Skocz do zawartości

Bonne réaction


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Hę?

 

Przeciwko Rentistas nie zachwyciliśmy, ale ważne były punkty, nie styl. Kolejny rywal ze środka tabeli, Defensor Sporting, również wymagał od nas koncentracji, bo lekceważenie średniaka zwykle kończyło się boleśnie. Tym razem wszakże nie było o tym mowy. Już w 1. minucie — jak przed tygodniem — pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Candia, rozpoczynając egzekucję gości. Dziesięć minut później Sánchez zagrał w uliczkę do Fernándeza, który zaskoczył wszystkich celnym strzałem, tak rzadkim w jego wykonaniu. Po kwadransie gry było już 3:0 dla Orientalu, gdy Rodríguez niemalże złamał poprzeczkę strzałem z dystansu, który do bramki dobił Sánchez. Mauro dorzucił też gola numer cztery po crossie Candii z prawego skrzydła, a ostre strzelanie zakończył ten, który je zaczął, czyli Candia, ponownie z rzutu wolnego. Był to niewątpliwie jeden z lepszych meczów, jakie zdarzyło się nam ostatnio rozegrać.

 

27.10.19 Parque Oriental, La Paz: 3.313 widzów
L09/30 Oriental de La Paz (1) — Defensor Sporting 5:0 (4:0)
Jh.Candia 1, 66, F.Fernández 11, M.Sánchez 17, 36

Oriental: W.Aguerre 7.4 — C.Kameni 8.5, F.Buschiazzo 8.1, R.Curbelo 8.2 — Mão 8.1, Á.Rodríguez 8.1 (62. C.Vidalín 6.6), R.Silveira 8.2 — O.Valencia 7.9, F.Fernández 8.4 (75. C.Garcés 6.7), Jh.Candia 9.5 (76. J.Gutiérrez) — M.Sánchez 9.6


Nasze rezerwy zwyciężyły 2:1 (M.Dos Santos, Jacir Pedro), a juniorzy wygrali 1:0 (R.Peyera).
Odnośnik do komentarza

Październik 2019

Bilans: 2-0-1, 7:2
Primera División Profesional (Apertura): 1. (—), 24 pkt, 24:8
Primera División Profesional (Clausura): —
Primera División Profesional (2 sezony): 2. (-1), 86 pkt
Nagrody: F.Fernández (JT x1), Jh.Candia (JT x2), W.Aguerre (JT x1), C.Kameni (JT x1), R.Curbelo (JT x1), Mão (JT x1), O.Valencia (JT x1), M.Sánchez (JT x1)

Finanse: +£2.138.064 (w ostatnim miesiącu -£106.402)
Budżet transferowy: £739.000 (60% z transferów)
Budżet płac: £32.902 (wykorzystane £24.330)

Transfer (świat) => César Carreño (21, DC; Ekwador: 5/1); Pumas => Barcelona (ECU); £2.5M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1832)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Vélez
Brazylia => Grêmio
Chile => Colo Colo
Francja => PSG
Hiszpania => Atlético
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Deportivo Cali
Meksyk => América
Niemcy => Stuttgart
Peru => Juan Aurich
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Dynamo Moskwa
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Inter

Tottenham (Paulo Fonseca) => 8. (+4) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 4. (-2) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 2. (+1) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 3. (—) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 28. (817) [3:0 z Mołdawią; 2:1 z Finlandią]

Eliminacje ME 2020 gr. G
1. Niemcy 18 pkt 16:5 Q
2. Izrael 17 pkt 14:5 Q
3. Polska 14 pkt 12:10 P
4. Finlandia 5 pkt 7:16
5. Mołdawia 2 pkt 3:16

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 63. (529) [0:1 z Boliwią; 2:1 z Paragwajem]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 6 pkt 6:0
2. Brazylia 6 pkt 4:1
3. Chile 4 pkt 2:1
4. Paragwaj 3 pkt 3:2
5. Urugwaj 3 pkt 3:2
6. Boliwia 3 pkt 1:3
7. Kolumbia 1 pkt 2:3
8. Ekwador 1 pkt 1:3
9. Peru 1 pkt 1:3
10. Wenezuela 0 pkt 0:4

