Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Marzec 2019

Bilans: 4-0-3, 13:12
Primera División Profesional (Apertura): 3. (—), 29 pkt, 19:3
Primera División Profesional (Clausura): 3. (-1), 18 pkt, 15:5
Primera División Profesional (2 sezony): 4. (+1), 94 pkt
Copa Sudamericana: finał (4:1, 2:0 z Guaraní => 0:2, 6:0 z Realem Garcilaso => 4:0, 2:2 z Colón => 3:3, 2:0 z Belgrano => 2:1, 4:1 z Audax Italiano => 1:4, 1:1 z Boca)
Copa Libertadores: grupa F (x:x, 1:3 z Botafogo, x:x, 2:4 z Colónem, 2:0, x:x z Deportivo Quito)
Nagrody: C.Kameni (JT x1), Jh.Candia (JT x1), F.Fernández (JT x1)

Finanse: +£2.465.493 (w ostatnim miesiącu -£116.790)
Budżet transferowy: £29.630 (60% z transferów)
Budżet płac: £17.516 (wykorzystane £16.706)

Transfer (świat) => Gomes (20, STC; Brazylia); Fiorentina => Fluminense; £9.75M
Transfer (Polska) => Robert Pyda (20, M/AMR; Polska U21: 14/1); Legia => Illyczywiec; £0.575M

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 2026)

Anglia => Man City
Argentyna => Newell's
Brazylia => [brak]
Chile => Colo Colo
Francja => PSG
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => Monterrey
Niemcy => Bayern
Peru => Cristal
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Benfica
Rosja => CSKA Moskwa
Urugwaj => Nacional
Włochy => Udinese

Tottenham (Slaven Bilić) => 12. (+1) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 2. (—) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 3. (—) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 2. (+1) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 75. (468) [2:2 z Mołdawią]

Eliminacje ME 2020 gr. G
1. Niemcy 9 pkt 8:0
2. Izrael 7 pkt 6:1
3. Finlandia 2 pkt 2:4
4. Mołdawia 2 pkt 3:8
5. Polska 1 pkt 2:8

Urugwaj (Diego López) => 78. (442) [2:1 (f) z Tunezją]

Copa América gr. B
1. Argentyna
2. Kostaryka U23
3. Paragwaj
4. Urugwaj

LM => Korona Kielce => baraże (3:0, 1:0 z BATE => 2:1, 3:3 z Željezničarem => 1:3, 1:1 ze Spartą Praga => LE) ###
LE => Korona Kielce => 3. miejsce w grupie D (0:1, 2:0 z Realem Sociedad, 3:1, 0:1 z Rosenborgiem, 1:1, 0:3 z Benfiką) ###
LE => Legia => 3. miejsce w grupie K (3:0, 5:0 z Rudarem => 1:0, 2:0 z Apollonem Limassol => 2:1, 2:2 z Dnipro => 1:1, 0:1 z Realem Betis, 2:1, 2:2 z FC Twente, 1:4, 0:2 z Tottenhamem) ###
LE => Jagiellonia => 3. runda kw. (3:0, 3:0 z Birkirkarą => 2:0, 1:0 z Dynamem Mińsk => 0:1, 1:1 z Guimarães) ###
LE => Cracovia => 2. runda kw. (4:0, 1:0 z Irtyszem Pawłodar => 2:1, 0:2 z AaB) ###

Odnośnik do komentarza

Zaraz na początku kwietnia przyszedł do mnie nasz rezerwowy bramkarz, Darwin Nieves. Od razu wiedziałem, co się kroi, moi współpracownicy ostrzegali mnie, że ma on dosyć czekania na swoją szansę na ławce. Trochę się pokłóciliśmy, ale koniec końców zgodziłem się, by wystawić go na listę transferową.

