Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

juz pisalem na livescorze. Dzisiaj widzialem dwoch zawodnikow grajacych:

1. Obraniak

2. Roger, ktory maratonczykiem nigdy nie byl, a dzisiaj przynajmniej biegal, staral sie, no widac, ze zostawil troche zdrowia.

 

Tak sobie gdybalem, ze gdyby powolac Olisadebe to bylby trzeci, ktoremu sie chce (i moze). Reszta jak zwykle w meczu o wszystko niedysponowana. Nawet Kuba dzis dno i to juz takie, ze naprawde trudno cokolwiek powiedziec bo nawet sformulowanie dno dna nie oddaje tej mizerii :|

 

 

Mialem takie pobozne zyczenie, ze wyjdziemy dwojka napastnikow, obojetnie jakich, ale za to pare srodkowych pomocnikow bedzie tworzyl jeden lepszy w destrukcji (Lewandowski) i drugi bardziej kreatywnie usposobiony (Roger, Obraniak?). Niestety wyszlo dwoch tak naprawde przeszkadzaczy, z czego Murawski byl ewidentnie bez formy i czesto bylo tak, ze tych dwoch MC, "kreujacych gre", nie umialo nic zrobic. Dorzucmy Blaszczykowskiego i mamy obraz nedzy i rozpaczy linii pomocy. Do tego jeszcze Roger, ktory czasem (cala pierwsza polowa ?) stal w polu karnym i dostawal pilke na glowke bo po prostu dalej od pola karnego bylo zbyt gesto (a zarazem pusto jesli idzie o kreatywnosc) - to chyba pokazuje cala mizerie systemu przygotowanego przez Leo - zawodnik ewidetnie lubiacy miec pilke przy nodze, nie lubiacy zbytnio walczyc, kreatywny stoi w polu karnym niczym Jan Koller i skacze do dosrodkowan.

 

Dlugo bronilem Benhakera, ale po dzisiejszym meczu moge powiedziec - odejdz. Nie wiem czy Obraniak mial jakis uraz - mam nadzieje, bo jesli nie to tym bardziej sie nadajesz chlopie do dymisji. Nie wiem kurcze no - po raz pierwszy na papierze mmielismy srodek naprawde fajny, kreatywny, techniczny (Blaszczykowski, Obraniak, Roger) - i co ? Powiedzialbym, ze zmarnowany koncertowo...

 

Obrona dzis slabiutko - mozna miazdzyc Krzynowka, ale prawda jest taka, ze ten Lafferty juz szalal wczesniej i ogrywal zarowno Dudke jak i Zewlakowa. Obrona naprawde slabo - mieli tak naprawde jednego snajpera do przykrycia , wysunietego i robil z nimi praktycznie co chcial.

Odnośnik do komentarza

Żaden z tych ludzi nie zasłużył by nazwać się piłkarzem. A najbardziej rozczarował Błaszczykowski. Co grał to dramat. Każde odegranie złe. Abo strata albo blisko straty. Po kim jak po kim ale po nim się nie spodziewałem takiej beznadziei. Nie ma co się pchać do RPA lub baraży bo stworzyć z tego materiału dobrą drużynę, która wstydu nie przyniesie nie da się.

Odnośnik do komentarza

Od siebie dodam, że dla mnie trenerem reprezentacji może być nawet ulubieniec tłumów, Stefan Majewski. Patrząc na dzisiejszą grę naszej reprezentacji, nie zdołałem znaleźć kogoś, kto wziąłby ciężar na swoje barki. Tak, w reprezentacji nie mamy lidera, który może pokierować grą, poszukać jakiegoś niekonwencjonalnego zagrania czy przeprowadzić indywidualną akcję. W formie byłby to z pewnością Błaszczykowski, ale Kuba grał dzisiaj tak, że w ogóle szkoda gadać.

