Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzesień 2018

 

Bilans: 2-1-2, 9:4

Primera División Profesional (Apertura): 9. (-5), 6 pkt, 5:3

Primera División Profesional (2 sezony): 6. (—), 53 pkt

Copa Sudamericana: 1. runda (4:1, 2:0 z Guaraní => 0:2, 6:0 z Realem Garcilaso => x:x, 2:2 z Colón)

Nagrody: —

 

Finanse: +£787.386 (w ostatnim miesiącu -£73.065)

Budżet transferowy: £75.880 (40% z transferów)

Budżet płac: £15.476 (wykorzystane £13.873)

 

Transfer (świat) => Rúnar Már Sigurjónsson (28, MC-AMC; Islandia: 20/2); Viktoria Plzeñ => Sparta Praha; £1.9M

Transfer (Polska) => Mantas Skinderis (20, DM-MC; Litwa: 2/0); Piast => Žalgiris; £110K

 

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 2070)

 

Anglia => Man City

Argentyna => Newell's

Brazylia => Internacional

Chile => Colo Colo

Francja => Marseille

Hiszpania => Barcelona

Holandia => Vitesse

Kolumbia => Quindío

Meksyk => Querétaro

Niemcy => Bayern

Peru => Pogoń

Polska => Cracovia

Portugalia => Benfica

Rosja => Spartak Moskwa

Urugwaj => Nacional

Włochy => Juventus

 

Tottenham (Slaven Bilić) => 17. (+1) (Barclays Premier League)

Barcelona (Michael Laudrup) => 1. (+12) (La Liga)

Lech (Peter Schmeichel) => 6. (-1) (T-Mobile Ekstraklasa)

Milan (Cesare Prandelli) => 9. (-4) (Serie A)

 

Polska (Waldemar Fornalik) => 44. (640) [2:1 (f) z Ukrainą; 0:3 z Niemcami]

 

Eliminacje ME 2020 gr. G

1. Niemcy 3 pkt 3:0

2. Finlandia 1 pkt 1:1

3. Mołdawia 1 pkt 1:1

4. Izrael 0 pkt 0:0

5. Polska 0 pkt 0:3

 

Urugwaj (Diego López) => 52. (563) [0:2 (f) z Irlandią Północną]

 

LM => Korona Kielce => baraże (3:0, 1:0 z BATE => 2:1, 3:3 z Željezničarem => 1:3, 1:1 ze Spartą Praga => LE) ###

LE => Korona Kielce => grupa D (x:x, 2:0 z Realem Sociedad, x:x, x:x z Rosenborgiem, x:x, x:x z Benfiką)

LE => Legia => grupa K (3:0, 5:0 z Rudarem => 1:0, 2:0 z Apollonem Limassol => 2:1, 2:2 z Dnipro => x:x, 0:1 z Realem Betis, x:x, x:x z FC Twente, x:x, x:x z Tottenhamem)

LE => Jagiellonia => 3. runda kw. (3:0, 3:0 z Birkirkarą => 2:0, 1:0 z Dynamem Mińsk => 0:1, 1:1 z Guimarães) ###

LE => Cracovia => 2. runda kw. (4:0, 1:0 z Irtyszem Pawłodar => 2:1, 0:2 z AaB) ###

Odnośnik do komentarza

Do meczu z Rentistas przystępowałem z portfelem lżejszym o £190, gdyż UPZN uznał, że wyzwanie sędziego od złamanych męskich narządów płciowych po meczu z El Tanque stanowiło naruszenie zasad współżycia społecznego. Zespół w każdym razie wziął to sobie do serca, gdyż to spotkanie należało wygrać, by nie stracić kontaktu z czołówką. Gdyby Brito miał lepiej ustawiony celownik, zaaplikowaliśmy rywalom pół tuzina bramek, tak zaś dopiero faul Alvarizy w polu karnym przyniósł nam szansę na strzelenie gola, pewnie wykorzystaną przez Candię. Jhonatan niestety musiał zejść z boiska kilka minut po zdobyciu bramki, ale na szczęście tego meczu nie mogliśmy nie wygrać. Kropkę nad "i" postawił w drugiej połowie Brito, a asystę zaliczył przesunięty z musu na prawe skrzydło Valencia.

