Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Rzadko się wypowiadam na temat reprezentacji Polski. Mam swoje spostrzeżenia i opinie, ale staram się je dusić w sobie. Dzisiejszy mecz z reprezentacją Szkocji był w naszym wykonaniu bardzo słaby. I nawet nie wiem, czy lepiej poradzilibyśmy sobie z Lewandowskim. Przecież to zastępujący go Milik był najlepszy na boisku.

 

Szczęsny zagrał bez zarzutów, miał pod koniec spotkania jedną wpadkę, ale wynikała ona raczej ze złego podania od kolegi. Dynamiczne wyjścia, szybkie wyrzuty. Wobec nieudolności innych zawodników starał się napędzać nasze akcje, ale na nic się to zdało.

 

Glik, Szukała. Jeżeli Nawałka robi sobie jakieś tam notatki, czy zbiera materiał poglądowy, to Łukasza już w tej kadrze być nie powinno. Jego jedynym atutem jest wzrost, który... jak dzisiaj widzieliśmy, na niewiele się zdał. I nawet sytuacja bramkowa nie ma wpływu na moją ocenę. Za każdym razem kiedy nasz tercet, czy kwartet ofensywny robił dobry pressing z przodu, który kończył się rozpaczliwym wykopem piłki przez Szkotów, Szukała... albo wybijał piłkę głową w stronę rywali, albo wykopywał na aut. A do cholery, kilkukrotnie mógł przyjąć piłkę, przegrać przez Szczęsnego i pozwolić się kolegom ustawić. Na kiego wała jedni robią dobry pressing, kiedy potem Ci Szukała wypieprzy piłę, gdzie pieprz rośnie. On w ogóle jest jakiś strachliwy. Rozumiem, że nie jest wirtuozem, no bo nie każdy ma super technikę przy takim wzroście (czyt. nie każdy jest Zlatanem), ale jeżeli mamy go trzymać na boisku tylko i wyłącznie ze względu na wzrost, to jest to nieporozumienie. Nawet sytuacja z drugiej połowy, kiedy piłkę rozpaczliwie zablokował Piszczek, pamiętacie? Komentatorzy obwinili Glika, który miał zawodnika za plecami. No właśnie, za plecami. Tylko, że był tam jeszcze Szukała, który łamał linię spalonego. Nasi stoperzy byli ustawienie w odległości 5-7 metrów od siebie. I to Szukała był tym z tyłu, który powinien to zauważyć.

 

Piszczek, Brzyski. No i tutaj drugi do skreślenia. Brzyski był katastrofalny. Żadnego dobrego dośrodkowania, fakt, Łukaszowi też dzisiaj nie wychodziły. Ale Piszczek ma jakieś dobre nawyki, ma jakieś fundamenty taktyki w swojej głowie, bo obrońca Legii krząta się po tym boisku jak niewidomy. Może warto wrócić do Boenisha?

 

Krychowiak, Obraniak, Klich. Nie widziałem takiego jasnego podziału: Krychowiak odbiera, Obraniak i Klich konstruują. Straszny chaos panował w drugiej linii. Klich w poprzednich meczach grając bardziej z przodu prezentował się dużo lepiej. Obraniak fajnie się wprowadził, ale brakowało mu Lewandowskiego, z którym mógłby pograć.

 

Sobota, Peszko. Brak słów. To była katorga dla moich oczu. Sobota zszedł w 85 minucie, wiem, że nie było skrzydłowych na ławce, ale wolałbym na tej pozycji oglądać Kowalczyka. Zanotował on jakieś udane podanie, albo chociaż pojedynek jeden na jeden? Strasznie stracił odkąd odszedł z naszej ligi. Natomiast Peszko coś tam chociaż pociągnął, ale kondycji to na 90 minut kolega nie ma.

 

Milik. Najlepszy, super sobie radził z silnymi Szkotami na plecach. Starał się zagrać jak Lewandowski i mu wyszło. Przyjmował piłki, rozgrywał je na skrzydła, naprawdę dobry mecz! :)

 

I wynik wcale nie jest straszny. Nawet nie jest straszne to, że znowu nie strzeliliśmy gola na Stadionie Narodowym. Strasznie jest natomiast, że nawet nie było okazji, żeby ta bramka wpadła. No bo co, stały fragment gry i uderzenie Glika? Polska musi pokazać więcej! :)

Odnośnik do komentarza

Zamiast tego Soboty, który był niewidoczny i w klubie ostatnio mało grywa lepiej po przerwie było wpuścić...skrzydłowego, który jednak był na ławce - Masłowskiego. W Zawiszy wyróżnia się znacząco, bierze na siebie ciężar gry, a w doliczonym czasie w jedynej swojej akcji/strzale narobił problemów bramkarzowi rywali.
Linia pomocy to jakaś kpina...Krychowiak, a 30m dalej reszta, kto ma rozgrywać i z kim?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem po co się rozpisywać. Wygląda to gorzej niż podczas ponurej ciemnoty lat 90. Wtedy brakowało szczęścia i trenera, a teraz brakuje wszystkiego.

