takich przypadków, gdzie kierowcy nie chcieli tego oddać. Odpowiedzialność od strachu przy wizycie funkcjonariuszy i oddania chwilę później CMR w zębach po zapłatę odsetek naliczonych przewoźnikowi i grzywny z tytułu zaboru mienia. Warto o tym pamiętać ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...