Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Masz może satysfakcję, że zgnojono 'dziada', może zrekompensuje Ci to gorycz po porażce, ale zdaj sobie sprawę, że o zatrudnienie dobrego specjalisty zza granicy będzie teraz o wiele trudniej (pomijając fakt, że pierwsze miejsca w kolejce i tak są zajęte przez padawanów Laty/Piechniczka/Engela) - opinia o sposobach postępowania z pracownikami poszła w świat. Nawet na wojnie decyzje spalania za sobą mostów nie są podejmowane tak spontanicznie.

1. Dziadek sam się zgnoił a nie jego zgnojono. Obrażając wszystkich w koło teraz oczekuje szacunku po takiej kompromitacji nie ch delikatnie mówiąc spada.

2. Jakim postępowaniu z pracownikami. Płaceniu gigantycznej kasy, inne kraje też miały i maja trenerów z zagranicy o znanych nazwiskach i nikt im takich pieniedzy nie płaci. może chodzi ci o te głaskanie mediów mimo złych wyników, gdyby to był Polak trąbiono by negatywnie codziennie a tak był strach go skrytykowac. To nie jest święta krowa tylko trenerski przeciętniak który ewidentnie lekceważył swoje obowiązki.

 

ps Prof fajny podpis tylko dalej nie wiadomo co zrobić z ta poteżną Słowenią. :kekeke:

 

ad 1) przypominam sobie jedną wypowiedź Leo w której skrytykował w ostrych słowach Piechniczka (a następnego dnia przeprosił). Do tego AFAIR - słusznie :] Proszę, przypomnij mi, kiedy jeszcze obrażał wszystkich wkoło

 

ad 2) aż sprawdziłem ile masz lat (jeśli to prawda, co podałeś w profilu) i się zdziwiłem - 20 letni człowiek nie rozumiejący zasad rynku pracy :o Dostał ofertę taką, a nie inną, to ją zaakceptował. Gigantyczną kwotę (nawet jeśli sam ją wymyślił) zaakceptował PZPN, a z tego co mi wiadomo, umowę podpisują wszystkie zainteresowane strony. To co, miał powiedzieć "Nie powinienem tak wiele zarabiać, zmniejszcie kwotę o połowę". :roll:

A postępowanie z pracownikiem? Ciekawe jaki byś miał komfort psychiczny, jakby ci ze wszech stron półsłówkami dawano do zrozumienia, że jesteś persona non grata, ale nikt ci tego w twarz nie śmiał powiedzieć, a o swoim zwolnieniu dowiedział byś się od kolegi, który słyszał jak prezes ogłaszał na korytarzu wszystkim obecnym, że cię zwolni. No aż się dziwię, że takie rzeczy muszę tłumaczyć :doh!:

Odnośnik do komentarza

Mecz oglądało mi się ciężko, fatalnie to wszystko wyglądało, na szczęscie byłem już trochę znieczulony i przygotowany po remisie z Irlandią. DOskonale było widać gdzie jest nasza reprezentacja. Podczas meczu myślałem sobie o Obraniaku i tylko się modliłem, Boże zeby ten chłopak sie nie zniechecił do gry w naszej drużynie...

 

Po takich epickich klęskach, zawsze pojawia się pytanie co dalej, gdzie własciwie znajdujemy się w tym piłkarskim świecie. Nie mam wątpliwości, że ani w czołówce, ani w "grupie pościgowej", która za czołówką podąża i stara się zbliżyć, również nie jesteśmy. Na zdrowy rozsądek oceniając, polskie rozgrywki ligowe i wystepy w pucharach, jestesmy nigdzie, sina dal. Nie mamy wielkich gwiazd, a zalewdie garstkę solidnych piłkarzy. Nie ma szkolenia i dobrej pracy. a stwierdzenie "zdolna młodzież" mnie generalnie dobija, i co z tego że zdolna?

 

Uwazam jednak, że mimo tego obskurnego i żałosnego tła, stać naszą reprezentację na dużo więcej. Z Irlandią wygrywalismy gładko z Nędzą w ataku, Słowenia solidna ekipa, no ale nie 3:0. Coś się wypaliło, Leo, część zawodników, zmiany są konieczne, absolutnie. Zachowanie Lato żałosne i proste, ciekawe czy pamieta jaka fantastyczną robotę wykonywał w Widzewie. DO Beenhakkera mam mnóstwo zarzutów, pretensji, pytań, ale wciaz też mam szacunek i dziękuje mu za piękne momenty. Niewątpliwie czas jego pracy dobiegł końca.