Rewanżowe spotkanie Copa Liberatores z Botafogo zapowiadało się na kolejne bolesne doświadczenie, zwłaszcza że za kartki pauzować musiał Fernández. I rzeczywiście, w pierwszej połowie lekką przewagę uzyskali goście, obejmując prowadzenie w 18. minucie po błędzie Kameniego, któremu piłkę odebrał Corona, wystawiając ją przed pustą bramkę McCarthy'emu. Ale tuż przed przerwą doczekaliśmy się swojej okazji, Sierra dośrodkował piłkę z prawego skrzydła, Jefferson nieudanie ją wypiąstkował i Sánchez strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Druga połowa była równie zaskakująco wyrównana i zacząłem wierzyć, że być może uda się nam obronić ten remis. Tyle że moi zawodnicy mieli inne plany, w 80. minucie Cossú popisał się świetnym podaniem w uliczkę do rezerwowego Vitabara, Anderson Martins spóźnił się ze wślizgiem, a Henry mocnym strzałem w długi róg dał nam prowadzenie. Mało tego, trzy minuty później Brazylijczycy nie zdołali wybić piłki po rzucie rożnym dla Orientalu i Christian Cossú cudownym wolejem z linii pola karnego podwyższył na 3:1. Botafogo ruszyło do ataku, w 90. minucie zmuszony do błędu Curbelo wepchnął piłkę do własnej bramki, ale na więcej gości nie było tego dnia stać. Olbrzymia sensacja stała się faktem, wielkie Botafogo wróciło do Rio bez punktów.

 

03.04.19 Estadio Centenario, Montevideo: 56.240 widzów
CL04 Oriental de La Paz (URU) — Botafogo (BRA) 3:2 (1:1)
M.Sánchez 45, H.Vitabar 80, Ch.Cossú 83 — T.McCarthy 18, R.Curbelo og 90

Oriental: W.Aguerre 7.1 — C.Kameni 6.6, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 6.7 — H.Sanabria 6.8, Ch.Cossú 8.4, R.Sierra 7.0 — O.Valencia 6.1 (68. H.Vitabar 8.0), M.Dos Santos 6.4 (75. Joari 6.7), Jacir Pedro 6.7 (83. Mão) — M.Sánchez 7.1


W drugim meczu naszej grupy Colón wygrał 6:1 z Deportivo Quito.

1. Botafogo 9 pkt, 17:5
2. Colón 9 pkt, 13:8
3. Oriental de La Paz 6 pkt, 8:9
4. Deportivo Quito 0 pkt, 1:17

Odnośnik do komentarza

Po emocjach pucharowych czas było powrócić do ligowej rzeczywistości na mecz z czwartym w tabeli zespołem Rampla Juniors. To mógł być trudny mecz, ale już w 3. minucie Luna zdecydował się wskoczyć obunóż w Mão, za co zasłużenie obejrzał czerwoną kartkę, i od tej pory goście ograniczyli swoją aktywność do własnej połowy boiska. Na niewiele się to im zdało, ustawiłem skrzydłowych bardziej ofensywnie, cały zespół szerzej i to okazało się kluczem do zwycięstwa. Po kwadransie Mão zdecydował się na centrę w pole karne, a Vargas tak niefortunnie spróbował ją wybić, że przelobował własnego bramkarza. Pięć minut później wrzutkę Curbelo strzałem głową na gola zamienił Sánchez i Rampla Juniors mogli zapomnieć nawet o remisie. Po przerwie sytuacja nie uległa zmianie, w 63. minucie po rzucie rożnym ostry strzał oddał Valencia, piłka zahaczyła o nogi kapitana gości, Canosy, i wpadła do bramki po raz trzeci. A strzelanie na kwadrans przed końcem spotkania zakończył wracający po długiej kontuzji Brito, celną główką zamykając dośrodkowanie Sierry.

