Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A ile miejsc ma stadion Legii? Ponad połowa pustego stadionu. Czy wyobrażasz sobie, że na zachodzie, na stadionie zespołu, który od paru sezonów jest w czołówce, pół trybun jest puste?

Na Zachodzie sobie nie wyobrażam, ale w Polsce owszem. U nas poziom ligowy jest tak żałosny, że połowa stadionu zapełniona to ogromny sukces.

Odnośnik do komentarza

A ile miejsc ma stadion Legii? Ponad połowa pustego stadionu. Czy wyobrażasz sobie, że na zachodzie, na stadionie zespołu, który od paru sezonów jest w czołówce, pół trybun jest puste?

Na Zachodzie sobie nie wyobrażam, ale w Polsce owszem. U nas poziom ligowy jest tak żałosny, że połowa stadionu zapełniona to ogromny sukces.

Więc główną atrakcją jest pójscie na mecz i dobra zabawa. Teraz wytłumacz to pozostałym, którzy uważają że polska piłka obroni się sama bez bandytów na trybunach, bo ja nie potrafię :)

Odnośnik do komentarza

Ano z tych 9k cztery były rozdanie dzieciakom...Czyli bilety zakupiło 5000 osób (słownie pięć tysięcy). Tyle co w najlepszych czasach we Wronkach czy Grodzisku...

" Z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że osób uprawnionych do wejścia, z biletami lub karnetami, było ponad 15 tys. - mówi Warszawa.sport.pl kierownik ds. sprzedaży biletów w Legii Piotr Jarek".

 

Czyli z FYMem mieliśmy rację, że podana była liczba ze sprzedanymi karnetam. Sorry Gacek, znowu wtopa :D

Pogoda? A to niby Warszawa jest jakąś wyspą zimy w Polsce?W ogóle jaka zima?W grudniu będzie -7 i jak ludzie chcą też przyjdą. W sobotę w Poznaniu cały dzień prószył snieg i było +2 (mniej wiecej tyle co w Warszawie w dniu meczu?) a na stadionie na Jagiellonii (ktora podobnie jak Piast nie jest zespołem przyciągającym masowo kibiców) było 21487 osób (tyle było, bo podają kołowrotki a nie sprzedane bilety). Rok temu w grudniu na Legię chodziło ok 20.000 osób (sprawdzone na 90minut.pl).. Kolejny argument o cenach biletów. A co to nagle wczoraj podwyżka była? Te same ceny co na poprzednich meczach. W Poznaniu najtanszy normalny chyba 25pln więc nie wiele mniej. Mysle, ze we wrocku ceny tez podobne a na meczu w niedziele w podobnej pogodzie było ponad 20k.

Po raz 2 pytam: gdzie więc są te pikniki? Dlaczego nie przyszli na stadion jak nie ma już tych chuliganów? Do tego Legia nie jest na 12 miejscu w lidze a lider więc kibiców sukcesu w kilku milionowej agromeracji powinno być wuchta.

 

Swoja drogą w Poznaniu też sie robie nie ciekawie. Kolejne miasto po Białymstoku, Kielcach, Warszawie czy Łodzi. Dodając do tego zakazy wyjazdowe za race u siebie to większość klubów ma teraz pod górkę. Mam nadzieje, ze kiedyś to wszystko pier*** i bedzie ogólnokrajowy protest. Jak widać po Warszawie pikniki nie zapełnia tej luki, a bez wpływów z biletów kilka klubów nie dopnie budżetów i się może wtedy obudzi.

Odnośnik do komentarza

Czyli mamy słowo przeciwko słowu - wersję Legii podającą określoną liczbę i wersję kiboli pompujących swoją wersję o sukcesie protestu.

To, że bezkrytycznie przyjąłeś wersję środowiska Starucha mnie zupełnie nie dziwi.

Mnie żadna z liczb - 10 tysięcy widzow czy 15,5k - nie dziwi w obliczu beznadziejnej (i całkowicie zasłużonej) reputacji kibicowskiej Legii, na którą wiele osób nie chce chodzić, bo się zwyczajnie boi - chyba nie łudzicie się, że protesty SKLW są obiektem wzmożonego zainteresowania "warszawki"? Część elity z Wilanowa czy Józefosławia, którą poznałem, ma o tym żadne pojęcie - na meczu z kiepskim rywalem w beznadziejnej pogodzie. Bywają na kadrze dla lansu, na Legię nie pójdą, bo mają określone zdanie o kibolach, na piłce się nie znają, więc na poziom mają wystawione.