 

Kwestia kontraktu, heh przypomina mi się troche konflikt na linii Wisła - Kasperczak. Nosz qwa, to są dorośli ludzie, wiedzą i widzą, co podpisują. Czytają, mają prawników i każda ewentualność, również taka, że trener zostanie zwolniony, jest brana pod uwagę, Dopiero wtedy składa się podpis. Słowo klucz: odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza

Argentyna wygrała 2 ostatnie OL np.

A mówienie że nie mają piłkarzy to nie do końca zgodne z prawdą. Możemy marzyć o ligach gdzie oni grają i klubach jakich grają.

Moim zdaniem Argentynaj est niszczona przez Maradone - narkomana.

    Igrzyska o rozgrywki to racze rozgrywki drużyn młodzieżowych. Mi chodzi już o tą dorosłą kadrę. Nie mówię, że mają słabych piłkarzy bo mają wybitnego Messiego i kilku bardzo dobrych i dobrych piłkarzy ale jakoś te gwiazdy nie potrafią stworzyć drużyny już od długiego czasu. I nie tylko pod wodzą Maradony chociaż jego zatrudnienie to wielka pomyłka.
Odnośnik do komentarza

Argentyna wygrała 2 ostatnie OL np.

A mówienie że nie mają piłkarzy to nie do końca zgodne z prawdą. Możemy marzyć o ligach gdzie oni grają i klubach jakich grają.

Moim zdaniem Argentynaj est niszczona przez Maradone - narkomana.

    Igrzyska o rozgrywki to racze rozgrywki drużyn młodzieżowych. Mi chodzi już o tą dorosłą kadrę. Nie mówię, że mają słabych piłkarzy bo mają wybitnego Messiego i kilku bardzo dobrych i dobrych piłkarzy ale jakoś te gwiazdy nie potrafią stworzyć drużyny już od długiego czasu. I nie tylko pod wodzą Maradony chociaż jego zatrudnienie to wielka pomyłka.

 

No i tutaj się rzeczywiście zgadza ale nie tlyko messiego. Dlaczego zapominamy o Tevezie? Gago? MAscherano?Heinze?Milito? No maja troche piłkarzy... ja np. osobiście niezwykle cenie Riquelme, szkoda że poróżnił się z Maradoną ale jakoś mu się nie dziwię.

Może i nie potrafią wygrać bo nie mogą znaleźć odpowiedniego trenera...?

 

Co do Polskiej Rep. - byłem z nią na dobre i złe, byłem jak lali nas Angole na Śląskim i byłem jak laliśmy Norwegię i wielu innych meczach. Pewnie będę dalej a swoje emocje, wygrany i przegrane dalej przeżywał w FMie :) Tam zależy tylko od nas jak poprowadzimy kadrę a wiecie sami że Polska odstaje poziomem piłkarzy. Dziwne ? Chyba nie. Odwieczna korupcja zrobiła swoje... Po co się starać jak i tak wszystko ustawione.

 

Wiele lat pracy przed nami.

Odnośnik do komentarza

1. Dziadek sam się zgnoił a nie jego zgnojono. Obrażając wszystkich w koło teraz oczekuje szacunku po takiej kompromitacji nie ch delikatnie mówiąc spada.

2. Jakim postępowaniu z pracownikami. Płaceniu gigantycznej kasy, inne kraje też miały i maja trenerów z zagranicy o znanych nazwiskach i nikt im takich pieniedzy nie płaci. może chodzi ci o te głaskanie mediów mimo złych wyników, gdyby to był Polak trąbiono by negatywnie codziennie a tak był strach go skrytykowac. To nie jest święta krowa tylko trenerski przeciętniak który ewidentnie lekceważył swoje obowiązki.

 

ps Prof fajny podpis tylko dalej nie wiadomo co zrobić z ta poteżną Słowenią. :kekeke:

 

ad 1) przypominam sobie jedną wypowiedź Leo w której skrytykował w ostrych słowach Piechniczka (a następnego dnia przeprosił). Do tego AFAIR - słusznie :] Proszę, przypomnij mi, kiedy jeszcze obrażał wszystkich wkoło

 

ad 2) aż sprawdziłem ile masz lat (jeśli to prawda, co podałeś w profilu) i się zdziwiłem - 20 letni człowiek nie rozumiejący zasad rynku pracy :o Dostał ofertę taką, a nie inną, to ją zaakceptował. Gigantyczną kwotę (nawet jeśli sam ją wymyślił) zaakceptował PZPN, a z tego co mi wiadomo, umowę podpisują wszystkie zainteresowane strony. To co, miał powiedzieć "Nie powinienem tak wiele zarabiać, zmniejszcie kwotę o połowę". :roll:

