Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Jako krytyk Leo od czasu powołań na Euro, dodam kilka swoich groszy do dyskusji:

- Krzynówek na lewej i znowu dziadek robi głupków z wszystkich, nawet asystenci przyznaja że to nie najlepszy pomysł, gol ale nie tylko bramka bo w pierwszej połowie było jeszcze kilka sytuacji gdzie Krzynówka nie było i musiał tą całą stronę asekurować Żewłakow

- Roger tu rzuce cytatem "Roger do Błaszczykowskiego tylko 40 metrów od Błaszczykowskiego. Szpakowski mówi, że na treningach prezentował Copacabanę. Wiecie co to jest Copacabana? Piach. Czyli się zgadza." Powinien zejść już po pierwszej połowie zamiast Obraniaka który chociaż z rzutu wolnego potrafi uderzyć. Niektórzy podniecają sie jego grą, ale to mniejwięcej tak jak jego jedna akcja, świetny zwód groźne wejście na szybkości w pole karne i oddanie piłki do nikogo. Co z tego że ładnie zagra by po chwili stracić, cała taktyka jest ustawiana pod niego i tylko przez niego gramy z jednym napastnikiem.

- Błaszczykowskiemu dziś dobitnie nie szło i to pokazuje słabość kadry że cała opiera sie na jednym zawodniku jak gra dobrze wygrywamy, jak nie to nic nie ma. Pokazuje to tez poraz kolejny frajerstwo dziadka z powołaniami gdzie siedzi tragiczny Łobo i jest on tak słaby że nawet nie warto go wpuszczać, a Małecki i Peszko siedzą w domu w kapciach

- Trałka jak usłyszałem że ma wchodzić gość który sam w wywiadach mówi że jest bez formy to pomyślałem że nie ma sensu go wpuszczać tylko czas sie straci

- Cała taktyka dziadka to jakieś nie porozumienie we wszystkich formacjach: w obronie: jeszcze nie widziałem by jakaś repra grała tak żałośnie w obronie, gramy tak od ME czyli strasznie wysoko jeden na jeden z najmniej ruchliwymi obroncami świata, atak czyli jeśli Błaszczyk wykona zwód to będzie okazja jak nie to jest wielkie nic

- stałe fragmenty sa u naszego trenera oddaniem piłki, zero zagrożenia

- to nie przypadek że dziadek spuścił nas w rankingu FIFA na najniższe miejsce w historii naszego futbolu (to było przed Grecją), a po tym meczu spadniemy jeszcze niżej.

Odnośnik do komentarza
Odniósł się także do zmiany Obraniaka na Smolarka dokonanej w przerwie spotkania:

 

- Ludovikowi nic się nie stało w przerwie, jego zmiana to była kwestia naszej decyzji, potrzebowaliśmy większego ruchu w ofensywie, gdyż w pierwszej połowie nie wyglądało to tak, jak powinno.

 

Zmiana tym bardziej dziwna :-k

Równie dobrze mógł zdjąć Błaszczykowskiego, Murawskiego czy Lewandowskiego, którzy też nie odbierali piłek, a nawet oddawali je Iralndczykom. :roll: zresztą przypominam sobie jeden taki ambitny powrót Obraniaka, kiedy wślizgiem zabrał piłkę. Niestety, jego czas się skończył

Odnośnik do komentarza

OJP.

 

Ludzie, Błaszczykowskiemu mecz dzisiaj nie wyszedł, ale to było widać i trener widząc to powinien był zrobić zmianę. Zawsze trzeba się liczyć z ewentualnością, że ktoś będzie miał słabszy dzień. Nie raz i nie dwa Kuba był najlepszy na boisku. Każdy ma prawo do słabego meczu.

 

Najwięcej zarzutów mam do Leo - chcemy wygrać mecz, a wychodzimy z jednym napastnikiem, który nie dysponuje warunkami fizycznymi z kosmosu i każemy mu walczyć przeciwko czwórce wielkich chłopów w obronie. Jakbyśmy mieli tam Juskowiaka to jeszcze bym to zrozumiał.

