Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Ten problem kiedyś opisało Weszło - wśród kibiców najbardziej popularni są ci, których akurat nie widać. Cionek chwilowo poza radarami - spróbujmy! Cóż z tego, że parę lat był pod nosem i wtedy każdy by taką kandydaturę wyśmiał, ważne że teraz go nie ma. Ile razy można tłuc, że metoda "sprawdźmy wszystkich, może ktoś się trafi" to metoda preferowana jedynie przez ludzi bez żadnej wizji? Czy naprawdę trzeba być jakimś geniuszem by pewne kandydatury odrzucić bez konieczności wystawiania go w reprezentacji? Nawałka to po Fornaliku gigantyczny regres (Waldek miał przynajmniej dobrą selekcję) i ogromny minus Bońka.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem - na prawą obronę z ligi to już Broź byłby lepszy, może Olkowski (dawno go nie widziałem). Wystawienie Lewczuka w poważnym meczu to jawna sugestia, że prawej strony bronić nie zamierzamy...

 

 

Przez te parę lat jak był pod nosem nie miał jeszcze paszportu :P Dostał go jesienią 2011 i wtedy poruszano luźno ten temat.

No, ale ja mówie czysto piłkarsko. Przecież to jest typowy przykład topora, który poza siłą i może skocznością to nie ma nic. Ani wyprowadzić nie potrafi, ani w kryciu zbyt mocny nie jest, ani w "czystym" odbiorze. Serio chcesz kogoś takiego na Niemców wystawić? Serio ktoś tu go uważa za lepszego od tych co grali u Fornalika? Przecież jego to zjada nawet obecny Rzeźniczak, nie mówiąc o Jędrzejczyku. A jeśli już chcemy koniecznie wystawiać topora to nawet Szukała jest lepszy.

Odnośnik do komentarza

Nawałka to jednak nie jest kiepski selekcjoner jak myślałem. To jest kompletny dyletant i powinien zostać wypierdolony dyscyplinarnie. Wymyśleć Cionka to jednak jakaś totalna abstrakcja.

A masz jakieś sensowne argumenty przeciwko Cionkowi, czy może jesteś przeciwny, bo Stanowski jest przeciwko i napisał parę zdań o tym?

Widziałeś go we Włoszech, sprawdziłeś jakiekolwiek informacje o nim, czy przeszkadza Ci, bo przeszkadza Stanowskiemu?

Nie oskarżam Cię o bycie kolejnym fanboyem weszło, choć są takich masy, jestem zwyczajnie ciekaw, czy za krytyką stoi jakakolwiek wiedza o piłkarzu.

Odnośnik do komentarza

 

Nawałka to jednak nie jest kiepski selekcjoner jak myślałem. To jest kompletny dyletant i powinien zostać wypierdolony dyscyplinarnie. Wymyśleć Cionka to jednak jakaś totalna abstrakcja.

A masz jakieś sensowne argumenty przeciwko Cionkowi, czy może jesteś przeciwny, bo Stanowski jest przeciwko i napisał parę zdań o tym?

Widziałeś go we Włoszech, sprawdziłeś jakiekolwiek informacje o nim, czy przeszkadza Ci, bo przeszkadza Stanowskiemu?

Nie oskarżam Cię o bycie kolejnym fanboyem weszło, choć są takich masy, jestem zwyczajnie ciekaw, czy za krytyką stoi jakakolwiek wiedza o piłkarzu.

 

Odpowiedziałem chyba dokładnie. Oczywiście, że we Włoszech go nie widziałem - ale za to oglądałem go jak grał w Polsce. Nie sądzę by gracz tego typu, w takim wieku robił specjalnie wielkie postępy stąd założenie, że pewnie gra podobnie jak wtedy. Nie widzę żadnej jego zalety, która nie wynika z warunków fizycznych - jest daremny technicznie. A to, że gra w Serie B to dla mnie żaden argument - Glik gra w Serie A, Salamon grał w Serie B, Kokoszka też wszyscy w chyba bardizej renomowanych klubach, a żadnego bym nie wymienił jako zbawcy defensywy.

 

Z tego co wiem to Weszło głównie go jedzie za to, że jest Brazylijczykiem, ja tam bardziej za to, iż jest co najwyżej przeciętny, a na pewno gorszy od tych, których wystawiał Fornalik.

 

Nawałka kombinuje, wymyśla kwadratowe jaja, a później i tak powoła tych samych co Fornalik, albo ostatecznie potwierdzi że minął się z rozumem. Za to oczywiście straci cenne zgrupowania, które mógł poświęcić na wypracowanie czegokolwiek na sprawdzanie daremniaków typu Kosznik, Marciniak i plejada innych ananasów. Co mecz to inna jedenastka, a później będzie narzekał, iż defensywa nie zgrana czy inne banialuki.

Odnośnik do komentarza

 

Odpowiedziałem chyba dokładnie. Oczywiście, że we Włoszech go nie widziałem - ale za to oglądałem go jak grał w Polsce.

 

 

Przypomniały mi się teraz stada ludzi, którzy zamykali oczy, zatykali uszy i przy każdej wzmiance o Gliku bełkotali raz za razem na tym forum "on jest cienki, bo popełniał błędy w Piaście".

