Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

 

BnG663WCEAATC0O.jpg

 

 

Skład Niemców na mecz z nami. Wygląda to na ich 3 drużynę, a i tak są spokojnie faworytami.

 

10 nazwisk z tej listy jest w szerokiej 30-osobowej kadrze na MŚ. Powołał najlepszych z tych, którzy mogą sobie pozwolić na zgrupowanie (czyt. nie ma np. zawodników Bayernu i BVB stanowiących blisko połowę kadry).

Odnośnik do komentarza

Nie znam tylko Mustafiego. Ale pomoc wygląda imponująco: Arnold, Draxler, Goretzka + asekrurujący Bender i jeszcze jeden, pewnie Meyer :o Arnold i Goretzka to objawienia tego sezonu. Na szpicy pewnie zagra osamotniony Volland.
Taka reprezentacja moim zdaniem wyszła by z niektórych grup na MŚ.

Odnośnik do komentarza

 

Kacper powrocil bo jest glodny i trzeba mu rzucic batona.

 

Ocenianie Cionka na podstawie tego co kiedys tam pokazal w Jadze i braku wiedzy z tego co gra teraz jest smieszne. To jak wyskoczenie z pomyslem by powolac Jelenia bo w sumie nie widzielismy go dlugo ale ostatnim razem byl dobry.

 

Obudz sie kacper. Brak terminu fifa to mecz kadry b na druga kadre b i tyle. Wystarczajace by sprawdzic Thiago. I tak nie wygramy, a Nawalka przynajmniej pooglada go na treningach i oceni. On ma lepsze ogarniecie od nas.

Ok - słucham, którzy środkowi obrońcy nie mogli przyjechać? Dalej - to nie jest to samo, bo on nie wyjechał 10 lat temu, a dwa, nie zaczął nagle robić niesamowitej kariery, wyjechał w wieku 26 lat (przywoływany Glik miał 22 lata) i profilem jest graczem, który w takim wieku raczej nie robi wielkich postępów. Znów możecie się przekomarzać jak przy Koszniku, a później i tak wychodzi na moje, bo w sumie inaczej być nie mogło.

 

Problem jest w tym, że spokojnie mógł powołać tych, którzy później będą grać w eliminacjach (tak samo jak na poprzednie mecze) i coś z nimi wypracować. Za to wy wolicie, żeby testował totalne ogórki, które na 95% zagrają gówno (np. niejaki Marciniak wygrał ligową statystykę w stratach, Leszczyński zdążył wpuścić tyle tragikomicznych bramek, że obdzieliby nimi wszystkich pozostałych, Kosznik jest elementem ultra-pewnej obrony Górnika, Wilusz na Podolskiego szykuje się w pojedynkach z Mikołajczakiem, Mączyński podbija Azję, Kucharczyk E-klasę tyle że z ławki, Madej gra dno etc. etc. - ale chuj tam, ważne że sprawdził!) tylko po to by się przekonać, że jednak na 100 % zagrają gówno. Ciekawe na ile starczy wam cierpliwości, zapewne do pierwszej porażki w eliminacjach, co przy Nawałce wydarzy się dość szybko.

 

A skąd Ty wiesz którzy mogli, a którzy nie? Może kilku z nich lub same kluby poprosiły, aby nie przyjeżdżać bo to końcówka sezonu i tyle. Zresztą mówisz o dwóch latach nieobecności w kraju i potencjalnie braku rozwoju, choć ciągle nie oglądasz Serie B? To jakbyś się wypowiadał o lidze białoruskiej oglądając tylko BATE. Przypomnę, że 3 lata temu z naszego kraju wyjechał kadrowicz Klich, z którego jeszcze ponad rok temu beke miało wielu i krzyczało, że to koniec jego kariery, a jego talent to kolejny stracony polski diament. Teraz chłopak gra w Zwolle, a wszyscy go wywyższają. Dlaczego? Bo liga holenderska jest transmitowana i można ją oglądać. Więc proszę Cię kacpergawlo, ale nie wypowiadaj się i zaprzestaj hejtingu jeśli nie masz pojęcia o lidze włoskiej. Środkowy obrońca raczej z wiekiem jest coraz lepszy, a ogranie nawet w Serie B pewno daje mu więcej niż smiganie po naszej ekstraklasie.

