Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

W tym wlasnie problem, ze SZk nie moze wiecej, bo dostaje warny za piramidki i raport ze slowem "pajac". Icon moze wiecej - moze w ataku furii nazwac kogos bezkarnie lamusem.

 

Ja po prostu się do Icona przyzwyczaiłem i uważam, że jego wybuchowy charakter w stosunku do tego co robi, ile robi i tego jakim jest człowiekiem (bo ja go lubie, serio, mimo, że czasem na niego kurwie) jest naprawde rzeczą do zniesienia...

+1, ale ja nie zamierzam zbierac po glowie za to, ze Icon nie potrafi utrzymac nerwow na wodzy. Moge zniesc jego charakter, ale nie moge zniesc poniewierania, niesprawiedliwych ostrzezen etc.

Odnośnik do komentarza

No, czyli Icon może więcej, bo jest Iconem (eureka...!), więc może kiedyś wykorzysta swoje możliwości i postępując w ten sposób odejdzie do... lamusa.

Kazdy kto troche tu przebywa moze wiecej - Ty tez Pucku, bo gdybys nie byl Puckiem to za takie trollowanie jakie czasem uskuteczniasz pozegnalbys sie z forum...

 

Ja po prostu się do Icona przyzwyczaiłem i uważam, że jego wybuchowy charakter w stosunku do tego co robi, ile robi i tego jakim jest człowiekiem (bo ja go lubie, serio, mimo, że czasem na niego kurwie) jest naprawde rzeczą do zniesienia...

+1, ale ja nie zamierzam zbierac po glowie za to, ze Icon nie potrafi utrzymac nerwow na wodzy. Moge zniesc jego charakter, ale nie moge zniesc poniewierania, niesprawiedliwych ostrzezen etc.

Spoko - widzisz jakis sensowny sposob rozwiazania problemu? To jak bedzies sie do ludzi odnosil zalezy od samego Icona. Chcesz go zdymisjonowac? Wychowywac? Mi czasem rece opadaja, bo nie jestem wszechmogacy.

Odnośnik do komentarza
Spoko - widzisz jakis sensowny sposob rozwiazania problemu?

Tak, i to systemowo.

 

Wyszczegolniony problem dotyczy w glownej mierze powracajacej agresji Icona, ale jest szerszy kontekst: Krecinowa betonowosc samolotowa zamiast przyznania sie do bledu obniza autorytet MT.

 

Proponuje wprowadzenie pewnej dobrej praktyki - za za kazdym razem, kiedy Iconowi czy innemu modowi sie cos wyrwie, przeprosi on na publiku w dziale sluzbowym, a kiedy mu sie zapomni, przypomni mu o tym MT. Nikogo nie trzeba odwolywac, a widac wtedy, ze wladza reaguje na nieprawidlowosci w swoich szeregach. A jak wiadomo: lepsza wladza -> lepsi userzy (ryba psuje sie od glowy) -> lepsze forum.

Odnośnik do komentarza

Proponuje wprowadzenie pewnej dobrej praktyki - za za kazdym razem, kiedy Iconowi czy innemu modowi sie cos wyrwie, przeprosi on na publiku w dziale sluzbowym, a kiedy mu sie zapomni, przypomni mu o tym MT. Nikogo nie trzeba odwolywac, a widac wtedy, ze wladza reaguje na nieprawidlowosci w swoich szeregach. A jak wiadomo: lepsza wladza -> lepsi userzy (ryba psuje sie od glowy) -> lepsze forum.

Zapominasz o jednym - nikogo do przepraszania nie zmusisz. Zalozmy, ze czlonek MT nie zamierza przepraszac - pomimo grozb, prosb, przekonywana - co dalej?

Odnośnik do komentarza

Członek MT powinien chociaż starać się świecić przykładem. Henkel, ja rozumiem ton Twoich wypowiedzi, SZk zbyt często przesadza w swoich postach skierowanych do MT i do Icona, ale jestem niemalże pewien, że gdyby sytuacja się odwróciła, i ktoś poza Marynią, zwróciłby się do Icona per lamus, to nie zostałoby to zamiecione pod dywan.

 

Nie podoba mi się też działanie MT w sprawie Johnissa. Skoro nie podjęliście decyzji, że jest winny, to czemu siedzi?

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że nie mam za co przepraszać. To ja zostałem kolejny raz niesłusznie zaatakowany. Poza tym lamus jest jedynie nacechowany negatywnie, a nie obraźliwie. W naszym slangu to określenie oznacza osobę, która ma bardzo ograniczoną wiedzę na tematy techniczne związane z elektroniką (lub jak to Qcz nazwał - informatyką). Ja mogę być laikiem jeżeli chodzi o wędkarstwo i jeżeli ktoś by mnie nazwał lamusem w dyskusji o wędkowaniu wcale bym się nie poczuł urażony, bo to byłoby stwierdzenie faktu. Niektórzy się zrobili za bardzo przewrażliwieni.