LM => Korona Kielce => grupa A (2:0, 1:1 z Dinamo Tbilisi => 4:0, 0:0 ze Spartą Praga => 0:0, 2:1 z BATE => 1:3, x:x z Hannoverem, x:x, 0:1 z Lyonem, 2:3, x:x z Man City)
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 1:1 z Doxą THOI Katokopias => 0:2, 0:4 z Cagliari) ###
LE => Cracovia => 2. runda kw. (2:0, 3:0 z Kruoją => 0:1, 1:2 z Botewem Płowdiw) ###
LE => Legia => 1. runda bar. (2:0, 2:0 z Olimpią Ljubljana => 2:0, 0:1 z FC Nordsjælland => 0:1, 1:2 ze Steauą) ###

Odnośnik do komentarza

Dostałem ofertę z 18. zespołu francuskiej Ligue 2, Angers, ale wylądowała ona w koszu bez czytania.

El Tanque Sisley od kilku lat notowało wzrost renomy porównywalny z naszym, o ile nie większy. Było też dla nas zawsze trudnym przeciwnikiem, dlatego 10. kolejka Primera División Profesional zapowiadała się na trudne wyzwanie. Plany tak moje, jak i mojego rywala na ławce gospodarzy pokrzyżowała pogoda; w Montevideo padał rzęsisty deszcz i zamiast technicznego futbolu na Estadio Victor Della Valle rządził chaos. W 9. minucie Candia zagrał piłkę w pole karne, Sánchez przepchnął ślizgającego się w błocie obrońcę i strzałem z ostrego kąta dał nam prowadzenie — cóż, trzeba było lepiej przygotować murawę. Dziesięć minut później Rodríguez nie zapanował nad piłką, wygarnął mu ją Curbelo i podał do Candii, który technicznym strzałem przelobował Ichazo — cóż, trzeba było lepiej przygotować murawę. A na dziesięć minut przed końcem spotkania znów Candia dośrodkował w szesnastkę z rzutu wolnego, piłka ugrzęzła w kałuży, żaden obrońca nie zdołał jej wybić, a najprzytomniej zachował się Curbelo, kierując ją do bramki gospodarzy — cóż, trzeba było lepiej przygotować murawę.

 

03.11.19 Estadio Victor Della Valle, Montevideo: 9.518 widzów
L10/30 El Tanque Sisley (7) — Oriental de La Paz (1) 0:3 (0:2)
M.Sánchez 9, Jh.Candia 18, R.Curbelo 80

Oriental: W.Aguerre 7.1 — C.Kameni 7.1, F.Buschiazzo 7.0, R.Curbelo 8.1 — Mão 6.8 (69. H.Sanabria 6.7), Á.Rodríguez 7.3, R.Silveira 7.3 — O.Valencia 6.8 (76. Jacir Pedro), F.Fernández 6.5 (45. C.Garcés 6.6), Jh.Candia 8.2 — M.Sánchez 7.5


Nasze rezerwy zremisowały 2:2 (Y.Koffi, J.C.Ribeiro og), a juniorzy wygrali 2:0 (R.Pereyra, P.Ramírez), tracąc na trzy miesiące kontuzjowanego Callerosa.
Odnośnik do komentarza

Kolejnym klubem, który upatrzył sobie we mnie swojego zbawiciela, była ostatnia drużyna argentyńskiej ekstraklasy, Quilmes. I w tym wypadku nie zaszczyciłem zaproszenia na spotkanie dłuższą uwagą.

Rampla Juniors walczyło o przetrwanie, lecz choć zapowiadał się trudny mecz, dałem w nim drugą w tym sezonie szansę Kameruńczykowi Franckowi. Paul spisywał się dobrze, choć początkowo był trochę elektryczny, ale przyćmił go swoimi interwencjami jego odpowiednik w drużynie gości, Diego Torres. Długo biliśmy głową w mur i dopiero po pół godzinie gry do kapitulacji zmusił go strzałem głową Kameni, oczywiście po rzucie rożnym.

Z prowadzenia cieszyliśmy się całe dziesięć minut, kiedy to goście perfekcyjnie nas skontrowali, a bezradnego Francka pokonał najlepszy na boisku Franchi. W drugiej połowie długo szukaliśmy zwycięskiej bramki, przeprowadzałem zmianę za zmianą, a na ostatni kwadrans przeszliśmy do totalnej ofensywy. I w 89. minucie Garcés zagrał perfekcyjną piłkę w uliczkę do Sáncheza, który technicznym strzałem zapewnił nam komplet punktów.