 

Mamy chyba najnudniejszą reprezentację w Europie, grającą bez jakiegokolwiek stylu. Można się porzygać na widok tego, jak bez pomysłu snują się po boisku.

Odnośnik do komentarza

Kurde, gdybysmy mieli faktycznie takich slabych pilkarzy, to nie przechodziliby oni do solidnych europejskich klubow lub przynajmniej sredniakow (Fiorentina, Rennes, Toulouse). Gadanie o tym, jacy oni slabi do mnie nie trafia, bo gdy widze, jak Lewandowski z Blaszczykowskim potrafia wymienic kilka podan grajac w BVB, to mnie cholera bierze, ze w kadrze nagle nie potrafia zrobic tego samego. I nie mowcie mi, ze tam maja lepszych partnerow, bo tu akurat mam na mysli ich gre miedzy soba. Wiec co? Pilka w meczach reprezentacji jest kwadratowa, czy boisko nierowne?

Po prostu moim zdaniem nie ma w nich ambicji, zeby grac dobrze. Takiej ambicji, ktora kaze wszystkim grac na maksa w klubach, bo tam jesli nie dajesz z siebie wszystkiego, to wypadasz ze skladu i tracisz z automatu szanse na premie i bonusy.

Odnośnik do komentarza

a może w końcu przejrzymy na oczy i stwierdzimy że poza trójka z Dortmundu i bramkarzami mamy naprawdę słabych piłkarzy.

Szkocja też ma przeciętniaków, a Strachan ich bardzo fajnie poukładał. Od momentu objęcia przez niego kadry, oprócz wtopy z Walią, grają nieźle i notują dobre wyniki: wygrali między innymi dwukrotnie z Chorwacją. Nie przypominam sobie, kiedy ostatni raz nasza reprezentacja wygrała z podobnej klasy rywalem na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza

 

a może w końcu przejrzymy na oczy i stwierdzimy że poza trójka z Dortmundu i bramkarzami mamy naprawdę słabych piłkarzy.

Szkocja też ma przeciętniaków, a Strachan ich bardzo fajnie poukładał. Od momentu objęcia przez niego kadry, oprócz wtopy z Walią, grają nieźle i notują dobre wyniki: wygrali między innymi dwukrotnie z Chorwacją. Nie przypominam sobie, kiedy ostatni raz nasza reprezentacja wygrała z podobnej klasy rywalem na wyjeździe.

 

Z ciekawości przejrzałem kiedy ostatnio wygraliśmy z dobrym zespołem na wyjeździe, w meczu o punkty i wyszło mi, że w 2006 roku z Belgią - tyle, że był to rywal o wiele słabszy niż obecna reprezentacja Belgii. Katastrofa.

Odnośnik do komentarza

Właśnie w tym jest rzecz. Polskiej kadrze nadal brak dobrego trenera. Mam nadzieje, że teraz przy kolejnych ośmieszeniach Nawałki skutecznie zostanie wybity z głów pomysł zatrudniania kolejnego polskiego trenera.

 

No kolejna sprawa - zaczynają się przebąkiwania o braku czasu na zmiany. Nadal bronicie absolutnie absurdalnych, durnych i niczym nie popartych powołań na poprzednie mecze? Nadal Marciniak, Kosznik i reszta dziadostwa spoko?

Odnośnik do komentarza

Za to U-20 wygrało 1:0 z Włochami po golu Zwolińskiego, a U-21 pokonali 5:0 Litwę, bramkę strzelali Wolski, Wszołek, Furman i dwie Przybyłko.

 

 

Szkoda, że jak przechodzą do dorosłej kadry przyjmują poziom swoich starszych kolegów :D

Edytowane przez Dudek
Bo cytować trzeba umieć ;]
Odnośnik do komentarza

 

A kogo zabrakło na tym zgrupowaniu, Kacper?

A pisałem, że na tym kogoś zabrakło? Wspomniałem, że stracił mnóstwo czasu testując szrot pokroju Kosznika.

 

Jedni testowali Wawrzyniaka przez pare lat, a jemu wystarczyl jeden mecz, zeby sie zorientowac kto sie nadaje a kto nie. To nie byl termin Uefa wiec testwoal akurat tych, ktorzy sie wyrozniali w naszej szarej lidze.

Odnośnik do komentarza

 

 

A kogo zabrakło na tym zgrupowaniu, Kacper?

A pisałem, że na tym kogoś zabrakło? Wspomniałem, że stracił mnóstwo czasu testując szrot pokroju Kosznika.

 

Jedni testowali Wawrzyniaka przez pare lat, a jemu wystarczyl jeden mecz, zeby sie zorientowac kto sie nadaje a kto nie. To nie byl termin Uefa wiec testwoal akurat tych, ktorzy sie wyrozniali w naszej szarej lidze.

 

Nie mówię o pseudo-zagrupowaniu, tylko o meczach ze Słowacją i Irlandią. A o tym, że Kosznik się nie nadaje to ja wiedziałem jeszcze zanim został powołany, więc to nie jest specjalny sukces.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...