 

07.04.19 Parque Oriental, La Paz: 3.349 widzów
L23/30 Oriental de La Paz (3) — Rampla Juniors (4) 4:0 (2:0)
F.Vargas og 13, M.Sánchez 18, R.Canosa og 63, M.Brito 76

Oriental: W.Aguerre 7.0 — C.Kameni 7.6, C.Saiz 7.9, R.Curbelo 8.3 — Mão 7.7, Ch.Cossú 6.7 (55. Á.Rodríguez 6.8), R.Sierra 8.1 — O.Valencia 7.5, F.Fernández 7.2, Jacir Pedro 6.7 (65. H.Vitabar 6.7) — M.Sánchez 7.4 (63. M.Brito 7.3)


Nasze rezerwy wygrały 2:0 (Joari, C.Iturburo), a juniorzy pokonali swoich rówieśników 3:1 (A.Calleros 2, Á.Soria).
Odnośnik do komentarza

W ramach racjonalizacji zatrudnienia wyszukałem na bezrobociu kolejnego współpracownika, młodego Emilio Gómeza, który przejął od mojego asystenta opiekę nad zespołem rezerw.

Do sztabu szkoleniowego:
09.10.19 Emilio Gómez (31; Urugwaj) <= FT (menedżer rezerw)

Naszym kolejnym rywalem było słabiutkie na wiosnę River Plate. Nic więc dziwnego, że mecz przebiegał pod nasze dyktando, i gdyby nie uraz Sáncheza, byłbym z niego w pełni zadowolony. Już w 7. minucie Fernández mięciutko wrzucił piłkę za obrońców do Sáncheza, Mauro wystawił ją Jacirowi Pedro, a ten mocnym strzałem dał nam prowadzenie. Sánchez swojego gola zdobył w 28. minucie, wykorzystując przytomne dogranie piłki od Jacira Pedro na krótki słupek, a pogrążył gospodarzy Rivas, pechowo przecinając dośrodkowanie Sanabrii z lewego skrzydła.

 

09.04.19 Parque Federico Omar Saroldi, Montevideo: 5.191 widzów
L24/30 River Plate (14) — Oriental de La Paz (3) 0:3 (0:2)
Jacir Pedro 7, M.Sánchez 28, M.Rivas og 47

Oriental: W.Aguerre 6.8 — C.Kameni 7.4, C.Saiz 7.2, R.Curbelo 7.0 — H.Sanabria 7.0, Ch.Cossú 6.8 (45. Ch.Vidalín 6.5), R.Sierra 7.1 — O.Valencia 7.0 (71. M.Dos Santos 6.6), F.Fernández 7.0, Jacir Pedro 8.6 — M.Sánchez 8.2 KNT (57. M.Alsina 6.5)


Nasze rezerwy przegrały 2:3 (Adriano, E.Ferro), a juniorzy w zaległym meczu ulegli Cerrito 1:2 (Á.González), potem zaś ograli rówieśników z River Plate 4:1 (G.Rodríguez, S.Arias, C.Iturburo 2).
Odnośnik do komentarza

Ofertę pracy złożył mi 11. zespół włoskiej Serie B, Varese, lecz powędrowała ona śladem poprzednich, wprost do kosza.

Wyjazdowy mecz z Nacionalem mógł mieć kluczowe znaczenie dla losów tytułu. Porażka poważnie skomplikowałaby nam życie, zwycięstwo z kolei ustawiło na bardzo dobrej pozycji przed końcówką sezonu. Niestety klasa rywala dała o sobie znać i w pierwszej połowie byliśmy niewidoczni poza "setką" Sáncheza z ostatniej minuty, efektownie wybronioną przez Bentancourta. Na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem po golu Moreiry i nic nie wskazywało na to, by miało się to zmienić.

W szatni nie ukrywałem, co o tym myślę, i suszarka raz jeszcze pomogła. Najpierw Sánchez znów zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem, ale moment później po rzucie rożnym rekonwalescenta Candii do remisu doprowadził Curbelo. Miałem nadzieję na pójście za ciosem i zgarnięcie całej puli, ale Nacional zaczął grać bardzo chamsko, a urazy Cossú, Jacira Pedro i Candii sprawiły, że końcowy gwizdek sędziego przywitałem ze sporą ulgą.