 

03.10.18 Monumental Luis Tróccoli, Montevideo: 1.329 widzów

L05/30 Oriental de La Paz (9) — Rentistas (13) 2:0 (1:0)

Jh.Candía pk 20, M.Brito 60

 

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 6.7 (65. E.Cabaco 6.7), C.Saiz 6.6, R.Curbelo 6.7 — Mão 6.7, Ch.Cossú 6.9, G.Pereira 6.9 — O.Valencia 7.8, F.Fernández 6.7 (65. C.Garcés 6.7), Jh.Candia 6.8 KNT (28. E.Álvarez 6.5) — M.Brito 7.9

Odnośnik do komentarza

Kontuzja Candii okazała się na tyle poważna, że w październiku futbol miał już z głowy. Prawe skrzydło miałem najsłabiej obsadzone, więc musiałem sięgnąć po młodego i niedoświadczonego Etcheverry'ego, dla którego spotkanie z Cerrito miało być dopiero drugim w barwach Orientalu. Zaczęliśmy ten mecz dobrze, jak zwykle najgroźniejsi będąc przy stałych fragmentach gry, i w 7. minucie po rzucie rożnym swojego pierwszego gola po przyjściu do La Paz zdobył Wenezuelczyk Valencia. Chwilę potem mogliśmy dobić gości, ale Brito tradycyjnie się nie popisał i mecz stopniowo się wyrównał. Do tego Etcheverry jeszcze przed przerwą musiał zejść z boiska z urazem, co jeszcze bardziej skomplikowało mi sytuację kadrową. Na szczęście zawodnicy Cerrito nie wykorzystali tego, że Álvarez grać musiał z konieczności na dalekiej od optymalnej pozycji, a w 83. minucie dobił ich Saiz, znów po rzucie rożnym. Wygraliśmy w sumie pewnie, ale na naszej prawej flance ziała teraz wielka dziura.

 

07.10.18 Monumental Luis Tróccoli, Montevideo: 2.670 widzów

L06/30 Oriental de La Paz (5) — Cerrito (6) 2:0 (1:0)

O.Valencia 7, O.Saiz 83

 

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 7.0, C.Saiz 7.3, R.Curbelo 6.7 — Mão 6.7, Ch.Cossú 6.8 (70. Á.Rodríguez 6.7), G.Pereira 6.6 — O.Valencia 7.2, F.Fernández 8.2, M.Etcheverry 6.7 KNT (41. E.Álvarez 6.6) — M.Brito 6.3 (53. M.Sánchez 6.6)

Nasze rezerwy odnieśli zwycięstwo 2:0 (Rosa, Alsina), a juniorzy wygrali 3:1 (González, Iturburo, Requelme).

Odnośnik do komentarza

Przerwa na mecze reprezentacji nie była dla mnie przyjemna; Etcheverry w tym roku już raczej miał nie zagrać, a na treningach urazów nabawili się Curbelo i Álvarez, co oznaczało, że dysponowałem wyjściową jedenastką daleką od optymalnej. Mogłem w tej sytuacji jedynie zazdrościć szkoleniowcowi Tottenhamu; Spurs zostali przejęci przez tajwańskiego milionera, Wang Shih-chana, który zapowiadał budowę na New White Hart Lane globalnej potęgi. Ja w tym czasie musiałem ograniczyć się do zaklepania transferu obiecującego piętnastolatka z Nova Iguaçu, Cadão, który do La Paz przyjść miał za raptem trzy lata. Odrzuciłem także zaproszenie na rozmowę z zarządem, jakie przysłali mi działacze krakowskiej Wisły.

 

W lidze naszym następnym przeciwnikiem było stołeczne Miramar Misiones. W składzie na ten mecz pojawili się nie tylko rezerwowy obrońca Cabaco, ale i debiutant Vitabar, który miał łatać dziurę na prawej pomocy. Ten pierwszy pograł sobie raptem dwadzieścia minut, po czym musiałem zastąpić go wyciągniętym z drugiego zespołu Fernándezem, z kolei zmęczonego Vitabara w drugiej połowie zmienił inny debiutant, Iturburo. W tej sytuacji goście stali przed niepowtarzalną szansą, której wszakże nie wykorzystali. W 49. minucie Valencia efektownym dryblingiem wdarł się w pole karne, po czym wystawił piłkę do strzału Sánchezowi i to jedno trafienie zapewniło nam komplet punktów.

