Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Trochę z innej beczki ale całkiem ciekawie i przemyślanie napisane.

Wojciechu Cejrowski, nigdy nie będziesz Ekwadorczykiem

 

Tego typu transparenty o panu Cejrowskim nie pojawiły się jeszcze w ekwadorskich programach telewizyjnych, pojawiają się natomiast na polskich stadionach transparenty: "Roger, nigdy nie będziesz Polakiem." Jedna z "Gazet W." oburza się za każdym razem, a tymczasem to po prostu stwierdzenie faktu.

 

Pan Roger Guerreiro jak samo nazwisko mówi jest Brazylijczykiem, urodzonym w misji jezuickiej św. Pawła, która stała się największym miastem Brazylii. Otrzymał polskie obywatelstwo, gdyż był potrzebny do kopania piłki na trawie na mistrzostwach Europy w tejże.

 

Kolejny raz napisali o tej oczywistości kibice w Wodzisławiu i ....nasłano na nich ochroniarzy. Kibice zwinęli transparent i wystawili inny: "Gdzie jest wolność słowa?".

Jak podaje "Gazeta W.": Ten wyszarpnęli im porządkowi. I już wszyscy widzą, gdzie jest wolność słowa.

 

Ciekawe - kibice nie kłamią. Co innego gdyby napisali: Roger, nigdy nie będziesz obywatelem polskim. Ale piszą prawdę - Polakiem pan R.G. nie będzie i zapewne sam o sobie mówi że jest Brazylijczykiem z polskim obywatelstwem i wybrał miejsce płacenia PIT, akcyzy, VAT i ZUS-u.

Podobnie pan Cejrowski chce być obywatelem Ekwadoru a nie Unijnego Kołchozu, ale Polakiem pozostanie.

 

Zaczyna to przypominać sytuację, w której można powiedzieć: ty Polaku, ty Angliku, ty Francuzie, ty Rosjaninie, ale ty Izraelito lub - o zgrozo - ty Żydzie, to już przejaw skrajnego antysemityzmu, agresji i ksenofobii. Poprzednie zaś są normalnymi zwrotami w wołaczu.

 

Dlaczego "Gazeta W." znajduje takie poletka do papierowego linczowania? Czyżby chodziło o zrobienie z wolnością słowa tego, co zrobili ochroniarze w Wodzisławiu?

 

Kto ma decydować, co dziś wolno mówić? Redaktor naczleny w porannym wydaniu gazetki?

 

"Od policji dostałem materiał na płycie CD i z tego, co wiem, będzie w tej sprawie wszczęte postępowanie. Szef zabezpieczenia ze strony policji złoży doniesienie do prokuratury, a ta już zdecyduje, czy to nadaje się do wszczęcia śledztwa." - napisała "GW".

 

Teraz prokuratura za nasze podatki wyjaśni czy i po ilu latach Brazylijczyk z Sao Paulo staje się Polakiem z Warszawy, choć krążą plotki, że ma być kupiony do Moskwy za 4,5 mln dolarów lub eurosów. Może więc w dalszej perspektywie zrobi ku-ku panu Lechowi Kaczyńskiemu, który się tak natrudził by mu sondaże skoczyły i stanie się Rosjaninem - Regerem Pawłowiczem Guerreiro. O ile będą w pobliżu jakieś mistrzostwa w kopaniu piłki. Wóczas będziemy się domagać od pana Rogera Pawłowicza, by jako Rosjanin przeprosił za Katyń.

 

http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?str...56&aid=7371

To tak trochę szerzej o tym co ostatnio się działo w Wodzisławiu.

Odnośnik do komentarza

Wszystko fajne, tylko szkoda, że nieprawdziwe.

Z chwilą otrzymania polskiego paszportu Guerreirowski został Polakiem i żadne napinki na trybunach tego nie zmienią.

 

Właściwy transparent brzmieć powinien "Roger, nie zasługujesz na grę w reprezentacji Polski" - i do takiego nikt by nie mógł się przyczepić, a i ja podpisałbym się pod taką jego treścią.

 

Ale najpierw trzeba pomyśleć, pozdrowienia dla kómatyh.

Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsza była ochrona, która w momencie ruszenia na siebie kibiców odsunęła się na bok :lol: Wybaczcie ale nie umiem powstrzymać się od śmiechu. Przypadek pokazuje jakich to ochroniarzy zatrudniają kluby, bez żadnych kwalifikacji, ludzie wzięci z ulicy. Sam znam kilku "ochroniarzy" którzy jeżdżą po polskich stadionach "pilnować" porządku i jakby doszło do czegoś, to pierwsi by spier... alali ;]

Odnośnik do komentarza

czy Roger nie musiał przypadkiem zrzec się brazylijskiego obywatelstwa w momencie przyjęcia innej narodowości? coś mi się wydaje, że właśnie takie są zasady w Brazylii.

