Skocz do zawartości

CM Revolution


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - to jest już sprawa naszych użytkowników i ich wola, gdzie chcą na dany temat dyskutować. Jeśli ktoś woli rozmawiać o tym na forum niż w komentarzach pod swoim manifestem - proszę bardzo, nie bronimy tego, ale nie będziemy też do tego zmuszać.

Po drugie - prosiłbym jednak nie obrażać naszych czytelników i nie wiązać faktu odwiedzania naszej strony z występowaniem u takich osobników urazów psychicznych (alternatywnie - o przedstawienie badań lub konkretnych dowodów na istnienie takiego powiązania).

Odnośnik do komentarza

demrenfaris, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to może w ogóle nie mów? Jak Ty sobie wyobrażasz jakąkolwiek dyskusję w Maryni między postami o tym co jem na obiad, a tym co dzisiaj usłyszałem w metrze?

 

Poza tym nie wiem dlaczego się uparłeś, żeby zabronić ludziom komentowania manifestów? Manifesty to są blogi, a blogi się komentuje. Tak jest na całym świecie.

Odnośnik do komentarza

Wcale się nie uparłem. Jak pisałem - mnie tam wsio ryba, czy to forum będzie egzystować, czy nie. Wchodzę tu tylko żeby poczytać komentarze dotyczące FMEvent. W mojej opinii komentarze pod Manifestami odbierają potencjalnych użytkowników temu forum. Tyle.

 

Jak Ty sobie wyobrażasz jakąkolwiek dyskusję w Maryni między postami o tym co jem na obiad, a tym co dzisiaj usłyszałem w metrze?

Pisałem o fristajlowych Manifestach. Kojarzysz może taki jeden, którego tematem przewodnik był makaron? :> Mimo wszystko bliżej mu do Maryni niż na Sufler.

 

Manifesty to są blogi, a blogi się komentuje. Tak jest na całym świecie.

Ale na całym świecie żadna strona, która "wydaje" blogi, nie ma umowy ze wspólnym, Scenowym forum dyskusyjnym (które nawiasem mówiąc pada, właśnie przez Sufler - użytkownikom nie chce się szukać miejsca do dyskusji, skoro mogą napisać Manifest i podyskutować sobie na zasadach znanych z internetowych for)

Odnośnik do komentarza
Wcale się nie uparłem. Jak pisałem - mnie tam wsio ryba, czy to forum będzie egzystować, czy nie. Wchodzę tu tylko żeby poczytać komentarze dotyczące FMEvent. W mojej opinii komentarze pod Manifestami odbierają potencjalnych użytkowników temu forum. Tyle.

 

Jak Ty sobie wyobrażasz jakąkolwiek dyskusję w Maryni między postami o tym co jem na obiad, a tym co dzisiaj usłyszałem w metrze?

Pisałem o fristajlowych Manifestach. Kojarzysz może taki jeden, którego tematem przewodnik był makaron? :> Mimo wszystko bliżej mu do Maryni niż na Sufler.

 

Z calym szacunkiem ale jesli dla Ciebie to wsio ryba to po kiego grzyba marudzisz?

Odnośnik do komentarza
Po pierwsze - to jest już sprawa naszych użytkowników i ich wola, gdzie chcą na dany temat dyskutować. Jeśli ktoś woli rozmawiać o tym na forum niż w komentarzach pod swoim manifestem - proszę bardzo, nie bronimy tego, ale nie będziemy też do tego zmuszać.

Po drugie - prosiłbym jednak nie obrażać naszych czytelników i nie wiązać faktu odwiedzania naszej strony z występowaniem u takich osobników urazów psychicznych (alternatywnie - o przedstawienie badań lub konkretnych dowodów na istnienie takiego powiązania).

 

 

Profesorowi chodziło raczej, o to jak wygląda Marynia i jakie może zostawić ślady w psychice ludzi z manifestów, czyt. to Marynia jest "inna, psychiczna" itp. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Profesorowi chodziło raczej, o to jak wygląda Marynia i jakie może zostawić ślady w psychice ludzi z manifestów, czyt. to Marynia jest "inna, psychiczna" itp. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Rzeczywiście, można to i tak odczytać, i mam nadzieję, że o to właśnie Profesorowi chodziło ;) Niemniej traktując autora jako przedstawiciela grupy udzielających się w Maryni udało mi się zinterpretować to inaczej, widać nietrafnie :zawstydzony: Profesor - przepraszam za przeinaczenie intencyj.

