Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Po powrocie z Argentyny ze zdwojonym zapałem wziąłem się za poszukiwanie brakujących elementów zespołu. Jeden z nich udało mi się znaleźć; z wolnego transferu wyjąłem byłego zawodnika argentyńskiego Huracánu, który z wielką chęcią przyjął okazję powrotu do ojczyzny, niezwykle pracowitego napastnika Maximiliano Brito. Upatrzyłem też sobie pomocnika z Argentyny, którego zamierzałem wypożyczyć jako ostatnią deskę ratunku, ale na to został mi jeszcze tydzień.

Transfery do klubu:
10.08.17 Maximiliano Brito (26, STC; Urugwaj) <= FT (ost. Huracán)

W międzyczasie rozegraliśmy ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek ligowych. Chciałem pokazać kibicom zbudowany latem zespół, a na rywala wybrałem spadkowicza z drugiej ligi, Progreso, tak by nie wpakować się na minę z nieoczekiwanym dołkiem morale po ewentualnej porażce. Wygraliśmy bez większego wysiłku, choć w drugiej połowie znów na boisku pojawili się zmiennicy, a Sánchez zdobył swojego gola numer pięć w szóstym występie.

 

14.08.17 Parque Oriental, La Paz: 396 widzów
F06 Oriental de La Paz (PD) — Progreso (URU) 2:0 (1:0)
M.Sánchez 3, Y.Koffi 80
Odnośnik do komentarza

Na jednym z treningów urazu doznał Eto'o i wypadł z gry na około półtora miesiąca. Do kraju powrócił też nasz były zawodnik, lewy obrońca Federico Da Luz, kupiony przez Peñarol z Liberca za zawrotną jak na urugwajskie warunki kwotę £950.000.

Mimo moich najszczerszych chęci nie znalazłem środkowego pomocnika, który spełniałby moje wymagania. Argentyńczyka Moyano nie udało mi się wypożyczyć z C.A.I. de Chubut, gdyż jego macierzysty klub miał zbyt wysokie wymagania finansowe, z kolei były reprezentant kraju Miguel Amado zażyczył sobie na wejściu 1/10 naszego funduszu płac. W tej sytuacji pozostało mi liczyć na zawodników, których miałem do dyspozycji.

Oriental de la Paz — sztab szkoleniowy na sezon 2017/2018

José Cancela (41; Urugwaj) => menedżer U19
Fernando Rodríguez (34; Urugwaj) => asystent menedżera
Richard Pérez (43; Urugwaj) => koordynator szkolenia młodzieży
Raúl Brugnoli (57; Urugwaj) => trener bramkarzy
José Miguel Marí (49; Hiszpania) => trener bramkarzy
Leonardo Ordoqui (44; Urugwaj) => trener przygotowania fizycznego
Luis Balseiro (47; Urugwaj) => trener przygotowania fizycznego
Rodrigo Pereyra (36; Urugwaj) => trener
Emiliano Castro (31; Urugwaj) => trener
Oscar Torlacoff (43; Urugwaj) => trener
Adrián Duce (40; Urugwaj) => trener
David Díez (42; Hiszpania) => trener
Nelson Castro (35; Urugwaj) => trener U19
Valentín Villazán (37; Urugwaj) => trener U19
Uriz (46; Hiszpania) => trener U19
Rodrigo Roquero (27; Urugwaj) => fizjoterapeuta
Claudio Machado (29; Urugwaj) => fizjoterapeuta
Carlos Castro (38; Urugwaj) => scout
Juan Da Silva (41; Urugwaj) => scout
Marcelo Taborda (38; Urugwaj) => scout
Diego Ayala (32; Urugwaj) => scout