 

Podaj nazwiska tych, którzy mieliby w takim razie grać w eliminacjach i którzy są wolni i kluby spokojnie zgodziłyby się, aby puścić ich na jakiś nieważny dla nich mecz. Odbijam piłeczkę. Wilusz przez lata grał w Ekstraklasie i w towarzyskich w kadrze i w samym Bełchatowie pokazuje się naprawdę z bardzo dobrej strony. Twoim problemem jest chyba to, że on czy inni nie grają w Legii czy w Lechu. Bo jak grają po Bełchatowach czy Górnikach to są be. Szydzisz z "ultrapewnej" obrony Górnika, a to właśnie oni w pełnym składzie byli jedną z najlepszych obron z ligi. Jakby Ci umknęło to niestety Górnik miał szpital taki w obronie, że nie wiedzieli czym to łatać.

 

Aha - jeszcze jedno. Czy Ty naprawdę myślisz, że przy tych pseudoprofesjonalnych piłkarzach (a taką raczej mają tendencje do kadry) możemy coś ugrać i się zakwalifikować do ME? Dobre sobie. Ludzie i tak potracili nadzieję i tyle. Ja nie pamiętam od EURO dobrego meczu kadry. Ty pewnie też. Nawałka próbóje inaczej - jeśli wyżelowane gwiazdki się nie sprawdziły to może rzemieślnicy to zrobią.

 

 

 

Obudz sie kacper. Brak terminu fifa to mecz kadry b na druga kadre b i tyle. Wystarczajace by sprawdzic Thiago. I tak nie wygramy, a Nawalka przynajmniej pooglada go na treningach i oceni. On ma lepsze ogarniecie od nas.

Jesteście w stanie sobie wyobrazić sytuację we wrześniu/październiku, kiedy to reprezentant Polski wychodzi przed kamery po meczu i rzuca brakuje nam zgrania, z niektórymi widzę się pierwszy raz? :)

 

Może i jestem szaleńcem, ale myślę, że Nawałka postawi na te same nazwiska, co jego poprzednicy (Fornalik i Smuda). Z delikatną zmianą 2-3 piłkarzy (max.) przez całe eliminacje. Tyle. ŻADEN z tych pomysłów Nawałki nie wybiegnie na boisko w meczu o punkty, który nie będzie z matematycznymi szansami na awans lub o honor.

 

 

Czy jesteś w stanie zrozumieć, że to kadra Polski B i powołanie do niej to nie jest automatyczne miejsce w pierwszej kadrze narodowej śmiagając tuż obok Piszczka? Pomysły Nawałki nie muszą w ogóle wybiegać w eliminacjach i to prawda. Jednak jeśli Adaś znajdzie JEDNEGO lepszego od tych człapaczy co mamy teraz to ja biorę to jako jego sukces.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Obudz sie kacper. Brak terminu fifa to mecz kadry b na druga kadre b i tyle. Wystarczajace by sprawdzic Thiago. I tak nie wygramy, a Nawalka przynajmniej pooglada go na treningach i oceni. On ma lepsze ogarniecie od nas.

Jesteście w stanie sobie wyobrazić sytuację we wrześniu/październiku, kiedy to reprezentant Polski wychodzi przed kamery po meczu i rzuca brakuje nam zgrania, z niektórymi widzę się pierwszy raz? :)

 

Może i jestem szaleńcem, ale myślę, że Nawałka postawi na te same nazwiska, co jego poprzednicy (Fornalik i Smuda). Z delikatną zmianą 2-3 piłkarzy (max.) przez całe eliminacje. Tyle. ŻADEN z tych pomysłów Nawałki nie wybiegnie na boisko w meczu o punkty, który nie będzie z matematycznymi szansami na awans lub o honor.

 

 

Czy jesteś w stanie zrozumieć, że to kadra Polski B i powołanie do niej to nie jest automatyczne miejsce w pierwszej kadrze narodowej śmiagając tuż obok Piszczka? Pomysły Nawałki nie muszą w ogóle wybiegać w eliminacjach i to prawda. Jednak jeśli Adaś znajdzie JEDNEGO lepszego od tych człapaczy co mamy teraz to ja biorę to jako jego sukces.

 

1. Odnosiłem się do każdego z dotychczasowych pomysłów Nawałki, który łapał się w ramy 'selekcji negatywnej'. Nie tylko do tej zbieraniny.

2. Jeden na stu przetestowanych to nie jest żaden sukces. To byłby zwykły fart nie mający nic wspólnego z jego selekcjonerskimi umiejętnościami.

