Skocz do zawartości

Pytanie do...


lad

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Bebok napisał:

18. Dokąd tupta nocą jeż?

19. Jak się nazywała Mama Muminka zanim urodziła Muminka?

20. Dlaczego Kaczor Donald cały czas lata z gołą dupą, a jak wychodzi spod prysznica to zasłania się ręcznikiem?

 

4 godziny temu, dziki_ryj_ napisał:

21. Czy sex jest przereklamowany?

22. Czy masz kontakt ze słynna Madzią?

 

4 godziny temu, T-m napisał:

 

23. Skoro nie za bardzo kochasz Polskę, to czemu z niej nie wyjechałeś? :-k

24. Odpalałeś kiedyś racę?

25. Nosisz ciuchy surge polonia?

26. Nie wydaje Ci się to nadużyciem, że niektórzy posłowie, którzy nie piastują żadnej roli w rządzie, mają po kilku ochroniarzy opłacanych przez Ciebie?

27. Lubisz papieskie kremówki?

28. Byłeś w obozach w Oświęcimiu i Brzezince?

 

 

4 godziny temu, Bebok napisał:

29. Ile masz papierków z gumy Turbo?

30. Twoja ulubiona musztarda?

31. Co słychać u FYM-a? :keke:

 

4 godziny temu, z0nk napisał:

32. Czy zatem myślałeś o wyjeździe na jakiś czas za granicę?

 

33. Jaki język wydaje ci się więc najbardziej przydatny w tej dziedzinie. I kiedy go opanujesz?

34. Dystans Ząbki - Poznań jest dość spory. Byłeś na jakiś meczach domowych Lecha?

 

3 godziny temu, lad napisał:

35. Jak to było z tym umówieniem się na tenisa z @Johniss?

18 Po jabłuszko!

19 Muminkowa?

20 Żeby mu pióra nie wyszły xd

21 Oczywiście że tak w końcu sami potrafimy też siebie uszczęśliwić :D

22 Od Kwietnia po 7 latach znowu tak ;)

23 Po ją kocham!

24 Nie.

25 Red is bad :)

26 Nie, bo to bardzo niebezpieczny zawód

27 Nigdy nie jadłem

28 Nie, boję się :(

29 0

30 Sarepska

31 Białystok jest Fyma nie ma :keke:

3 godziny temu, Vami napisał:

36. Bliżej Ci do Keynesa czy Hayeka i dlaczego?

37. Ulubiony trener piłkarski teraz i w historii?

38. Co sądzisz na temat paradoksu Poppera?

39. Jak wyobrażasz sobie Diabła?

40. Mózg czy biust?

36 Kogo? :keke:

37 Teraz Mourinho kiedyś Górski

38 Czego? :D

39 Czerwony gościu z rogami

40 Cycki to nie wszystko!!1 ;)

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, z0nk napisał:

32. Czy zatem myślałeś o wyjeździe na jakiś czas za granicę?

 

33. Jaki język wydaje ci się więc najbardziej przydatny w tej dziedzinie. I kiedy go opanujesz?

34. Dystans Ząbki - Poznań jest dość spory. Byłeś na jakiś meczach domowych Lecha?

 

10 godzin temu, lad napisał:

35. Jak to było z tym umówieniem się na tenisa z @Johniss?

32 nie

33 Myśle że jakiś południowy Włoski-Hiszpański. W mniej więcej rok :)

34 Na 3 na razie ;)
Zrobią tory będzie mniejszy :)

35 Spakowałem wszystko poprzedniego dnia nastawiłem budzik i wyłączyłem telefon a że miałem nowy nie wiedziałem że budzik nie włącza się jak telefon jest wyłączony ot cała historyja ;)

Odnośnik do komentarza

nie ma chyba żadnych sprzeciwów to może zacznę? ;-) 

 

@z0nk

 

1. Skąd wziął się Twój nick, byłeś fanem starego Chajzera? ;) 

2. Ulubiona drużyna piłkarska

3. Ulubiony piłkarz wszech czasów

4. Jeśli nie piłka nożna to... ? ;)

5. Twoja ulubiona gra komputerowa - oprócz FM - jeśli to on byłby wyborem.

6. Skąd Twoja fascynacja Japonią? Jeśli miałbyś wybrać jedną rzecz z kultury czy mentalności japońskiej, którą chciałbyś przenieść do nas, co by to było?

