Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Lato zachował się jak debil. Przecież można bylo mediom powiedzieć, że decyzja w sprawie Beenhakkera zostanie podjęta po przeanalizowaniu sytuacji czy coś w tym stylu. Myślienie nie boli, ale Lato nigdy nie był dobry w tej dyscyplinie.

 

Wiesz, nawet bez tej wisienki na torcie finalnej wypowiedzi w TVN24(?) dało się wyczuć już na długo przed meczem, że to koniec. Podejrzewam, że Leo czuł, że go zwolnią tak czy inaczej, a ciężko się pracuje, kiedy zarząd patrzy na ręce, czekając na najmniejsze potknięcia (pozdrawiam pana Grembockiego).

 

To trochę wyglądało jak stado sępów nad czołgającym się człowiekiem na pustyni.

Odnośnik do komentarza
- To był ostatni mecz Beenhakkera. Trzeba mu podziękować za pracę z polską reprezentacją - powiedział prezes PZPN, Beton Lato, po meczu ze Słowenią dla telewizji nSport.

 

- Decyzja jest nieodwołalna. W przyszłym tygodniu usiądziemy z trenerem do stołu i dopełnimy formalności. Kto będzie nowym selekcjonerem? Na pewno będzie to polski trener. Może być wariant z trenerem tymczasowym na pozostałe mecze eliminacji MŚ - dodał Beton Lato

 

Beton, beton, beton, beton. Zero szacunku dla tego człowieka, bo pokazał, że nie ma za grosz inteligencji i klasy.

 

- Jestem odpowiedzialny za ten wynik i wiem, że więcej od nas oczekiwano. Los każdego trenera jest taki, że może być zwolniony. Po trzech latach współpracy, oczekuję jednak szacunku, że ktoś najpierw powie mi, że jestem zwolniony, ale nie przed kamerami telewizyjnymi. Takie zachowanie mówi więcej o prezesie Lato niż o mnie - zakończył selekcjoner.

 

W przeciwieństwie do Benałera, który klasy ma całkiem sporo.

 

Klasa klasą, ale patrząc na skróty tego spotkania i w ogóle obserwując pomysł na grę naszej reprezentacji w tych eliminacjach, to IMO selekcjoner Leo powinien pożegnać się z kadrą, bo prochu w niej nie wymyśli, ani nowej krwi nie wpompuje w tych patałachów.

Odnośnik do komentarza

ode mnie kilka słów:

 

1.Leo- nie odżegnywałbym bym go od czci i wiary- po prostu miał swój etap w pracy z reprezentacja który się właśnie naturalnie skończył.Dał nam piękne chwile ( vs. Czechy,Portugalia ); nie ustrzegł sie błędów jak każdy i teraz nadszedł czas aby ustąpił miejsca komu innemu...i tu niestety pojawia się problem gdyż na pewno będzie to polski kandydat wytypowany przez "polskie bagienko PZPNu"...

 

2. Piłkarze- Panowie nie oszukujmy sie, CI sami piłkarze grali z Czechami,Portugalia- kwestia zasadniczą jest przygotowanie motoryczne i motywacja! ten sam beznadziejnie grający wczoraj Błaszczykowski kręcił Czechami jak chciał itp- nasi piłkarze sa kompletnie bez formy!, osobiście martwi mnie to ze najbardziej ucierpiała ambicja i wola walki- nie ma kompletnie "team spirit"- nigdy nie mieliśmy indywidualności- zawsze naszą siła była gra zespołowa! Tym wygrywaliśmy najwięcej- teraz zespoł jest w rozsypce..

--> nie widzę teraz innej opcji jak gruntowna przebudowa zespołu ( mamy 3 lata ) i to jest głowne zadanie nowego selekcjonera

Odnośnik do komentarza

Czas Leo skończył się w czerwcu 2008, gdy jak jego poprzednicy zupełnie nie poradził sobie z pomysłem na grę reprezentacji w finałach wielkiej imprezy. Przedłużanie z nim kontraktu było błędem, zwłaszcza w sytuacji, gdy jego dwaj poprzednicy za podobne sukcesy (wygrane eliminacje + przegrany turniej) bez szemrania polecieli ze stołka.

Ok z tym możemy zawsze dyskutować, nie ma co teraz biadolić o przeszłości, jakby mu eliminacje wyszły nikt tu by nie jechał po Leo jak po łysej kobyle, taka prawda...rozgoryczenie wszystkich powoduje ze mu sie wyciąga takze błędy z przeszłości- przed eliminacjami miał pole do popisu - eliminacje mu nie wyszły- jest do zmiany...wspomnisz te słowa Prof- jak jeszcze będziesz bluzgał na sytuacje która dopiero Ciebie czeka...