 

10.11.19 Parque Oriental, La Paz: 3.351 widzów
L11/30 Oriental de La Paz (1) — Rampla Juniors (14) 2:1 (1:1)
C.Kameni 29, M.Sánchez 89 — J.M.Franchi 39

Oriental: P.Franck 7.0 — C.Kameni 7.3, F.Buschiazzo 6.5, R.Curbelo 6.3 (52. C.Saiz 6.6) — Mão 6.8, Ch.Cossú 7.0, R.Silveira 6.6 — O.Valencia 6.7 (45. J.Gutiérrez 6.5), F.Fernández 6.7 (45. C.Garcés 7.0), Jh.Candia 6.7 — M.Sánchez 7.3


Nasze rezerwy wygrały 2:0 (M.Dos Santos, R.Salamanca), a juniorzy przegrali 0:1.
Odnośnik do komentarza

Dostałem ofertę pracy w 13. zespole argentyńskiej ekstraklasy, Atlético de Rafaela, ale i ją odrzuciłem. Sam z kolei zgłosiłem swoją kandydaturę na stanowisko selekcjonera reprezentacji Szkocji — działacze wyśmiali mnie, czego nie zamierzałem im zapomnieć, a potem zatrudnili byłego menedżera Bilbao, José Luisa Oltrę. Waldemar Fornalik przegrał baraże ME2020 ze Szwecją 1:3, ale nikt nie miał odwagi go za to zwolnić.

Podczas gdy nasz wychowanek, młody bramkarz Alfonso Parreño nieoczekiwanie debiutował w hiszpańskiej reprezentacji U19 wygranym 4:0 meczem z Irlandią Północną, my szykowaliśmy się do wyjazdowego spotkania z Fénixem. Dokonałem przed nim dwóch zmian w składzie — słabo dysponowanego Fernándeza zastąpił Garcés, a kontuzjowanego Buschiazzo — Saiz. Do tego już w 4. minucie urazu nabawił się Cossú, nic więc dziwnego, że nasza postawa pozostawiała sporo do życzenia. Po pół godzinie gry grający z meczu na mecz słabiej Curbelo sfaulował w polu karnym Varelę, jedenastkę wykorzystał Tabo i w drugiej połowie zmuszeni byliśmy gonić wynik.

Przeprowadzone przeze mnie zmiany przyniosły efekt i w 57. minucie Garcés strzałem z woleja doprowadził do wyrównania. Gdy w 79. minucie Sánchez wykorzystał gapiostwo Gonzáleza, by dać nam prowadzenie, myślałem, że sytuacja została opanowana. Ale zaraz po wznowieniu gry błąd popełnił młody Sabajanes, Vodvarka wyrównał na 2:2 i zamiast trzech punktów wróciliśmy do La Paz z tylko jednym. W tym meczu zadebiutował nasz młody skrzydłowy, Gabriel Alvariza, i spisał się dobrze.

 

24.11.19 Parque Capurro, Montevideo: 5.243 widzów
L12/30 Fénix (9) — Oriental de La Paz (1) 2:2 (1:0)
A.Tabo pk 29, N.Vodvarka 80 — C.Garcés 57, M.Sánchez 79

Oriental: W.Aguerre 6.9 — C.Kameni 6.4, C.Saiz 6.3, R.Curbelo 5.9 (45. H.Sabajanes 6.0) — Mão 6.7, Ch.Cossú KNT (6. Á.Rodríguez 6.7), R.Silveira 6.9 — O.Valencia 6.6, C.Garcés 7.2, Jh.Candia 6.4 (66. G.Alvariza 6.7) — M.Sánchez 7.2


Nasze rezerwy przegrały 0:2, podobnie jak i juniorzy.
Odnośnik do komentarza

Listopad 2019

Bilans: 2-1-0, 7:3
Primera División Profesional (Apertura): 2. (-1), 31 pkt, 31:11
Primera División Profesional (Clausura): —
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (+1), 93 pkt
Nagrody: R.Silvero (JT x1), R.Curbelo (JT x1), C.Kameni (JT x1)

