Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Narcos drugi sezon

Faktycznie połowa fajna, miała wszystko to za co ten serial pokochałem - smaczki ze świata dilerskiego, smaczki ze świata DEA i rządowego. Końcówka wolniejsza, nudniejsza, ale z drugiej strony takie też pewnie wtedy było życie Escobara, niewiele się działo, a jego chuj trafiał. Nie podoba mi się wątek trzeciego sezonu, ten serial powstał dla Escobara, a nie dla całych Narcos jak dla mnie.

 

 

Mr. Robot drugi sezon

 

Skończył się jakby w pół odcinka, nic się nie wyjaśniło, nic się nie zamknęło. Plot twist z więzieniem nawet ciekawy, fajna realizacja odcinka z Alfem i ogólnie propsy za świetną muzykę w wejściówkach i nie tylko. Fabuła nadal skurwiale zawiła i tak naprawdę wszystko się plącze przez sam fakt, że główny bohater nie ogarnia co sam robi i co się wokół niego dzieje.

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem Stranger Things.

 

Serial owszem, ogólnie bardzo fajny. Aczkolwiek tendencja spadkowa od około czwartego odcinka w dół jak po równi pochyłej. Ostatni odcinek wręcz oddarty z atmosfery

potwór z ciemności pojawiający się z częstotliwością co pięć minut w pełnej okazałości przestaje straszyć, co robił w poprzednich odcinkach pojawiając się raz na odcinek przez ułamek sekundy

Zakończenie moim zdaniem rozczarowujące.

 

Za to moim ulubionym bohaterem jest ojciec Mike'a Wheelera, idealny ojciec autystyczny, który albo czyta gazetę, albo nie orientuje się w niczym, albo śpi :D

Odnośnik do komentarza

Pisałem o tym już w dziale książkowym.

 

Marcella - brytyjski serial Netflix. Bardzo dobry. Jest to autorskie dzieło (scenariusz, reżyseria, produkcja) Hansa Rosenfeldta autora Mostu nad Sundem i cyklu książek o Sebastianie Bergmanie. Zapowiedziano juz 2. sezon. Marcelli nie Sebastiana.

 

Jak dla mnie wszystko na plus. No, może dialogi mało błyskotliwe, ale nie każdy serial/film potrzebuje onelinerów. Dobra praca kamerzysty, ładne zdjęcia nocnego lub zachmurzonego, jesiennego Londynu. Nieznani mi wczesniej aktorzy, to normalni ludzie, a nie nabotoksowne gwiazdki. Dobra, zagmatwana akcja z ciekawym pomysłem na główną bohaterkę. Seryjny morderca, a nawet więcej... I ta niepokojąca, nerwowa ścieżka dźwiękowa. Oglądać!

[8/10]

Odnośnik do komentarza

Łyknąłem sobie wszystkie trzy sezony BoJack Horseman i serdecznie polecam. Humor podobny do American Dad czy Family Guy, ale jednak serial ma fabułę, więc nie polecam wskakiwania w odcinki. Co ciekawe tak naprawdę ten serial jest tak samo komediowy jak i obyczajowy/dramatyczny, bo główna postać to stara gwiazda telewizyjna, które po sukcesie jednego swojego sitcomu nie może się odnaleźć w świecie show biznesu. Dodatkowo jest mocno zniszczona emocjonalnie, uzależniona od alkoholu i innych używek. Więc tak naprawdę jest to Family Guy + Californication.

 

Większość postaci przewijających się przez serial to uczłowieczone zwierzęta, które zawsze są w punkt przypisane do swoich ról. Z takich bardziej pamiętnych, to mega mi się spodobał bernardyn-barman, czy krowa-kelnerka w typowym amerykańskim dinerze, która sama dolewała mleka do kawy ;)

Odnośnik do komentarza

Nienajgorzej dobrane, Sopranos jest moim top1, Breaking Bad i Mad Men mam w swoim top 5 na pewno, The Wire nadal nie widziałem, ale z tego co wszyscy piszą, powinno wskoczyć też bardzo wysoko.

 

Dalej się nie wypowiadam, bo większości jednak nie widziałem, a włączanie w to talk showów wydaje mi się dziwne :-k

Odnośnik do komentarza

No Mad Men to mój ulubiony serial, ex aequo z The Wire.

 

Jest fenomenalny na kilku poziomach.

 

1) Kwestia przedstawienia specyfiki kulturalno-społecznej epoki. Funkcjonowanie biznesu, polityki USA, rola kobiet i ich emancypacja, sprawy rasowe. Można wymieniać. A że lata 60 to były "bardzo ciekawe czasy", to twórcy mieli pole do popisu. Tłem dla akcji serialu są takie wydarzenia jak kryzys kubański, starcie Nixona z JFK, zabójstwo JFK, beatlemania, wojna w Wietnamie, lądowanie na księżycu, Marylin Monroe, powstanie ruchu hippisowskiego i wiele innych. I kunszt wkomponowania tych wydarzeń w wątki fabularne, sposób ich skomentowania jest na najwyższym poziomie, a przy tym ten komentarz jest świeży. Ilość odwołań do różnych wydarzeń, postaci robi wrażenie.

 

2) Głębia konstruowania postaci. Ta jest na poziomie porównywalnym chyba tylko z The Wire. Realistyczność, detaliczność i jakość kreślenia charakterów, osobowości jest niesamowita. Dostajemy osoby z krwi i kości.

 

3) Dialogi - najlepiej napisane i najbardziej inteligentne dialogi w serialu dramatycznym ever (porównywalne tylko z The Wire ;) ).

 

4) Warstwa czysto techniczno-rzemieślnicza. Kostiumy, scenografie, muzyka, aktorstwo. Poziom najwyższy znajwyższych. Sumując z wcześniejszymi punktami dostajemy arcydzieło :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...