Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Polityka europejska stała się monodramem. W 1299 roku liczę się tylko ja. Wisława Sprawiedliwa dominuje do tego stopnia, że gdy papież Mikołaj II ogłosił krucjatę węgierską (przeciw Ilchanatowi), to po mojej akcesji nie dołączył się nikt więcej. W ostatnich latach poszerzyłem też terytoria wenedyjskie nad Morzem Czarnym, trochę też powalczyłem z desperatami z własnego podwórka pragnącymi niepodległości.

Może jednak będzie jeszcze ciekawie. Mam trzech synów, dwóch starszych (Krystyn i Doman) nienawidzi się nawzajem. Drugim zagrożeniem jest rosnąca w zawrotnym tempie potęga Sułtanatu Egiptu (ma już prawie całą północną Afrykę, Lewant i Anatolię). Po trzecie, przypomniałem sobie, że czeka mnie jeszcze trzecie uderzenie mongolskie, gdzieś tam za horyzontem czai się Timur Kulawy... Nie boję się już za to Azteków, po przyjęciu katolicyzmu zaprzestali polityki agresji i obecnie koncentrują się na obronie swoich dotychczasowych zdobyczy.

 

http://farm3.staticflickr.com/2826/10366435593_30a77724ff_o.png

Odnośnik do komentarza

Mnie tylko ciekawi, jak zostaną rozwiązane kwestie typu: nazwa prowincji - dzisiejszej Burgundii - w czasie kiedy Burgundowie dopiero co zeszli z Bornhomu na ląd :P

To akurat jest bardzo proste. Nie zauważyliście, że niektóre prowincje zmieniają nazwy w zależności od posiadacza (przynajmniej w wersji angielskiej tak jest)?

 

A cofnięcie daty początkowej to tak dobra wiadomość, że aż jeszcze w nią nie wierzę :) A wydawało mi się, że moja polańska kampania jest długa :D

 

@ jasonx

Te enklawy to pozostałości po dawnym panowaniu Ilchanatu i Tartarii na tych wszystkich terenach. Powoli wykańczane :)

BTW: czujecie ten klimat? Grać Syagriuszem, tym ostatnim Rzymianinem w Galii? WOW.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...