 

14.04.19 Gran Parque Central, Montevideo: 29.351 widzów
L25/30 Nacional (2) — Oriental de La Paz (3) 1:1 (1:0)
M.Moreira 19 — R.Curbelo 46

Oriental: W.Aguerre 7.7 — C.Kameni 6.6, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 7.2 — Mão 6.9, Ch.Cossú 7.0 KNT (62. Á.Rodríguez 6.8), R.Sierra 6.6 — O.Valencia 6.2 (58. Jacir Pedro 6.5 KNT), F.Fernández 6.4 (45. M.Dos Santos 6.4), Jh.Candia 7.6 KNT — M.Sánchez 6.4

Nasze rezerwy wygrały 1:0 (M.Alsina), zaś juniorzy przegrali 1:2 (S.Arias).
Odnośnik do komentarza

Nacional i Penarol 28, my 25 i mecz zaległy.

 

Tak jak się obawiałem, do meczu z Colón przystępowaliśmy bez trzech podstawowych ostatnimi czasy zawodników — urazy Jacira Pedro, Cossú i Candii nie były poważne, ale mogły nas kosztować wyjście z grupy Copa Libertadores. Naszym planem minimum był remis z Argentyńczykami i wiara, że Botafogo solidnie ich złoi; zwycięstwo ustawiłoby nas w znacznie lepszej sytuacji, ale też było znacznie mniej realne.

Pierwsza połowa potwierdziła moje obawy. Byliśmy wyraźnie słabsi, kiepściutko funkcjonowały nasze skrzydła, a do tego niepewnie interweniował Aguerre i to po jego błędzie straciliśmy gola. W 12. minucie Meli uderzył mocno z rzutu wolnego, nasz bramkarz nie utrzymał piłki w dłoniach, a do bramki skierował ją Graciani. Stać nas było na kwadrans lepszej gry, a potem znów do głosu doszli Argentyńczycy i w 41. minucie za drugi faul na żółtą kartkę boisko opuścić musiał Sanabria. W oczy zajrzało nam widmo dwucyfrówki.

W tej sytuacji nikt nas nie winił za to, że w drugiej połowie graliśmy znacznie ostrożniej. Zależało nam już teraz głównie na uniknięciu kompromitacji i trzymaliśmy się aż do 71. minuty, kiedy to Gil petardą z dystansu przełamał ręce Aguerre. Ale po golu na 2:0 Argentyńczycy, zamiast nas dobić, uznali, że nic już im nie grozi, i to było z ich strony poważnym błędem. Nawet w dziesiątkę wciąż byliśmy jeszcze zdolni do skutecznej gry i na dziesięć minut przed końcem Kameni zdobył kontaktowego gola po rzucie rożnym egzekwowanym przez Valencię. Kilka minut później czerwoną kartkę zobaczył Arévalos, siły się wyrównały i przestawiłem zespół na bardziej ofensywną grę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Sierra podał piłkę do będącego na niewielkim spalonym Sáncheza, sędzia puścił grę, Mauro huknął jak z armaty w krótki róg... 2:2! Argentyńczycy protestowali, jeden z nich nawet uciekł z boiska z piłką w rękach, ale wyniku to nie zmieniło; po ambitnej pogoni wyszarpaliśmy jeden bezcenny punkt.

 

17.04.19 Estadio Centenario, Montevideo: 56.249 widzów
CL05 Oriental de La Paz (URU) — Colón (ARG) 2:2 (0:1)
C.Kameni 80, M.Sánchez 90+3 — G.Graciani 12, W.Gil 71

Oriental: W.Aguerre 7.0 — C.Kameni 7.4, C.Saiz 6.5, R.Curbelo 6.6 — H.Sanabria 6.5 RC, Á.Rodríguez 6.7 (70. S.Ostolaza 6.8), R.Sierra 6.9 — O.Valencia 7.7, F.Fernández 6.3 (42. Mão 6.6), H.Vitabar 6.5 (70. C.Iturburo 6.6) — M.Sánchez 7.1


W drugim meczu naszej grupy Botafogo wygrało 6:0 z Deportivo Quito.