 

Edyta podopowiada ze jeszcze wszyscy zatęsknią za Leo..jak zobaczą Stefana prezentującego rozwiązania taktyczne na swoim Laptopie...

Odnośnik do komentarza

 

oczywiście, że źle, bo teraz czekają reprezentacje dwa mecze o pietruszkę i kontrakt Leo wygasa. wyrzucenie go teraz oznacza konieczność wypłacenia odszkodowania za zerwanie kontraktu.

I tak i tak te pięniądze będą wypłacone i pójdą w błoto czy bedzie pracować czy nie. To niech się umówią z jakims Polskim trenerem że pierwszy miesięc będzie pracować za darmo i tak by się zgodził jakby miał dostać tak horendalne wynagrodzenie jak dziadek. Jedyna strata to właśnie wypłacenie pieniędzy nowemu trenerowi za pierwszy miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Masz może satysfakcję, że zgnojono 'dziada', może zrekompensuje Ci to gorycz po porażce, ale zdaj sobie sprawę, że o zatrudnienie dobrego specjalisty zza granicy będzie teraz o wiele trudniej (pomijając fakt, że pierwsze miejsca w kolejce i tak są zajęte przez padawanów Laty/Piechniczka/Engela) - opinia o sposobach postępowania z pracownikami poszła w świat. Nawet na wojnie decyzje spalania za sobą mostów nie są podejmowane tak spontanicznie.

1. Dziadek sam się zgnoił a nie jego zgnojono. Obrażając wszystkich w koło teraz oczekuje szacunku po takiej kompromitacji nie ch delikatnie mówiąc spada.

2. Jakim postępowaniu z pracownikami. Płaceniu gigantycznej kasy, inne kraje też miały i maja trenerów z zagranicy o znanych nazwiskach i nikt im takich pieniedzy nie płaci. może chodzi ci o te głaskanie mediów mimo złych wyników, gdyby to był Polak trąbiono by negatywnie codziennie a tak był strach go skrytykowac. To nie jest święta krowa tylko trenerski przeciętniak który ewidentnie lekceważył swoje obowiązki.

 

ps Prof fajny podpis tylko dalej nie wiadomo co zrobić z ta poteżną Słowenią. :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie ma co bronić Leo. Jestem ostatnią osobą która zwalnia manago za słabe wyniki - bo każda sytuacja ma swoją historię.

W przypadku Leo po nie udanych mistrzostwach Europy też bym go zostawił. Dlaczego? Dlatego, że wydawało się że ma wizję ciągłości kadry - wprowadzania nowych piłkarzy. Niestety wygląda na to, że presja związana z Polska reprezentacją, naszym piekiełkiem i z leśnymi dziadkami w pewnym momencie mu się odechciało.

Kaczyński wręczył mu medal ( SIC ! ) za awans do Euro, po T&T gdzie był bogiem , jakoś nie mógł znieść krytyki.

 

 

Co mnie poraziło w meczach ostatnich, to gra z na jednego napastnika. Wyglądało to tak totalnie źle że łapałem się z głowę. Grając wiele lat w managera akceptuję i lubię taktykę z 1 napastnikiem. Ale uwaga. To nie znaczy że jeden atakuje - to logiczne. Problem jest taki, że jeśli nie gra pomoc to własnie kończy się żenadą taką jak w Słoweni. No i nasza oborna... o-0

Uważam też, że Leo od dawna ma kadrę w dupie, popatrzmy na powołania i wystawianie ciągle w 1 jedenastce Rogera for. ex.

 

Druga sprawa to taka że ta kadra pękła po spotkaniu ze Słowacją. Właściwie powinniśmy i za Słowację i za Irlandię podziękować Borucowi. Gościu wali pali i chla - typowy polski chłopek który dorobił się średniego poziomu i nie chce mu się nawet iśc wyżej. Bez ambicji. Niestety wraca to wszystko do poziomu szkolenia, gdzie nie uczy się wartości, gdzie po meczach w niżej lidze chleje się piwa po meczu w ilościach przekraczających na pewno kilka butelek na głowę. A młodzi przecież patrzą. Przykłady można by mnożyć.

 

Jesteśmy słabym krajem piłkarsko, właściwie to co raz słabszym. Świat nam uciekł - ugotowaliśmy się we własnym sosie. Nasze awanse i opinie najsłabszych drużyn na MŚ i ME - to prawda. Niestety musimy się z tym pogodzić i wziąć do pracy - czego Wam i sobie życzę.