Generalnie niewiedza nie powinna być dla nikogo usprawiedliwieniem i takie zachowanie jakie tu niektórzy zaprezentowali było nieodpowiednie. Jak się nie znam to siedzę po cichu lub staram się zadawać pytania tak żeby nie robić z siebie znawcy, a w rzeczywistości pisać bzdury.

 

jestem niemalże pewien, że gdyby sytuacja się odwróciła, i ktoś poza Marynią, zwróciłby się do Icona per lamus, to nie zostałoby to zamiecione pod dywan.

Dasz sobie za to rękę uciąć? Lub też postawisz na szalę 2 tygodniowy zakaz pisania dla jednego z nas? Jak nie, to waż słowa, bo takie bezpodstawne oskarżenia to wiesz jak się mogą dla Ciebie skończyć? Spytaj Vamiego, on Ci powie.

Odnośnik do komentarza

Hmm, mam taka propozycję. Skoro w Strefie tekstowej mamy możliwość oceniania gwiazdkami dzieł innych, to dlaczego w dziale karier, które również są jakimś rodzajem dzieła (;) ) tego nie ma? Różni ich tylko tematyka.

Powiecie, że w karierach sporo statystycznych karier - podobnie przecież wyglądał opis gry Johnissa w MMA :)

Odnośnik do komentarza

Włączenie tej opcji to kwestia jednego kliknięcia w panelu administracyjnym. Chcecie sobie o tym podyskutować to dyskutujcie. Jeżeli będzie dużo opinii za, to pomyślimy o tym. Ja nie widzę potrzeby dawania ocen w karierach. Już bardziej byłbym skłonny włączyć to w opowiadaniach.

Odnośnik do komentarza

Hmm, mam taka propozycję. Skoro w Strefie tekstowej mamy możliwość oceniania gwiazdkami dzieł innych, to dlaczego w dziale karier, które również są jakimś rodzajem dzieła ( ;) ) tego nie ma? Różni ich tylko tematyka.

Powiecie, że w karierach sporo statystycznych karier - podobnie przecież wyglądał opis gry Johnissa w MMA :)

Jestem za.

Odnośnik do komentarza

Wracając...

 

Zostałem potraktowany jak ostatni ch** do bicia i jestem pod ogromnym wrażeniem skandalicznej pracy ModTeamu, który przez 5 dni "obradował" nad moim ostrzeżeniem, zostawiając przy tym kłódkę, co uniemożliwiało mi jakąkolwiek obronę. Nie trzeba być wcale fenomenem, ani mieć tytułu profesora, aby dostrzec jak niesprawiedliwy był przyznany mi warn. Wystarczy porównać moje ostrzeżenie z innymi. Do autora warna nie docierał też argument "intencjalności" mojego raportu. Pytam się na czym polegał problem, że go wysłałem? Że ktoś musiał stracić 5 sekund życia na przeczytanie go i poprawę raportowanego posta? Do cholery, po to są moderatorzy, żeby sprawdzać i weryfikować nawet najbardziej niedorzeczne raporty. Chyba, że są wysyłane lawinowo. Proszę zatem poszperać i sprawdzić, ile wysłałem raportów przez cały czas odkąd jestem tu zarejestrowany. Że niby mogłem zrobić to przez PW? Jasne, mogłem również napisać do Fenomena maila, smsa czy wysłać gołębia pocztowego. Co za różnica, którą drogą wysłałem prośbę o poprawkę jednego wyrazu? I jaki to przyniosło skutek, skoro szanowny imć pan Fenomen nawet nie podjął wysiłku, żeby poprawić swój błąd? A jak bardzo byłby zdeterminowany, aby walczyć z przestrzeganiem zasady pisania imion i nazwisk wielkimi literami? Dzięki Waszemu moderatorowi padł właśnie ten punkt regulaminu, ponieważ każdy będzie się odwoływał do precedensu. Zresztą, czego się spodziewać po moderatorze znanym z wręczania ostrzeżeń po 10 dniach od napisania posta :) Kolejna wpadka i pewnie nie ostatnia. Naprawdę, świetnie, że jest nieusuwalny, bo liczę, że dzięki niemu będzie jeszcze kupa śmiechu. Ktoś tu ostatnio porównał Venda do Grabarczyka. Nie, Grabarczykiem MT jest Fenomen. Wszyscy wiedzą, że jest kiepskim modem, ale i tak ważniejsi go wybronią :) Odnośnie jeszcze zarzutu, że "nie ma takiego wysyłania raportów". Jasonxowi to nie przeszkadzało, że tą drogą poprawiałem jego błędy w którejś Maryni. Nie dostałem wtedy za to ostrzeżenia, więc mamy do czynienia z niekonsekwencją. Knebla nie dostali też ci, którzy raportowali posty, które mogły trafić do quotsów.