1. Botafogo 12 pkt, 23:5
2. Colón 10 pkt, 15:10
3. Oriental de La Paz 7 pkt, 10:11
4. Deportivo Quito 0 pkt, 1:23
Odnośnik do komentarza

Ligowe spotkanie z Sud Amériką miało być dla nas spacerkiem. Nie wziąłem wszakże pod uwagę tego, że po remisie z Colón co poniektórzy uwierzą, że są bogami futbolu. Zagraliśmy koszmarnie nieskutecznie, choć trzeba oddać też sprawiedliwość Leboso, który bronił z niewiarygodną dozą szczęścia, ale i demonstrując spore umiejętności. W tej sytuacji gościom wystarczyła jedna sytuacja, rzut wolny pośredni, przy którym Bello zgubił krycie i strzałem z najbliższej odległości pokonał Aguerre. Nasze marzenia o tytule zdaje się mogliśmy odłożyć na półkę.

 

21.04.19 Parque Oriental, La Paz: 3.327 widzów
L26/30 Oriental de La Paz (3) — Sud América (14) 0:1 (0:1)
R.Bello 25

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 6.3, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 6.4 — Mão 6.6, Á.Rodríguez 6.6, R.Sierra 6.8 — O.Valencia 6.4 (63. E.Álvarez 6.7 KNT), F.Fernández 6.4 (63. M.Dos Santos 6.7), H.Vitabar 6.7 KNT (68. M.Alsina 6.6) — M.Sánchez 6.2


Nasze rezerwy przegrały 1:3 (M.Brito), a do tego Jacir Pedro złamał w tym meczu nogę, natomiast juniorzy zremisowali 3:3 (G.Rodríguez, S.Arias 2).
Odnośnik do komentarza

Po tym spotkaniu odbyłem poważną rozmowę z Fabricio Fernándezem, który najbardziej obniżył loty w ostatnich miesiącach. Nasz rozgrywający zgodził się z taką oceną i chyba dotarło do niego, że musi się poprawić, jeśli nie chciałby stracić miejsca w wyjściowej jedenastce.

Dokonałem oceny kandydatów ze klubowej szkółki piłkarskiej, którzy walczyli o pozostanie w klubie w barwach zespołu U19. Ostatecznie jeszcze czterech otrzymało ode mnie propozycje podpisania kontraktu z Orientalem, aczkolwiek po żadnym z nich nie oczekiwałem cudów.

Transfery do klubu:
24.04.19 Rodrigo Miguelez (15, DR; Urugwaj)
24.04.19 Rodrigo Olivera (16, GK; Urugwaj)
25.04.19 Sandro Balzaretti (16, DM; Urugwaj)
25.04.19 Ariel Calleros (16, STC; Urugwaj)

Przygodę z Copa Libertadores kończyliśmy meczem w Quito. Na papierze mogliśmy jeszcze co prawda awansować, ale w tym celu Colón musiałby wysoko przegrać z Botafogo, a to wcale nie było takie pewne. Zwycięstwo kilkoma bramkami nad Deportivo również miało nam w tym pomóc, co jasne.

Zaczęliśmy ten mecz świetnie, już w 5. minucie Rodríguez uderzeniem z linii pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Sánchez, nietypowym dla siebie technicznym strzałem, lecz w pierwszej połowie na tym emocje się skończyły. Obijaliśmy co prawda słupki i poprzeczkę, ale nic z tego nie wynikało. Dopiero w 61. minucie Sánchez dobił strzał Fernándeza i przez moment miałem nadzieję, że może uda się wyprzedzić Argentyńczyków, przegrywających w korespondencyjnym pojedynku z Botafogo. Na nasze nieszczęście udało się im zewrzeć szeregi, do tego w doliczonym czasie gry Deportivo skutecznie nas skontrowało, i z Copa Libertadores pożegnaliśmy się zwycięstwem 3:1.