7. Z którym z użytkowników forum najchętniej napiłbyś się wódki? ;)

 

Oczywiście byłoby super o odpowiedzi z uzasadnieniem :)

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, schizzm napisał:

nie ma chyba żadnych sprzeciwów to może zacznę? ;-) 

 

@z0nk

 

1. Skąd wziął się Twój nick, byłeś fanem starego Chajzera? ;) 

2. Ulubiona drużyna piłkarska

3. Ulubiony piłkarz wszech czasów

4. Jeśli nie piłka nożna to... ? ;)

5. Twoja ulubiona gra komputerowa - oprócz FM - jeśli to on byłby wyborem.

6. Skąd Twoja fascynacja Japonią? Jeśli miałbyś wybrać jedną rzecz z kultury czy mentalności japońskiej, którą chciałbyś przenieść do nas, co by to było?

7. Z którym z użytkowników forum najchętniej napiłbyś się wódki? ;)

 

Oczywiście byłoby super o odpowiedzi z uzasadnieniem :)

 Nie zakładałem, że będę się bawić inaczej niż pytając :D

 

1. Z czasów gry w Wolfenstein Enemy Territory. Ogólnie lubiłem idź na całość i jako dzieciak byłem obrażony na rodziców, że nie chcieli pójść i celowo wybrać bramki z tym kocurem. Parę lat później nie wiedziałem jaki nick sobie wpisać podczas zgłaszania się z kumplami na turniej, a nie podobał mi się obecny. I tak uznałem, że w sumie skoro większość graczy ma zonka gdy na nich wybiegam, to wypada tak się nazwać. A 0 dodałem tam przez nietrafienie w literkę "o"

 

2. Obecnie trochę oddaliłem się od kibicowania drużynom. Czuję za bardzo relację biznesową, aniżeli faktyczną pasję w samych zawodnikach nawet. Zawsze jakoś lokalnie wspierałem Lecha i Wartę, a zza granicy Real Madryt. Real gdyż byłem dzieciakiem, a oni byli magikami - Zidane, Raul, Ronaldo itp. itd. i tak zostało, że do dzisiaj mam do tej ekipy wielki sentyment, nawet jak partaczą.

 

3. Zidane. Wahałbym się z Ronaldinho, gdyż obaj byli magikami, ale ten pierwszy grał w Realu, a pamiętamy, że niedawno zdobył jakiś tam puchar Ligi Mistrzów czy coś :D No i umie przywalić headbutt jak mało kto ;)

 

4. Do oglądania siatkówka. Nie umiem w ten sport za nic grać, ale oglądanie jest wielką frajdą, trzyma zwykle bardzo w napięciu, a że wkręciłem się w śledzenie siatkówki od pamiętnej reprezentacji Polski pana Lozano, to tylko sukcesy naszych pogłębiły to zamiłowanie.

Do uprawiania zaś obecnie tylko siłownia, ale swego czasu grałem w hokej na trawie. Całkiem nieźle, ale kontuzja barku sprawiła, że musiałem to porzucić i dopiero po latach mogę go znowu używać, stąd siłownia.

 

5. Hmm na pewno jakiś RPG. I tu waham się miedzy Baldur's Gate, które napełnia mnie nostalgią, a Shin Megami Tensei: Persona 4, które budziło we mnie ogromną ilość uczuć, od śmiechu po autentyczne łzy wzruszenia. I chyba ze względu na sposób napisania historii, a przede wszystkim postaci to Persona 4 jest moim małym arcydziełem. Sama fabuła wydaje się tam dość generyczna dla japońskich mediów i taka jest, ale wątki poboczne i głębia postaci sprawiła, że to jedyna gra na PS, którą mam w wersji pudełkowej.

 

6. Zaczęło się od mini serialu Shohun, tak tego z Chamberlainem. Powstało to długo przed moimi urodzinami, ale gdy 16, czy 17-letni ja to obejrzałem, to doznałem ogromnej fascynacji tym okresem. Tak najpierw chłonąłem więc informacje o tych czasach, a potem zacząłem przeglądac nowsze nowinki i jakoś stwierdziłem, że nawet po dziś dzień ich kultura jest fascynująca. Specyficzna, zamerykanizowana przez okupację, a jednak wyraźnie inna. Dalej szanująca stare rytuały, z mocno zakorzenionym systemem seniority (nie wiem jak to przetłumaczyć), czyli szacunkiem do starszych, bardziej doświadczonych ludzi. Oczywiście jednocześnie odkrywam też te mroczne strony, jak kulturę przepracowywania się, presję wywieraną od dzieciństwa, która sprawia, że jest tam wysoki procent samobójstw. Meh mógłbym tak długo ;)