Odnośnik do komentarza

Nie przesadzajmy bo stu ich nie było. Stu to miał Leo i wszyscy nazwali go zbawicielem, aby potem skakać z afiszami "wypindalaj" i spalić go na stosie. U nas nie ma z czego wybierać. Kapitan u21 jedzie do przeciętnego francuskiego klubu i wącha ławę. To na kim opierać przyszłość jak nie na rzemieślnikach? Wyniki może będą, styl już nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza

 

Jeszcze... ;)

Jeszcze tak, więc nie porównuj mi tu debiutantów Nawałki do czasów Leo, kiedy wszyscy się śmiali, że ciekawe kto będzie znowu nowym powołanym ;)

 

Przecież to Ty wspomniałeś o Leo i porównałeś jego kilkuletnią pracę z kilkumiesięczną Nawałki...

Odnośnik do komentarza

 

 

Jeszcze... ;)

Jeszcze tak, więc nie porównuj mi tu debiutantów Nawałki do czasów Leo, kiedy wszyscy się śmiali, że ciekawe kto będzie znowu nowym powołanym ;)

 

Przecież to Ty wspomniałeś o Leo i porównałeś jego kilkuletnią pracę z kilkumiesięczną Nawałki...

 

Ja wspomniałem o Leo i jego stu debiutantach w przenośni, a o stu powołaniach Nawałki wyskoczyłeś Ty. Dodatkowo powiedziałeś, że Adaś jest bliski Leo, a to gruba przesada. To taka mała różnica.

Odnośnik do komentarza

Acha. Czyli Ty wyskoczyłeś z setką powołań Leo w przenośni, ja pisałem w kontekście Nawałki dosłownie, dodatkowo pisząc, żeby nie porównywać kilkuletniej pracy Leo z kilkumiesięczną Nawałki napisałem, że 'Adaś jest blisko Leo'. GDZIE TY TO PRZECZYTAŁEŚ?!

 

I'm out.

Odnośnik do komentarza

 

A skąd Ty wiesz którzy mogli, a którzy nie? Może kilku z nich lub same kluby poprosiły, aby nie przyjeżdżać bo to końcówka sezonu i tyle. Zresztą mówisz o dwóch latach nieobecności w kraju i potencjalnie braku rozwoju, choć ciągle nie oglądasz Serie B? To jakbyś się wypowiadał o lidze białoruskiej oglądając tylko BATE. Przypomnę, że 3 lata temu z naszego kraju wyjechał kadrowicz Klich, z którego jeszcze ponad rok temu beke miało wielu i krzyczało, że to koniec jego kariery, a jego talent to kolejny stracony polski diament. Teraz chłopak gra w Zwolle, a wszyscy go wywyższają. Dlaczego? Bo liga holenderska jest transmitowana i można ją oglądać. Więc proszę Cię kacpergawlo, ale nie wypowiadaj się i zaprzestaj hejtingu jeśli nie masz pojęcia o lidze włoskiej. Środkowy obrońca raczej z wiekiem jest coraz lepszy, a ogranie nawet w Serie B pewno daje mu więcej niż smiganie po naszej ekstraklasie.

 

 

Podaj nazwiska tych, którzy mieliby w takim razie grać w eliminacjach i którzy są wolni i kluby spokojnie zgodziłyby się, aby puścić ich na jakiś nieważny dla nich mecz. Odbijam piłeczkę. Wilusz przez lata grał w Ekstraklasie i w towarzyskich w kadrze i w samym Bełchatowie pokazuje się naprawdę z bardzo dobrej strony. Twoim problemem jest chyba to, że on czy inni nie grają w Legii czy w Lechu. Bo jak grają po Bełchatowach czy Górnikach to są be. Szydzisz z "ultrapewnej" obrony Górnika, a to właśnie oni w pełnym składzie byli jedną z najlepszych obron z ligi. Jakby Ci umknęło to niestety Górnik miał szpital taki w obronie, że nie wiedzieli czym to łatać.

 

Aha - jeszcze jedno. Czy Ty naprawdę myślisz, że przy tych pseudoprofesjonalnych piłkarzach (a taką raczej mają tendencje do kadry) możemy coś ugrać i się zakwalifikować do ME? Dobre sobie. Ludzie i tak potracili nadzieję i tyle. Ja nie pamiętam od EURO dobrego meczu kadry. Ty pewnie też. Nawałka próbóje inaczej - jeśli wyżelowane gwiazdki się nie sprawdziły to może rzemieślnicy to zrobią.

