Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Warto też obserwować rozwój Mikiego Lebedyńskiego, najpierw nie grał, nawet na ławkę się nie łapał, ale ostatnio w Rodzie dostał szansę i zaczął strzelać. Nie mówię o powołaniu "na już", ale monitorować warto, bo może utrzyma dobrą dyspozycję. Poza Lewandowskim chyba nie mamy pewniaka w ataku.

Odnośnik do komentarza

Warto też obserwować rozwój Mikiego Lebedyńskiego, najpierw nie grał, nawet na ławkę się nie łapał, ale ostatnio w Rodzie dostał szansę i zaczął strzelać. Nie mówię o powołaniu "na już", ale monitorować warto, bo może utrzyma dobrą dyspozycję. Poza Lewandowskim chyba nie mamy pewniaka w ataku.

Milik, Sagan, Sobiech? ;)

Odnośnik do komentarza

Ja wystawię tradycyjną laurkę mojemu ulubionemu zawodnikowi. W składzie z Obraniakiem gra naszej reprezentacji nigdy nie będzie kreatywna. Ten zawodnik w wyjściowej jedenastce to totalne nieporozumienie. Kompletnie bezproduktywny, kółeczko i podanie do tyłu, udało się! Kółeczko i podanie do przodu, zawsze do przeciwnika! Kółeczko i strata, rozkładam ręce i patrzę z pretensjami na przeciwnika, że mi zabrał piłkę. Truchtanie, dreptanie i zero kreatywności. Wszedł Milik, grał jak grał, ale przynajmniej było go widać, schodził na boki, próbował gry kombinacyjnej z Błaszczykowskim, gdyby się nie pośliznął w polu karnym, wyszedłby na czystą pozycję po swoim zwodzie. Trzeba stawiać na młodych, prędzej czy później będą tego efekty.

Odnośnik do komentarza

Warto też zauważyć, że Obraniak jest przez większość komentatorów krytykowany, czy też ekspertów. Tak jak mówił Kowalczyk przed meczem, będzie liczył Obraniakowi ilość prostopadłych podań do Lewandowskiego, ciekawi mnie, czy jakieś było - celne. Jak dla mnie brakuje partnera w ataku Lewandowskiemu. Natomiast w środku pola brakuje kreatora gry, ale kto może nim być - nie mam pojęcia. I nie wiem co w składzie robił Perquis, który notorycznie popełnia błędy.

Odnośnik do komentarza

Najdziwniejsze jest to, że kiedy Mierzejewski nie grał w klubie, a co za tym idzie był kompletnie bez formy, to na niego stawiano. Grał w wyjściowej jedenastce, albo był pierwszym wchodzącym. Teraz, kiedy Adrian jest w gazie, świetnie gra w Turcji trener przestał na niego stawiać. Moim zdaniem Adrian powinien grać zamiast Obraniaka od początku meczu. Do tego kiedy jeszcze wszedł na boisko, grał w środku pomocy w systemie 4-4-2. Moim zdaniem to nie była pozycja dla niego. To taka 10 w systemie 4-5-1 :)

Odnośnik do komentarza

Najdziwniejsze jest to, że kiedy Mierzejewski nie grał w klubie, a co za tym idzie był kompletnie bez formy, to na niego stawiano. Grał w wyjściowej jedenastce, albo był pierwszym wchodzącym. Teraz, kiedy Adrian jest w gazie, świetnie gra w Turcji trener przestał na niego stawiać.

być może dlatego, że zmienił się selekcjoner ;) Adrianek był pupilkiem Smudy, dlatego grał bez względu na okoliczności (coś jak Obraniak)

Odnośnik do komentarza

Nie mieliśmy prawdziwego rozgrywającego NIGDY. W sensie za mojego życia. Ale to temat na dłuższą rozkminę. W skrócie - w PL od małego wbija się do głowy grę fizyczną, grę na alibi, zabrania się kiwać, gani się kreatywność, a promuje rzemieślnictwo. Zresztą nie tylko w piłce nożnej, ale ogólnie w życiu jest kult średniactwa, kult szarości i niszczenie indywidualizmu. Dlatego mamy dobrych skrzydłowych, a 10 lat temu mieliśmy dobrych obrońcow. Rozgrywający, mózg zespołu, kreator, trequartista - takich graczy nie ma w tym kraju, bo po prostu są za słabi technicznie. Ta słynna "gra z pominięciem środka pola" czyli "pierdolnij na Dawidka". Od ZAWSZE była dyskusja na temat "nie ma rozgrywającego w kadrze". Miał być nim Piotr Nowak, miał być i ś.p. Krzysztof. Nie zbawił nas ani wspomniany Szymkowiak, ani Roger ani Obraniak, mimo że oni nie przesiąkli "polską myślą szkoleniową".

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...