 

20.10.18 Parque Luis Méndez Piana, Montevideo: 1.102 widzów

L07/30 Miramar Misiones (13) — Oriental de La Paz (5) 0:1 (0:0)

M.Sánchez 49

 

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 6.8, C.Saiz 6.6, E.Cabaco 6.6 KNT (20. C.Fernández 6.4) — Mão 7.0, Ch.Cossú 6.8 (75. Á.Rodríguez 6.7), G.Pereira 6.9 — O.Valencia 6.7, F.Fernández 6.9, H.Vitabar 6.7 (75. C.Iturburo 6.7) — M.Sánchez 7.3

Nasze rezerwy wygrały 4:2 (Candia, Ostolaza, Alsina 2), a juniorzy przegrali 0:2.

Odnośnik do komentarza

Cabaco wypadł ze składu na około 3-4 tygodnie, jeszcze bardziej osłabiając i tak już przerzedzony kontuzjami skład. W tej sytuacji nie mogłem dłużej czekać i skorzystałem z oferty, jaką do klubu skierował jeden z francuskich agentów. Negocjacje nie trwały długo i już następnego dnia w La Paz zameldował się pierwszy gracz w historii Orientalu z naprawdę wielkim nazwiskiem, były piłkarz Sevilli, Barcelony i PSG, zwolniony z Evertonu dawny reprezentant Brazylii, Adriano. Podpisaliśmy umowę na rok, z możliwością przedłużenia jej po 15 występach w lidze. Widziałem go przede wszystkim na prawej pomocy, ale jego wszechstronność mogła się nam przydać także i w defensywie.

 

Transfery do klubu:

22.10.18 Adriano (33, WBL-DRL/WBR/M/AMRL; Brazylia: 13/0) <= FT (ost. Everton)

 

Rewanżowy mecz z Colónem zapowiadał się arcyciekawie. Z jednej strony, wyjazdowy remis 2:2 w pierwszym spotkaniu dawał nam spore szanse na wyeliminowanie mistrzów Argentyny. Z drugiej, w defensywie musiałem znów wystawić niedoświadczonego Fernándeza, a na prawej flance z konieczności zagrał Sánchez, który zupełnie nie pasował do tej pozycji.

 

Mało kto stawiał na nas w tym dwumeczu, lecz zgromadzoną na Estadio Centenario publiczność czekała spora niespodzianka. Już w 6. minucie po rzucie rożnym i straszliwym zamieszaniem w polu bramkowym gości rozwijający się z meczu na mecz Valencia przytomnym strzałem dał nam prowadzenie. Argentyńczycy oczywiście z miejsca zaatakowali i przez kolejne pół godziny byliśmy w sporych opałach, tyle że rywale nie potrafili swojej przewagi udokumentować celnymi strzałami. A w 43. minucie Sánchez zagrał jak rasowy prawoskrzydłowy, minął dryblingiem Rossiniego i wystawił piłkę Fernándezowi, który podwyższył na 2:0.

 

W teorii awans mieliśmy na wyciągnięcie ręki, tyle że w pierwszym spotkaniu dwubramkową przewagę udało się nam zmarnować. Ale tym razem graliśmy znacznie uważniej; zaraz na początku drugiej połowy Brito tak skutecznie osłaniał piłkę, że sfrustrowany Rossini wskoczył w niego obiema nogami, kończąc swój udział w tym meczu. To ułatwiło nam zadanie, stopniowo przechodząc do ofensywy. W 70. minucie Brito zagrał na obieg do Valencii, który strzałem z ostrego kąta tuż przy słupku zaskoczył Sáncheza, zdobywając swojego drugiego gola tego wieczoru. A sześć minut później Wenezuelczyk ukoronował świetny występ rajdem lewą flanką i centrą, po której dynamicznym strzałem głową wynik ustalił rezerwowy Rodríguez. Takiej sensacji nie spodziewał się absolutnie nikt.

