Skocz do zawartości

Kącik gier wszelakich


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Grał ktoś w Alien: Isolation?

 

Na PS Store jest promocja i zastanawiam się nad zakupem. Da się trochę przy tym "podenerwować"?

bierz i sie nawet nie zastanawiaj. dla mnie (i nie tylko dla mnie, bo np CD Action tez tak wybral) gra roku 2014.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

MLB 2K11.

 

Mi się grało bardzo przyjemnie, aczkolwiek większość czasu spędziłem tylko na karierze swoim avatarem, bo nie do końca ogarniałem sterowanie całą drużyną czy zaawansowany pitching. No ale to już kwestia zręczności, a nie gry jako takiej ;)

Plusem jest, jak w każdej grze sportowej od 2k fajna otoczka, dobry (choc z czasem powtarzalny) komentarz, świetnie oddane stadiony i inne tego typu pierdółki, które dodają grze smaczku.

Odnośnik do komentarza

Coś może z Total War? Modów, dodatkowych kampani ci tam dostatek także gra na praktycznie setki godzin nie nudzącej się rozgrywki.

Total War do Empire mam wszystkie, tylko płyty muszę znaleźć

W Total War (zwłaszcza starszych) jest lekko skaszanione Ai, podatne na ataki z flanki i parę innych zagrań.

Ja polecam gry z Paradoxu (EuIII, EUIV i CK2), AI imo lepsze.

Mam HoI III i CK II, DH i kilka innych więc kolejne to meh. Bardziej myślę nad Total War z modami.
Odnośnik do komentarza

A ja robię sobie inny research - szukam gry low fantasy, low magic i najlepiej nie heroic (ale to już niekoniecznie) tzn. z elementami fantastycznymi i magią, ale na tyle rzadkimi i niespotykanymi w codziennym życiu, że trzeba się postarać, żeby je odnaleźć. Czyli nie że wychodzisz prosto w las i spotykasz potwora, którego zabijasz i znajdujesz przy nim miecz +5, i tak cała gra :P Heroic nie bardzo chcę, bo ratowanie świata od zła to strasznie ograny temat, a poza tym twórcy nie zachowują proporcji i zaczynamy od bohatera niemoty, który zabija gobliny, a kończymy na walce z setkami minionów wielkiego Bossa, który jest niemal niezwyciężony, jak i bohater. No ale to jest ostatecznie do zaakceptowania, to taka moja osobista uraza ;)

 

Gatunek dowolny, ale preferowany jakiś z fabułą. Jeśli chodzi o mnie to raczej starsze tytuły, bo sprzęt nie za mocny, ale chętnie się dowiem o czymś nowszym, co spełnia te warunki.

 

Póki co znalazłem:

 

- seria Wiedźmin: co prawda jest i kupa potworów, i magia, i krasnoludy/efly/cała menażeria, ale jest to w jakiś sposób wyważone, właśnie low - potwory są w ukryciu, magia nie jest na skinięcie ręki i wymaga wysiłku, inne rasy nie są na tyle egzotyczne, żeby razić w oczy.

- seria Thief

- seria Drakensang - przynajmniej z tego co czytam

- Hard to be a God - ale tego to nigdzie nie można dostać :|

- Mount and Blade - ale tu raczej nie zadowoli mnie fabuła.

- Darklands - bym zapomniał, a to jeden z najlepszych przykładów, choć archaiczny

 

Dobrym przykładem o co mi chodzi jest cykl Pieśń Lodu i Ognia, mówiąc o klimacie i konstrukcji świata.

Odnośnik do komentarza

Drakensang Rzeka Czasu ma w miarę przyziemną fabułę, która była miłą odmianą po ratujpanświatach ale jednak magii trochę tam jest. W Schwarze Auge jest ciekawy i płynny rozwój postaci inny od "skokowego" obecnego w AD&D.

 

Gabe sprawdź sobie też czy pójdzie Ci The Banner Saga. Powinno Ci się spodobać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...