Skocz do zawartości

Marynia wymyśla 485 tematów na rożnego rodzaju plebiscyty na CMF


Kuchar

Kto wygra?  

62 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mitnik głąbie, jak odpalisz sobie Gwiezdne Wojny to na początku zobaczysz napis Star Wars. Jak odpalisz sobie Świat wg Bundych to na początku zobaczysz napis Married with children. Mam nadzieję, że zrozumiesz, bo że przyznasz się do bycia idiotą nie liczę...

 

no nie do konca, ostanio widziałem wersje z przerobioną czołówką, na gwiezdne wojny.

Odnośnik do komentarza

 

Serial jest ten sam, ale już wrażenie z oglądania z lektorem inne niż bez niego. Z tego powodu, że językiem polskim nie jesteś w stanie tak się bawić jak amerykańskim angielskim i nie wszystkie żarty możesz przetłumaczyć (oddając ich sens i puentę) z uwagi na blokadę kulturową.

Ale nie o to mi chodzi. Odniosłem po prostu wrażenie, że mówimy o jakichś dwóch różnych serialach które łączą tylko osoby które w nich występują. ŚWB to serial z lat 90 gdzie nie było takiego łatwego dostepu do internetu, tłumaczeń czy czegokolwiek innego, stąd ogólnie przyjęta w środowisku nazwa to Świat według Bundych. Stąd moje zdziwienie. Wyjdź na ulicę i zapytaj 10 losowych osób o Married with children. Wątpię, zeby ktokolwiek wiedział o co chodzi. Po prostu tytuł Świat według Bundych był w szerszym przekazie podawany w danej chwili.

 

Dlatego powtarzam,że Twoje porównanie jest chybione. Jedno to polski serial robiony na amerykańskiej licencji (w którym skecze/sceny/historie mogą się różnić od oryginału), a drugi to amerykański serial pod który jest instalowany lektor (czyli dostajemy to samo, co w amerykańskiej wersji). Tak samo jak Prison Break w polskim programie telewizyjnym znajdziesz jako Skazany na śmierć.

 

A to, że inni/niektórzy/większość nie kojarzy, że Married... with children=Świat wg Bundych to... nie mój problem :)

Odnośnik do komentarza

 

Mitnik głąbie, jak odpalisz sobie Gwiezdne Wojny to na początku zobaczysz napis Star Wars. Jak odpalisz sobie Świat wg Bundych to na początku zobaczysz napis Married with children. Mam nadzieję, że zrozumiesz, bo że przyznasz się do bycia idiotą nie liczę...

 

no nie do konca, ostanio widziałem wersje z przerobioną czołówką, na gwiezdne wojny.

 

To była wersja dubbingowana pewnie.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Zrób to co robisz zawsze. Spierdol na górę i wezwij policję bo sąsiadka Ci kobietę obraziła :keke:

 

Nie rozumiesz mnie za chuja wafla. Więc inaczej. Przy haśle ŚwB każdy wie o co chodzi. Przy haśle MwC niestety nie jest tak samo. Świat według Bundych był emitowany na otwartym polsacie w latach gdzie mało kto w ogóle miał świadomość, że to jest spolszczony tytuł. Mówisz o wirującym seksie a dirty dancing. Ta sama sytuacja tylko w drugą stronę. A po chuj mam pisać, że oglądam MwC teraz... wooow... nie kurwa. Oglądam Świat według Bundych. Ale nie powiem też, że oglądam Wirujący Seks tylko Dirty Dancing. Za to jak powiem, że oglądam Gwiezdne Wojny a Star Wars to i tak każdy wie o co kaman. Po prostu niektóre tytułu zostały zaakceptowane w danej formie i tak sobie funkcjonują do dzisiaj. Dla mnie ŚwB to zawsze będzie ŚwB a nie MwC.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Z Miodowymi Latami to chybiony przykład. Racja.

 

 

 

Serial jest ten sam, ale już wrażenie z oglądania z lektorem inne niż bez niego. Z tego powodu, że językiem polskim nie jesteś w stanie tak się bawić jak amerykańskim angielskim i nie wszystkie żarty możesz przetłumaczyć (oddając ich sens i puentę) z uwagi na blokadę kulturową.

Ale nie o to mi chodzi. Odniosłem po prostu wrażenie, że mówimy o jakichś dwóch różnych serialach które łączą tylko osoby które w nich występują. ŚWB to serial z lat 90 gdzie nie było takiego łatwego dostepu do internetu, tłumaczeń czy czegokolwiek innego, stąd ogólnie przyjęta w środowisku nazwa to Świat według Bundych. Stąd moje zdziwienie. Wyjdź na ulicę i zapytaj 10 losowych osób o Married with children. Wątpię, zeby ktokolwiek wiedział o co chodzi. Po prostu tytuł Świat według Bundych był w szerszym przekazie podawany w danej chwili.

 

Dlatego powtarzam,że Twoje porównanie jest chybione. Jedno to polski serial robiony na amerykańskiej licencji (w którym skecze/sceny/historie mogą się różnić od oryginału), a drugi to amerykański serial pod który jest instalowany lektor (czyli dostajemy to samo, co w amerykańskiej wersji). Tak samo jak Prison Break w polskim programie telewizyjnym znajdziesz jako Skazany na śmierć.

 

A to, że inni/niektórzy/większość nie kojarzy, że Married... with children=Świat wg Bundych to... nie mój problem :)

 

Z Miodowymi Latami to racja, rozpędziłem się.

 

Tylko dla mnie w dobie dzisiejszych czasów gdzie zaczyna się wtrącać zwroty typu "zrobiłem "risercz" ... nie trawię tego po prostu.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Trzeba było babie z dołu jebnać a nie spierdalać na górę :keke:


Meler poszedł raport :) żeby nie było :) Jesteś moderatorem a pierdolisz jak jakiś oszołom. Jebnał bym ci... co to za tekst na forum internetowym :lol: Ty kurwa masz dobrze pod kopułą? :)

Odnośnik do komentarza

Trzeba było babie z dołu jebnać a nie spierdalać na górę :keke:

Meler poszedł raport :) żeby nie było :) Jesteś moderatorem a pierdolisz jak jakiś oszołom. Jebnał bym ci... co to za tekst na forum internetowym :lol: Ty kurwa masz dobrze pod kopułą? :)

Doskonale :) Nadal bym ci jebnął prostaku. BO inaczej nie nazwę gościa który napierdala kolesi pod sklepem czy gościa w aucie który na niego zatrąbi

Poza tym nie rób z siebie znów debila, bo nie ja pierwszy w naszym śmiesznym sporze użyłem tego sformułowania. No ale na hipokrytę to już też wcześniej wyszedłeś

Odnośnik do komentarza

Zrób to co robisz zawsze. Spierdol na górę i wezwij policję bo sąsiadka Ci kobietę obraziła :keke:

 

Świat według Bundych był emitowany na otwartym polsacie w latach gdzie mało kto w ogóle miał świadomość, że to jest spolszczony tytuł.

Za przeproszeniem, ale co Ty pierdolisz :D. W sensie, że ludzie myśleli, że oryginalny tytuł to Bundy's World czy że w Stanach też miało to polski tytuł Świat według Bundych? Masz czołówkę serialu, druga scena po fontannie oryginalny tytuł. Jak to można w jakikolwiek sposób mieszać i czego tu nie rozumieć? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...