 

23.10.18 Estadio Centenario, Montevideo: 56.246 widzów

CS06 Oriental de La Paz (URU) — Colón (ARG) 4:0 (2:0), dwm. 6:2

O.Valencia 6, 70, F.Fernández 43, Á.Rodríguez 76

 

Oriental: W.Aguerre 7.2 — C.Kameni 8.5, C.Saiz 8.3, C.Fernández 8.2 — Mão 7.4, Ch.Cossú 7.2 (62. Á.Rodríguez 7.4), R.Sierra 6.7 (69. G.Pereira 6.7) — O.Valencia 9.5, F.Fernández 9.3 (76. C.Garcés), M.Sánchez 8.1 — M.Brito 7.8

Odnośnik do komentarza

Awans do ćwierćfinału Copa Sudamericana przyniósł nam £129.000 i szansę gry z kolejnym zespołem z Argentyny, Belgrano. Miałem nadzieję, że pierwszy zespół spisze się lepiej od młodszych kolegów — juniorzy zremisowali 1:1 (Ferretti) z Deportivo Maldonado oraz 0:0 z River Plate, zaś rezerwy przegrały z tym drugim rywalem aż 0:3. Jako że wypożyczony do Danubio Jacir Pedro zaliczył póki co tylko jeden występ z ławki, poleciłem, by powrócił do klubu, gdyż grając regularnie w rezerwach miał większe szanse na podniesienie swych umiejętności.

 

Transfery do klubu:

24.10.18 Jacir Pedro (19, STC-AMRL; Urugwaj) <= Danubio (z wyp.) [1-0-0]

 

Wyjazd do argentyńskiej Córdoby był dla nas okazją, by przywitać się z naszym byłym bramkarzem, Yilmarem Costą, który reprezentował barwy gospodarzy. Do naszego składu powrócił po kontuzji Candia, a na ławce usiadł zgłoszony już do rozgrywek Copa Sudamericana Adriano. Na tym etapie nie było już przypadkowych zespołów, więc spodziewałem się ciężkiej przeprawy, ale pierwsze pół godziny należało do nas. W 26. minucie Brito, który mimo nienajwyższej skuteczności był na boisku niezwykle przydatny, zagrał piłkę do wchodzącego w uliczkę Fernándeza, a ten strzałem przy słupku dał nam prowadzenie. Potem na boisku trwała bezlitosna wymiana ciosów, ale brakowało stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Ostatecznie w 82. minucie Fabricio Fernández wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, Claudio Fernández trącił ją głową, a Álvaro Márquez zupełnie niepotrzebną interwencją posłał ją do własnej bramki. Dwie minuty później drugą żółtą kartkę obejrzał Aveldaño i w tej sytuacji bez większego wysiłku dowieźliśmy to 2:0 do końcowego gwizdka. Na dwadzieścia minut na boisku pojawił się Adriano i choć niczego wielkiego nie pokazał, przynajmniej miał już debiut w Orientalu za sobą.

 

30.10.18 Mario Alberto Kempes, Córdoba: 33.722 widzów

CS07 Belgrano (ARG) — Oriental de La Paz (URU) 0:2 (0:1)

F.Fernández 26, Á.Márquez og 82

 

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 7.0, C.Saiz 7.0, C.Fernández 7.2 — Mão 7.2, Ch.Cossú 6.9 (58. Á.Rodríguez 6.7), R.Sierra 6.8 — O.Valencia 6.6 (72. M.Sánchez 6.7), F.Fernández 7.7, Jh.Candia 6.4 (67. Adriano 6.7) — M.Brito 7.5

Odnośnik do komentarza

Październik 2018

 

Bilans: 5-0-0, 11:0

Primera División Profesional (Apertura): 5. (+4), 15 pkt, 10:3

Primera División Profesional (2 sezony): 5. (+1), 62 pkt

Copa Sudamericana: ćwierćfinał (4:1, 2:0 z Guaraní => 0:2, 6:0 z Realem Garcilaso => 4:0, 2:2 z Colón => x:x, 2:0 z Belgrano)

Nagrody: Osvaldo Valencia (JT 1x), Mauro Sánchez (JT 1x)

 

Finanse: +£933.200 (w ostatnim miesiącu +£145.814)

Budżet transferowy: £17.220 (40% z transferów)

Budżet płac: £15.476 (wykorzystane £15.038)