 

Tak naprawdę, to nam się nawet ten remis nie należał. Jak padła bramka? Fuks i 100% fartu. Podanie do Lewandowskiego, obok którego był multum rywali i jakoś fuksem piłka wtoczyła się do siatki. Co do Krzynówka, to chyba zostało powiedziane już wystarczająco wiele. Szanuję go i jestem mu wdzięczny za to co zrobił dla reprezentacji, ale chłopak powinien dać już sobie spokój. Na chama wystawiany jest na lewej obronie, na której sobie w ogóle nie radzi. Zbyt często zapędza się pod pole karne rywali, a potem nie ma siły wrócić się w okolice własnej szesnastki. Panie Jacku, czas ze sceny zejść.

 

Plusy? Właściwie coś można znaleźć. Po pierwsze całkiem przyzwoicie zagrał Golański, który po ME zapewne u wielu był na cenzurowanym. Pokazał jednak, że na własnej stronie grać potrafi i z pewnością może godnie zastąpić Wasyla. Jeszcze coś? Pokusiłbym się o pochwalenie Rogera, który może nie był geniuszem, ale kilka udanych zagrań miał, a na dodatek zauważyłem u niego coś, czego nigdy nie widziałem - poświęcenie. Po mimice twarzy można było rozpoznać, że nieudane zagrania go irytowały, a to dla mnie jest ważne. No i Smolarek. Odszedł z klubu, nigdzie nie gra, ale się starał. Walczył, biegał i również jak u Rogera widoczna u niego była chęć do gry.

Odnośnik do komentarza

A ja Wam powiem, że chcę, żeby Leo został - przynajmniej do końca eliminacji. Jak awansuje, znowu będzie kreowany przez media i kibiców na Boga, skoro wyciągnął nas z tak beznadziejnej sytuacji... Jak się nie uda, zostanie zwolniony i nowym selekcjonerem będzie Majewski. :P

Ważne, by Holendra nie zwalniać teraz, po meczu ze Słowenią, kiedy prawdopodobnie stracimy szanse na mundial. Niech nowy szkoleniowiec nie zaczyna przygody z kadrą od meczów zaliczanych do tak słabych eliminacji.

 

Mecz słabiutki, poziom wyższy od dna to dziś Roger i Obraniak. Fatalny nie był też Golański i Smolarek. Najgorszy - Błaszczykowski. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Błaszczykowski dzisiaj co zagrał doh.gif Nota 0.

 

A czego się spodziewać jak w BVB gra podobnie

 

Ta i dlatego zawsze otrzymuje dobre noty od Kickera ;)

Nie ma to jak na ogórasów wyjść ustawieniem z 1 napastnikiem :/ Nie ma to jak trzymać bezproduktywnego Błaszczykowskiego na boisku przez 90 minut :|

 

Słowo ode mnie. Boruc wypierdalaj :| Kolejny mecz, kolejny błąd, ale jakimś cudem znalazł się obrońca :| Z Grekami wypluł taką samą piłkę. Według mnie nie powinno być go w reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Haha... gdzie są teraz zwolennicy Benhałera? :rotfl:

 

Gdy nie widać różnicy lepiej nie przepłacać -> Leo aufwidersehen!

 

Błaszczykowski dzisiaj co zagrał doh.gif Nota 0.

 

Tu jestem. :]

 

Czas Beenhakkera właśnie minął. Przed nim zostały trzy mecze, na MŚ i tak nie awansujemy, a on z tego zespołu już nic nie wykrzesze. Chyba jednak niepotrzebnie skupiał się na wojenkach z PZPN, zamiast na prowadzeniu zespołu, przez co pogubił się ostatnimi czasy. Dowodem niech będzie bramka Laffety'ego, gdzie Jacek Krzynówek nie zdążył z asekuracją (obroną?) swojego skrzydła. Owszem, później przydał się jako jeszcze jedna opcja w ataku, ale jak wszyscy wiedzą, alternatyw było kilka. Czy lepszych? - nie wiadomo, ale wiadomo, że Jacek był opcją złą. Podobnie Dudka, który notorycznie spóźniał się z kryciem, a tylko niecelności Pattersona możemy zawdzięczać remis (naprawdę nie ma w Polsce lepszych obrońców od niego?). Przykład meczu z Grecją pokazał, że -9 i Błaszczykowski czują boiskową miętę, przykład meczu z Czechami, że Kuba i Brożek. Dlaczego nie próbowano tego wariantu(wszyscy trzej na boisku)?