Potrzeba było dwóch napastników, żeby chociaż trochę rozrzucili tych obrońców. Nie lubię tego idiotycznego ustawienia 4-2-3-1, bo nie jesteśmy Holandią i nie mamy Huntelaara i van Nistelrooya w ataku, Robbena, Babela, van Persiego, Affelaya na skrzydłach, ani Sneijdera i van der Vaarta na ofensywnym pomocniku.

Zarówno Brożek jak i Lewandowski grają w klubach dwójką w ataku to wykorzystajmy to, a nie cudujmy.

Za cholerę nie mogę zrozumieć zmiany Obraniaka. Skrzydła nie funkcjonowały. Brakowało współpracy między bocznymi obrońcami a skrzydłowymi.

W środku wszystko było wykonywane za wolno - przetrzymywanie piłki, za długie holowanie, nie przenoszenie ciężaru na drugą stronę boiska.

 

Po eliminacjach Leo musi odejść, bo jego pomysł na drużynę się wyczerpał. Poza tym mam wrażenie, że niektórzy zawodnicy są powoływani na siłę, pod presją mediów - tak było z Brożkiem, Jeleniem, teraz trochę z Gancarczykiem. W kadrze nie zostali w zasadzie wypróbowani zawodnicy, którzy byli ostatnio w niezłej formie jak drugi Brożek, Małecki (gra w młodzieżówce), Peszko. Mamy problem ze środkiem obrony, ale nie skorzystano z przyzwoitej formy Głowackiego.

 

W środę pewnie dopełni się katastrofa polskiej piłki w tym roku - po klubach dupy da reprezentacja, która i tak nie zachwyca od jakiegoś czasu.

Odnośnik do komentarza
Odniósł się także do zmiany Obraniaka na Smolarka dokonanej w przerwie spotkania:

 

- Ludovikowi nic się nie stało w przerwie, jego zmiana to była kwestia naszej decyzji, potrzebowaliśmy większego ruchu w ofensywie, gdyż w pierwszej połowie nie wyglądało to tak, jak powinno.

 

 

OJP, i dlatego zdjął najlepszego piłkarza na boisku? :D A to przebiegły lis! Nie dostrzegacie po prostu kunsztu Don Leo prostaki!

Odnośnik do komentarza

A ja poza konkurencją powiem, że nie podobała mi się gra Polaków, ale jednego im nie odmówię - chęci. Chcieli. Nie umieli, ale chcieli. Więc nie będę po nich jeździł jak sanki po śniegu.

Fakt, wpisuje się to w "kompilacje" ostatnich pokazów naszych narodowych kopaczy, ale jak nie potrafią to ja to jakoś przeżyję. Ważne, że widziałem u nich chęć wygranej.

Odnośnik do komentarza

hmm... a moze Krzynowek ma obiecana jakas kosmiczna premie za 100 wystepow w kadrze i obiecal Leo, ze jak za jego kadencji w kadrze do tej setki dociagnie, to sie z Benhakkerem podzieli? w sumie nie widze innego wytlumaczenia

 

btw. me_who, mam nadzieje, ze sobie po prostu yayca z nas robisz i na serio tak nie myslisz...

Odnośnik do komentarza

Za to co international level zrobil po przerwie powinni juz go wczoraj po meczu zwolnic. Zdemuje nasze jedyne zagrozenie w 1 polowie - Obraniaka, wpuszcza anorektyka i zostawia najlepszego na boisku Krzynowka. Gancarczyk to jest typ walczaka w przeciwienstwie do Krzynowka i mysle, ze gdyby On gral od poczatku Lafferty by sobie nie pogral ;) . Swoja droga ciekawe co miala dac ta zmiana na koniec Tralki? Prawda jest taka, ze gdyby Irole nie opadli z sil i ten fuks Lewandowskiego z bramka to bysmy przegrali i to zasluzenie. Niektorzy z tego forum to chyba zyja dalej awansem na poprzednie ME, ze tak bronia tego pseudo selekcjonera :roll:

 

PS: Icon: Ile pilek zlapales? :D

Odnośnik do komentarza

- to nie przypadek że dziadek spuścił nas w rankingu FIFA na najniższe miejsce w historii naszego futbolu (to było przed Grecją), a po tym meczu spadniemy jeszcze niżej.

