Skocz do zawartości

Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?


Rekomendowane odpowiedzi

King ogólnie dość dobrze wchodzi :) Nie jestem fanem jego paranormalnych działań (tak, wiem, że to jest jego cały urok), po prostu uważam, że jakby pisał o realnych rzeczach, to te książki by mi się bardziej podobały :)

 

Z Kinga bardzo dobre było jeszcze Pod kopułą, z klasyków Zielona Mila i moim zdaniem najlepsze: Dallas '63. Najbardziej polecam właśnie to ostatnie!

 

Ja niedawno skończyłem czytać Lśnienie, więc pewnie następnym krokiem będzie Doktor Sen i nie mogę się też doczekać przeczytania Carrie :)

Odnośnik do komentarza

Akurat Nietoperz i Karaluchy to chyba najslabsze ksiazki Nesbo (co nie znaczy, ze słabe). Dopiero trylogia z Oslo "urywa d**"

Ano, urwało mi w trakcie czytania Czerwonego Gardła. Ale cieszę się, że czytałem po kolei, po 2 słabszych tomach przynajmniej miałem portret psychologiczny bohatera, a to ważne w kontekście właśnie Gardła. Tym niemniej - Jo Nesbo będzie dla mnie autorem roku ;)

Odnośnik do komentarza

Jako, że ostatnio robię sporo kilometrów za kółkiem to przekonałem się do audiobooków. Na początku wydawało mi się, że trudno będzie mi się skupić na słuchaniu ale się przekonałem. Słucham właśnie Nesbo (przesłuchałem Trzeci klucz, teraz słucham Pentagram) czytane przez Tadeusza Falanę. I bardzo mi się podoba ta interpretacja, lektor świetnie "gra" Harrego - jego zmęczony, szorstki głos świetnie buduje klimat. Dzięki temu taka czterogodzinna trasa nie dłuży się i jest nawet przyjemna.

Odnośnik do komentarza

Nesbo najbardziej podobały mi się fragmenty "Policjanci" - aczkolwiek nie mam odniesienia do reszty. Słuchałem też "Gorączki futbolowej" w wersji Czubównej i zasnąłem, ale w moim pokrętnym świecie to dobrze, bo z automatu zasypiam przy czymś co lubię.

A tak poza konkursem, to w wersji audio niesamowicie mi się podobał dziecięcy w założeniu "Pamiętnik grzecznego psa" (w radio czytał Barciś)

Odnośnik do komentarza

 

A ja Smętarz Zwieżąt właśnie zaczynam ;). Jak wrażenia?

 

Zajebiste. Jedna z najlepszych ksiazek jakie czytalem :) zostalo mi jakies 10% ale tak sie wkrecam, ze jak czytam za pozno (prawie zawsze) to pozniej nie moge zasnac :keke:
Przeczytałem. Ostatnie sto stron genialne. King ma lepsze i gorsze pozycje, ale ta zdecydowanie - przynajmniej według mnie - zasługuje na TOP5.
Odnośnik do komentarza

 

 

A ja Smętarz Zwieżąt właśnie zaczynam ;). Jak wrażenia?

Zajebiste. Jedna z najlepszych ksiazek jakie czytalem :) zostalo mi jakies 10% ale tak sie wkrecam, ze jak czytam za pozno (prawie zawsze) to pozniej nie moge zasnac :keke:
Przeczytałem. Ostatnie sto stron genialne. King ma lepsze i gorsze pozycje, ale ta zdecydowanie - przynajmniej według mnie - zasługuje na TOP5.

 

Zgadzam sie :) Ksiazka ma naprawde fajne momenty. Mniej najbardziej rozjebalo jak

Louis poszedl z synkiem puszczac latawca. Sielanka, sielanka (az sam sobie przypomnialem jak bylem maly i z ojcem puszczalem latawca na polach) a tu nagle, ostatnie zdanie w tym rozdziale... po prostu mnie zmrozilo... :/

 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem juz po 3 czesci z serii Orsona Scotta, poki co kazda z nich wgniotla mnie w krzeslo. Z drugiej strony to az nie wyobrazalne jak bardzo splycili film(Gra Endera), choc w sumie musieliby z jednej czesci ksiazki zrobic trylogie filmowa zeby zmiescic wszystki watki, takze moze nie ma co narzekac?

Odnośnik do komentarza

Małgorzata Rejmer "Bukareszt, krew i kurz". Polecam każdemu miłośnikowi literatury faktu. Niektórzy zarzucają jej że za bardzo jedzie w stylu Kapuścińskiego, ale w moim postrzeganiu to nie jest wada. Przeczytałem z zapartym tchem i polecam każdemu kto interesuje się kulturą i historią Rumunii.

Odnośnik do komentarza

20 "Najlepsze książki apo- i postapokaliptyczne". Ponoć ;)

 

Z niektórymi pozycjami bym się nie zgodził. Choćby "Jestem legendą". Czytałem, dla mnie max 3/10. "Droga" też jedna z marniejszych pozycji.

Za to np. "Ostatni brzeg" bardzo dobra. Adaptacja filmowa (ta podajże z 2001 roku) też zacna. Niby nic nie ma pokazane strasznego, ale atmosfera jest gęstsza i cięższa niż w kotle ze smołą ;)

Odnośnik do komentarza

20 "Najlepsze książki apo- i postapokaliptyczne". Ponoć ;)

 

Z niektórymi pozycjami bym się nie zgodził. Choćby "Jestem legendą". Czytałem, dla mnie max 3/10. "Droga" też jedna z marniejszych pozycji.

Za to np. "Ostatni brzeg" bardzo dobra. Adaptacja filmowa (ta podajże z 2001 roku) też zacna. Niby nic nie ma pokazane strasznego, ale atmosfera jest gęstsza i cięższa niż w kotle ze smołą ;)

 

Błagam... "Droga" to jedna z najbardziej poruszających książek jakie kiedykolwiek przeczytałem. Nie da się jej porównać do niczego, została napisana w taki sposób, że człowiek naprawdę kompletnie zapomina o świecie dookoła i całkowicie zanurza się w te przerażające realia. Żadna książka nie wywarła na mnie takiego wrażenia i nie wbiła mi się tak bardzo w pamięć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...