 

Kubie mecz nie wyszedł (nota 0), bo to nie był mecz dla niego, nie mógł wykorzystać głównych atrybutów - motoryki i przyśpieszenia, a w starciu z o głowę większymi obrońcami nie miał wiele szans. Do tego miał kumulację pecha, to co wchodziło w innych meczach, dziś się kończyło na nogach obrońców.

 

Reasumując, czas na zmianę. Szkoda trochę, bo to pierwszy selekcjoner odkąd pamiętam, którego szczerze lubią kadrowicze, i czasami widać było, że gotowi byli pójść za nim w ogień. Szkoda, ale tej kadrze potrzebne jest świerze spojrzenie.

Odnośnik do komentarza
Szkoda, ale tej kadrze potrzebne jest świerze spojrzenie.

Ekhm.. :D

 

Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że w Słowenii na boisko powinna wybiec następująca jedenastka:

Boruc - Golański, Jodłowiec, Żewłakow, Gancarczyk - Smolarek, Lewandowski, Guerreiro, Obraniak - Lewandowski, Brożek

4-4-2 z defensywnym Mariuszem i ofensywnym Rogerem oraz wysoko grającymi skrzydłowymi obrońcami, którzy mieliby siłę nadążać za napastnikami rywali. :>

Odnośnik do komentarza

Ale w czym ma tu pomoc swieze spojrzenie? Mamy niestety takich pilkarzy jakich mamy. To co dzisiaj wyprawiala cala obrona wolalo o pomste do nieba ale kto mial w niej zagrac? Rzezniczak? Bosacki? Jedyna pomylka to bylo wystawienie Krzynowka, ktory prawie zawalil jedna bramke. W ogole to co dzisiaj zagral caly zespol to wstyd i kompromitacja ale nie oszukumy sie - duzo lepszego skladu nie dalo sie z tego szrotu ustawic.

Odnośnik do komentarza

Kubie mecz nie wyszedł (nota 0)

no i to tez pokazuje, ze Benhaker jednak jest kiepski. Do Kuby nic nie mam, w normalnych reprezentacjach jak takiemu zawodnikowi nie idzie to sie go po prostu zmienia i tym samym oszczedza mu wstydu, w dniu, w ktorym no akurat z roznych wzgledow moze nie miec formy. Kto byl dublerem Kuby ? Lobodzinski, ktorego Benhaker trzymal jako wymowke, aby nie powolywac ot chociazby Jelenia - ok, moze to i napastnik, ale tak szczerze powiedziawszy to gorzej od Kuby by pewnie dzis nie zagral. Na mistrzostwach na prawej gral Saganowski i zle facet nie wygladal. zreszta, szkoda slow...

Odnośnik do komentarza

Będę przewrotny - w ataku wbrew pozorom nie było aż tak strasznie źle, w końcu było jasne, że Ulster wyjdzie ustawieniem 1-9-0-1 i okazji stworzymy nie więcej niż gdy wygrywaliśmy 1-0 po golu Żurawskiego. I te okazje stworzyliśmy, był strzał Obraniaka, strzał Rogera, parę pudeł w sytuacjach, gdy nie wolno było pudłować.

 

Dramat zaczynał się w drugiej linii. Choć Roger naprawdę zagrał jak na niego dobre zawody, to nie był mecz dla niego - przeciwko rzeźnikom należało wystawić kogoś po prostu większego i cięższego, bo zwłaszcza w pierwszej połowie Irlandczycy zabierali mu mnóstwo piłek atakami bark w bark. Murawski zagrał bardzo słaby mecz, Błaszczykowski również, Lewandowski lepiej od nich, ale też bez cudów. Obraniaka trudno ocenić, bo chyba sam Leo nie wie, jak go wykorzystać, starał się w każdym razie.