 

Czy jesteś w stanie zrozumieć, że to kadra Polski B i powołanie do niej to nie jest automatyczne miejsce w pierwszej kadrze narodowej śmiagając tuż obok Piszczka? Pomysły Nawałki nie muszą w ogóle wybiegać w eliminacjach i to prawda. Jednak jeśli Adaś znajdzie JEDNEGO lepszego od tych człapaczy co mamy teraz to ja biorę to jako jego sukces.

 

Stąd, że jak któreś kluby odmawiały to było to w mediach - vide chłopaki z Tereka. Przykładu z BATE nie czaje, jest dość absurdalny. Co do Klicha - przecież a) był on wtedy młodszy b) wyjeżdżał z łatką dobrego technicznie, nikt go za Wolfsburg nie nazywał ciamajdą, najwyżej uważano że się spalił, czy nie podpasował Magathowi, bądź też zahamował karierę (a to raczej prawda, (nie)granie w IV-ligowych rezerwach to jednak trochę słaba sprawa). W jego przypadku akurat rozwój był rzeczą, której nalezało się spodziewać, bo a) jak wspomniałem był młodszy b) miał niezłe podstawy jak na Polaka c) trafił do poważnego klubu. Cionka różni to, że a) miał 26 lat b) był typowym TOPOREM (na 99 % nadal jest) c) no jednak Wolfsburg>Padova/Modena.

 

Teza odnośnie wielkiego rozwoju w Serie B też dość ryzykowna. Zapewne dużo zależy od klubu, trenera etc. Nie byłbym taki pewny czy w Padovie są lepsze perspektywy rozwoju niż w Legii czy Lechu.

 

Kto byłby lepszy? Nie wiem, już nawet taki Rzeźniczak.

 

AD Wilusz - dość ryzykowne stwierdzenie o dobrej grze w kadrze skoro zagrał jedynie dwa razy z przeciwnikami prezentującymi zerowy poziom. I tak, to chyba dość istotne czy na co dzień powstrzymujesz poważnych piłkarzy, czy jednak napastników GKS-u Tychy. Ja bym się milion razy zastanowił czy ktoś grający w I-lidze nadaje się do kadry. Nie wiem też gdzie widzisz te jego "lata" w E-klasie, bo zdaje się, że pograł ledwo ponad rok.

Oczywiście również nie szydzę tylko przez pryzmat drużyny, ale głównie nazwisk. Szydziłem z Kosznika i co? Zagrał i się ośmieszył. Szydziłem z powołania Leszczyńskiego i co? Nawpuszczał takie bramki, że szkoda słów. Szydzę z Marciniaka i owy Marciniak "błyszczy". Można wymieniać i wymieniać, bo Adaś dostarczył tyle lolcontentu. Madeja też będziesz bronił? Kucharczyka? Mączyńskiego?

 

Zadajmy sobie również pytanie - w takim razie po co grać jakieś sparingi klasy B? Od iluś lat je gramy i nie potrafię wymienić jakiegokolwiek z nich pożytku. Ot, paru anansów może sobie wpisać w CV "reprezentant".

 

Co do "pseudoprofesjonalnych" to udowodnij. To obrzydliwy slogan. Wszyscy pierdolą o tym braku ambicji i innych głupotach jakby Ci nasi piłkarze byli jacyś wyjątkowo zepsuci. Dla mnie problem leży zupełnie gdzie indziej. Jakie znów kurwa wyżelowane gwiazdki? Mamy w składzie Cristiano? A rzemieślników to my zdaje się wystawiamy od dawna, bo nie pamiętam byśmy mieli grupę wirtuozów. I co z tego, że być może nie awansujemy? To znaczy, że mamy wystawić najchujowszy skład jaki da się wymyśleć, bo najlepszy i tak by przegrał? Skąd założenie, że przy dobrym selekcjonerze nie byłoby lepiej? To Szkoci czy Irlandczycy mają światowe tuzy w składach? To właśnie selekcjoner, mając tego typu materiał (przeciętny w skali Europy) może być wartością dodaną i z tego typu grupy wyjść. Niestety od dłuższego czasu panuje ciekawy trend reprezentacji bez trenera.

Odnośnik do komentarza

"Swoją szansę dostanie też Żyro, którego trener najchętniej przesunąłby na lewą defensywę. Rozmawiał o tym z Henningiem Bergiem, ale ten nie zgodził się na takie rozwiązanie."

 

Podejrzewam, ze chodzi o to, żeby Zyre na stałe w klubie ustawic na boku obrony, ale jesli chodzi tylko o ten konkretny mecz to mega rotfl

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...