Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych był dla nas mecz z naszym klubem filialnym, Campana de Libertad. Cudów nie było, gospodarze zostali przez nas dotkliwie obici. Teraz pozostały mi już tylko dwa arcytrudne zadania — znaleźć lewego obrońcę i przekonać urząd miasta, że Saiz powinien jak najszybciej otrzymać urugwajski paszport.

 

13.08.18 Estadio Adelaido Camaití, Libertad: 717 widzów

F06 Campana de Libertad — Oriental de La Paz 1:7 (0:4)

E.Suraco 52 — M.Brito 3, 23, F.Fernández 18, Mão 34, C.Garcés 47, 50, G.Pereira 75

 

 

Po tym meczu udało mi się przekonać jednego z naszych będących już na wylocie piłkarzy, ofensywnego pomocnika Carlosa Bello, że w Libertad prędzej zwróci na siebie uwagę innych klubów, i wypożyczyłem go na pół roku do ligi amatorskiej. Nie było to niestety jedyne wypożyczenie — Kolumbijczyk Saiz nie otrzymał na czas urugwajskiego obywatelstwa i w składzie zgłoszonym do rozgrywek ekstraklasy zabrakło miejsca dla Iworyjczyka Koffiego. Na szczęście był on już postacią rozpoznawalną w urugwajskim futbolu i właściwie w dwie godziny załatwiłem mu wypożyczenie do innego pierwszoligowca, Rampla Juniors. A ostatniego dnia transferów beniaminek ekstraklasy złożył mi ofertę kupna grającego ogony w klubie Hermana Barreto i na szczęście zdążyliśmy z biurokracją przed północą.

 

Transfery z klubu:

15.08.18 Carlos Bello (20, AMC-MC; Urugwaj) => Campana de Libertad (wyp.)

18.08.18 Youssouf Koffi (21, STC-AMR; WKS U20: 12/4) => Rampla Juniors (wyp.)

18.08.18 Herman Barreto (32, STC; Urugwaj) => Cerrito (25%)

 

Jedyne wzmocnienie, jakiego byłem skłonny dokonać, to lewy obrońca z paszportem urugwajskim, ale ta zwierzyna była rzadsza niż jednorożce i dziewice razem wzięte. Poprzestałem zatem na ściągnięciu z wypożyczenia naszego trzeciego bramkarza, Gastóna Olveiry, gdyż Eiraldi doznał urazu na treningu i potrzebowałem kogoś w miarę solidnego na jego miejsce.

 

Transfery do klubu:

15.08.18 Gastón Olveira (25, GK; Urugwaj) <= Comunicaciones (z wyp.) [18-0-0, 6.97]

 

Dokonałem także ostatnich ruchów kadrowych w sztabie szkoleniowym, zatrudniając w nim dwóch hiszpańskich scoutów z przeszłością piłkarską, byłego gracza Oviedo i Alavés, Javiego Hernándeza, oraz niegdysiejszego gracza Hérculesa i Méridy, Frana. Teraz nasza siatka obserwatorów obejmowała już cały kontynent południowoamerykański.

 

Do sztabu szkoleniowego:

17.08.18 Fran (34; Hiszpania) <= FT (scout)

17.08.17 Javi Hernández (35; Hiszpania) <= (scout)

 

Tak oto 18 sierpnia o północy skończył się proces budowy składu na Torneo Apertura 2018/2019. Teraz pozostawało mieć nadzieję, że wielkie plany, jakie żywiłem na ten sezon, uda się nam zrealizować.