A postępowanie z pracownikiem? Ciekawe jaki byś miał komfort psychiczny, jakby ci ze wszech stron półsłówkami dawano do zrozumienia, że jesteś persona non grata, ale nikt ci tego w twarz nie śmiał powiedzieć, a o swoim zwolnieniu dowiedział byś się od kolegi, który słyszał jak prezes ogłaszał na korytarzu wszystkim obecnym, że cię zwolni. No aż się dziwię, że takie rzeczy muszę tłumaczyć :doh!:

1. nie no ty żartujesz chyba :lol: "fucking Jelen, fucking Wichniarek", "pierdolony poziom dna" notoryczne kłamanie (na temat pracy w Holandii na temat rozmów z klubowymi trenerami gdzie został przyłapany na kłamstwie kilkakrotnie), "A możecie napisać w swojej pier... gazecie, że w sobotę będę oglądał Ireneusza Jelenia w Auxerre? "wyjdźcie ze swoich drewnianych chatek:, cos tam że polacy tylko pija, "fuck off" do dziennikarzy zadających niewygodne pytania, obrażanie piłkarzy przez powołania jak pomijanie Brożka na rzecz Zahorskiego itp, nie podzielenie się premią z asystentami, itd. To tylko kilka z brzegu przykładów ale to wszystko sie nawarstwiało

 

2. Chłopie czy ty zrozumiałeś moja wypowiedx wcześniejszą? Napisałeś że w świat idzie że źle go traktujemy podczas gdy ja twierdze że miał najlepsze warunki pracy w historii Polskiej kadry (gigantyczne zarobki, duzo nie potrzebnych kumpli w kadrze, nie musiał przez rok nigdzie jezdzic i ogladac kadrowiczów i nikt sie niemal nie czepiał, druga 'nie legalna praca' itd) mógł robić co chcia przy bardzo małej krytyce mediów w stosunku do tego co robił. Więc pisanie że "opinia o sposobach postępowania z pracownikami poszła w świat" jest idiotyczna według mnie bo miał bardzo dobry konfort pracy bo jakby Capello pojechał sobie do np. Romy i bawiłby sie w dyrektora sportowego czy obrażał piłkarzy pokroju Lamparda "fucking Lampard", obrażał Anglików i ich sposób bycia czy kłamał wielokrotnie to by go przez okno kopem z posady wykopano bez zastanowienia.

 

 

 

Jakiej kary? Nie ma czegoś takiego, jak sie zrywa kontrakt to sie wypłaca całe zarobki jakie by miała ta osoba i sie go żegna. Leo kończy się kontrakt za miesiąc i dostanie wypłate za ten miesiac, a rzeczywista strata będzie zarobek nowego trenera w najbliższym miesiącu. Pozatym zawsze można zahaczyć jakiś podpuntk z kontraktu i zwolnić za notoryczne obrażanie pracodawcy czy za prace w klubie której nie powinien wykonywać.

ani ja ani Ty nie widzieliśmy kontraktu Leo, ale kierując się podobnymi przykładami ze świata sportu i nie tylko jakaś kara za zerwanie umowy pewnie jest w nim zaszyta.

Ty zakładasz, że jest to normalna umowa o pracę na czas określony - w tym wypadku oczywiście będzie tak jak mówisz.

z tego co obiło mi się o uszy Leo ma kontrakt menedżerski a to zupełnie inny rodzaj umowy cywilnoprawnej.

a dyscyplinarka? są sądy pracy, potem sądy administracyjne, nie ma sprawy - jeśli PZPN ma takich prawników jak działaczy to Leo wygra w palcem w nosie. zresztą - znam trochę dzialanie sądu pracy - na palcach jednej ręki można policzyć przykłady, kiedy wyrok działa na korzyć pracodawcy...

 

Pozostaje teraz kwestia rozwiązania kontraktu z Holendrem. Prezes PZPN liczy na łatwą ugodę z selekcjonerem naszej kadry. - Umowa jest tak skonstruowana, że kontrakt jest ważny do końca eliminacji. Jeśli by awansował, kontrakt automatycznie by był przedłużony do MŚ w 2010. W sytuacji braku awansu, z końcem rozgrywek eliminacyjnych kontrakt wygasa. W grę nie wchodzą żadne odszkodowania. Liczę, że podamy sobie rękę i rozejdziemy się w zgodzie - dodał Lato.

za TVN24

Odnośnik do komentarza

 