 

Transfer (świat) => Daniel Lazarow (19, MC/AMC; Bułgaria: 1/0); Slovan Bratysława => Al-Hilal; £1.0M

Transfer (Polska) => [brak]

 

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 2013)

 

Anglia => Man City

Argentyna => Newell's

Brazylia => Grêmio

Chile => Cobreloa

Francja => Marseille

Hiszpania => Real Madryt

Holandia => Feyenoord

Kolumbia => Deportivo Cali

Meksyk => Querétaro

Niemcy => Bayern

Peru => Cristal

Polska => Korona Kielce

Portugalia => Benfica

Rosja => Spartak Moskwa

Urugwaj => El Tanque Sisley

Włochy => Juventus

 

Tottenham (Slaven Bilić) => 13. (+4) (Barclays Premier League)

Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (-2) (La Liga)

Lech (Peter Schmeichel) => 4. (+2) (T-Mobile Ekstraklasa)

Milan (Cesare Prandelli) => 6. (+3) (Serie A)

 

Polska (Waldemar Fornalik) => 62. (514) [0:3 z Izraelem; 2:0 (f) z Arabią Saudyjską]

 

Eliminacje ME 2020 gr. G

1. Niemcy 9 pkt 8:0

2. Izrael 6 pkt 5:0

3. Finlandia 1 pkt 1:3

4. Mołdawia 1 pkt 1:6

5. Polska 0 pkt 0:6

 

Urugwaj (Diego López) => 58. (547) [2:1 (f) z Turcją]

 

LM => Korona Kielce => baraże (3:0, 1:0 z BATE => 2:1, 3:3 z Željezničarem => 1:3, 1:1 ze Spartą Praga => LE) ###

LE => Korona Kielce => grupa D (x:x, 2:0 z Realem Sociedad, 3:1, x:x z Rosenborgiem, 1:1, x:x z Benfiką)

LE => Legia => grupa K (3:0, 5:0 z Rudarem => 1:0, 2:0 z Apollonem Limassol => 2:1, 2:2 z Dnipro => x:x, 0:1 z Realem Betis, 2:1, x:x z FC Twente, x:x, 0:2 z Tottenhamem)

LE => Jagiellonia => 3. runda kw. (3:0, 3:0 z Birkirkarą => 2:0, 1:0 z Dynamem Mińsk => 0:1, 1:1 z Guimarães) ###

LE => Cracovia => 2. runda kw. (4:0, 1:0 z Irtyszem Pawłodar => 2:1, 0:2 z AaB) ###

Odnośnik do komentarza

W lidze czekał nas wyjazd do Rampla Juniors, ligowego średniaka, którego powinniśmy spokojnie ograć, i rzeczywiście, pierwsza połowa stała pod znakiem naszej zdecydowanej przewagi. Udokumentowaliśmy ją po kwadransie gry golem Brito po eleganckim podaniu Fernándeza na wolne pole, ale w doliczonym czasie gry Cossú wyłapał drugą żółtą kartkę i ta akcja zadecydowała o losach spotkania. Już po siedmiu minutach i rzucie rożnym Silva doprowadził do remisu, zmuszając mnie do ustawienia zespołu ultradefensywnie. Gospodarze zwietrzyli swoją szansę, mocno nacisnęli, ale na szczęście trzymaliśmy się całkiem dobrze. W 84. minucie Rodríguez dostrzegł zupełnie niekrytego Adriano i jednym podaniem wyprowadził go na pozycję strzelecką, a rutynowany Brazylijczyk plasowanym strzałem pokonał Longa. Ale zwycięstwo nie było nam pisane — pięć minut później Kameni nieprzemyślanym zagraniem sprokurował rzut rożny, a po błędzie Aguerre piłkę do naszej bramki posłał Tejera.

 

03.11.18 Estadio Olímpico, Montevideo: 3.141 widzów

L08/30 Rampla Juniors (9) — Oriental de La Paz (5) 2:2 (0:1)

A.Silva 52, D.Tejera 89 — M.Brito 15, Adriano 85

 

Oriental: W.Aguerre 6.2 — C.Kameni 6.7, C.Saiz 6.4, C.Fernández 6.4 — Mão 6.8, Ch.Cossú 6.5 RC, G.Pereira 6.6 — O.Valencia 6.5 (63. M.Sánchez 6.7), F.Fernández 6.9 (45. Á.Rodríguez 6.8), Jh.Candia 6.2 (63. Adriano 7.2) — M.Brito 7.0

Nasze rezerwy przegrały 1:2 (Jacir Pedro).

