Skocz do zawartości

Marynia wymyśla 485 tematów na rożnego rodzaju plebiscyty na CMF


Kuchar

Kto wygra?  

62 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

 

No nie mam, mówie tak jak u nas mówią. Język polski z pogranicza centralnej i południowej Wielkopolski

 

 

popatrz pan, a u mnie menele spod sklepu mówią "bynajmniej" w znaczeniu "przynajmniej", myślisz że to jakiś regionalizm poznańskich żuli, czy jednak nagminnie powtarzany błąd językowy?

Odnośnik do komentarza

nie mistrzem świata, tylko u nas sie tak mowi, regionalizm. Tak samo jak w wschodniej wielkopolsce mówią, zamiast "na prawo od czegoś", "po prawo od czegoś" wielokrotnie sie z tym spotkałem i mnie to wkurwia.

 

Zresztą sjp podaje obydwoje jako formę poprawną :P

 

liczebnik zbiorowy używany wyłącznie w odniesieniu do osób różnej płci i do dzieci, odpowiadający liczebnikowi obaj; oboje

 

Może nie jestem pewien płci Melera, bądź Mitnicka :-k

 

#brakmisłówkurwa

Odnośnik do komentarza

Bo jak nie to macie wpierdol na zlocie!

 

ale w szachy?

@ti-em mówiłem, że się zachowują jak dzieci, mówiłem ! wiec błędne użycie obydwoje, choć częściowo usprawiedliwione. Ja tam zresztą orłem językowym nie jestem, zdaje sobie sprawę z tego. Moze dlatego irl jestem cichy, bo się wstydzę mowić, żeby błędu nie popełnić :-k

Odnośnik do komentarza

 

Ja oglądałem z napisami, i co wtedy? My Wife and dzieciaki?

 

 

Jak oglądasz z napisami to tłumaczysz polskie tłumaczenie na angielski, czyli oglądałeś "He, she and the kids"

 

 

A w regionaliźmie to "Hi, szi ent de kits"

Odnośnik do komentarza

Ja tylko na zakończenie powiem, bo wychodzi że jestem jakiś maniak :) Mitnik - pierwszy postraszyłeś mnie wpierdolem i się nie wypieraj i nie zmuszaj mnie do wskazywania gdzie. Owszem przesadzasz i to grubo jadąc po osobach których nie znasz. Ja ci jade po rodzinie? Są wrzuty, jest marynia i każdy wie że jest jakiś dystans do tego, ale też są jakieś granice. Chciałbyś być Johnissem ale jesteś za głupi i ci nie wychodzi.

 

EOT również ode mnie, i tak się wycofuję z forum, życzę Mitnikowi który jakimś dziwnym trafem się uaktywnia w okolicach wyborów - wyboru do MT :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...