Skocz do zawartości

Pytanie do...


lad

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mogę się wtrącić ;) ale smartfony musiały jakoś wjechać akurat w ten dobry moment, przecież gdy wchodziły na rynek elektroniczne organizery to te nowsze miały funkcje smartfona i... upadły :D

 

Dla mnie przełomy takie 'realne' to wydają się dwa - w pełni zautomatyzowany transport, który zdecydowanie ograniczy wypadki samochodowe i przyspieszy ogólnie poruszanie się, a drugi chyba taki "bardziej" to mega rozwój medycyny i mam tu na myśli w pełni działające implanty, ale nie tylko kończyn, ale też narządów wewnętrznych.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, verlee napisał:

Airbnb to według mnie nie jest firma technologiczna. Używają w swoim biznesie technologii i robią to wybitnie, ale Ryanair też ma stronę internetową. Oba biznesy dzieją się tak naprawdę offline. Uber z kolei wg mnie jest firmą technologiczną, natomiast jego największą innowacją nie jest wkład w sharing economy, ale ich algorytm do reagowania na popyt i podaż (surge pricing). 

 

ale Airbnb tez ma surge pricing :D 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jmk napisał:

A drugi chyba taki "bardziej" to mega rozwój medycyny i mam tu na myśli w pełni działające implanty, ale nie tylko kończyn, ale też narządów wewnętrznych.

Postęp w temacie sztucznych narządów jest bardzo, bardzo powolny; branża w zasadzie nie miała w ostatnich 10 latach jakichś kluczowych przełomów. Wystarczająco problematyczne jest stworzenie narządów w wersji mikro (tzn. narządów na czipach, których miałoby się używać do badań klinicznych zamiast badań na zwierzętach/ludziach)

 

Sorry za OT

  • Lubię! 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...