Odnośnik do komentarza

Argentyńskie Belgrano musiało odrobić dwa gole straty z pierwszego meczu; dziennikarze uważali to za niemożliwe, ale ja doskonale zdawałem sobie sprawę z klasy rywala. Pożonglowałem trochę składem, do którego wrócili po kontuzjach Curbelo i Álvarez, ale zanim zdążyliśmy się rozgrzać, Santos uciekł Mão lewym skrzydłem i wystawił piłkę Depetrisowi, który najpierw trafił w słupek, a potem do naszej bramki. Na szczęście odpowiedzieliśmy już dwie minuty później, gdy Candia zagrał w uliczkę do Fernándeza, który wystawił piłkę przed bramkę Brito, a Maximiliano mimo usilnych starań nie zdołał zmarnować tej okazji. W 11. minucie Cossú urwał się prawą flanką; nasz defensywny pomocnik pokazał, że i w roli skrzydłowego potrafi się odnaleźć, a jego podanie na gola zamienił Candia, który nareszcie zaczął wracać do dyspozycji sprzed kontuzji.

 

2:1 do przerwy, pozamiatane? Ależ, Belgrano było mocnym rywalem i w 52. minucie po błędzie szykowanego już do zmiany Curbelo ponownie wyrównał Depetris. Dziesięć minut później Aguerre nie utrzymał piłki po kąśliwym strzale Lucasa Biglii i Dominguez dobił jego uderzenie, wyprowadzając Belgrano na prowadzenie. Teraz goście potrzebowali już tylko jednego gola i przez kolejne dwadzieścia minut byli tego blisko. Ale w 84. minucie Fabricio Fernández popisał się nie lada kunsztem, strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego wyrównując na 3:3 i rozstrzygając losy tej rywalizacji. Oriental zapewnił sobie miejsce w półfinale Copa Sudamericana.

 

06.11.18 Estadio Centenario, Montevideo: 56.240 widzów

CS08 Oriental de La Paz (URU) — Belgrano (ARG) 3:3 (2:1), dwm. 5:3

M.Brito 6, Jh.Candia 11, F.Fernández 84 — D.Depetris 4, 52, M.Dominguez 64

 

Oriental: W.Aguerre 6.8 — C.Kameni 6.3, C.Saiz 6.8, R.Curbelo 6.2 (53. C.Fernández 6.7) — Mão 6.6, Ch.Cossú 7.1, G.Pereira 7.1 — E.Álvarez 6.5 (63. Adriano 6.6), F.Fernández 8.5, Jh.Candia 7.5 — M.Brito 7.1 (82. M.Sánchez)

Odnośnik do komentarza

Awans do półfinału Copa Sudamericana oprócz sławy miał także i wymierne korzyści w postaci kolejnych £161.000, jakie wpłynęły na nasze konto. W pojedynku o miejsce w finale mieliśmy zmierzyć się z Audax Italiano z Chile, zaś drugą parę półfinalistów stanowiło brazylijskie Sport Recife oraz obrońca tytułu, Boca.

W lidze nie było nam bynajmniej lżej, na wypełnionym do ostatniego miejsca Estadio Centenario zmierzyliśmy się z Nacionalem Montevideo. Przez całe spotkanie byliśmy o jeden krok za utytułowanymi rywalami, ale jakimś cudem mimo kontuzji Rodrígueza i Álvareza udało się nam dowieźć bezbramkowy remis; wielka w tym była zasługa Aguerre, który kilkakrotnie bronił w bardzo trudnych sytuacjach, ratując dla nas ten jeden punkt.