Odnośnik do komentarza

Czyli pewnie zostaje tak jak jest CM Rev swoje a FCM swoje (podobno umiera?!?)

Chyba że, odrobina dobrej woli i ... jakby bardziej połączyć Suflera z FCM.

Na przykład (przelinkować) :

FM 2008 - Grafika (ogłoszenia / poszukuję / wasze propozycje) = Melina Grafików

FAQ = STOP

Przechwałki, rekordy itp. = Rekordy w FM 200*

Manifesty (kariery) - Kariery

itp.itd

Zablokować tworzenie nowych tematów na Suflerze i wylinkować gdzie się da oprócz oczywiście takich działów jak

Nowe CM Revolution - uwagi i błędy; Talenty na CM Revolution; Wasze opowiadania na CM Revolution no i mój ulubiony Donosy, Towarzysze, Komentarze - nowe funkcje w serwisie no i oczywiście komentarze pod Talentami i Manifestami

A gdyby jeszcze była zgodność profili userów w jednym i drugim to już by była bajka.

Korzyści dla CM Rev - jedem MT panujący nad tym

Korzyści dla FCM - więcej userów

 

Ale co ja tam wiem ... ot tak sobie piszę ba nawet trolluje ;)

Odnośnik do komentarza
A temat o tym, że Polska będzie organizowała Euro jest jak najbardziej na miejscu na takiego typu stronie.

Lol, do czego teraz bijesz? EURO-entuzjazm był taki wielki po wybraniu Polski i Ukrainy, że taki temat chyba nikomu nie przeszkadzał, wszyscy się cieszyli, a my pozwoliliśmy naszym użytkownikom wyrażać swoją radość w specjalnym temacie. Teraz pewnie powstałaby kupa manifestów i ten entuzjazm byłby wyrażany w komentarzach do nich. Jednak naprawdę nie rozumiem, czemu tamten temat tak bardzo Ci przeszkadzał?

Nie wiem skąd ten atak na mnie. Ja tylko zaznaczyłem, że taki temat to mógłby być na forum, a nie na suflerze. Czy to oznacza, że sajty o FM-ie powinny pisać newsy o tym, że Polska organizuje Euro, przegrywa z Uzbekistanem czy remisuje z rezerwami Gyeongam? W końcu to jest euforia, sukcesy, porażki. Skoro strona współpracuje z CMF to wystarczy odsyłać do tematu na CMF (o ile takowy był, jeśli nie to tym bardziej nie powinno go być na CM Rev).

Odnośnik do komentarza

Kiedyś, w którejś z poprzednich dyskusji słyszałem tłumaczenie, że sufler nie jest forum, bo wszystkie próby dyskusji są ucinane linkiem do forum. Teraz słyszę, że użytkownikom nie można zabronić dyskusji itp.

 

Co do tego, czy sufler jest forum. Moim zdaniem, chociaż przyglądałem się mu raczej pobieżnie, jest namiastką forum. Nie jest to do końca forum, głównie z powodu troszkę siermiężnej obsługi i bałaganu (nie ma działów, tylko wszystko wrzucone do jednego wora i ciężko coś znaleźć). Zdecydowanie nie jest to jednak system komentarzy, tylko pełni taką rolę, jeżeli komentowany jest akurat jakiś tekst. Według mnie znacznie bliżej jednak temu czemuś do forum.

Odnośnik do komentarza
To może zróbmy ankietę czy sufler to forum i czy usunąć CM Rev z CMF?

To Ty tu rządzisz, ale ja jestem przeciwny takiemu kategorycznemu rozwiązaniu. Według mnie trzeba po prostu wytłumaczyć CMRev, żeby wrócili do polityki odsyłania dyskusji na forum, tak, jak to robili (przynajmniej tak pisali) przy poprzedniej takiej dyskusji.

Scena jest zdecydowanie zbyt mała i słaba, żeby dokonywać kolejnych rozdziałów.

Może wydaje się, że byłoby to na rękę mojej stronie, ale my nie chcemy rywalizować na forum, tylko poprzez jakość i ilość materiałów.