 

Chociaż w tej chwili nie popieram pomysłów Leo, to jednak gwoli sprawiedliwości, przestań pitolić. We wrześniowym rankingu jesteśmy na 36 miejscu, a najgorsze w historii mieliśmy w marcu 1998 (61). Kto wtedy był trenerem :> ?

A kto był trenerem we wrześniu 2007, kiedy to zanotowaliśmy awans na miejsce 16, najwyższe w historii :> ?

 

http://www.fifa.com/associations/association=pol/ranking/gender=m/index.html

Odnośnik do komentarza

Chwila, chwila, nie ma co na razie jeździć po naszych, skoro jeszcze 3 mecze do rozegrania. Nie wiem skąd pitolenie, że nie mamy szans, jak spokojnie możemy drugie miejsce wyciągnąć. Fakt, ten mecz to katastrofa. Dlaczego zdjęli Obraniaka? Co robił Błaszczykowski i Krzynówek? Pytań jest XXX, ale odpowiedź jedna - NIE WYSZŁO! Poczekajmy do środy, może wygramy i przedłużymy szanse na awans. Czechy ze Słowacją nam pomogli, jeśli jeszcze Irlandia potraci punkty, to kto wie...Nie ma co pieprzyć, póki piłka w grze, bo wszystko się może zmienić. I nie bronię tu Leo ani kadry za wczorajszy mecz.

Odnośnik do komentarza

Leo: "Nie spodziewaliśmy się, że rywale tak mocno będą grali w obronie"

 

JA się tego spodziewałem i wszyscy forumowicze się tego spodziewali. Skoro selekcjoner spodziewał się, że Irlandia Północna na wyjeździe zagra ofensywnym 4-3-3 raczej niż twardą defensywą, to kolejny dowód na to, że całkowicie się pogubił.

 

http://www.sport.pl/pilka/1,65046,7005928,Leo_Beenhakker__Nie_spodziewalismy_sie__ze_rywale.html

Odnośnik do komentarza

Co tu dużo mówić Dno to i tak za mało żeby ich obrazić. Jak można zagrać taką taktyką, jak można zagrać taki piach. To tylko wie nasz super selekcjoner pan B. Zwolnienie powinno nastąpić już dawno. Przez jego decyzje kadrowe i taktyczne jesteśmy tu gdzie jesteśmy czyli w czarnej dup.. Przekonałem się, że jest on mizernym trenerem, nasi piłkarze ehh szkoda gadać. Słowacja i Irlandia Płn niech walczą o MŚ może coś pokażą na nich.

Odnośnik do komentarza

Nie dość, że polscy piłkarze zremisowali w Chorzowie 1:1, to na dodatek pomocnik Lille został zmieniony już w przerwie.

 

W rozmowie z PAP Obraniak zaprzeczył, jakoby tym powodem były kłopoty zdrowotne (narzekał wcześniej na zbicie mięśnia).

- Z moim zdrowiem jest wszystko w porządku. Nie wiem, skąd taka decyzja selekcjonera, ale nie jestem rozczarowany.

 

Zrodlo: WP.

 

Czyli tak jak zawsze. Musial wpuscic Smolarka by mu nowy klub znalezc :roll: Ludovic na pewno byl rozczarowany, lecz nie przyzna sie publicznie bo juz by byl out. Nie ma takiego zawodnika ktory nie jest rozczarowany jak schodzi niewiadomo za co ;)

Odnośnik do komentarza

IMO wprowadzenie Smolarka nie bylo bledna decyzja, bo Ebi cos tam szarpal nasza gre - bledem bylo zdjecie Obraniaka, ktory jako jedyny w pierwszej polowie stanowil zagrozenie dla bramki Irlandii, dwukrotnie strzelajac w jej swiatlo; moim zdaniem z boiska w miejsce Smolarka powinien byl zejsc Roger albo Murawski, ktorzy w tej pierwszej polowie grali kompletne dno

 

tak samo jak nieporozumieniem bylo trzymanie na boisku Blaszczykowskiego, ktoremu ewidentnie nie szlo, ale Benhakker sie uparl, ze moze Kuba, podobnie jak Roger we wczesniejszych meczach, bedzie mial jedna udana akcje w meczu - niestety nic takiego nie nastapilo :/ moze Blaszczykowski powinien byl zasymulowac jakas kontuzje i poprosic sam o zmiane? pod koniec meczu widzial, ze z jego gry jest wiecej szkody jak pozytku i natychmiast oddawal pilke (najczesciej do wspierajacego go Golanskiego) i praktycznie nie bral udzialu w akcjach ofensywnych

Odnośnik do komentarza

Co prawda Icon napisal to w Marynii, ale odniose sie do tego tutaj.