Przenieść jedną rzecz? Shinto, które jest ciekawym zbiorem tradycji (nie do końca religią, mało kto tam to wyznaje jako religię), a filozofia, rytuały są naprawdę ciekawe i samo nastawienie ich jest bardzo optymistyczne. Jakby nie patrzeć połączenie starych tradycji z nowymi wychodzi im świetnie. Dlatego o ile nie odszedłbym nigdy od Chrześcijaństwa o tyle twierdzę, że te rytuały mogły by być doskonałym ukojeniem skołatanych dusz. A że dwie religie/wierzenia mogą współistnieć, ba nawet być w symbiozie pokazuje idealnie Japonia, gdzie przecież przy świątyni buddyjskiej znajdzie się czasem kapliczka shinto, albo wręcz obok zastaniemy świątynię shinto. Nawet będąc w Japonii widziałem dwóch kapłanów shinto modlących się w świątyni buddyjskiej.

 

Ps. byłem jedyną osoba na roku, która nie podała wyboru japonistyki przez anime :kekeke:

 

7. Z praktycznie każdym w Maryni i karierach gdzie głównie się udzielam i podglądam tematy. Chciałbym dotrzeć na jakiś zlot i po cichu liczę, że moooooże kolejny. W każdym razie mamy tu tak wielki przekrój osobowości, że nie potrafię wskazać jednej osoby, bo za dużo tu ciekawych jednostek.

  • Lubię! 4
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ernie Souchak napisał:

8. W którym roku poszedłeś na japonistykę?

 

3 godziny temu, Makk napisał:

9. Preferowany gatunek muzyczny oraz ulubiony zespół to...

10. Którego FMa lubisz najbardziej? 

11. Twoje imię :> 

12. Czym się zajmujesz obecnie (zawodowo) i czy to lubisz?

 

8. W 2010, ale ze względu na pewne problemy musiałem porzucić to po 1,5 roku.

 

9. Ogólnie słucham wszystkiego po trochu, od klasycznej do metalu (nie jestem w stanie tylko przełknąć disco polo i techno ^^), ale zdecydowanie trzymam się brzmień rockowych.

Zespół to Pink Floyd. Chowałem się na nich, gdy reszta gimbazy słuchała namiętnie Ryśka Peja (Peję?). Ich utwór, "Wish you were there" był jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym z kawałków rockowych jakie usłyszałem i jakich uczyłem się grać. Do tego w cięższych chwilach zawsze sięgam właśnie po Floydów.

 

10. FM16, obecnie osiągam prawie tyle godzin co w FM12, ale już teraz czuję, że leży mi najlepiej ze wszystkich odsłon, w które grałem.

 

11. Sebastian

 

12. Pracuję w Enea w dziale zajmującym się wytwórcami i prosumentami energii elektrycznej. Wprowadzanie ich do systemu, kontrola pod kątem przepływu danych operator - sprzedawca, kontrola pełności danych i użeranie się z tworzeniem procedury i ogólnego schematu ich obsługi gdyż przez dwa lata, od wejścia w życie nowelizacji ustawy o oze, dalej nie wszystko mamy wyjaśnione i ustalone :keke:

Czy to lubię? Nie koniecznie. Nie jest to nudna praca, głównie przez tą ustawę i fakt, że nadal jest z tym sporo roboty, ale prawdopodobnie za rok, najdalej dwa już mnie tam nie będzie.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, klinsmann napisał:

13. to gdzie planujesz być za rok, najdalej za dwa? 

 

12 godzin temu, Makk napisał:

14. Kto z forum a Cię drażni, kogo nie lubisz czytać w jakimś temacie?

 

13. Nie mam konkretnego planu. Może robić coś podobnego, ale w innej branży? Albo coś podobnego, ale gdzie indziej? Póki co wielce nie szukałem innej pracy, ale odkryłem, że nie miałbym wielkiego problemu zrobić sobie przygody i wyjechać do Chin, gdzie w sumie dostałem już konkretną ofertę, ale nie wyżyłbym z niej tam. Może jednak obiorę taki kierunek.

 

14. Nie mam takiej osoby. Męczyły mnie wpisy Mitnicka, które przypominały mi fora, na których siedziało się w czasach gimnazjum z innymi gimnazjalistami. A tak to mamy taką różnorodność charakterów i poglądów, że nie jestem w stanie wskazać teraz takiej osoby.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...