Odnośnik do komentarza

Nie wdaję się w dyskusje czy CMRev ma swoje forum czy nie. Proponuje jednak redakcji mimo wszystko kontrolować tematykę pojawiających się Manifestów. Trzy przykłady:

 

http://rafee.cmrev.com/blog/347,Moje-przygody-z-DnB.html

http://www.cmrev.com/manifesty/notka/18901...hop___,406.html

http://rafee.cmrev.com/blog/494,Das-ist-au...-kulinarny.html

 

W przeciwieństwie do Maniaka nie widzę problemu w pojawianiu się tekstów traktujących o piłce. Swego czasu na wszelakich stronach pojawiało się o tym wiele felietonów pisanych przez redaktorów. Ale przepis na makaron czy opowieść o słuchaniu dnb to tematy, które raczej nie powinny pojawiać się na stronie o Football Managerze. Komentarze do takich "tekstów" tworzą forum... ale miałem o tym nie mówić ;)

Odnośnik do komentarza
Kiedyś, w którejś z poprzednich dyskusji słyszałem tłumaczenie, że sufler nie jest forum, bo wszystkie próby dyskusji są ucinane linkiem do forum. Teraz słyszę, że użytkownikom nie można zabronić dyskusji itp.

Musicie się drogie dzieci nauczyć odróżniać komentarze od tematów suflerowych. Komentarze są identyczne jak na FM Event, nie wiem dlaczego nie potraficie tego zrozumieć. Jedyna różnica, to to, że zostały zintegrowane z Suflerem, żeby łatwiej było się odnaleźć i żeby dyskusja do manifestu mogła być łatwiej prowadzona. Jednak jeśli ktoś zakłada temat w Suflerze i pisze "Którą reprezentację lubicie najbardziej?" to odsyłamy na forum, bo tutaj są takie tematy. Proste.

 

MT tu rządzi i zrobi jak uważa, jednak uważam, że zachowanie niektórych osób jest lekko paranoiczne. Pojawiła się opinia, że CMF umiera między innymi przez nas - czy naprawdę CMF umiera? Bo ja nie zauważyłem jakiejś zniżki formy już od kilku lat. Najpierw była opinia, że Marynia zabija CMF, teraz, że CMRev... A moim zdaniem CMF sobie żyje i radzi dobrze. Zresztą panowie spójrzcie ile osób, które zaczynały od Suflera, udzielają się teraz na CMF - to chyba ukazuje, że na linii CMRev - CMF panuje współpraca, a nie konflikt interesów.

Odnośnik do komentarza
Nie wdaję się w dyskusje czy CMRev ma swoje forum czy nie. Proponuje jednak redakcji mimo wszystko kontrolować tematykę pojawiających się Manifestów. Trzy przykłady:

 

http://rafee.cmrev.com/blog/347,Moje-przygody-z-DnB.html

http://www.cmrev.com/manifesty/notka/18901...hop___,406.html

http://rafee.cmrev.com/blog/494,Das-ist-au...-kulinarny.html

 

W przeciwieństwie do Maniaka nie widzę problemu w pojawianiu się tekstów traktujących o piłce. Swego czasu na wszelakich stronach pojawiało się o tym wiele felietonów pisanych przez redaktorów. Ale przepis na makaron czy opowieść o słuchaniu dnb to tematy, które raczej nie powinny pojawiać się na stronie o Football Managerze. Komentarze do takich "tekstów" tworzą forum... ale miałem o tym nie mówić ;)

Aha, czyli rozumiem, że cały mój blog też musi polecieć, bo na 7 wpisów 6 jest o muzyce? (http://reaper.cmrev.com/blog.html) Stworzyliśmy blogi głównie z myślą, aby czytelnicy mogli w łatwy i przyjemny sposób pisać kariery i takich manifestów jest naprawdę full (przykład z wczoraj: http://jark4.cmrev.com/blog/579,Hong-Kong-...-walka___.html). Ale daliśmy im także inne kategorie i pozwoliliśmy pisać o czym chcą - panuje wolność słowa, a CMRev, jak zdążyliście już zauważyć, jest wyznawcą ideologii Web 2.0 i tego nie zmienimy. Nasi czytelnicy, choć mieszczą się w różnych kategoriach wiekowych, odczuwają potrzebę rozmów na najróżniejsze tematy - od piłki nożnej, przez politykę, aż po muzykę i kulinaria. Jeżeli nasi użytkownicy nie chcą się zamykać w samej tematyce piłkarskiej, to dlaczego mielibyśmy im tego zabronić? W końcu to dla nich tworzymy CMRev, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...