Odnośnik do komentarza

Oriental de la Paz — sztab szkoleniowy na sezon 2018/2019

 

José Cancela (42; Urugwaj) => menedżer U19

Fernando Rodríguez (35; Urugwaj) => asystent menedżera

Richard Pérez (44; Urugwaj) => koordynator szkolenia młodzieży

Raúl Brugnoli (58; Urugwaj) => trener bramkarzy (obrona strzałów)

José Miguel Marí (50; Hiszpania) => trener bramkarzy (trening bramkarski)

Leonardo Ordoqui (45; Urugwaj) => trener przygotowania fizycznego (aerobik)

Luis Balseiro (48; Urugwaj) => trener przygotowania fizycznego (siła)

Alejandro Pérez (27; Urugwaj) => trener (strzały)

Rodrigo Pereyra (37; Urugwaj) => trener (taktyka)

Emiliano Castro (32; Urugwaj) => trener (defensywa)

Oscar Torlacoff (44; Urugwaj) => trener (ofensywa)

Adrián Duce (41; Urugwaj) => trener (taktyka)

David Díez (43; Hiszpania) => trener (technika)

Nelson Castro (36; Urugwaj) => trener U19

Valentín Villazán (38; Urugwaj) => trener U19

Uriz (47; Hiszpania) => trener U19

Rodrigo Roquero (28; Urugwaj) => fizjoterapeuta

Claudio Machado (30; Urugwaj) => fizjoterapeuta

Diego Ayala (33; Urugwaj) => koordynator pionu scoutingu (Urugwaj; rozgrywki U19)

Carlos Castro (39; Urugwaj) => scout (najbliższy przeciwnik)

Agustín Acosta (43; Urugwaj) => scout (Argentyna; Chile)

Jorge Llagostera (33; Urugwaj) => scout (Brazylia; Wenezuela)

Jonathan González (36; Urugwaj) => scout (Ekwador; Peru)

Fran (34; Hiszpania) => scout (Ameryka Południowa)

Jonathan Silveira (36; Urugwaj) => scout (Boliwia; Kolumbia)

Javi Hernández (35; Hiszpania) => scout (Paragwaj)

Odnośnik do komentarza

Oriental de la Paz — kadra na sezon 2018/2019

 

26. Washington Aguerre (25, GK; Urugwaj U20: 4/0)

1. Alberto Eiraldi (27, GK; Urugwaj)

23. Gastón Olveira (25, GK; Urugwaj)

2. Cédric Kameni (21, DRLC; Kamerun U20: 2/1)

19. Christian Cossú (26, DM-DR; Urugwaj) ©

14. Camilo Saiz (26, DC; Kolumbia U20: 16/1)

3. Rodrigo Curbelo (27, DC; Urugwaj)

15. Erick Cabaco (23, DC; Urugwaj U20: 16/0)

21. Claudio Fernández (19, DC; Urugwaj)

9. Ricardo Alsina (20, DC: Urugwaj)

7. Ronald Sierra (20, D/WBR; Kolumbia U20: 22/0) (wyp. z Santa Fe)

16. Germán Pereira (18, WBR-DR; Urugwaj) (wyp. z Sochaux)

18. Mão (18, WBL-DL; Brazylia)

4. Santiago Pereyra (26, DR-WB/MR; Urugwaj U20: 15/0)

5. Santiago Ostolaza (30, DM; Urugwaj) (vc)

6. Enzo Riestra (32, DM-MR; Urugwaj)

52. Ángel Rodríguez (25, DM-MC; Urugwaj)

11. Miguel Etcheverry (20, MR-AMR; Urugwaj)

12. Oswaldo Valencia (21, M/AMC-M/AML; Wenezuela U20: 34/4)

10. Gastón Ferrero (31, AMC-MC; Urugwaj)

13. Carlos Garcés (21, AMC/MC; Ekwador U20: 9/0)

8. Jhonatan Candia (23, AMC-AMR; Urugwaj U20: 4/0)

24. Elbio Álvarez (24, AMC-AML; Urugwaj U20: 23/7)

30. Fabricio Fernández (25, AMC; Urugwaj)

25. Maximiliano Brito (27, STC; Urugwaj)

22. Mauro Sánchez (20, STC; Urugwaj U20: 10/3) (wyp. z Boca Juniors)

20. Miguel Alsina (20, STC; Urugwaj)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście nigdy nie jest tak, żeby coś się na ostatnią minutę nie spieprzyło. Dwa dni po powrocie z wypożyczenia Olveira już był u mnie w gabinecie, domagając się występów w wyjściowym składzie. Obiecałem mu to, żeby dał mi spokój, po czym wezwałem do siebie Ayalę i poleciłem mu znalezienie na wolnym transferze kogoś na miejsce Gastóna — żaden zawodnik nie będzie mi dyktować, kto ma grać.