 

Vend z kolei jest Zdzisiem Kręciną forum. Mam trudności ze zliczeniem ile jego decyzji było podejmowanych słusznie, a ile można było przyjąć z uśmiechem politowania. Trochę mi szkoda jego udziału w incydencie z Vamim, bo jak się dowiedzieliśmy, MT posłał swojego rycerza na misję, z której nie mógł wrócić z tarczą. Strzelił warna, ale tłumaczeń nie było. Zamiast tego, w jego obronie wstawili się inni, co zresztą rozumiem - sprawa była kontrowersyjna i można było ją różnie oceniać. Nie było jego stanowiska po krytyce ze strony innych userów i podobnie nie było jego stanowiska w mojej sprawie. Tchórzostwo? A można nazwać to inaczej? Niech szanowny kolega wskaże mi ostrzeżenia, jakie otrzymałem za trolling, skoro właśnie od niego dostałem knebel za "notoryczny trolling". I czym jest, jak nie prywatną wojenką, sformułowanie "normalnie byłoby 24h, ale..."? Zarzut padł, ale odpowiedzi nie dostaliśmy. Najłatwiej jednak napisać: sprawa zamknięta, patrzcie teraz jaki jestem zajebisty i wspaniałomyślny!

 

Podsumowując, składam na ręce MT 3 wnioski:

 

1. o odwołanie Venda z funkcji administratora z powodu obniżania przez jego działania autorytetu MT,

2. o odwołanie Fenomena z funkcji administratora z w/w powodu*,

3. o wypracowanie jakiś sensownych zasad w sytuacji, gdy rozpatrywane jest odwołanie od warna, zwłaszcza, gdy nie jest on "klepnięty" jednomyślnie.

 

* zdaję sobie sprawę, że dwa pierwsze wnioski nie są możliwe do zrealizowania ze względu na dość pzpn-owską strukturę MT, ale może wpłyną one na podjęcie odpowiedniej decyzji przez samych zainteresowanych. Kolejność jest przypadkowa.

 

Sorry, ale kilka mocnych słów w końcu trzeba było napisać, żeby niektórzy wreszcie się opamiętali.

Odnośnik do komentarza

Vend :picard:

 

Naprawdę nie wiem już czy on jest takim idiotą czy te jego ostrzeżenia to jakaś prowokacja, bo dał warna dla SZU za prawdę, w dodatku SZU dostał jeszcze zakaz pisania przez 48h, a to pokazuje, że Vend nie nadaję się na moderatora, jestem ciekawy tego ile jeszcze wybryków Venda będzie tolerował Icon i reszta MT, Vend nie nadaje się na bycie moderatorem i od dłuższego czasu o tym piszemy.

Odnośnik do komentarza

Vend postąpił najlepiej, jak mógł. Sprawa jest prosta - w Maryni możecie się zachowywać jak bydło i prostactwo do woli. Poza Marynią albo pozakładacie garniturki i będziecie uważać na słowa, albo posiedzicie 48h na dołku. Tak ja to rozumiem i cieszę się, że w MT są ludzie, którzy tak do tego podchodzą.

A że grupie cfaniaków to przeszkadza - tym lepiej. Dla forum, oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Vend :picard:

 

Naprawdę nie wiem już czy on jest takim idiotą czy te jego ostrzeżenia to jakaś prowokacja, bo dał warna dla SZU za prawdę, w dodatku SZU dostał jeszcze zakaz pisania przez 48h, a to pokazuje, że Vend nie nadaję się na moderatora, jestem ciekawy tego ile jeszcze wybryków Venda będzie tolerował Icon i reszta MT, Vend nie nadaje się na bycie moderatorem i od dłuższego czasu o tym piszemy.

Chyba ty jesteś idiotą skoro opinię SZU traktujesz jako 'prawdę'.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o ostrzeżenie było zgodne z regulaminem forum. Inna sprawa, że podobne rzeczy w odniesieniu np. do nazywania chorymi psychicznie ludzi z rodziny Radia Maryja, przechodzą tu płazem i ci, którzy raportują posty takie jak ten autorstwa SZU, nagle nie widzą w obrażaniu tych ludzi nic złego.

 

Odnośnie Venda to wiele osób ma poważne zastrzeżenia do sposobu jego moderowania i na pewno poświęcimy temu zagadnieniu trochę czasu w administracji.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat
  • Reaper usunał z polecanych temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...