 

Obrona zagrała kiepściutko. Krzynówek nie jest bocznym obrońcą. Co z tego, że robił dym w ataku, skoro nie cofał się do obrony, zapominał się ustawiać po stracie piłki, gol idzie na jego konto podobnie jak sytuacja z farfoclem Boruca. Żewłakow i Dudka na środku byli słabi, nie potrafili upilnować jednego napastnika Irlandczyków, ale tu Leo ma takie usprawiedliwienie, że nie widzę lepszych od nich na środek obrony, podczas gdy na lewej obronie jest co najmniej dwóch. Golański rzeczywiście w miarę poprawnie, choć bez fajerwerków.

 

Boruc - opowieść o dwóch bramkarzach. Za bramkę bym go nie obwiniał, parę razy dobrze interweniował, ale też o mały włos a zawaliłby gola na 1-2. Na pewno dochodzi do siebie po zeszłorocznych wpadkach.

 

No i Leo. Jego czas minął, było widać, że nie ma pomysłu ani na ten zespół, ani na rozmontowanie ultradefensywnego ustawienia Irlandczyków. W sumie bardziej uczciwym wynikiem byłoby wymęczone 1-0, ale może ten remis kimś w końcu wstrząśnie.

Odnośnik do komentarza
Błaszczykowski dzisiaj co zagrał doh.gif Nota 0.

 

A czego się spodziewać jak w BVB gra podobnie

 

Ta i dlatego zawsze otrzymuje dobre noty od Kickera ;)

Nie ma to jak na ogórasów wyjść ustawieniem z 1 napastnikiem :/ Nie ma to jak trzymać bezproduktywnego Błaszczykowskiego na boisku przez 90 minut :|

 

Słowo ode mnie. Boruc wypierdalaj :| Kolejny mecz, kolejny błąd, ale jakimś cudem znalazł się obrońca :| Z Grekami wypluł taką samą piłkę. Według mnie nie powinno być go w reprezentacji.

Boruc błędu nie popełnił. Wyszedł, skrócił kąt, nic więcej zrobić nie mógł. Odnośnie Krzynówka , to był wszędzie tylko nie na lewej obronie. Nie rozumiem decyzji o postawieniu na niego. Błaszczykowski zagrał fatalnie, ale prawda jest taka, że słabszy dzień ma każdy i błędem trenera było trzymanie go cały czas na boisku. Błędem było zdjęcie Obraniaka, który jako jedyny w pierwszej połowie coś grał. Było sporo niedokładności, ale jako jedyny w pierwszej połowie oddał celne, a co ważne groźne strzały na bramkę Irlandii Płn. Pozytywnie zaskoczył mnie Smolarek, bo zagrał na całkiem przyzwoitym poziomie, czego nie można powiedzieć o Brożku, który bardzo rozczarował. Ogólnie Polacy zagrali bardzo słabo i remis jest wynikiem dość na wyrost, bo zasłużyliśmy na porażkę.

Odnośnik do komentarza

Jaki babol :oops:

 

Świeże spojrzenie może pomóc w tym, że Jacek Krzynówek może dociągnąć do 100 występów w kadrze w jakichś meczach towarzyskich, i nie na obronie, gdzie w życiu nie grał. W tym, że środkowy obrońca, który nie gra regularnie w klubie (nie śledzę rozgrywek francuskich, może coś się zmieniło) może nie być pewny w defensywie i może trzeba się zdecydować na kogoś mniej medialnego, ale grającego. W tym, że zawodnik, który przez dwa ostatnie sezony grał ogony, a obecnie trenuje sam, bo nie ma klubu, nie nadaje się do występów w profesjonalnej reprezentacji (Smolarek pokazał dziś, że ma ambicje i że nie potrafi obecnie[?] grać drużynowo).