 

A propos składu, urugwajska biurokracja była nie gorsza od polskiej, minęły już prawie trzy miesiące, a lokalna señora Halinka nadal trzymała na swoim biurku komplet dokumentów Saiza, co zmusiło mnie do wystawienia składu dalekiego od optymalnego. Naszym pierwszym rywalem w Primera Division była ekipa Atenas de San Carlos, starzy znajomi jeszcze z drugiej ligi i zespół absolutnie w naszym zasięgu. Tym większa była zatem moja irytacja, gdy w 6. minucie po rzucie rożnym dla gospodarzy Mieres zmieścił piłkę w naszej bramce i musieliśmy gonić wynik. Na swoje szczęście moi podopieczni zwarli poślady i zrobili to, czego od nich oczekiwałem. Po kwadransie gry dobrze dysponowany tego dnia Candia dośrodkował w pole karne, a Fabricio Fernández uderzeniem po słupku doprowadził do wyrównania. Prowadzenie mógł nam dać Brito, ale wolał odbić śledzionę Reyesowi, nie ostatni zresztą raz. W tej sytuacji trzeba było czekać do tiempo polaco czyli piątej minuty doliczonego czasu gry, kiedy to kolejną centrę Candii dynamicznym strzałem głową na gola zamienił Álvarez.

 

Po przerwie grał już tylko jeden zespół. Najpierw Reyes oberwał od Brito dla odmiany w wątrobę, a w 56. minucie najlepszy na boisku Fernández technicznym strzałem z półobrotu wykorzystał podanie Cossú i było pozamiatane. Gospodarzy dobił w 82. minucie Brito, który zlitował się nad ich bramkarzem i tym razem skierował piłkę do bramki po wrzutce Fernándeza, zaś Reyesa na pożegnanie dobił Candia potężnym strzałem z dwóch metrów. W tym meczu w naszych barwach zadebiutował sprowadzony przed sezonem z Danubio obrońca Claudio Fernández.

 

19.08.18 Estadio Ateniense, San Carlos: 1.829 widzów

L01/30 Atenas de San Carlos — Oriental de La Paz 1:4 (1:2)

R.Mieres 6 — F.Fernández 19, 56, E.Álvarez 45+5, M.Brito 72

 

Oriental: W.Aguerre 7.1 — C.Kameni 7.1, C.Saiz 6.9, E.Cabaco 6.1 (45. C.Fernández 6.6) — Mão 7.1 (77. R.Sierra), Ch.Cossú 7.9 KNT, G.Pereira 7.2 — E.Álvarez 7.5 KNT (71. M.Sánchez 6.7), F.Fernández 9.4, Jh.Candia 8.4 — M.Brito 8.1

 

 

Nasze rezerwy wygrały 2:1 (Alsina 2), a juniorzy przegrali 0:3.

Odnośnik do komentarza

Moje problemy z Olveirą zostały szybko rozwiązane, gdyż scouci wynaleźli mi zwolnionego przez Central Español doświadczonego Darwina Nievesa, który z pocałowaniem ręki przystał na moje warunki. W tej sytuacji Gastón z miejsca wylądował w rezerwach i na liście transferowej.