Odnośnik do komentarza

Lato jest burak, nie stosujmy jakichś miękkich słówek, to jest po prostu burak. Zero ogłady, zero jakiejś takiej kultury. Nawet prezydenta potrafili jakoś ułożyć i ma już jakąś prezencję... A Lato wygląda jakby go z kombajnu ściągnęli i postawili przed kamerą... Żenadą jest ogłaszanie zwolnienia przed spotkaniem z samym zainteresowanym, ale to jest Polska. Leo całkowicie zasłużył sobie na zwolnienie. Zrobił co mógł, awansował do ME, dostał Krzyż Kawalerski, był noszony na rękach, ale ciężko by był noszony na rękach i teraz. Stąd dziwi mnie trochę jego oburzenie. Niech mu się wiedzie w Feyenoordzie.

 

I co by nie mówić na leśnych dziadków z PZPNu, to jednak Leo przesadzał momentami z atakami. Jak ktoś wszędzie widzi błędy, tylko nie w sobie, to się nie nadaje. A już zwłaszcza jakieś zarzuty o polskich kompleksach. I zgadzam się z przedmówcami, z Leo było się trza rozstać po Euro. A tak to się chłop męczył tylko.

 

I widzimy już dokładnie, że idea zagranicznego selekcjonera może być tak samo zła jak polskiego. Teraz znów wrócimy do Polaka. Chciałbym Smudę, sam nie wiem czemu, ale coś mi podpowiada, że to będzie dobry wybór. Zobaczymy jednak co zrobi Lato.

Odnośnik do komentarza

I tak i tak te pięniądze będą wypłacone i pójdą w błoto czy bedzie pracować czy nie. To niech się umówią z jakims Polskim trenerem że pierwszy miesięc będzie pracować za darmo i tak by się zgodził jakby miał dostać tak horendalne wynagrodzenie jak dziadek. Jedyna strata to właśnie wypłacenie pieniędzy nowemu trenerowi za pierwszy miesiąc.

no właśnie nie - zerwanie kontraktu wiąże się z wypłaceniem kary za to - nawet jesli nie jest to owo mityczne milion euro, to i tak będzie mu przysługiwała odprawa, czyli minimum trzy miesięczne pensje (Leo zarabia wg różnych źródeł 75 albo 85 tys. euro). zakładając oczywiście, że kontrakt Leo zawiera standardowe zapisy, co jest mało prawdopodobne, bo kontrakty menedżerskie mają bardzo różne zapisy dotyczące odpraw i odszkodowań za ich zerwanie.

polski trener pracujący za darmo - nie rozśmieszaj mnie...

poza tym - jak już napisał Gabe - Leo należy się choć odrobina szacunku - ten "dziadek" wprowadził Polskę do ME i na najwyższe w historii miejsce w rankingach.

no ale oczywiście teraz, kiedy formuła się wyczerpala trzeba go zjechać jak Małysza, Otylię, czy Kubicę. nadać mu jakąś "celną" ksywkę, powyżywać się w necie...

na zdrowie...

Odnośnik do komentarza

Nie jestem przekonany co do Smudy bo obawiam się że zanim zdąży przekazać taktykę na mecz to mienie zgrupowanie.

Smuda umie budować zespół, drużynę klubową. Nie wierzę w niego w reprezentacji. Ale jedno mu nie odmówię. Zrobi wszystko żeby był dobrze i serca mu nie odmówie...

A jak wiadomo to już 50 % sukcesu :)

Odnośnik do komentarza

Po meczu jednak najlepiej zachował się Żewłakow, dał super wypowiedź o przyszłości i nie owijał w bawełnę. Powiedział w prost, że jest to też jego prywatna porażka, wszyscy zagrali źle i co niektórzy powinni odejść i dać miejsce młodym.

Usłyszałem jego wypowiedź w tvn24 i nie jestem w stanie jej całej przytoczyć czy ktoś inny może?

Odnośnik do komentarza

Smuda nie będzie miał powodu, żeby jechać po PZPN jak dostanie kadrę. A zmiana Leo nic nie da. Tak samo jak wymiana piłkarzy bo nie ma na kogo wymienić. O ile może paru się najdzie, którzy rokują dobrze na przyszłość to szansa, że nie skończą za granicą jak Matusiak, Dudka, Smolarek jest raczej marna. A jak budować kadrę na EURO 2012 jak w każdej chwili może wypaść z niej ważne ogniwo bo straci formę siedząc na ławce.