Odnośnik do komentarza
Lobodzinski, ktorego Benhaker trzymal jako wymowke, aby nie powolywac ot chociazby Jelenia - ok, moze to i napastnik, ale tak szczerze powiedziawszy to gorzej od Kuby by pewnie dzis nie zagral.

Jelen jest kontuzjowany. Dlatego nie byl w ogole brany pod uwage przy ustalaniu skladu.

 

 

A co do meczu - moim zdaniem nasi pilkarze sa po prostu juz przemeczeni dlugim i ciezkim sezonem ;)

Odnośnik do komentarza
Lobodzinski, ktorego Benhaker trzymal jako wymowke, aby nie powolywac ot chociazby Jelenia - ok, moze to i napastnik, ale tak szczerze powiedziawszy to gorzej od Kuby by pewnie dzis nie zagral.

Jelen jest kontuzjowany. Dlatego nie byl w ogole brany pod uwage przy ustalaniu skladu.

i tak by go nie powolal - nie czarujmy sie. od samego poczatku mial do niego jakies problemy, do goscia, ktory badz co badz byl najlepszym (albo jednym z 2,3) grajkiem na MS, czyli bylo nie bylo gdzies gdzie generalnie Polacy sie nie sprawdzaja ...

Odnośnik do komentarza

Boruc błędu nie popełnił.

 

2 połowa? Rzucił się do piłki zamiast łapać odbiła mu się dziwnie i poszła przed pole bramkowe gdzie nabiegającego Irlandczyka ubiegł nasz. Sorry koleś nie powinien grać, co mecz ma babola.

 

Prawda jest taka, że personalnie nie byliśmy tak słabi od bardzo dawna i żaden trener-cudotwórca nam nie jest w stanie pomóc.

 

No jak nie? Po cholerę graliśmy na 1 napastnika? Przecież współpraca Brożek - Lewandowski wyglądała naprawdę nieźle. A można było zagrać tak od początku. Personalnie to na razie w ogóle nie widać pomysłu na grę reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Boruc błędu nie popełnił.

 

2 połowa? Rzucił się do piłki zamiast łapać odbiła mu się dziwnie i poszła przed pole bramkowe gdzie nabiegającego Irlandczyka ubiegł nasz. Sorry koleś nie powinien grać, co mecz ma babola.

 

I uratował sytuacje bo katastrofalnym podaniu Lewandowskiego. Nie mamy innego bramkarza, bo nie może bronić w kadrze ktoś, kto nie gra w klubie. A Boruc powoli wraca do wielkiej formy, co widać w Celticu.

Odnośnik do komentarza

A jak pisałem, że Błaszczykowski to słaby skrzydłowy to każdy się śmiał. ;) Tak na serio to żal mi było Kuby, że musi się tak męczyć, bo ewidentnie mu nie szło. Chyba ten Łobodziński z którego wszyscy się tak śmieją zagrałby lepiej, bo jest te paręnaście centymetrów wyższy, a na tych drwali lepszy drybling niż 'na obieg' by nie było potrzebnych. Szkoda mi też Żewłakowa, który jak zawsze się starał ale niestety lata już nie te. Widać to było podczas jednej kontry, kiedy wracał za Irlandczykiem i to, że nie straciliśmy bramki zawdzięczamy graczowi Ulsteru, który postanowił nas nie krzywdzić.

 

Co do reszty to wszystko dobrze wyłożył Gabe. Potrzebne jest nowe spojrzenie, ktoś kto trochę zmobilizuje chłopaków i może wyszuka jakieś alternatywy, bo o takie jest trudno.

Odnośnik do komentarza
Odniósł się także do zmiany Obraniaka na Smolarka dokonanej w przerwie spotkania:

 

- Ludovikowi nic się nie stało w przerwie, jego zmiana to była kwestia naszej decyzji, potrzebowaliśmy większego ruchu w ofensywie, gdyż w pierwszej połowie nie wyglądało to tak, jak powinno.

 

Zmiana tym bardziej dziwna :-k

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...