Pozostaje teraz kwestia rozwiązania kontraktu z Holendrem. Prezes PZPN liczy na łatwą ugodę z selekcjonerem naszej kadry. - Umowa jest tak skonstruowana, że kontrakt jest ważny do końca eliminacji. Jeśli by awansował, kontrakt automatycznie by był przedłużony do MŚ w 2010. W sytuacji braku awansu, z końcem rozgrywek eliminacyjnych kontrakt wygasa. W grę nie wchodzą żadne odszkodowania. Liczę, że podamy sobie rękę i rozejdziemy się w zgodzie - dodał Lato.

za TVN24

czyli albo Leo zostaje do końca eliminacji, albo któraś ze stron będzie musiała zerwać kontrakt. a wtedy słowa o braku odszkodowań niestety nie są wiążące.

Odnośnik do komentarza

1. nie no ty żartujesz chyba :lol: "fucking Jelen, fucking Wichniarek", "pierdolony poziom dna" notoryczne kłamanie (na temat pracy w Holandii na temat rozmów z klubowymi trenerami gdzie został przyłapany na kłamstwie kilkakrotnie), "A możecie napisać w swojej pier... gazecie, że w sobotę będę oglądał Ireneusza Jelenia w Auxerre? "wyjdźcie ze swoich drewnianych chatek:, cos tam że polacy tylko pija, "fuck off" do dziennikarzy zadających niewygodne pytania, obrażanie piłkarzy przez powołania jak pomijanie Brożka na rzecz Zahorskiego itp, nie podzielenie się premią z asystentami, itd. To tylko kilka z brzegu przykładów ale to wszystko sie nawarstwiało

 

„Przez ostanie miesiące traktowany byłem jak kawałek g... Dziś znów chcecie zrobić ze mnie Boga, a ja nie jestem ani jednym, ani drugim. Do widzenia".

 

2. Chłopie czy ty zrozumiałeś moja wypowiedx wcześniejszą? Napisałeś że w świat idzie że źle go traktujemy podczas gdy ja twierdze że miał najlepsze warunki pracy w historii Polskiej kadry (gigantyczne zarobki, duzo nie potrzebnych kumpli w kadrze, nie musiał przez rok nigdzie jezdzic i ogladac kadrowiczów i nikt sie niemal nie czepiał, druga 'nie legalna praca' itd) mógł robić co chcia przy bardzo małej krytyce mediów w stosunku do tego co robił. Więc pisanie że "opinia o sposobach postępowania z pracownikami poszła w świat" jest idiotyczna według mnie bo miał bardzo dobry konfort pracy bo jakby Capello pojechał sobie do np. Romy i bawiłby sie w dyrektora sportowego czy obrażał piłkarzy pokroju Lamparda "fucking Lampard", obrażał Anglików i ich sposób bycia czy kłamał wielokrotnie to by go przez okno kopem z posady wykopano bez zastanowienia.

 

No uważasz, że oficjalne, bezpodstawne (nie złamał AFAIK warunków kontraktu, czyli będzie odszkodowanie, nie wierzę, że to teraz prawnicy Leo odpuszczą) zwolnienie kilka minut po meczu w telewizji, bez powiadomienia wcześniej głównego zainteresowanego, do tego słowami, które przystoją Faktowi, a nie prezesowi PZPN ("Koniec Beenhakkera!") jest dobrym traktowaniem?

Odnośnik do komentarza

To może niech Leo zostanie dalej,taki kawał roboty w tych eliminacjach wykonał...nie którzy ,go bronią chyba aby być zawsze w opozycji do kogoś,

a niektórzy chyba nie czytają zbyt dokładnie. powiedz mi jaki jest sens zrywania kontraktu, który i tak kończy sie za miesiąc i narażania się na potencjalne koszty kar, czy (być może) procesów, skoro zespuć już Leo nic do tego czasu nie zepsuje?

no chyba, że chodzi o uspokojenie internetowych ujadaczy i kólka samouwielbienia z PZPNu, wtedy rozumiem jak najbardziej. zawsze będzie można wtedy powiedzieć, "wywaliliśmy dziada na zbity pysk" doh.gif

Odnośnik do komentarza

Mowicie co to Leo nie osiagnal - ok osiagnal! Tylko trzeba sobie zadac pytanie ile bylo w tym szczescia. Dzis ta wielka Portugalia meczy sie z Wegrami, Belgowie dostaja z Armenia. Facet powinien odejsc po katastrofalnym Euro i tyle. Wczoraj Szpak w komentarzu mowil cos o zawalonych przygotowaniach na Euro, a wg mnie Ci zawodnicy wygladali wszyscy w tamtych meczach jak Piszczek ktory wrocil z wakacji. Dokladnie to samo bylo widac wczoraj gdyz jedynym zespolem ktoremu sie chcialo biegac i grac byli Slowency. Dla przypomnienia akcja z 90 minuty gdzie zawodnik Slowenii poszedl na Polska bramke jakby dopiero mecz sie zaczal, a Roger to tylko faulowac umial bo koles by go zostawil 5 metrow za soba. Jak ktos dalej nie widzi, ze Leo powolywal i zatrudnial swoich ludzi z kosmosu to gratuluje.

