Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Stadion to nie teatr. Rzeczywiście bardzo niebezpieczne jest światło, szczególnie, że przeważnie odpalane jest w młynach w których nie siedzisz i są od Ciebie oddalone, a tym co odpalają i tym co tam stoją to nie przeszkadza. W Niemczech odpalają legalnie jakoś nie przeszkadza to astmatykom, nigdy nie słyszałem o jakimś skarżeniu się na ten temat. Porównaj ilość kibiców w Bundeslidze, a naszej lidze, tam można u nas nie, bo to Polska, gdzie można wymyślić wszystko byle by przeciw.

Odnośnik do komentarza

Być może się pomyliłem, bo czytałem gdzieś, że miało być legalne, ale nie wiem już sam do końca jak to z tym jest.

 

Keith, a napisałeś jeszcze o tych astmatykach, a jak ochrona, czy policja gazuje pół stadionu, czasami z byle powodu, to co wtedy? Powinno się zakazać używania gazu na stadionach i nie tylko, robi się takie błędne koło, każdy ma odmienne zdanie. Dokładnie prawo jest jakie jest.

Odnośnik do komentarza

Niesmaczne zachowanie MPK Lublin, które na swoich biletach w złym świetle postawiła kibiców Motoru, a komiksowe obrazki to przegięcie. Oczywiście nie obyło się bez protestu kibiców. MPK już wycało produkcję komiksowych biletów, ale podobno są 16 tys. w plecy. Co sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Ale tam wszyscy byli przejaskrawieni, murzyni, Żydzi i homoseksualiści też; nie tylko kibice Motoru. Taka koncepcja.

 

Zresztą chyba nie do końca wiesz o czym jest rozmowa, bo na tych biletach kibice Motoru zostali przedstawieni w zupełnie innym świetle, właśnie jako ci, którzy się bratają z ww. mniejszościami. I to im się nie spodobało, na marszu chcieli "Lublina, miasta bez dewiacji".

Odnośnik do komentarza

zacytuję znajomego, który "obraca" się w środowisku, z którego wyszła ta akcja

W tej akcji artystycznej (bo nie powinniśmy tu mówić o kampanii społecznej) posłużono się masą stereotypów i w stereotypowy sposób zaprezentowano grupy mniejszościowe. Pejsaci Żydzi, czarnoskóre osoby "rozkoszne, uśmiechnięte, pulchne", całujące się osoby homoseksualne. Autorzy akcji (większość z nich to moi znajomi) przez cały czas posługiwali się słowem MURZYN. Dla mnie ta akcja wyglądała jak parodia akcji społecznej. Autorzy utrzymują, że celem było pokazanie Lublina jako miasta otwartego itp. Tylko jednocześnie znają doskonale kontekst lubelski (mieszkają w tym mieście) i doskonale wiedzą (powinni wiedzieć?) jaki będzie efekt zaprezentowania tych biletów. Dla mnie osobiście była to zaplanowana prowokacja artystyczna pod płaszczykiem akcji społecznej. Szkoda. Niestety nikt z osób tworzących tę akcję nie skonsultował jej treści z osobami zajmującymi się tematyką wielokulturowości, rasizmu, antydyskryminacji. Aby było śmieszniej Miasto Lublin wspólnie z Kantonem Neuchatel przygotowuje kampanie społeczną pod hasłem Lublin dla wszystkich. Tylko, że zanim ona zostanie uruchomiona, stworzona itd ma być przedyskutowana z osobami i organizacjami zajmującymi się tym tematem. Niestety to już raczej historia. Teraz szukamy innego hasła, zastanawiamy się jak to zmienić. W akcję miasta zaangażowani są pracownicy i pracownice instytucji która zrobiłą te bilety (miejska instytucja kultury - Centrum Kultury) którzy zajmują się tematyką więlokulturowości na co dzień. Niestety akcja biletowa z nimi też nie była konsultowana gdyż była przygotowana przez osoby które zajmują się robieniem happeningów niekoniecznie dotyczących antysemityzmu czy rasizmu. Długo by pisać. Ehhh...
Odnośnik do komentarza

http://www.warszawa....opingowali.html

 

Widzę, że na Legii dalej króluje patologia. Jak w cywilizowanym kraju można dopuścić do sytuacji, że grupka idiotów wchodzi na sektor, wygania z niego ludzi, którzy kupili sobie na niego bilet, a klub nie reaguje? Każdemu dać zakaz stadionowy, grube kary finansowe i skończy się terror na Żylecie. To nie jest własność Starucha i jego kumpli. Nie chcą dopingować, prowadzą jakiś pseudo-bojkot, okej - ale niech nie angażują w debilne gierki innych ludzi.

Odnośnik do komentarza

zacytuję znajomego, który "obraca" się w środowisku, z którego wyszła ta akcja

W tej akcji artystycznej (bo nie powinniśmy tu mówić o kampanii społecznej) posłużono się masą stereotypów i w stereotypowy sposób zaprezentowano grupy mniejszościowe. Pejsaci Żydzi, czarnoskóre osoby "rozkoszne, uśmiechnięte, pulchne", całujące się osoby homoseksualne. Autorzy akcji (większość z nich to moi znajomi) przez cały czas posługiwali się słowem MURZYN. Dla mnie ta akcja wyglądała jak parodia akcji społecznej. Autorzy utrzymują, że celem było pokazanie Lublina jako miasta otwartego itp. Tylko jednocześnie znają doskonale kontekst lubelski (mieszkają w tym mieście) i doskonale wiedzą (powinni wiedzieć?) jaki będzie efekt zaprezentowania tych biletów. Dla mnie osobiście była to zaplanowana prowokacja artystyczna pod płaszczykiem akcji społecznej. Szkoda. Niestety nikt z osób tworzących tę akcję nie skonsultował jej treści z osobami zajmującymi się tematyką wielokulturowości, rasizmu, antydyskryminacji. Aby było śmieszniej Miasto Lublin wspólnie z Kantonem Neuchatel przygotowuje kampanie społeczną pod hasłem Lublin dla wszystkich. Tylko, że zanim ona zostanie uruchomiona, stworzona itd ma być przedyskutowana z osobami i organizacjami zajmującymi się tym tematem. Niestety to już raczej historia. Teraz szukamy innego hasła, zastanawiamy się jak to zmienić. W akcję miasta zaangażowani są pracownicy i pracownice instytucji która zrobiłą te bilety (miejska instytucja kultury - Centrum Kultury) którzy zajmują się tematyką więlokulturowości na co dzień. Niestety akcja biletowa z nimi też nie była konsultowana gdyż była przygotowana przez osoby które zajmują się robieniem happeningów niekoniecznie dotyczących antysemityzmu czy rasizmu. Długo by pisać. Ehhh...

 

Ohoho widzę "specjaliści od wielokulturowości i antydyskryminację" roszczą sobie prawo do monopolu na działania w tym zakresie :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...