 

Transfery do klubu:

22.08.18 Darwin Nieves (28 GK; Urugwaj U20: 2/0) <= FT (ost. Central Español).

 

Rewanżowy mecz Copa Sudamericana graliśmy na Estadio Centenario, co ucieszyło wszystkich, a najbardziej głównego księgowego. Choć media prognozowały, że o awansie zadecydują rzuty karne, wierzyłem w swój zespół do tego stopnia, że posłałem w bój kilku rezerwowych, by dać im szansę pogrania w spotkaniu o stawkę. Nie zawiodłem się, choć Paragwajczycy w pierwszym kwadransie ostro przycisnęli. Uspokoiliśmy ich po pół godzinie gry, gdy rzut rożny Valencii na bramkę zamienił Kameni. Nieoczekiwanie dwie minuty później było już 1:1 po sprytnie rozegranym rzucie wolnym i strzale Fernándeza, przy którym Aguerre nie miał nic do powiedzenia. Ale po kolejnych dwóch minutach Garcés wypuścił w uliczkę Sáncheza, ten zaś strzałem pod poprzeczkę przywrócił nam prowadzenie. Z golem Mauro skończyły się emocje, ale nie bramki. W 37. minucie po kolejnym rzucie rożnym na listę strzelców ponownie wpisał się Kameni, a tuż przed przerwą wynik na 4:1 dla Orientalu ustalił Sánchez.

 

Awans przyniósł nam prawie £200.000 z biletów, £96.770 za przejście pierwszej rundy wstępnej, a także kolejnego rywala, peruwiański Real Garcilaso.

 

23.08.18 Estadio Centenario, Montevideo: 56.239 widzów

CS02 Oriental de La Paz (URU) — Guaraní (PAR) 4:1 (4:1), dwm. 6:1

C.Kameni 29, 37, M.Sánchez 33, 45 — J.Fernández 31

 

Oriental: W.Aguerre 7.2 — C.Kameni 9.3, C.Saiz 7.1 (63. C.Fernández 6.7), R.Curbelo 7.2 — Mão 7.2, Ch.Cossú 6.8 (45. S.Ostolaza 6.7), R.Sierra 7.2 — O.Valencia 8.9, C.Garcés 7.6 (70. Á.Rodríguez 6.7), Jh.Candia 7.1 — M.Sánchez 8.8

 

Odnośnik do komentarza

Gastón Olveira szybko znalazł nabywcę i od 1 stycznia miał zostać zawodnikiem brazylijskiego Fluminense.

 

W Copa Sudamericana przeciwko Realowi Garcilaso wystawiłem najmocniejszy skład i w pierwszej połowie wszystko wskazywało na to, że odniesiemy w miarę łatwe zwycięstwo. Między nami a prowadzeniem stał jedynie bramkarz gości, który świetnie interweniował przy strzale Valencii, zaś po uderzeniu Candii uratowała go poprzeczka. Ale tuż przed przerwą Rodrigo Izecson wyprowadził szybką kontrę długim podaniem za naszych obrońców i Brazylijczyk Wilson pokonał Aguerre, uciszając trybuny Estadio Centenario. W drugiej połowie brakowało nam wiary w odrobienie strat, czego zupełnie nie potrafiłem zrozumieć. Zmiany trochę rozruszały naszą grę, Sánchez w dobrej sytuacji strzelił wprost w bramkarza, a na kwadrans przed końcem spotkania fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Curbelo i Wilson podwyższył na 2:0 dla gości. W tej sytuacji w rewanżu czekało nas arcytrudne wyzwanie.

 

28.08.18 Estadio Centenario, Montevideo: 56.227 widzów

CS02 Oriental de La Paz (URU) — Real Garcilaso (PER) 0:2 (0:1)

Wilson 45+2, 76

 

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 6.1, C.Saiz 6.5, R.Curbelo 5.9 — Mão 6.4 (71. G.Pereira 6.7), Ch.Cossú 6.7, R.Sierra 6.7 — O.Valencia 6.6, F.Fernández 6.2 (60. C.Garcés 6.5), Jh.Candia 6.6 — M.Brito 6.3 (60. M.Sánchez 6.5)

 

 

W rywalizacji z Wanderers nasze rezerwy zremisowały 2:2 (Rosa, Alsina), a juniorzy przegrali 0:4.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sierpień 2018

 