Odnośnik do komentarza

Jak ktos dalej nie widzi, ze Leo powolywal i zatrudnial swoich ludzi z kosmosu to gratuluje.

Dobrze, widzę że jesteś straszny mądrala, to wskaż jednego zawodnika, który obecnie jest w formie a nie dostał powołania. Wymień nazwisko jednego napastnika, który zagwarantowałby zdobycz bramkową w obu spotkaniach. Na koniec, podaj swoją jedenastkę, która wygrałaby oba mecze.

Odnośnik do komentarza

Jak ktos dalej nie widzi, ze Leo powolywal i zatrudnial swoich ludzi z kosmosu to gratuluje.

Dobrze, widzę że jesteś straszny mądrala, to wskaż jednego zawodnika, który obecnie jest w formie a nie dostał powołania. Wymień nazwisko jednego napastnika, który zagwarantowałby zdobycz bramkową w obu spotkaniach. Na koniec, podaj swoją jedenastkę, która wygrałaby oba mecze.

 

Ok to może ja ci podam.

Boruc - Gancarczyk, Kokoszka, Glik, Żewłakow - M.Lewandowski, Obraniak, Majewski (Kosowski- wariant z nim na lewej stronie a Obraniak W środku), Piszczek (Błaszczykowski) - Marcin Żewłakow, Tomasz Frankowski,

Rezerwowych tez podam. Przyrowski, Dudka, Jodłowiec, Peszko, Murawski, Brożek,R. Lewandowski.

 

 

Jeszcze mamy w obwodzie kilku zdolnych typu Grosicki czy Małecki. Tylko jak się nie jeździ na mecze, to się potem tłumaczy, że nie mamy piłkarzy itp.

Odnośnik do komentarza

Jak ktos dalej nie widzi, ze Leo powolywal i zatrudnial swoich ludzi z kosmosu to gratuluje.

Dobrze, widzę że jesteś straszny mądrala, to wskaż jednego zawodnika, który obecnie jest w formie a nie dostał powołania. Wymień nazwisko jednego napastnika, który zagwarantowałby zdobycz bramkową w obu spotkaniach. Na koniec, podaj swoją jedenastkę, która wygrałaby oba mecze.

Może nie wygraliby, ale na pewno by walczyli. Benhałer wyglądał tak jakby chciał zrobić krzywdę Krzynówkowi. Przez 60 minut chłopak nic nie grał, a i tak nie został zrzucony on tylko na pewno lepszy na obronie Gancarczyk. Nie zrzucił Błaszcykowskiego, który sie wczoraj strasznie męczył, ale Obraniaka który w debiucie był MoM, a w meczu z Irlandią jednym z lepszych u nas.

Odnośnik do komentarza

Jak ktos dalej nie widzi, ze Leo powolywal i zatrudnial swoich ludzi z kosmosu to gratuluje.

Dobrze, widzę że jesteś straszny mądrala, to wskaż jednego zawodnika, który obecnie jest w formie a nie dostał powołania. Wymień nazwisko jednego napastnika, który zagwarantowałby zdobycz bramkową w obu spotkaniach. Na koniec, podaj swoją jedenastkę, która wygrałaby oba mecze.

 

Ok to może ja ci podam.

Boruc - Gancarczyk, Kokoszka, Glik, Żewłakow - M.Lewandowski, Obraniak, Majewski (Kosowski- wariant z nim na lewej stronie a Obraniak W środku), Piszczek (Błaszczykowski) - Marcin Żewłakow, Tomasz Frankowski,

Rezerwowych tez podam. Przyrowski, Dudka, Jodłowiec, Peszko, Murawski, Brożek,R. Lewandowski.

 

 

Jeszcze mamy w obwodzie kilku zdolnych typu Grosicki czy Małecki. Tylko jak się nie jeździ na mecze, to się potem tłumaczy, że nie mamy piłkarzy itp.

 

I uważasz, że na decydujące mecze o awansie powinien był powołać zawodników którzy nigdy ze sobą nie grali? Wtedy to by dopiero było jechane po Beenhakkerze.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...