 

A wiecie co jest najgorsze? To, że cały czas mamy szansę na baraże :rotfl: :picard: znów w środę będziemy sobie robić nadzieje, podpalać się a wyjdzie z tego wielki ch** :/

 

Mamy tylko iluzoryczne szanse na baraze, bo nawet Irlandia Pn ma obecnie 8 miejsce z wszystkich grup, a do barazy wchodzi tylko 8 zespolow. Polska traci 2pkt do Wegrow ktorzy sa najslabsi z drugich miejsc i obecnie nie ma ich w barazach. Nie ma sie co oszukiwac - juz przegralismy te eliminacje.

Odnośnik do komentarza

OJP.

 

Ludzie, Błaszczykowskiemu mecz dzisiaj nie wyszedł, ale to było widać i trener widząc to powinien był zrobić zmianę. Zawsze trzeba się liczyć z ewentualnością, że ktoś będzie miał słabszy dzień. Nie raz i nie dwa Kuba był najlepszy na boisku. Każdy ma prawo do słabego meczu.

dokladnie

 

Najwięcej zarzutów mam do Leo - chcemy wygrać mecz, a wychodzimy z jednym napastnikiem, który nie dysponuje warunkami fizycznymi z kosmosu i każemy mu walczyć przeciwko czwórce wielkich chłopów w obronie. Jakbyśmy mieli tam Juskowiaka to jeszcze bym to zrozumiał.

Potrzeba było dwóch napastników, żeby chociaż trochę rozrzucili tych obrońców. Nie lubię tego idiotycznego ustawienia 4-2-3-1, bo nie jesteśmy Holandią i nie mamy Huntelaara i van Nistelrooya w ataku, Robbena, Babela, van Persiego, Affelaya na skrzydłach, ani Sneijdera i van der Vaarta na ofensywnym pomocniku.

dokladnie. dziecko wychowane na CM'ie :D wie, ze taktyke dobiera sie pod wlasny zespol, a jesli chcemy zrobic inaczej (czyli reprezentacje Polski wpakowac w ramy taktyki 4-2-3-1) no to w przypadku Polski okazuje sie, ze nie mamy takich Robbenow itd. Ok, moze teraz tak wyglada, ze mamy technicznych zawodnikow (Roger, Obraniak, Blaszczykowski), tyle tylko, ze jesli w skali calego roku bedziemy oceniali to szybko sie okaze, ze do takiej taktyki, mielismy co najwyzej jednego zawodnika - Blaszczykowskiego, bo Roger w Legii chodzil po boisku, a Obraniak nie mial obywatelstwa.

 

grajac z jednym napastnikiem potrzeba miec naprawde dobrego snajpera, ktory bedzie i silny i skuteczny - Juskowiak to idealny przyklad, za Apostela gralismy glownie na Juskowiaka i bramki byly. Lewandowski jak dla mnie jest za mlody na takiego gracza - brak mu troche cwaniactwa, sprytu, tej zylki typowego sepa pola karnego, Brozek nie jest najsilniejszy fizycznie wiec sila rzeczy sam moze z niektorymi przeciwnikami sobie nie pograc.

 

W środę pewnie dopełni się katastrofa polskiej piłki w tym roku - po klubach dupy da reprezentacja, która i tak nie zachwyca od jakiegoś czasu.

szczerze mowiac to juz mi to obojetne. z takiej grupy jestesmy w takiej sytuacji- naprawde to juz jest dno. po prostu polska pilka jest na dnie - permanentnie nie radza sobie z presja. Co dluzsze zgrupowanie to pilkarze wygladaja na bardziej zagubionych niz przed zgrupowaniem. Zal ogolnie przegrywac z taka Irlandia PLN, gdzie jest 1 zawodnik i 10 koszulek.