Bilans: 3-0-1, 10:4

Primera División Profesional (Apertura): 4. (—), 3 pkt, 4:1

Primera División Profesional (2 sezony): 6. (—), 50 pkt

Copa Sudamericana: 2. runda wstępna (4:1, 2:0 z Guaraní => 0:2, x:x z Realem Garcilaso)

Nagrody: Jhonatan Candia (JT 1x), Elbio Álvarez (JT 1x), Fabricio Fernández (JT 1x)

 

Finanse: +£860.451 (w ostatnim miesiącu +£327.430)

Budżet transferowy: £71.880 (40% z transferów)

Budżet płac: £15.476 (wykorzystane £13.851)

 

Transfer (świat) => Bruma (23, AMRL/MRL; Portugalia U20: 11/2); Inter => Arsenal; £38.0M

Transfer (Polska) => Mario Arques (26, DM-MC; Hiszpania); Rayo => Zawisza; £950K

 

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 2099)

 

Anglia => Chelsea

Argentyna => Boca

Brazylia => Atlético Goianiense

Chile => Colo Colo

Francja => Marseille

Hiszpania => Almería

Holandia => PSV

Kolumbia => Santa Fe

Meksyk => Tigres

Niemcy => Dortmund

Peru => Cristal

Polska => Cracovia

Portugalia => Porto

Rosja => Spartak Moskwa

Urugwaj => Peñarol

Włochy => Udinese

 

Tottenham (Slaven Bilić) => 18. (Barclays Premier League)

Barcelona (Michael Laudrup) => 13. (La Liga)

Lech (Peter Schmeichel) => 5. (T-Mobile Ekstraklasa)

Milan (Cesare Prandelli) => 5. (Serie A)

 

Polska (Waldemar Fornalik) => 48. (610) [—]

 

Eliminacje ME 2020 gr. G

1. Finlandia

2. Niemcy

3. Izrael

4. Mołdawia

5. Polska

 

Urugwaj (Diego López) => 56. (566) [—]

 

LM => Korona Kielce => baraże (3:0, 1:0 z BATE => 2:1, 3:3 z Željezničarem => 1:3, 1:1 ze Spartą Praga => LE) ###

LE => Korona Kielce => faza grupowa

LE => Legia => faza grupowa (3:0, 5:0 z Rudarem => 1:0, 2:0 z Apollonem Limassol => 2:1, 2:2 z Dnipro)

LE => Jagiellonia => 3. runda kw. (3:0, 3:0 z Birkirkarą => 2:0, 1:0 z Dynamem Mińsk => 0:1, 1:1 z Guimarães) ###

LE => Cracovia => 2. runda kw. (4:0, 1:0 z Irtyszem Pawłodar => 2:1, 0:2 z AaB) ###

Odnośnik do komentarza

Wrzesień zaczynaliśmy meczem ligowym z Liverpoolem. Chciałem wykorzystać to spotkanie, by odbudować morale zespołu, ale w tym celu należało trafiać do bramki rywala. Bardzo zawiódł mnie w tym spotkaniu Brito, poza uderzeniem Álvareza w poprzeczkę wiele nie pokazaliśmy i nie pomogła nam nawet czerwona kartka dla Rodrígueza po godzinie gry. Mało tego, w 79. minucie Cocaro strzałem z dystansu przełamał ręce Aguerre i z boiska zeszliśmy upokorzeni przez zespół, którego menedżer nie omieszkał wsadzić nam paru szpil na konferencji prasowej. Młody Miguel Etcheverry nie mógł dobrze wspominać swojego debiutu w Orientalu.

 

02.09.18 Monumental Luis Tróccoli, Montevideo: 2.246 widzów

L02/30 Oriental de La Paz (6) — Liverpool (URU) (12) 0:1 (0:0)

D.Cocaro 79

 

Oriental: W.Aguerre 6.8 — C.Kameni 6.3, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 6.7 — Mão 6.6, Ch.Cossú 6.7 (68. S.Ostolaza 6.5), G.Pereira 6.8 — E.Álvarez 6.5, F.Fernández 6.7, Jh.Candia 6.6 (79. M.Etcheverry) — M.Brito 6.2 (59. M.Sánchez 6.5)

 

 

Nasze rezerwy wygrały 3:0 (Vitabar 2, Riestra), a juniorzy zremisowali 0:0.