Odnośnik do komentarza

Oriental de la Paz — kadra na sezon 2016/2017

66. Washington Aguerre (24, GK; Urugwaj U20: 4/0)
1. Alberto Eiraldi (26, GK; Urugwaj)
2. Cédric Kameni (20, DRLC; Kamerun U20: 18/0)
19. Christian Cossú (25, DM-DR; Urugwaj) (vc)
21. Bruno Marchelli (25, DL; Urugwaj U20: 11/0)
13. Martin Arguiñarena (25, DL; Urugwaj)
14. Camilo Saiz (25, DC; Kolumbia U20: 16/1)
3. Rodrigo Curbelo (26, DC; Urugwaj)
9. Fabrizio Buschiazzo (21, DC; Urugwaj U20: 19/0)
15. Erick Cabaco (22, DC; Urugwaj U20: 16/0)
16. Carlos Diogo (34, DR-WBR; Urugwaj: 23/0)
4. Santiago Pereyra (25, DR-WB/MR; Urugwaj U20: 15/0)
5. Santiago Ostolaza (29, DM; Urugwaj)
6. Enzo Riestra (31, DM-MR; Urugwaj)
7. Thiago Goncalvez (22, DM-MC; Brazylia)
52. Ángel Rodríguez (24, DM; Urugwaj)
43. Valentín Benítez (18, DM-MC; Urugwaj)
18. Diego Avero (19, MC; Urugwaj)
10. Gastón Ferrero (30, AMC-MC; Urugwaj)
8. Jhonatan Candia (22, AMC-AMR; Urugwaj U20: 4/0)
12. Gervais Eto'o (21, STC-AMRL; Kamerun U20: 21/14)
23. Youssouf Koffi (20, STC-AMR; WKS U20: 12/4)
30. Fabricio Fernández (24, AMC; Urugwaj)
25. Maximiliano Brito (26, STC; Urugwaj)
11. Herman Barreto (31, STC; Urugwaj)
22. Mauro Sánchez (19, STC; Urugwaj U20: 19/1) <= wyp. z Boca Juniors

Odnośnik do komentarza

Szykując się do inauguracji sezonu odkryłem, że najwyraźniej popełniłem błąd w przygotowaniach, gdyż większość zespołu wykazywała niewielkie braki kondycyjne. Miałem wszakże nadzieję, że w konfrontacji z beniaminkiem z Las Piedras wystarczy to, co do tej pory wypracowaliśmy. Jakże boleśnie się myliłem. Goście zamurowali dostęp do własnej bramki, wychodząc dwójką defensywnych pomocników, i przez ten autobus nie udało się nam przebić. Rywale czyhali za podwójną gardą na szansę do kontry i w 41. minucie im to się udało, Ocampo uprzedził Cossú na prawej flance i mocnym strzałem pokonał Aguerre, fundując nam małe upokorzenie na otwarcie rozgrywek.

 

20.08.17 Parque Oriental, La Paz: 1.216 widzów
L01/30 Oriental de La Paz (—) — Juventud de Las Piedras (—) 0:1 (0:1)
A.Ocampo 41

Oriental: W.Aguerre 6.9 — M.Arguiñarena 6.7, C.Saiz 6.4 (67. R.Curbelo 6.7), C.Kameni 6.7, Ch.Cossú 6.8 — S.Ostolaza 6.8 — Á.Rodríguez 6.8, Thiago Goncalves 6.8 — F.Fernández 6.5 (67. Jh.Candia 6.6) — M.Sánchez 6.3 (67. Y.Koffi 6.6), M.Brito 6.6


Nasze rezerwy zremisowały 2:2 (González, Mastrángelo), a juniorzy przegrali 2:4 (Domínguez, Urretaviscaya og), tracąc kontuzjowanego Jacira Pedro.
Odnośnik do komentarza

Ponieważ nigdy nie jest tak źle, żeby nie było jeszcze gorzej, Ostolaza naciągnął sobie mięsień na treningu i na trzy tygodnie musiał go zastąpić Riestra. A odbicia od dna szukaliśmy w meczu z równie kiepsko wchodzącym w sezon Centralem Español. Po pół godzinie bezładnej kopaniny nagle na boisko zaczęło się dziać i jeśli jakiś kibic wyszedł akurat po giętą z mrówkojada, przegapił dwie bramki. Najpierw błąd naszej defensywy wykorzystał Parard, ale gdy biłem bezsilnie pięścią w ławkę, Sánchez zagrał długą piłkę za obrońców, a Brito z zimną krwią wpakował ją do bramki. To szybkie eins-zwei wyczerpało limit emocji na kolejne 45 minut i dopiero na dziesięć minut przed końcem Sánchez podał w uliczkę do Brito, a ten po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy. Już oblizywaliśmy się na myśl o zwycięstwie, ale w 86. minucie udało się nam to spieprzyć chaotyczną postawą przy rzucie rożnym, dzięki czemu bohaterem meczu dla gospodarzy został Báez, zdobywca wyrównującego gola na 2:2. A ponieważ nigdy nie jest tak źle, żeby nie było jeszcze gorzej, asystent przy obu trafieniach dla Orientalu, Mauro Sánchez kończył to spotkanie z lekkim na szczęście urazem, który wyeliminował go z gry na dwa tygodnie.