 

tak kamil1801, należy się śmiać i cieszyć z tego, że w świat pójdzie informacja - 'kibole przerwali finał Pucharu Polski, rzucali race w sektor sympatyków drużyny przeciwnej i staranowali płot'

 

krzysfiol, to chyba dotyczy rozgrywek europejskich, ale ręki nie dam sobie uciąć (tym bardziej za idiotów)

 

ehh... ciągle smród i zapach padliny nad stołecznym sportem

Odnośnik do komentarza
Legii nie powinno się za to odwiesić kary po Wilnie? :>

 

Ponoć nie, bo to nie było spotkanie pod bandą UEFY.

 

Z drugiej strony wtedy byłoby to dziwne. Bo jak mozna odnowić karę na grę w pucharach, tylko za rozróby za mecze podczas gry w pucharach. Nie trzyma mi się to kupy.

Odnośnik do komentarza
czy Roger nie musiał przypadkiem zrzec się brazylijskiego obywatelstwa w momencie przyjęcia innej narodowości? coś mi się wydaje, że właśnie takie są zasady w Brazylii.

 

Afaik tak było z Batatą, ale kto wie, może tak mu tylko namącił w głowie Ptak? :-k

Odnośnik do komentarza
tak kamil1801, należy się śmiać i cieszyć z tego, że w świat pójdzie informacja - 'kibole przerwali finał Pucharu Polski, rzucali race w sektor sympatyków drużyny przeciwnej i staranowali płot'

 

Jesteś tak głupi czy tylko udajesz :]? Gdzie napisałem że się z tego cieszę ? Naśmiewam się tylko z tych którzy zatrudniają ekipy ochroniarskie które na meczach są tylko statystami.

Odnośnik do komentarza
w świat pójdzie informacja - 'kibole przerwali finał Pucharu Polski, rzucali race w sektor sympatyków drużyny przeciwnej i staranowali płot'

 

Już widzę jak CNN i Reuters podają gorący news :| Poza granicami naszego kraju to o tym meczu dowiedzą się zapewne tylko Ci co wejdą na livescore'a gdzie znajdą sam wynik.

Odnośnik do komentarza

fakt, faktem... prewencja byla strasznie ospala... 'kumaci' Legii wyskoczyli... a Wisla nie chciala... szkoda... bo daaawno nie bylo nic ciekawego ;-) a tak na powaznie, skandaliczna organizacja ochrony+policji, stadion w Belchatowie nie daje sie na takie spotkania... co pokazal dzisiejszy mecz, jednak kibice Wisly tez sie troche popsztykali z policja... ale daleko temu to akcji z polowy lat 90'

Odnośnik do komentarza
czy Roger nie musiał przypadkiem zrzec się brazylijskiego obywatelstwa w momencie przyjęcia innej narodowości? coś mi się wydaje, że właśnie takie są zasady w Brazylii.

 

Afaik tak było z Batatą, ale kto wie, może tak mu tylko namącił w głowie Ptak? :-k

Hmmm... A czy taki np. Roberto Carlos po przyjęciu obywatelstwa hiszpańskiego przestał grać w reprezentacji Brazylii? Nie. Przecież czołowe gwiazdy reprezentacji Canarinhos przyjmują regularnie drugie obywatelstwa, żeby zwolnić miejsca dla innych non-EU w swoich klubach. Jakoś nie musieli się zrzekać swojego obywatelstwa, bo dalej grywają w swojej kadrze.

Odnośnik do komentarza

Cały dzień miałem przeczucie, że dzisiaj coś sie wydarzy. Pal licho porażkę po karnych, bo to całe życie jest loteria. Meczu nie oglądałem (praca+trening), ale z relacji prasowych i livescore'a wnioskuję, że bydło dało znać o sobie. Już kiedyś się wypowiadałem na ten temat - dopóki hołota będzie się pojawiać na stadionach mecze powinny być rozgrywane bez kibiców gości. Na wyjazdy z reguły jeżdżą największe barany spod znaku dowolnego klubu. Pieprzę taki interes wolę 2tyś. ludzi, którzy przyjdą obejrzeć mecz niż dwustu baranów drących mordę i od czasu rzucających scyzorykami, petardami czy kamieniami w innych kibiców, piłkarzy, sędziów etc. Niestety na nasze stadiony nie będą przychodzić tłumy dopóki nie zrobi się porządku z grupkami "kumatych".

Odnośnik do komentarza
Hmmm... A czy taki np. Roberto Carlos po przyjęciu obywatelstwa hiszpańskiego przestał grać w reprezentacji Brazylii? Nie. Przecież czołowe gwiazdy reprezentacji Canarinhos przyjmują regularnie drugie obywatelstwa, żeby zwolnić miejsca dla innych non-EU w swoich klubach. Jakoś nie musieli się zrzekać swojego obywatelstwa, bo dalej grywają w swojej kadrze.

 

Bo przyjął tylko po to żeby zwolnić miejsce a nie występować dla obcej reprezentacji :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...