Odnośnik do komentarza

Przerwa na mecze reprezentacji przyniosła mi pierwszą dobrą wiadomość od paru tygodni — młody Natale zadebiutował w drużynie narodowej U20 w przegranym 1:2 meczu z Meksykiem.

 

Do gry powracaliśmy od razu trudnym spotkaniem z Peñarolem. Dokonałem przed nim paru zmian w składzie i już w 1. minucie Sánchez z metra strzelił wprost w Castro zamiast do bramki. Gospodarze mieli długie okresy przewagi, my odgryzaliśmy się nerwowo i na kwadrans przed końcem rywalizacji los uśmiechnął się w końcu do nas. Candia egzekwował rzut rożny, Álvarez sięgnął piłki głową, a Castro podczas interwencji nabił swojego partnera z zespołu tak niefortunnie, że piłka wylądowała w bramce. To nikłe zwycięstwo znacznie poprawiło nastroje w zespole przed wyjazdem do Peru.

 

15.09.18 Estadio Centenario, Montevideo: 26.651 widzów

L03/30 Peñarol (3) — Oriental de La Paz (11) 0:1 (0:0)

E.Vázquez og 75

 

Oriental: W.Aguerre 6.8 — E.Cabaco 6.3, C.Saiz 6.9, R.Curbelo 7.0 — Mão 6.8, Ch.Cossú 7.0, G.Pereira 6.8 — O.Valencia 6.5 (45. E.Álvarez 6.8), F.Fernández 6.3 (45. C.Garcés 6.5), Jh.Candia 6.8 — M.Sánchez 6.4 (68. M.Alsina 6.6)

 

 

Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Vitabar), a juniorzy przegrali 2:4 (Ferro, Iturburo).

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym spotkaniu z Realem Garcilaso musieliśmy odrobić dwie bramki straty i choć wszyscy uznali nas za już wyeliminowanych, ja wierzyłem, że wybrana przeze mnie jedenastka jest w stanie to uczynić. Nikt wszakże nie był w stanie przewidzieć tego, co działo się tego wieczoru na Inca Garcilaso de la Vega w pięknym Cusco. Wystarczyło nam osiem minut, by zmusić Ortiza de Orué do błędu, po którym strzał Brito do pustej bramki dobił Candia. Dziesięć minut później świetne podanie Cossú do Fernándeza pozwoliło Fabricio na groźne dośrodkowanie w kierunku Candii, które przeciął Ortiz, kierując piłkę do własnej bramki. Do przerwy zatem prowadziliśmy 2:0 i teraz przewaga była po naszej stronie.

 

Na drugą połowę nie wyszedł już Valencia, który przegrał swoją szansę na miejsce w wyjściowej jedenastce, a na jego pozycji pojawił się Álvarez. Zaraz też ataki lewym skrzydłem nabrały na wyrazistości i w 51. minucie Mão wrzucił piłkę w pole bramkowe, Brito strzałem głową obił poprzeczkę a na 3:0 podwyższył raz jeszcze Candia. Sześć minut później i Brito zdobył swojego gola po ślicznym zagraniu Fernándeza w uliczkę, a w 66. minucie Álvarez dorzucił trafienie numer pięć po rzucie rożnym. Egzekucję zakończył ponownie Brito, wykańczając dośrodkowanie Sierry z prawej flanki po typowym dla Kolumbijczyka rajdzie skrzydłem. £129.000 było nasze, ale najważniejsza była świadomość, że znów zagraliśmy tak, jak tego oczekiwali od nas kibice.