 

27.08.17 Parque Palermo, Montevideo: 2.480 widzów
L02/30 Central Español (15) — Oriental de La Paz (14) 2:2 (1:1)
M.Parard 25, J.Báez 86 — M.Brito 26, 79

Oriental: W.Aguerre 6.9 — M.Arguiñarena 6.9, C.Saiz 6.2 (45. R.Curbelo 6.4), C.Kameni 6.5, Ch.Cossú 6.6 — E.Riestra 6.8 — Á.Rodríguez 6.9 (74. G.Ferrero 6.7), Thiago Goncalves 6.6 — F.Fernández 6.3 (61. Jh.Candia 6.5) — M.Sánchez 7.2, M.Brito 8.8


Nasze rezerwy wygrały 2:0 (Bello, Rosa), a juniorzy zremisowali 1:1 (Rotundo).
Odnośnik do komentarza

Ponieważ nigdy nie należy mówić nigdy, ostatniego dnia sierpnia zaklepałem jeszcze jeden transfer, i to zupełnie nieoczekiwany. Wczesnym popołudniem odebrałem telefon z Włoch od przedstawiciela Genoy, zainteresowanego wykupieniem z Orientalu młodziutkiego Enrico Natale. Z jednej strony było mi go szkoda, z drugiej na naszym klepisku miał niewielkie szanse na zrealizowanie swojego niewątpliwego potencjału. Rzucone przeze mnie hasło "stówa teraz, półtorej w ciągu roku" zostało przyjęte bez szemrania, sam Enrico też aż podskoczył z radości na myśl o grze we Włoszech i szybko zakończyliśmy negocjacje. Sam transfer miał zostać sfinalizowany w styczniu.

Sierpień 2017

Bilans: 0-1-1, 2:3
Primera División Profesional (Apertura): 13. (—); 1 pkt, 2:3
Nagrody: Maximiliano Brito (JT x1)

Finanse: +£125.074 (w ostatnim miesiącu -£69.910)
Budżet transferowy: £38.700 (30% z transferów)
Budżet płac: £12.988 (wykorzystane £13.705)

Transfer (świat) => Julian Draxler (23, AML-ML/AMRC; Niemcy: 38/7); Schalke => Man Utd; £38.5M
Transfer (Polska) => Karol Linetty (22, MC-AMC; Polska U21: 12/0); Lech => Nürnberg; £1.2M

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1943)

Anglia => Fulham
Argentyna => Newell's
Brazylia => Grêmio
Chile => La Serena
Francja => Lyon
Hiszpania => Real Madryt
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Junior
Meksyk => Tigres
Niemcy => Bayern
Peru => Cristal
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Spartak Moskwa
Urugwaj => Danubio
Włochy => Sassuolo

Tottenham (Slaven Bilić) => 18. (Barclays Premier League)
Barcelona (Gerardo Martino) => 3. (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 5. (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 3. (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 44. (722) [brak]
Eliminacje MŚ 2018
1. Chorwacja 10 pkt 11:7
2. Polska 8 pkt 6:7
3. Szwajcaria 5 pkt 6:6
4. Izrael 5 pkt 7:9
5. Słowacja 4 pkt 7:8