Finanse: +£1.915.358 (w ostatnim miesiącu -£222.706)
Budżet transferowy: £740.000 (60% z transferów)
Budżet płac: £32.902 (wykorzystane £24.632)

Transfer (świat) => Antonis Matentzidis (20, M/AML; Grecja: 1/0); PAOK => AEL; £0.725M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1870)

Anglia => Man Utd
Argentyna => Newell's
Brazylia => Grêmio
Chile => Colo Colo
Francja => PSG
Hiszpania => Atlético
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Santa Fe
Meksyk => América
Niemcy => Dortmund
Peru => Alianza
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Dynamo Moskwa
Urugwaj => Peñarol
Włochy => Inter

Tottenham (Paulo Fonseca) => 6. (+2) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (+1) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 4. (-2) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 8. (-5) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 21. (919) [1:2 ze Szwecją; 0:1 ze Szwecją]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Bułgaria
2. Gruzja
3. Polska
4. Portugalia
5. Rumunia
6. San Marino

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 67. (512) [2:0 z Kolumbią; 1:2 z Ekwadorem]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 10 pkt 11:3
2. Brazylia 10 pkt 6:1
3. Paragwaj 6 pkt 7:5
4. Urugwaj 6 pkt 5:4
5. Peru 5 pkt 5:5
6. Ekwador 5 pkt 4:5
7. Chile 5 pkt 3:4
8. Wenezuela 3 pkt 2:7
9. Boliwia 3 pkt 2:8
10. Kolumbia 2 pkt 4:7

LM => Korona Kielce => grupa A (2:0, 1:1 z Dinamo Tbilisi => 4:0, 0:0 ze Spartą Praga => 0:0, 2:1 z BATE => 1:3, 0:2 z Hannoverem, x:x, 0:1 z Lyonem, 2:3, 0:3 z Man City)
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 1:1 z Doxą THOI Katokopias => 0:2, 0:4 z Cagliari) ###
LE => Cracovia => 2. runda kw. (2:0, 3:0 z Kruoją => 0:1, 1:2 z Botewem Płowdiw) ###
LE => Legia => 1. runda bar. (2:0, 2:0 z Olimpią Ljubljana => 2:0, 0:1 z FC Nordsjælland => 0:1, 1:2 ze Steauą) ###

Odnośnik do komentarza

1 grudnia do klubu wpłynęły aż trzy oferty, w tym dwie z Europy. Osiemnasty zespół drugiej ligi argentyńskiej, Ferro, nie miał czym mnie skusić, podobnie jak trzynaste w Serie B Crotone. Natomiast przez dłuższą chwilę zastanawiałem się nad zaproszeniem od jedenastego klubu Eredivisie, FC Twente, koniec końców wszakże i to powędrowało do niszczarki.

Tegoż dnia sfinalizowany został zaklepany kilka miesięcy wcześniej transfer egispkiego obrońcy Al-Gaish, Mohameda Abdel Aty, którego czekało dłuższe terminowanie w rezerwach.

Transfery do klubu:
01.12.19 Mohamed Abdel Aty (18, D/WBR-MR; Egipt U20: 5/0) <= FT (Al-Gaish)

Mecz z ostatnim w tabeli Deportivo Maldonado po prostu należało wygrać, i tyle; nie przyjmowałem w tym wypadku żadnych wymówek. Chłopaki równie dobrze jak ja wiedzieli, że musimy za wszelką cenę utrzymać trzypunktową przewagę nad Peñarolem, i od pierwszej minuty rzucili się do ataku. Efekty przyszły błyskawicznie, w 5. minucie Sánchez wykorzystał zagranie Candii, zdobywając swojego dziesiątego gola w tym sezonie. Dziesięć minut później po rzucie rożnym bezpańską piłkę do bramki wepchnął niezawodny Kameni, a w 25. minucie podanie od rozgrywającego setny mecz w barwach Orientalu Cossú na gola zamienił Mão. W drugiej połowie graliśmy zatem już znacznie spokojniej i zadowoliliśmy się jeszcze jednym golem Sáncheza, główką z najbliższej odległości po centrze Candii z prawego skrzydła.