 

10.11.18 Estadio Centenario, Montevideo: 65.235 widzów
L09/30 Oriental de La Paz (5) — Nacional (2) 0:0 (0:0)

Oriental: W.Aguerre 7.2 — C.Kameni 6.7, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 6.7 — Mão 6.7, Á.Rodríguez 6.5 KNT (56. S.Ostolaza 6.6), G.Pereira 6.6 — E.Álvarez 6.7, F.Fernández 6.3 (72. C.Garcés 6.6), Jh.Candia 6.5 — M.Brito 6.3 (45. M.Sánchez 6.5)


Nasze rezerwy przegrały 1:5 (Alsina), a juniorzy zwyciężyli 1:0 (Iturburo), wygrali też 2:1 (González, Barboza o.g.) z rówieśnikami z Rampla Juniors.
Odnośnik do komentarza

Moi scouci wytropili na wolnym transferze wychowanka amatorskiego Wanderers de Artigas, obrońcę Diego Silveirę, który miał potencjał, by stać się solidnym ekstraklasowcem. Funduszu transferowego już prawie nie miałem, więc tym chętniej podpisałem kontrakt z młodym zawodnikiem dostępnym za darmo.

Transfery do klubu:
10.11.18 Diego Silveira (19, DR-DC; Urugwaj) <= z FT (ost. Wanderers de Artigas)

Audax Italiano był jednym z najbardziej utytułowanych klubów Chile, zajmującym regularnie miejsce w czołowej trójce ligi. Cieszyłem się zatem niezmiernie, że mogłem przeciwko niemu wystawić najmocniejszy skład; Álvarez wypadł co prawda z gry na 3-4 tygodnie, ale i tak byłem zdecydowany postawić na Wenezuelczyka Valencię, który z każdym dniem spisywał się coraz pewniej.

Pierwszy mecz graliśmy na Estadio Centenario, ale mieliśmy problemy ze złapaniem rytmu. Aguerre znów dwukrotnie zmuszony był do rozpaczliwej interwencji, ale w 25. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne, a Marcos António potężnym uderzeniem posłał ją do naszej bramki. Ostatnie trzy mecze zremisowaliśmy, więc nie wróżyło to nam dobrze, ale na szczęście moi podopieczni odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Zaraz po wznowieniu gry zaatakowaliśmy lewym skrzydłem, piłkę poprowadził Valencia, a potem zaskakującym lobem z bardzo ostrego kąta przerzucił ją nad Cerdą do bramki.

Remis utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po przerwie powoli zaczęliśmy budować przewagę, Chilijczycy mieli z nami coraz większe problemy. Widać było, ile daje nam obecność na boisku Cossú, którego przeciwko Nacionalowi niezbyt udanie zastępował Rodríguez. Stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji, a w 73. minucie po dośrodkowaniu Fernándeza z rzutu wolnego Valencia urwał się obrońcom i uderzeniem lewą nogą zapewnił nam zwycięstwo i niezłą sytuację wyjściową przed rewanżem.

 

14.11.18 Estadio Centenario, Montevideo: 56.221 widzów
CS08 Oriental de La Paz (URU) — Audax Italiano (CHI) 2:1 (1:1)
O.Valencia 26, 73 — Marcos António 25

Oriental: W.Aguerre 7.1 — C.Kameni 6.6, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 6.8 — Mão 7.1, Ch.Cossú 7.0, R.Sierra 6.8 — O.Valencia 8.8, F.Fernández 7.1 (85. C.Garcés), Jh.Candia 6.6 (74. Adriano 6.6) — M.Brito 6.4 (64. M.Sánchez 6.6)
Odnośnik do komentarza

Adriano

 

Taktyka

 

Fabricio Fernández w meczu z Audax Italiano ustanowił nowy rekord klubu, zaliczając dziesiątą asystę w sezonie.

 

W drugim półfinale Copa Sudamerica zgodnie z oczekiwaniami Sport Recife na własnym terenie przegrało 0:1 z Boca Juniors.

 

Moje osiągnięcia w Urugwaju stawały się coraz bardziej widoczne na Starym Kontynencie, choć póki co starczały na zaplecze najsilniejszych lig Europy. Otrzymałem zaproszenia na rozmowy z 15. zespołu angielskiej Championship, Sunderlandu, oraz 8. drużyny Serie B, Hellas Verony, ale z żadnego z nich nie skorzystałem.