Urugwaj (Diego López) => 15. (989) [brak]
Eliminacje MŚ 2018
1. Brazylia 36 pkt 36:13 Kw
2. Argentyna 25 pkt 29:17
3. Paragwaj 24 pkt 17:9
4. Chile 19 pkt 20:14
5. Peru 19 pkt 17:19
6. Ekwador 17 pkt 19:23
7. Urugwaj 16 pkt 21:21
8. Kolumbia 13 pkt 18:24
9. Wenezuela 12 pkt 19:31
10. Boliwia 5 pkt 8:33

LM => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Zugdidi => 2:0, 0:2 z BATE => LE) ###
LE => Lech => faza grupowa (0:0, 2:0 ze Standardem => )
LE => Legia => faza grupowa (2:0, 2:1 z Miką => 2:0, 2:1 z Metalacem => 2:1, 1:0 z Trabzonsporem => )
LE => Wisła => 3. runda kw. (1:0, 1:2 z Lewskim => 0:2, 0:2 z Senicą) ###
LE => Korona Kielce => 1. runda kw. (3:2, 0:1 z Żyliną) ###

Odnośnik do komentarza

Si.

 

W ramach dawania szans młodym zawodnikom wypożyczyłem do trzecioligowego Torque napastnika Fabiána Rosę, który nie miał szansy na grę w pierwszym zespole Orientalu.

Transfery z klubu:
27.08.17 Fabián Rosa (19, STC-AML; Urugwaj) => Torque (wyp.)

Po bardzo nieudanym sierpniu liczyłem na lepszą grę we wrześniu, który zaczynaliśmy wyjazdowym meczem z El Tanque Sisley, a więc zespołem pozostającym jak najbardziej w naszym zasięgu. Rachuby na papierze nie opowiadały wszakże całej historii — na jednym z treningów na siłowni Cossú i Carlos Diogo postanowili sprawdzić, który więcej wyciśnie na ławeczce, co zakończyło się wezwaniem na Parque Oriental nie jednej, a dwóch karetek, i koniecznością przesunięcia na prawą obronę Kameniego. Zdarzenie to było tym bardziej fatalne, że w tej sytuacji nie mogłem zrealizować swojego postanowienia sprzed tygodnia i posadzić na ławce fatalnie dysponowanego Saiza.

Zagraliśmy bardzo dobre pół godziny, i to bardzo osłabionym składem, ale z taką liczbą kontuzji nie mogliśmy stawiać oporu w nieskończoność. W 36. minucie Martínez dobił strzał Laensa, na dziesięć minut przed końcem piłkę toczącą się po naszej linii bramkowej do siatki posłał Aguirre i nasza sytuacja stała się bardzo gorąca. Najgorsze zaś było to, że do chwili ustąpienia plagi kontuzji nie mogłem nawet mieć nadziei na to, że cokolwiek zmieni się na lepsze.

 

03.09.17 Parque Oriental, La Paz: 913 widzów
L03/30 Oriental de La Paz (14) — El Tanque Sisley (9) 0:2 (0:1)
E.Martínez 37, R.Aguirre 81

Oriental: W.Aguerre 6.8 — M.Arguiñarena 6.5, C.Saiz 6.6, R.Curbelo 6.5, C.Kameni 6.4 — E.Riestra 6.7 — Á.Rodríguez 6.7, G.Ferrero 6.7, Thiago Goncalves 6.6 — Y.Koffi 6.6, Jh.Candia 6.4 (79. F.Fernández) — M.Brito 6.2 (H.Barreto)


Nasze rezerwy przegrały 2:4 (Sánchez, Merlo), a juniorzy wygrali 2:1 (Ferro, Acosta).
Odnośnik do komentarza

Wyraziłem zgodę, by jeszcze jeden spośród naszych juniorów, pomocnik Carlos Bello, przeniósł się na resztę sezonu do drugoligowej Villa Española, gdzie miał być gwiazdą zespołu, co w sumie nie najlepiej świadczyło o jego nowym klubie.