Odnośnik do komentarza

Właśnie przed chwilą oficjalny profil Legii (klubu) podał na FB:

 

Prosicie o wyjaśnienie skąd wzięła się liczba kibiców wyświetlona na telebimie podczas meczu z Piastem. Liczba 15 tysięcy Kibiców była liczbą osób uprawnionych do wejścia na stadion, czyli osób posiadających karnety oraz bilety. Kibiców, którzy przekroczyli bramki było dokładnie 10068.

 

I w tych 10k było 4k rozdanych dzieciom za darmo biletów. Mitoman Gacek dalej aktualny.

Odnośnik do komentarza

O, i to jest źródło godne zaufania. Przy okazji jak to się ma do wersji o 9 tysiącach (a podawano i o 7 tysiącach widzów) policzonych niezawodną (dla Caviora i spółki z poprzedniej strony tego tematu) metodą:

"poświęciłem kilka godzin i policzyłem ze zdjęć (główka po główce) liczbę osób na meczu. wyszło ~8200"?

Liczba 4 tysięcy biletów darmowych dla dzieci to też kolejne rzucone przez zwolenników protestów hasło czy potwierdzone u źródła liczby?

Odnośnik do komentarza

[...]To, że bezkrytycznie przyjąłeś wersję środowiska Starucha mnie zupełnie nie dziwi.[...]

ale o czym Ty znowu bredzisz? Wszystkie portale (oprócz onet.pl i legia,com) podawała liczbę ok 9000. Rozumiem, że takie strony jak wp.pl, 90minut.pl czy gazeta.pl (:D :D )sa środowiskiem Starucha? Weź już lepiej nic nie pisz, bo kolejny raz się kompromitujesz...

 

 

 

Nie 15 tysięcy, lecz 10 tysięcy osób zasiadło w niedzielę na trybunach Pepsi Areny podczas meczu Legii z Piastem Gliwice. Klub sprostował podaną podczas spotkania liczbę widzów.

- Podczas niedzielnego meczu podana została przez pomyłkę liczba osób uprawnionych do wejścia - posiadaczy karnetów i biletów, a nie faktyczna liczba widzów na stadionie. Widownia na meczu z Piastem wynosiła w rzeczywistości 10 068 osób. Przepraszamy za błąd - poinformował w poniedziałek serwis Warszawa.sport.pl rzecznik prasowy Legii Michał Kocięba.

 

W czasie spotkania na telebimach pojawiła się informacja, że mecz Legia -Piast ogląda 15 142 widzów. Obecni na miejscu kibice mieli jednak spore wątpliwości co do tej liczby widzów. Okazało się, że było ich na trybunach o 5 tysięcy mniej.

a teraz Gacek poprostu...spier*** ;)

Odnośnik do komentarza
Rozumiem, że takie strony jak wp.pl, 90minut.pl czy gazeta.pl ( :D :D )sa środowiskiem Starucha?

Nie, jak zwykle źle rozumiesz. Takie strony często biorą informacje z for kibicowskich - bo chyba nie liczą na oko, jak jeden z użytkowników forum Legii? - a na tych zdanie Starucha jest jedynym słusznym. Jak widać - żadna ze stron nie miała racji, ale tylko jedna miała honor (bliski kibicom tylko jako napis na koszulkach) przyznać się do błędu.

Widać też to po tekście, że nigdzie na zachodzie wielki klub z wielkiego miasta znajdujący się w czołowce nie ma mniej niż połowe widzów na stadionie, co już obaliłem.

Odnośnik do komentarza
Jak widać - żadna ze stron nie miała racji, ale tylko jedna miała honor (bliski kibicom tylko jako napis na koszulkach) przyznać się do błędu.

 

Tylko ze kazdy, kto ma jakiekolwiek pojecie o naszym stadionie (frekwencji) na pierwszy rzut oka wiedzial, ze nie bylo szans na te 15 tys. Ty oczywiscie jak zwykle wiedziales lepiej, bo wypowiedziec sie musisz zawsze. Jakby oficjalna podala, ze byl komplet, to pewnie tez bys uwierzyl, no ale coz...

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach kiedy nasze stadiony wreszcie przypominają te zachodnie liczba widzów powinna być podawania zgodnie z ilością obrotów podanych przez kołowrotek. Każdy obrót to jeden kibic i koniec tematu. Kiedyś sobie można było podawać frekwencje na podstawie sprzedanych biletów + karnetowcy, bo nie było kołowrotków i podanie faktycznej ilości ludzi na stadionie było niemożliwe. Nie interesuje mnie ile klub zarobił na biletach, a to ile z tych osób przyszło na mecz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...