 

W lidze naszym kolejnym rywalem była Sud América, zespół zdecydowanie od nas słabszy. Nawet więc absencja kontuzjowanego na treningu Sierry nie mogła stanowić wymówki dla ewentualnej wpadki, i tak też się nie stało. Po kwadransie spotkania Valencia wykorzystał podanie od Fernándeza i od tej pory niewiadomą stanowił już tylko rozmiar naszego zwycięstwa. Ostatecznie wygraliśmy 2:0 — wynik ustalił Cossú strzałem z linii pola karnego, którym przełamał ręce Leboso —, ale okupiliśmy tę wygraną kontuzjami obu prawych obrońców, Pereiry i Pereyry, co wywołało pewne zaniepokojenie w naszym obozie przed rewanżem z Audax Italiano.

 

 

 

 

25.11.18 Parque Calros Ángel Fossa, Montevideo: 3.225 widzów

L10/30 Sud América (10) — Oriental de La Paz (5) 0:2 (0:1)

O.Valencia 12, Ch.Cossú 66

 

Oriental: W.Aguerre 7.0 — C.Kameni 7.0, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 7.0 — Mão 6.7, Ch.Cossú 8.0, G.Pereira KNT (10. S.Pereyra 6.6 KNT, 60. Adriano 6.7) — O.Valencia 7.2 (60. M.Sánchez 6.7), F.Fernández 7.7, Jh.Candia 6.7 — M.Brito 6.1

Nasze rezerwy przegrały 1:4 (Alsina), a juniorzy zostali rozbici 0:2.

Odnośnik do komentarza

Tak jak się obawiałem, obaj nasi prawi obrońcy nie wykurowali się na czas i po raz kolejny mogłem sobie pogratulować przezorności i zakontraktowania weterana Adriano, który w konfrontacji z Audax Italiano miał zagrać od pierwszej minuty. Gospodarze musieli odrobić stratę jednej bramki, ale po raz kolejny w tegorocznym Copa Sudamericana pokazaliśmy, że lekceważenie Orientalu nie jest dobrym pomysłem. W 19. minucie Valencia zagrał prostopadłe podanie do Fernándeza, Herrera wygarnął mu piłkę spod nóg, ale zarazem wystawił ją Candii, który mocnym uderzeniem pokonał Cerdę. Zdobycie bramki na wyjeździe było dla nas celem minimum, ale zespół na tym nie poprzestał i parę chwil przed przerwą Fernández wykorzystał zagranie Valencii w uliczkę, podwyższając na 2:0. Teraz mogliśmy grać już spokojnie.

 

Gospodarze raz jeszcze zdołali poderwać się do ataku tuż po przerwie i po błędzie Mão Medel technicznym strzałem pokonał Aguerre. Moment później Chilijczycy zmarnowali świetną okazję do wyrównania, a potem wzięliśmy się w garść i pozostawiliśmy tę chwilę zgubnej dekoncentracji za sobą. W 55. minucie dla odmiany Fernández podał piłkę między obrońców do szybkiego jak wiatr Sáncheza, który plasowanym uderzeniem dorzucił gola numer trzy dla Orientalu. Dziesięć minut później sędzia wyrzucił z boiska uporczywie faulującego Saavedrę i było po meczu. Kropkę nad "i" postawił raz jeszcze Sánchez, wykorzystując rzut karny, i mogliśmy rozpocząć świętowanie awansu do finału z pozycji absolutnych outsiderów. Ten wieczór miał pozostać na zawsze w naszej pamięci, ze szczególnym uwzględnieniem młodego Jacira Pedro, który zadebiutował w barwach Orientalu.

 

28.11.18 Bicentenario Municipal de La Florida, Santiago: 9.988 widzów

CS10 Audax Italiano (CHI) — Oriental de La Paz (URU) 1:4 (0:2), dwm. 2:6

M.Medel 46 — Jh.Candia 19, F.Fernández 42, M.Sánchez 55, pk 75

 

Oriental: W.Aguerre 7.2 — C.Kameni 7.6, C.Saiz 7.0, R.Curbelo 7.4 — Mão 6.8, Ch.Cossú 7.1 (63. S.Ostolaza 6.7), Adriano 7.6 — O.Valencia 9.0, F.Fernández 8.3 (73. C.Garcés 6.7), Jh.Candia 7.8 (79. Jacir Pedro) — M.Sánchez 8.7

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...