 

Transfery z klubu:

15.09.17 Carlos Bello (19, AMC-MC; Urugwaj) => Villa Española (wyp.)

 

Ciążąca na nas w tym sezonie klątwa nie sprawiała wrażenia, aby miała dać nam spokój. Na liście pacjentów klubowego lekarza pojawiły się trzy nowe nazwiska — wracający po urazie Ostolaza zachorował na grypę, zaś Ferrero i Riestra doznali kontuzji na treningu. W tej sytuacji w wyjazdowym meczu z Fénixem spodziewałem się najgorszego, zwłaszcza że na kluczowej pozycji registy zagrać musiał młody i niedoświadczony Benítez. Skończyło się to dominacją gospodarzy, oddaliśmy tylko dwa celne strzały na ich bramkę, ale na szczyt formy wspiął się Aguerre i tylko dzięki jego interwencjom zdobyliśmy drugi punkt w tych rozgrywkach.

 

17.09.17 Parque Capurro, Montevideo : 3.016 widzów

L04/30 Fénix (11) — Oriental de La Paz (14) 0:0 (0:0)

 

Oriental: W.Aguerre 7.3 — M.Arguiñarena 6.8, C.Kameni 7.6, R.Curbelo 7.2, C.Diogo 6.7 (F.Buschiazzo 6.6) — V.Benítez 6.7 — Á.Rodríguez 6.7, Thiago Goncalves 6.6 — F.Fernández 6.3 (54. Jh.Candia 6.4) — M.Sánchez 6.8, M.Brito 6.5 (79. Y.Koffi)

Nasze rezerwy zremisowały 1:1 (Rotundo), a juniorzy przegrali 0:0.

Odnośnik do komentarza

Tydzień później podejmowaliśmy sąsiadów w ligowej tabeli, zespół River Plate, którego menedżer z niezrozumiałych dla mnie powodów nieszczególnie za mną przepadał. Zdecydowałem się na drobne zmiany taktyczne, ale najważniejszy był powrót do gry Ostolazy, który znacznie uspokoił naszą grę defensywną. Niewielka nawet jak na La Paz liczba kibiców obejrzała niezły występ swojego zespołu, co ważne, zakończony pierwszym zwycięstwem w sezonie. Skończyło się co prawda na 1:0 po sprytnym uderzeniu Brito, ale w tym momencie najistotniejsze były trzy punkty.

 

24.09.17 Parque Oriental, La Paz: 852 widzów

L05/30 Oriental de La Paz (14) — River Plate (15) 1:0 (0:0)

M.Brito 60

 

Oriental: W.Aguerre 7.1 — M.Arguiñarena 7.3, C.Kameni 6.6, R.Curbelo 6.7, C.Diogo 7.0 (F.Buschiazzo 6.7) — S.Ostolaza 6.8 (72. D.Avero 6.7) — Á.Rodríguez 6.8, Thiago Goncalves 6.8 — F.Fernández 9.0 — M.Sánchez 6.5, M.Brito 7.1 (60. G.Eto'o 6.5)

Nasze rezerwy wygrały 2:1 (Barreto, Koffi), podobnie jak i nasi juniorzy (Jacir Pedro, Merlo).

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2017

 

Bilans: 1-1-1, 1:2

Primera División Profesional (Apertura): 11. (+2); 5 pkt, 3:5

Nagrody: Washington Aguerre (JT x2), Fabricio Fernández (JT x1)

 

Finanse: +£41.042 (w ostatnim miesiącu -£84.032)

Budżet transferowy: £0 (30% z transferów)

Budżet płac: £13.716 (wykorzystane £13.557)

 

Transfer (świat) => Abdou Traore (28, AMC-MC/AML Burkina Faso: 52/6); Gaziantepspor => Bursaspor; £3.5M

Transfer (Polska) => [brak]

 

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1962)

 

Anglia => Fulham

Argentyna => Newell's

Brazylia => Grêmio

Chile => Colo Colo

Francja => Lyon

Hiszpania => Barcelona

Holandia => Vitesse

Kolumbia => América de Cali

Meksyk => América

Niemcy => Bayern

Peru => Cristal

Polska => Korona Kielce

Portugalia => Porto

Rosja => Spartak Moskwa

Urugwaj => Danubio

Włochy => Juventus

 

Tottenham (Slaven Bilić) => 4. (Barclays Premier League)

Barcelona (Gerardo Martino) => 1. (La Liga)

Lech (Peter Schmeichel) => 4. (T-Mobile Ekstraklasa)