 

25.04.19 Olímpico Atahualpa, Quito: 18.085 widzów
CL06 Deportivo Quito (ECU) — Oriental de La Paz (URU) 1:3 (0:2)
J.Cazares 90+1 — Á.Rodríguez 5, M.Sánchez 8, 61

Oriental: W.Aguerre 7.1 — C.Kameni 7.0, C.Saiz 6.6, R.Curbelo 6.7 — R.Sierra 7.0, Á.Rodríguez 7.5 (59. S.Ostolaza 6.6), S.Pereyra 7.1 KNT (68. M.Etcheverry 6.6) — O.Valencia 6.9, F.Fernández 8.2 (75. M.Dos Santos 6.7), J.Candia 8.0 — M.Sánchez 8.8


W drugim meczu naszej grupy Botafogo wygrało 4:1 z Colón, co wystarczyło Argentyńczykom do zajęcia drugiego miejsca w grupie.

1. Botafogo 15 pkt, 27:6 Q
2. Colón 10 pkt, 16:14 Q
3. Oriental de La Paz 10 pkt, 13:12
4. Deportivo Quito 0 pkt, 2:26
Odnośnik do komentarza

Teraz pozostała nam już tylko liga. Cztery mecze do końca i wciąż spora szansa na końcowe zwycięstwo. Zaczynaliśmy od wyjazdowego spotkania z Danubio i powinniśmy byli na Jardines del Hipódromo zakończyć walkę o tytuł. Gospodarze mieli wyraźną przewagę, ale mecz sezonu rozegrał Aguerre i tylko niemu zawdzięczaliśmy pozostanie w grze. Jemu oraz Wenezuelczykowi Valencii, który w 28. minucie zapewnił nam zwycięstwo soczystym strzałem po rzucie rożnym Fernándeza.

 

28.04.19 Jardines del Hipódromo, Montevideo: 5.041 widzów
L27/30 Danubio (4) — Oriental de La Paz (3) 0:1 (0:1)
O.Valencia 28

Oriental: W.Aguerre 8.5 — C.Kameni 6.7, C.Saiz 7.0, R.Curbelo 7.3 — Mão 6.6, Ch.Cossú 6.8 (71. Á.Rodríguez 6.7), R.Sierra 6.6 — O.Valencia 7.4 (71. E.Álvarez 6.6), F.Fernández 6.7 (83. M.Dos Santos), Jh.Candia 6.7 — M.Sánchez 6.2


Nasze rezerwy wygrały 1:0 (S.Pereyra), podobnie zresztą jak i juniorzy (Á.Rizotto).

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2019

Bilans: 5-2-1, 17:7
Primera División Profesional (Apertura): 3. (—), 29 pkt, 19:3
Primera División Profesional (Clausura): 3. (—), 28 pkt, 24:7
Primera División Profesional (2 sezony): 4. (—), 104 pkt
Copa Sudamericana: finał (4:1, 2:0 z Guaraní => 0:2, 6:0 z Realem Garcilaso => 4:0, 2:2 z Colón => 3:3, 2:0 z Belgrano => 2:1, 4:1 z Audax Italiano => 1:4, 1:1 z Boca)
Copa Libertadores: 3. miejsce w grupie F (3:2, 1:3 z Botafogo, 2:2, 2:4 z Colónem, 2:0, 3:1 z Deportivo Quito)
Nagrody: Mão (JT x1), R.Curbelo (JT x1), R.Sierra (JT x1), F.Fernández (JT x1), W.Aguerre (JT x1)

Finanse: +£2.740.770 (w ostatnim miesiącu +£275.277)
Budżet transferowy: £35.630 (60% z transferów)
Budżet płac: £17.564 (wykorzystane £16.895)