 

IMO wprowadzenie Smolarka nie bylo bledna decyzja, bo Ebi cos tam szarpal nasza gre - bledem bylo zdjecie Obraniaka, ktory jako jedyny w pierwszej polowie stanowil zagrozenie dla bramki Irlandii, dwukrotnie strzelajac w jej swiatlo; moim zdaniem z boiska w miejsce Smolarka powinien byl zejsc Roger albo Murawski, ktorzy w tej pierwszej polowie grali kompletne dno

no ja szczerze mowiac tez bylem za tym, aby zdjac Murawskiego i albo dac Smolarka / Lewandowskiego do ataku, a na MC przejdzie Roger, albo Smolarek na lewo tez za Murawskiego, a Obraniak do srodka i kontynuowanie gry taktyka z 1 napastnikiem. No ja wczoraj w ogole nie widzialem Murawskiego na boisku

Odnośnik do komentarza

Co prawda Icon napisal to w Marynii, ale odniose sie do tego tutaj.

 

A wiecie co jest najgorsze? To, że cały czas mamy szansę na baraże :rotfl: :picard: znów w środę będziemy sobie robić nadzieje, podpalać się a wyjdzie z tego wielki ch** :/

 

Mamy tylko iluzoryczne szanse na baraze, bo nawet Irlandia Pn ma obecnie 8 miejsce z wszystkich grup, a do barazy wchodzi tylko 8 zespolow. Polska traci 2pkt do Wegrow ktorzy sa najslabsi z drugich miejsc i obecnie nie ma ich w barazach. Nie ma sie co oszukiwac - juz przegralismy te eliminacje.

Z miejsc barażowych najprawdopodobniej odpadnie drugi zespół z grupy 9. Nie zapominajmy, że Polska ma jeszcze 3 mecze do rozegrania, a ta grupa kończy grę w środę. Ale i tak trzeba by było wygrać pozostałe trzy mecze.

 

Czas Beenhakkera dobiegł końca. Niezrozumiałe decyzje, pokrętne tłumaczenia tychże dopełniają czarę goryczy. Za ten mecz winię Holendra, bo skoro mówi, że nie spodziewał się że Irlandczycy wyjdą tak defensywnie ustawieni to wystarczyło 10 minut spotkania, żeby to zauważyć i zmienić coś w ustawieniu. Piłkarze może i się starali, ale nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony rywali, a w tym momencie to właśnie trener powinien umieć coś na to zaradzić.

Odnośnik do komentarza

A ja poza konkurencją powiem, że nie podobała mi się gra Polaków, ale jednego im nie odmówię - chęci. Chcieli. Nie umieli, ale chcieli. Więc nie będę po nich jeździł jak sanki po śniegu.

Fakt, wpisuje się to w "kompilacje" ostatnich pokazów naszych narodowych kopaczy, ale jak nie potrafią to ja to jakoś przeżyję. Ważne, że widziałem u nich chęć wygranej.

 

Przepraszam bardzo, ale gdzie ty widziałeś tę chęć? W ostatnich 20 minutach, kiedy mieli nóż na gardle?

Wcześniej w ogóle nie widziałem w nich chęci do czegokolwiek.

 

Jeżeli Leo ściągnął Obraniaka tylko po to, żeby zrobic meijsce dla Smolarka to tym bardziej "do widzenia Leo, twój czas dobiegł końca".

Odnośnik do komentarza
Przepraszam bardzo, ale gdzie ty widziałeś tę chęć? W ostatnich 20 minutach, kiedy mieli nóż na gardle?

No ale co, przeszli obok meczu? Nie potrafią, to trudno, mogę się pastwić nad ich umiejętnościami i nad pomysłami trenera. Ale widziałem już kadrę olewająca mecze, czego nie znoszę, ale wczoraj chcieli. To, że są beznadziejni i nie potrafią zrobić drewnianym Ulsterczykom akcji to inna para kaloszy.

 

PS - wiem, ze to trochę wygląda jak ocena kunsztu hafciarza, który dał swój wyrób na Titanica, ale skoro się starał, to nie powiem, że jest brzydkie, tylko dlatego, że statek tonie ;)

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...