Dziękuję, nie mam więcej pytań.

Ja jestem bardzo za sprawdzaniem takich graczy w takich terminach.

Odnośnik do komentarza

 

 

Odpowiedziałem chyba dokładnie. Oczywiście, że we Włoszech go nie widziałem - ale za to oglądałem go jak grał w Polsce.

 

 

Przypomniały mi się teraz stada ludzi, którzy zamykali oczy, zatykali uszy i przy każdej wzmiance o Gliku bełkotali raz za razem na tym forum "on jest cienki, bo popełniał błędy w Piaście".

Dziękuję, nie mam więcej pytań.

Ja jestem bardzo za sprawdzaniem takich graczy w takich terminach.

 

Hmm Glik jednak trochę większą "karierę" robi we Włoszech. No i kolejna sprawa - Nawałka też go widział tylko raz i to w meczu z jakimś chyba kiepskim Carpi.

Odnośnik do komentarza

Kacper powrocil bo jest glodny i trzeba mu rzucic batona.

 

Ocenianie Cionka na podstawie tego co kiedys tam pokazal w Jadze i braku wiedzy z tego co gra teraz jest smieszne. To jak wyskoczenie z pomyslem by powolac Jelenia bo w sumie nie widzielismy go dlugo ale ostatnim razem byl dobry.

 

Obudz sie kacper. Brak terminu fifa to mecz kadry b na druga kadre b i tyle. Wystarczajace by sprawdzic Thiago. I tak nie wygramy, a Nawalka przynajmniej pooglada go na treningach i oceni. On ma lepsze ogarniecie od nas.

Odnośnik do komentarza

Obudz sie kacper. Brak terminu fifa to mecz kadry b na druga kadre b i tyle. Wystarczajace by sprawdzic Thiago. I tak nie wygramy, a Nawalka przynajmniej pooglada go na treningach i oceni. On ma lepsze ogarniecie od nas.

Jesteście w stanie sobie wyobrazić sytuację we wrześniu/październiku, kiedy to reprezentant Polski wychodzi przed kamery po meczu i rzuca brakuje nam zgrania, z niektórymi widzę się pierwszy raz? :)

 

Może i jestem szaleńcem, ale myślę, że Nawałka postawi na te same nazwiska, co jego poprzednicy (Fornalik i Smuda). Z delikatną zmianą 2-3 piłkarzy (max.) przez całe eliminacje. Tyle. ŻADEN z tych pomysłów Nawałki nie wybiegnie na boisko w meczu o punkty, który nie będzie z matematycznymi szansami na awans lub o honor.

Odnośnik do komentarza

Kacper powrocil bo jest glodny i trzeba mu rzucic batona.

 

Ocenianie Cionka na podstawie tego co kiedys tam pokazal w Jadze i braku wiedzy z tego co gra teraz jest smieszne. To jak wyskoczenie z pomyslem by powolac Jelenia bo w sumie nie widzielismy go dlugo ale ostatnim razem byl dobry.

 

Obudz sie kacper. Brak terminu fifa to mecz kadry b na druga kadre b i tyle. Wystarczajace by sprawdzic Thiago. I tak nie wygramy, a Nawalka przynajmniej pooglada go na treningach i oceni. On ma lepsze ogarniecie od nas.

Ok - słucham, którzy środkowi obrońcy nie mogli przyjechać? Dalej - to nie jest to samo, bo on nie wyjechał 10 lat temu, a dwa, nie zaczął nagle robić niesamowitej kariery, wyjechał w wieku 26 lat (przywoływany Glik miał 22 lata) i profilem jest graczem, który w takim wieku raczej nie robi wielkich postępów. Znów możecie się przekomarzać jak przy Koszniku, a później i tak wychodzi na moje, bo w sumie inaczej być nie mogło.

 

Problem jest w tym, że spokojnie mógł powołać tych, którzy później będą grać w eliminacjach (tak samo jak na poprzednie mecze) i coś z nimi wypracować. Za to wy wolicie, żeby testował totalne ogórki, które na 95% zagrają gówno (np. niejaki Marciniak wygrał ligową statystykę w stratach, Leszczyński zdążył wpuścić tyle tragikomicznych bramek, że obdzieliby nimi wszystkich pozostałych, Kosznik jest elementem ultra-pewnej obrony Górnika, Wilusz na Podolskiego szykuje się w pojedynkach z Mikołajczakiem, Mączyński podbija Azję, Kucharczyk E-klasę tyle że z ławki, Madej gra dno etc. etc. - ale chuj tam, ważne że sprawdził!) tylko po to by się przekonać, że jednak na 100 % zagrają gówno. Ciekawe na ile starczy wam cierpliwości, zapewne do pierwszej porażki w eliminacjach, co przy Nawałce wydarzy się dość szybko.

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach wpis w piłkarskim CV "reprezentant Polski" jest mało znaczący...

 

 

Ps. W przyszłości prawa obrona należeć będzie do Seby Rudola :P O ile ktoś mądrze poprowadzi jego karierę przez następne kilka lat...

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...