Transfer (świat) => Guy Coulibaly (21, WBR/DM-MRC; WKS: 12/2); Trabzonspor => Grêmio; £12.5M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 2026)

Anglia => Chelsea
Argentyna => Newell's
Brazylia => [brak]
Chile => Colo Colo
Francja => PSG
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Santa Fe
Meksyk => Santos Laguna
Niemcy => Hannover
Peru => Cristal
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Benfica
Rosja => CSKA Moskwa
Urugwaj => Nacional
Włochy => Milan

Tottenham (Slaven Bilić) => 11. (+1) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 2. (—) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 3. (—) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 1. (+1) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 74. (468) [1:1 (f) z Iranem]

Eliminacje ME 2020 gr. G
1. Niemcy 9 pkt 8:0
2. Izrael 7 pkt 6:1
3. Finlandia 2 pkt 2:4
4. Mołdawia 2 pkt 3:8
5. Polska 1 pkt 2:8

Urugwaj (Diego López) => 60. (528) [brak]

Copa América gr. B
1. Argentyna
2. Kostaryka U23
3. Paragwaj
4. Urugwaj

LM => Korona Kielce => baraże (3:0, 1:0 z BATE => 2:1, 3:3 z Željezničarem => 1:3, 1:1 ze Spartą Praga => LE) ###
LE => Korona Kielce => 3. miejsce w grupie D (0:1, 2:0 z Realem Sociedad, 3:1, 0:1 z Rosenborgiem, 1:1, 0:3 z Benfiką) ###
LE => Legia => 3. miejsce w grupie K (3:0, 5:0 z Rudarem => 1:0, 2:0 z Apollonem Limassol => 2:1, 2:2 z Dnipro => 1:1, 0:1 z Realem Betis, 2:1, 2:2 z FC Twente, 1:4, 0:2 z Tottenhamem) ###
LE => Jagiellonia => 3. runda kw. (3:0, 3:0 z Birkirkarą => 2:0, 1:0 z Dynamem Mińsk => 0:1, 1:1 z Guimarães) ###
LE => Cracovia => 2. runda kw. (4:0, 1:0 z Irtyszem Pawłodar => 2:1, 0:2 z AaB) ###

Odnośnik do komentarza

Do zaległego spotkania z El Tanque Sisley przystępowałem z nowym, trzyletnim kontraktem, choć prezes początkowo chciał przedłużyć dotychczasową umowę tylko o rok. Rywal był wciąż jeszcze urzędującym mistrzem kraju, zatem czekała nas trudna przeprawa i w pierwszej połowie oba zespoły skupione były głównie na defensywie. Na nieszczęście gości w doliczonym czasie gry Méndez na raty wyciął w polu karnym Fernándeza, a Sánchez bezlitośnie wykonał jedenastkę, ustawiając mecz na drugie 45 minut. W drugiej połowie grało się nam zatem znacznie swobodniej, a w ostatnim kwadransie udało się nam dobyć zawsze niewygodnego rywala. Najpierw po rzucie rożnym celną główką popisał się Kameni, a cztery minuty później Camilo Saiz zaskoczył bramkarza soczystym wolejem po centrze Candii z rzutu wolnego. Tym zwycięstwem na dwie kolejki przed końcem Torneo Clausura wspięliśmy się na szczyt tabeli.

 

03.05.19 Parque Oriental, La Paz: 3.340 widzów
L28/30 Oriental de La Paz (3) — El Tanque Sisley (5) 3:0 (1:0)
M.Sánchez pk 45+1, C.Kameni 77, C.Saiz 81

Oriental: W.Aguerre 7.2 — C.Kameni 7.7, C.Saiz 8.0, R.Curbelo 7.3 — Mão 7.1, Ch.Cossú 7.1 (45. Á.Rodríguez 6.6), R.Sierra 7.4 — O.Valencia 7.1, F.Fernández 7.4 (77. M.Dos Santos), Jh.Candia 7.1 (81. C.Iturburo) — M.Sánchez 6.9
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...