 

01.12.19 Estadio Domingo Burgueño Miguel, Maldonado: 2.042 widzów
L13/30 Deportivo Maldonado (16) — Oriental de La Paz (2) 0:4 (0:3)
M.Sánchez 5, 66, C.Kameni 17, Mão 25

Oriental: W.Aguerre 7.2 — C.Kameni 8.3, C.Saiz 7.7, C.Fernández 7.8 — Mão 8.5, Ch.Cossú 7.1 (61. Á.Rodríguez 6.8), R.Silveira 7.7 — O.Valencia 6.4, F.Fernández 8.5, Jh.Candia 8.5 (67. J.Gutiérrez 6.5) — M.Sánchez 9.1


Nasze rezerwy przegrały 1:2 (H.Vitabar), a juniorzy ulegli rywalom 0:1.
Odnośnik do komentarza

Z wypożyczenia w Szwecji powrócił nasz brazylijski obrońca Pingoto.

Transfery do klubu:
02.12.19 Pingoto (20, DR-DL; Brazylia) <= Helsingborg (z wyp.) [26-1-0, 7.13]

W tym tygodniu odrzuciłem dwie kolejne oferty z Holandii, jakie przesłali mi działacze Feyenoordu oraz AZ.

W przedostatniej kolejce podejmowaliśmy ligowego średniaka, Wanderers. Spodziewałem się w miarę spokojnego spotkania i w pierwszej połowie tak właśnie było. Prowadzenie objęliśmy po strzale niezawodnego Sáncheza, który wykorzystał precyzyjną wrzutkę Valencii, i miałem nadzieję, że po przerwie dobijemy gości. Tak się nie stało, graliśmy nerwowo i nieskutecznie, a w 66. minucie po rzucie wolnym na 1:1 wyrównał González. Gdy czerwoną kartkę obejrzał Pereira, jeszcze raz uwierzyłem, że zgarniemy komplet punktów, ale moi zawodnicy całkowicie mnie zawiedli, czerwone kartki dla Silvery i Saiza zmusiły nas do rozpaczliwej obrony w końcówce i w tej sytuacji remis musiałem uznać za spory sukces.

 

08.12.19 Parque Oriental, La Paz: 3.310 widzów
L14/30 Oriental de La Paz (1) — Wanderers (9) 1:1 (1:0)
M.Sánchez 33 — A.González 66

Oriental: W.Aguerre 7.2 — C.Kameni 8.3, C.Saiz 7.7 RC, C.Fernández 7.8 — Mão 8.5, Ch.Cossú 7.1 (61. Á.Rodríguez 6.8), R.Silvera 7.7 RC — O.Valencia 6.4, F.Fernández 8.5, Jh.Candia 8.5 (67. J.Gutiérrez 6.5) — M.Sánchez 9.1


Nasze rezerwy wygrały 5:2 (R.Salamanca, Jacir Pedro 2, G.Alvariza 2), a juniorzy 2:0 (A.Montes, P.Ramírez).
Odnośnik do komentarza

W tym tygodniu w roli menedżera pierwszego zespołu widzieli mnie prezesji NEC Nijmegen oraz Unionu Berlin.

Jako że w Urugwaju niczego nie można było być pewnym, dowiedziałem się, że zagramy jednak w tegorocznej edycji Copa Libertadores. Ja wszakże myślałem już tylko o meczu z Nacionalem — remis dawał nam mistrzostwo fazy otwarcia, porażka zapewniła tytuł Peñarolowi. Wyszliśmy na murawę Gran Parque Central w rezerwowym ustawieniu obrony i niestety było to widać, zwłaszcza gdy z boiska znów musiał zejść kontuzjowany Cossú, który miał za sobą bardzo pechową rundę. Gospodarze przeważali, dwukrotnie trafili w poprzeczkę, a w jednej dość kontrowersyjnej sytuacji chyba należał im się rzut karny.

Po przerwie ustawiłem zespół nieco odważniej, widząc, że Nacional za bardzo nas stłamsił, i gra się nieco wyrównała. Niemniej jednak, wciąż przeważali gospodarze i na ostatnie dziesięć minut zamurowałem bramkę, broniąc mistrzowskiego remisu. W 88. minucie lewym skrzydłem urwał się Mão, który dopiero co podpisał nowy kontrakt z Orientalem, mimo asysty obrońcy zdołał dośrodkować, a w polu karnym jak na sprężynach w powietrze wyskoczył Koffi i strzałem głową dał nam prowadzenie! Teraz mogliśmy odetchnąć, ale chyba za bardzo odetchnęliśmy — dwie minuty później Nacional koncertowo nas rozklepał i García wyrównał stan meczu na 1:1. Jeszcze przez dwie minuty nerwowo zgniatałem w dłoniach stalowy bidon, ale wynik nie uległ zmianie. Ten remis dał nam zwycięstwo w Torneo Apertura, a bramka Koffiego okazała się na wagę złota, gdyż Peñarol bez trudu ograł na wyjeździe Atenas de San Carlos aż 4:0.