Odnośnik do komentarza

I tak i tak te pięniądze będą wypłacone i pójdą w błoto czy bedzie pracować czy nie. To niech się umówią z jakims Polskim trenerem że pierwszy miesięc będzie pracować za darmo i tak by się zgodził jakby miał dostać tak horendalne wynagrodzenie jak dziadek. Jedyna strata to właśnie wypłacenie pieniędzy nowemu trenerowi za pierwszy miesiąc.

no właśnie nie - zerwanie kontraktu wiąże się z wypłaceniem kary za to - nawet jesli nie jest to owo mityczne milion euro, to i tak będzie mu przysługiwała odprawa, czyli minimum trzy miesięczne pensje (Leo zarabia wg różnych źródeł 75 albo 85 tys. euro). zakładając oczywiście, że kontrakt Leo zawiera standardowe zapisy, co jest mało prawdopodobne, bo kontrakty menedżerskie mają bardzo różne zapisy dotyczące odpraw i odszkodowań za ich zerwanie.

polski trener pracujący za darmo - nie rozśmieszaj mnie...

Jakiej kary? Nie ma czegoś takiego, jak sie zrywa kontrakt to sie wypłaca całe zarobki jakie by miała ta osoba i sie go żegna. Leo kończy się kontrakt za miesiąc i dostanie wypłate za ten miesiac, a rzeczywista strata będzie zarobek nowego trenera w najbliższym miesiącu. Pozatym zawsze można zahaczyć jakiś podpuntk z kontraktu i zwolnić za notoryczne obrażanie pracodawcy czy za prace w klubie której nie powinien wykonywać.

Odnośnik do komentarza

Leo popełnij kilka błędów, ale ta porażka to nie jest jego wina tylko naszych gówno wartych piłkarzy :|

 

Tak i dlatego też Argentyna (kojarzysz taki zespół z Ameryki Południowej) daje dupy jak leci w eliminacjach. No, bo jak się ma słabych piłkarzy Messi (kojarzysz? taki koleś z Barcelony kompletnie bez formy, ale powoływany bo tak), Aguero, Gago, Mascherano) to tak jest. I w żadnym wypadku nie jest tutaj winny trener. Czułem się jakbym oglądał wczoraj 2 mecz Polaków. Chaos na boisku, obrona to jakiś żart, Messi jakby nie było najlepszy zawodnik zagubiony we mgle i biegający bezproduktywnie. To pokaz filmu szkoleniowego jaką rolę w reprezentacji pełni trener. Nie ma pomysłu na reprezentacje nie ma gry chociażby miało się i Messiego.

 

Smudy nie wybiorą ,bo....jest zbyt "złotousty"a panowie z PZPNu takich nie lubią

co innego Stefan- ten jest typem milczka, zupełnie jak Janas :D

 

Jak już pisałem Majewski to gów...plastelinka w rączkach betonu. Urobią go jak będą chcieli i będzie tylko przykrywką a skład i taktyke będzie obmyślało grono trenerskie Engel/Piechniczek/Strejlau.

Odnośnik do komentarza

A kiedy ta Argentyna coś ugrała znaczącego? Od długiego już czasu przegrywają jak leci i na wielkich imprezach zbierają baty chociaż piłkarzy mają dobrych i kilku wybitnych. Może Maradona nie jest dobrym trenerem, a jestem w stanie zgodzić się że beznadziejnym ale jeżeli nie potrafią z dobrych piłkarzy stworzyć drużyny już któryś raz to chyba wina nie leży też po stronie tylko trenera.

Odnośnik do komentarza

Jakiej kary? Nie ma czegoś takiego, jak sie zrywa kontrakt to sie wypłaca całe zarobki jakie by miała ta osoba i sie go żegna. Leo kończy się kontrakt za miesiąc i dostanie wypłate za ten miesiac, a rzeczywista strata będzie zarobek nowego trenera w najbliższym miesiącu. Pozatym zawsze można zahaczyć jakiś podpuntk z kontraktu i zwolnić za notoryczne obrażanie pracodawcy czy za prace w klubie której nie powinien wykonywać.

ani ja ani Ty nie widzieliśmy kontraktu Leo, ale kierując się podobnymi przykładami ze świata sportu i nie tylko jakaś kara za zerwanie umowy pewnie jest w nim zaszyta.

Ty zakładasz, że jest to normalna umowa o pracę na czas określony - w tym wypadku oczywiście będzie tak jak mówisz.

z tego co obiło mi się o uszy Leo ma kontrakt menedżerski a to zupełnie inny rodzaj umowy cywilnoprawnej.

a dyscyplinarka? są sądy pracy, potem sądy administracyjne, nie ma sprawy - jeśli PZPN ma takich prawników jak działaczy to Leo wygra w palcem w nosie. zresztą - znam trochę dzialanie sądu pracy - na palcach jednej ręki można policzyć przykłady, kiedy wyrok działa na korzyć pracodawcy...

 

 

z innej beczki - Szpaku ma u mnie dwa plusy, za "pożeganie z Afryką" i "Krzynówek zszedł na lewą obronę i już mamy tego efekty" :)

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...