 

18.09.18 Inca Garcilaso de la Vega, Cusco: 14.271 widzów

CS04 Real Garcilaso (PER) — Oriental de La Paz (URU) 0:6 (0:2), dwm. 2:6

Jh.Candia 8, 51, M.Ortiz og 18, M.Brito 57, 76, E.Álvarez 66

 

Oriental: W.Aguerre 7.6 — C.Kameni 8.6, C.Saiz 8.7, R.Curbelo 8.3 (66. E.Cabaco 6.6) — Mão 8.5, Ch.Cossú 8.0 (66. S.Ostolaza 6.6), R.Sierra 8.9 — O.Valencia 6.5 (45. E.Álvarez 7.8), F.Fernández 9.0, Jh.Candia 9.4 — M.Brito 9.4
Odnośnik do komentarza

W 1. rundzie zasadniczej Copa Sudamericana naszym rywalem był Colón de Santa Fe — trafiliśmy najgorzej, jak tylko się dało, bo o trudniejszego przeciwnika niż mistrz Argentyny w Ameryce Południowej było ciężko. A jednak w pierwszej połowie zagraliśmy naprawdę świetne spotkanie i faworyzowani gospodarze nie bardzo wiedzieli, co się z nimi dzieje. W 11. minucie Cossú wrzucił miękką piłkę w szóstkę, a Brito technicznym strzałem głową umieścił ją w bramce. Po pół godzinie gry Candia podał w uliczkę między obrońców, Maximiliano po raz drugi wpisał się na listę strzelców i byliśmy na najlepszej drodze do sensacyjnego zwycięstwa. Gdyby tuż po przerwie sędzia uznał prawidłowo zdobytego gola Brito, pewnie by się tak stało. A tak w 69. minucie Gil otworzył Argentyńczykom drogę do remisu precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego, zaś w doliczonym czasie gry Aguerre, wyłapując górną piłkę, zrobił o jeden krok do tyłu za dużo, zaliczając samobójcze trafienie. Obiektywnie rzecz biorąc, 2:2 było świetnym wynikiem, ale zasłużyliśmy tego wieczoru na więcej.

 

25.09.18 Brigadier General Estanislao López, Santa Fe: 30.672 widzów

CS05 Colón (ARG) — Oriental de La Paz (URU) 2:2 (0:2)

W.Gil 69, W.Aguerre og 90+1 — M.Brito 11, 30

 

Oriental: W.Aguerre 6.7 — C.Kameni 6.5, C.Saiz 6.0, R.Curbelo 6.0 — Mão 6.5 (81. G.Pereira), Ch.Cossú 6.7, R.Sierra 6.5 — E.Álvarez 6.6 (69. O.Valencia 6.6), F.Fernández 6.8 (81. C.Garcés), Jh.Candia 7.4 — M.Brito 8.8

W konfrontacji z Rentistas nasze rezerwy wygrały 3:1 (Riestra, Alsina 2), a juniorzy zremisowali 0:0.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień kończyliśmy wyjazdowym meczem z El Tanque Sisley, który stanowił okazję do rewanżu za przegrany tytuł mistrzowski sprzed roku. Niestety tym razem zabrakło nam ikry w ofensywie, słabo zagrał Brito, podobnie jak obaj skrzydłowi, a w 87. minucie sędzia podyktował klasycznego karnego z dupy za rzekomy faul Kameniego i gol Péreza pozbawił nas nawet jednego punktu z tego meczu.

 

30.09.18 Estadio Victor Della Valle, Montevideo: 9.520 widzów

L04/30 El Tanque Sisley (3) — Oriental de La Paz (7) 1:0 (0:0)

H.Pérez pk 87

 

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 5.9, C.Saiz 6.7, R.Curbelo 6.5 — Mão 6.9, Ch.Cossú 6.7 (60. S.Ostolaza 6.6), R.Sierra 6.9 (80. G.Pereira) — E.Álvarez 6.7, F.Fernández 6.6, Jh.Candia 6.7 — M.Brito 6.2 (77. M.Sánchez)

Nasze rezerwy wygrały 4:1 (Rodríguez, Alsina 3), a juniorzy zwyciężyli 3:2 (Ferro 2, Dilema).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...