 

15.12.19 Gran Parque Central, Montevideo: 29.764 widzów
L15/30 Nacional (3) — Oriental de La Paz (1) 1:1 (0:0)
S.García 90 — Y.Koffi 88

Oriental: W.Aguerre 7.3 — R.Curbelo 6.6, F.Buschiazzo 6.4, C.Fernández 7.1 — Mão 6.9, Ch.Cossú 6.5 KNT (27. Á.Rodríguez 6.5), S.Pereyra 6.7 — O.Valencia 6.6 (66. Y.Koffi 7.2), F.Fernández 6.5 (51. C.Garcés 6.4), Jh.Candia 6.7 — M.Sánchez 6.6


Nasze rezerwy wygrały 3:2 (R.Salamanca, R.Silvera, Ch.Stuani), a juniorzy przegrali 1:3 (W.Taramasco)
Odnośnik do komentarza

Do końca roku tradycyjnie koncentrowałem się na kwestiach kontraktowych, odrzuciłem też ofertę złożoną przez sc Heerenveen. Najwięcej problemu sprawiał mi Fabricio Fernández, który oczekiwał sporej podwyżki i nie byłem pewien, czy uda mi się takową mu zagwarantować. Zaklepałem też przyszły transfer młodego napastnika nigeryjskiej Enyimby, Justice'a Bahariego. Natomiast po wypełnieniu kontraktu z klubu odszedł doświadczony Brazylijczyk Adriano.

Transfery z klubu:
31.12.19 Adriano (35, WBL-DRL/WBR/M/AMRL; Brazylia: 13/0) => FT [4-1-2, 6.95; 2s]

Grudzień 2019

Bilans: 1-2-0, 6:2
Primera División Profesional (Apertura): 1. (+1), 36 pkt, 37:13
Primera División Profesional (Clausura): —
Primera División Profesional (2 sezony): 1. (—), 99 pkt
Nagrody: Mão (JT x1), C.Kameni (JT x1), Jh.Candia (JT x1), F.Fernández (JT x1), M.Sánchez (JT x1)

Finanse: +£1.638.632 (w ostatnim miesiącu -£276.726)
Budżet transferowy: £591.000 (50% z transferów)
Budżet płac: £32.886 (wykorzystane £24.903)

Transfer (świat) => Ángel González (21, STC; Meksyk U20: 30/6); Toulouse => Chivas; £5.75M
Transfer (Polska) => [brak]

Reprezentacje => Argentyna (Mauricio Pochettino; 1873)

Anglia => Man Utd
Argentyna => [brak]
Brazylia => Grêmio
Chile => [brak]
Francja => PSG
Hiszpania => Atlético
Holandia => Vitesse
Kolumbia => Millonarios
Meksyk => [brak]
Niemcy => Dortmund
Peru => [brak]
Polska => Korona Kielce
Portugalia => Porto
Rosja => Dynamo Moskwa
Urugwaj => Oriental de La Paz
Włochy => Napoli

Tottenham (Paulo Fonseca) => 6. (—) (Barclays Premier League)
Barcelona (Michael Laudrup) => 3. (—) (La Liga)
Lech (Peter Schmeichel) => 3. (+1) (T-Mobile Ekstraklasa)
Milan (Cesare Prandelli) => 9. (-1) (Serie A)

Polska (Waldemar Fornalik) => 32. (786) [brak]

Eliminacje MŚ 2022 gr. 2
1. Bułgaria
2. Gruzja
3. Polska
4. Portugalia
5. Rumunia
6. San Marino

Urugwaj (Marcelo Bielsa) => 53. (606) [brak]