Milan (Cesare Prandelli) => 2. (Serie A)

 

Polska (Waldemar Fornalik) => 55. (580) [1:3 ze Szwajcarią, 0:1 z Chorwacją]

Eliminacje MŚ 2018

1. Chorwacja 16 pkt 15:8 Kw

2. Izrael 8 pkt 11:10

3. Szwajcaria 8 pkt 10:11

4. Polska 8 pkt 7:11

5. Słowacja 4 pkt 8:11

 

Urugwaj (Diego López) => 19. (958) [0:1 z Kolumbią, 1:2 z Paragwajem]

Eliminacje MŚ 2018

1. Brazylia 42 pkt 40:13 Kw

2. Argentyna 31 pkt 34:17 Kw

3. Paragwaj 27 pkt 19:12 Kw

4. Chile 22 pkt 23:17

5. Ekwador 20 pkt 23:26

6. Peru 20 pkt 19:23

7. Kolumbia 19 pkt 21:25

8. Urugwaj 16 pkt 22:24

9. Wenezuela 12 pkt 21:37

10. Boliwia 6 pkt 810:38

 

LM => Lech => 3. runda kw. (3:0, 2:0 z Zugdidi => 2:0, 0:2 z BATE => LE) ###

LE => Lech => grupa A (0:0, 2:0 ze Standardem => x:x, 0:5 z Hannoverem, x:x, x:x z Beşiktaşem, x:x, x:x z Sampdorią)

LE => Legia => grupa D (2:0, 2:1 z Miką => 2:0, 2:1 z Metalacem => 2:1, 1:0 z Trabzonsporem => 0:2, x:x z Leverkusen, x:x, x:x z Celtikiem, x:x, x:x z Maccabi Tel-Awiw)

LE => Wisła => 3. runda kw. (1:0, 1:2 z Lewskim => 0:2, 0:2 z Senicą) ###

LE => Korona Kielce => 1. runda kw. (3:2, 0:1 z Żyliną) ###

Odnośnik do komentarza

Jako że klubowe finanse nieuchronnie zmierzały pod kreskę, zaakceptowałem wykupienie przez San Martín klauzuli transferowej w kontrakcie naszego byłego napastnika, Alfredo, co zasiliło naszą kasę kwotą £63.280.

Gdy zbieraliśmy się do wyjazdu do Montevideo na mecz z Peñarolem, do moich drzwi zapukał Bruno Marchelli z deklaracją, że ma już dosyć przesiadywania na trybunach. Nie miałem do niego cierpliwości, więc rozmowa szybko przekształciła się w kłótnię, po której nasz lewy obrońca wylądował w rezerwach i na liście transferowej.

A sam pojedynek z Peñarolem mógł skończyć się w tylko jeden sposób. Przez prawie godzinę broniliśmy się co prawda całkiem skutecznie, lecz w 55. minucie błąd pewnego zwykle Aguerre skończył się golem Correi i wtedy worek się rozwiązał. Na 2:0 podwyższył Ramírez, wykorzystując nieudolność całej defensywy Orientalu, a dobił nas pięknym wolejem ponownie Correa. Ukoronowaniem tego zupełnie nieudanego występu był uraz Arguiñareny, co mogło zmusić mnie do przeproszenia się z Marchellim. W obecnej formie byliśmy murowanymi kandydatami do spadku.

 

01.10.17 Estadio Centenario, Montevideo: 28.839 widzów
L06/30 Peñarol (8) — Oriental de La Paz (11) 3:0 (0:0)
B.Correa 55, 85, J.Ramírez 71

Oriental: W.Aguerre 6.8 — M.Arguiñarena 5.6, C.Kameni 6.4, R.Curbelo 6.6, Ch.Cossú 6.5 — S.Ostolaza 6.9 — Á.Rodríguez 6.7 (71. D.Avero 6.7), Thiago Goncalves 6.8 — F.Fernández 6.3 (55. Jh.Candia 6.6) — M.Sánchez 6.1 (55. Y.Koffi 6.4), M.Brito 6.6


Nasze rezerwy wygrały 2:1 (Barreto, Koffi), a juniorzy przegrali 1:2 (Corujo).