Eliminacje MŚ 2022
1. Argentyna 10 pkt 11:3
2. Brazylia 10 pkt 6:1
3. Paragwaj 6 pkt 7:5
4. Urugwaj 6 pkt 5:4
5. Peru 5 pkt 5:5
6. Ekwador 5 pkt 4:5
7. Chile 5 pkt 3:4
8. Wenezuela 3 pkt 2:7
9. Boliwia 3 pkt 2:8
10. Kolumbia 2 pkt 4:7

LM => Korona Kielce => 4. miejsce w grupie A (2:0, 1:1 z Dinamo Tbilisi => 4:0, 0:0 ze Spartą Praga => 0:0, 2:1 z BATE => 1:3, 0:2 z Hannoverem, 0:1, 0:1 z Lyonem, 2:3, 0:3 z Man City) ###
LE => Lech => 3. runda kw. (4:0, 1:1 z Doxą THOI Katokopias => 0:2, 0:4 z Cagliari) ###
LE => Cracovia => 2. runda kw. (2:0, 3:0 z Kruoją => 0:1, 1:2 z Botewem Płowdiw) ###
LE => Legia => 1. runda bar. (2:0, 2:0 z Olimpią Ljubljana => 2:0, 0:1 z FC Nordsjælland => 0:1, 1:2 ze Steauą) ###

Odnośnik do komentarza

Pierwsze dwa tygodnie nowego roku spędziłem bardzo aktywnie. Moje nazwisko było już całkiem rozpoznawalne, czego dowodem były oferty, jakie otrzymałem nie tylko z brazylijskiej Ponte Prety, ale i z angielskiego Brighton, a nawet z dwóch drużyn czołówki rosyjskiej ekstraklasy, Dynama i CSKA Moskwa.

Oczywiście nigdzie się nie wybierałem, czego najlepszym dowodem były ruchy transferowe, jakich dokonywałem. Po raz kolejny wypożyczyłem Brazylijczyka Pingoto, tym razem do urugwajskiego Nacionalu, by zaczął pracować nad urugwajskim obywatelstwem. Po dokonaniu stosownych obliczeń wyszło mi też, że Iworyjczyk Koffi nie zdąży przejść procesu naturalizacji przed zamknięciem okna transferowego, więc wiosną grać miał w Wanderers, a to dlatego, że w rezerwach olbrzymie postępy poczynił Boliwijczyk Salamanca, którego chciałem mieć do swojej dyspozycji w pierwszym zespole.

Transfery z klubu:
06.01.20 Youssouf Koffi (22, STC-AMR; WKS U20: 12/4) => Wanderers (wyp.)
12.01.20 Pingoto (20, DR-DL/WBR; Brazylia) => Nacional (wyp.)

Ale nie o tym ruchu kadrowym Orientalu było w styczniu najgłośniej. Jako że Fabricio Fernández nie zamierzał zmniejszyć swoich oczekiwań co do nowego kontraktu, zdecydowałem się na nim zarobić, póki jeszcze było to możliwe. Kibice bardzo tego żałowali, ale dobro klubu było dla mnie ważniejsze. Dlatego też po krótkich negocjacjach dobiłem targu z chilijskim Colo Colo, sprzedając tam naszego rozgrywającego za rekordową kwotę £1.200.000. Tym samym na wiosnę gry w pierwszym zespole mógł być Ekwadorczyk Garcés, a i Dos Santos miał zaliczyć kilka występów, zwłaszcza że czekała nas gra na dwóch frontach.

Transfery z klubu:
05.01.20 Fabricio Fernández (26, AMC; Urugwaj) => Colo Colo (£1.200.000 + 10%) [113-19-35, 6.98]

Oczywiście zmiany kadrowe nie przebiegały tylko jednokierunkowo. Z Centralu Español za śmieszne £90.000 wyciągnąłem obiecującego defensywnego pomocnika, Eduardo Ventre, a potem za £200.000 kupiłem z wenezuelskiego Mineros de Guayana reprezentacyjnego obrońcę, Jhona Gonzáleza. Nie miałem jeszcze dla niego miejsca w kadrze na ligę, ale zamierzałem regularnie stawiać na niego w Copa Libertadores.

Transfery do klubu:
02.01.20 Eduardo Ventre (17, DM; Urugwaj) <= Central Español (£90.000)
02.01.20 Jhon González (20, DC/DM-MC; Wenezuela: 4/0) <= Mineros de Guayana (£200.000)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...