Odnośnik do komentarza

Oczywiście los mnie nie zawiódł, kontuzja Arguiñareny okazała się poważna, eliminując go z gry co najmniej na miesiąc, a do tego jakiegoś wrednego wirusa złapał Brito i zostałem bez dwóch kolejnych kluczowych graczy. Zagryzłem zęby i nie przeprosiłem się z Marchellim, a na lewą obronę przesunąłem Kameniego.

Graliśmy z Cerro, a więc beniaminkiem, na którym należało zdobyć komplet punktów. Ale Kameni za zaufanie odwdzięczył się kiksem przy rzucie rożnym, co skończyło się golem Píreza. Zaczynałem już tracić wiarę w mój zespół, ale w 23. minucie nieoczekiwanie wyrównaliśmy po pięknym strzale Ostolazy zza pola karnego, który do własnej bramki skierował Fontana. Wydawało się, że przejęliśmy inicjatywę w meczu, lecz wystarczyły trzy minuty drugiej połowy, by nasi obrońcy skandalicznie wpuścili na krótki słupek Cecilio Watermana, który bezlitośnie wykorzystał wrzutkę Píreza. Resztki honoru uratowaliśmy dzięki Martínezowi, który w 51. minucie złapał drugą żółtą kartkę, oraz Clavijo, który wywrócił w polu karnym Sáncheza. Sam Mauro pewnie wykorzystał jedenastkę, ale przewagi jednego zawodnika nie zdołaliśmy już wykorzystać, co jasno pokazało, w jak czarnej dupie się znajdowaliśmy.

 

08.10.17 Parque Oriental, La Paz: 947 widzów
L07/30 Oriental de La Paz (13) — Cerro (14) 2:2 (1:1)
S.Fontana og 23, M.Sánchez pk 52 — Jh.Pírez 5, C.Waterman 48

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 6.1 (64. C.Diogo 6.7), F.Buschiazzo 6.2 (53. C.Saiz 6.7), R.Curbelo 6.4, Ch.Cossú 6.7 — S.Ostolaza 7.1 — Á.Rodríguez 6.6, Thiago Goncalves 6.8 — F.Fernández 6.6 — M.Sánchez 6.7, M.Brito 6.7 (72. G.Eto'o 6.6)


Nasze rezerwy przegrały 2:3 (Ferrero, Acosta), a juniorzy zremisowali 0:0.
Odnośnik do komentarza

Patrząc na codzienny raport naszego fizjoterapeuty zażartowałem sobie, że tylko kontuzji bramkarza brakuje nam do pełni szczęścia, i ani się obejrzałem, a Aguerre zgłosił uraz po zajęciach na siłowni. Przeciwko Danubio wystawiłem zatem Eiraldiego, ale nawet nieślubny syn Buffona i Čeha nic by nie poradził tego dnia na koszmarną dyspozycję naszych obrońców. Ustanowili oni swego rodzaju rekord klubu, gdyż zdobyli aż dwa gole samobójcze po rzutach rożnych, więcej niż strzeliliśmy w tym sezonie rywalom po kornerach. Wisienkę na torcie zafundował Ferrero faulem w polu karnym i po kolejnym żałosnym występie przegraliśmy gładko 0:3.

 

22.10.17 Jardines del Hipódromo: 2.141 widzów
L08/30 Danubio (1) — Oriental de La Paz (13) 3:0 (0:0)
C.Kameni og 55, S.Ostolaza og 74, N.Díaz pk 80

Oriental: A.Eiraldi 6.7 — C.Kameni 4.6, F.Buschiazzo 6.3, R.Curbelo 6.6, Ch.Cossú 6.6 — S.Ostolaza 6.7 — Á.Rodríguez 6.6 (74. G.Ferrero 6.3), Thiago Goncalves 6.7 — F.Fernández 6.8 (74. Jh.Candia 6.6) — M.Sánchez 6.5, H.Barreto 6.2 (55. Y.Koffi 6.3)


Nasze rezerwy przegrały 2:4 (Brito 2), a juniorzy zostali rozbici 0:4.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...