Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Race rozświetlają stadiony w tej buraczanej lidze i mimo tych 20kilku lat jaram się nimi jak dziecko :) I niestety są według władz są wielkim zagrożeniem

Zagrożeniem są w rekach niektórych, którzy śmią sie nazywac kibicami.

To tak jak alkohol czy samochód.

no i jakby nie patrzeć alkohol i samochód nie są towarem ogólnodostępnym dla każdego :)

Odnośnik do komentarza

Hmm nie? To jak jakiś matoł z rodzinnego rzuci racą i nie dadzą rady go zidentyfikować (np. kominiara) to znaczy, że karę mają ponieść przebywające na tym samym sektorze rodziny z dziećmi? Albo jak jestem aktywniejszy i chce sobie pośpiewać (stąd idę na "młyn", czy inny "kocioł") i ktoś tam odpala race to znaczy, że ja tez mam beknąć? Jak dla mnie optymalnym rozwiązaniem jest to, gdy a) podawane są dane osób, które zamierzają wnieść piro b) stowarzyszenie organizujące doping ponosi koszta zniszczeń. Przy takim regulaminie logiczna dla mnie byłaby współpraca normalnych kibiców lubiących piro ze służbami, żeby później nie było skamlania, że "nie wiemy kto rzucił, nie będziemy ponosić odpowiedzialności".

 

Co do postu jmk z poprzedniej strony(?) przedstawiciel OZSK w wywiadze z wp.pl śpiewał inaczej:

Kaucje to bardzo drażliwy temat. Z taką kaucją różnie może być… Chyba, że płacić miałyby tylko osoby, które były wyznaczone do odpalenia rac i same zawiniły. Bo my nie możemy odpowiadać bezpośrednio za wszystkich kibiców. Jaki ja mam wpływ na to, że ktoś sobie coś wniesie i odpali? Tak nie może to funkcjonować.

 

Czyli jak widać kibice nie są gotowi na wzięcie takiej odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie można ustalić sprawcy, to należy ukarać cały sektor i tyle.

 

w Oklahomie zabito człowieka ale nie udało się zidentyfikować sprawcy więc na 10 lat więzienia zostali skazani wszyscy mieszkańcy tej miejscowości... ale nie bój się wyślemy tobie paczke na święta ;)

Odnośnik do komentarza

Generalnie rzadko/w ogóle wpisuję się tutaj, bo jestem z kibicowsko innej bajki niż większość piszących tutaj (no offence). Byłem dziś na ogólnopolskiej pielgrzymce kibiców na Jasnej Górze. Napiszę coś jak się prześpię, bo jestem 42h na nogach i ciężko zebrać myśli. Ogólnie powiem - chyba przejdę na chrześcijaństwo...

Odnośnik do komentarza

Ok. trochę pospałem, więc krótka relacja. Miałem opory żeby jechać, bo kiepski ze mnie katolik. Jakoś jednak coś wewnętrznie ciągnęło mnie na Jasną Górę, chyba chciałem się wyrwać z pracy, bo ostatnio zbyt dużo tyram. Chciałem zobaczyć, czy tego dnia faktycznie kibice Lecha stoją koło kibiców Legii, a kibice Śląska koło fanów Widzewa.

 

Faktycznie tak było. Wzajemnego lipowania na siebie co niemiara, pewnie Legionistów wkurzały nasze czapeczki Mistrz Polski 2012 :D, ale ogólnie była normalna atmosfera. Nowa zgoda Widzew – Lechia (cisnęliśmy bekę, bo Widzewiacy powiesili na fladze Lechii swoją fanę).

Naprawdę osobie obeznanej w realiach dziwnie było zobaczyć, że koło siebie stoją Górnik i Ruch i bajerzą ze sobą, czy Śląsk koło Widzewa, normalnie za 2003 rok jest ogromna zadra pamiętana na zawsze.

 

Nawet wszedłem do kościoła. Mszę prowadził salezjanin ks. Jarosław Wąsowicz, na co dzień fan Lechii Gdańsk. Chłop naprawdę potrafi gadać i zainteresować człowieka, przekazywanie sobie znaku pokoju przez wrogie ekipy z perspektywy (nie lubię tego określenia, ale musze go użyć) „osoby kumatej” było czymś pięknym.

 

Po mszy miał miejsce około godzinny wykład jakiegoś profesora z Torunia nt. patriotyzmu, a następnie miano wyświetlić film „Bunt stadionów”, o naszej władzy, która boi się kibiców i ich patriotycznych zachowań, ale niestety złośliwość rzeczy martwych spowodowała, że nie udało się oglądnąć całego (kodeki poszły się kochać, zabrakło dźwięku). Poszliśmy więc na jasnogórskie wały. Wywieszono flagi, odpalono świeczki (filmik na końcu postu). O 19 miał być koncert patriotyczny w jednej z częstochowskich knajp, ale my musieliśmy odstawić koleżkę z jednego z naszych FC do Wrocławia, bo jeszcze miał 3 godziny jazdy pociągiem do domu.

 

Podsumowując:

Msza super, potem trochę zabrakło organizacji przy filmie, oraz na wałach. Ekipy odpalające race podzieliły się na dwie grupy – Legia i Raków na dole przyszykowały chyba jakiś transparent, na górze została reszta, jednak z odpaleniem rac trochę się ociągało, ale efekt był piorunujący. Koncertu nie słyszałem, więc się nie wypowiem.

 

Ekip nie chcę wymieniać, bo wszystkich nie dam rady, ale spróbuję, było naprawdę sporo drużyn. Śląsk, Lech, Lechia, Legia, Polonia Warszawa, ŁKS, Widzew, Raków, Motor, Chełmianka, Miedź Legnica, Ruch, Górnik, Piast Gliwice, Stal Stalowa Wola, Pogoń Siedlce, Wigry Suwałki, Falubaz Zielona Góra, Unia Leszno, RKS Radomsko, Jaga, Korona Kielce, Szczakowianka, Wisła, Cracovia, Zagłębie Sosnowiec, Stal Bielsko, Unia Tarnów, Bałtyk Gdynia, Arka, Pogoń Szczecin, ROW Rybnik, pewnie jeszcze więcej pojedynczych osób, ale nie sposób zliczyć. Tego dnia animozje poszły na bok, kibice pokazali, że można normalnie żyć, w końcu chodziło o modlitwę za ojczyznę i poświęcenie flag.

 

Całościowo oceniam na 1500-2000 osób, Śląska Wrocław 70-80 osób (39 osób autokar, nas 8 w busiku, pojedyncze samochody). Najwięcej chyba Legii i Rakowa. Jeden zgrzyt, ale niepotwierdzony. Jakieś chłopy z Legii naubliżały namieście czterem dziewczynom z Polonii, które zapłakane przyszły do Lechii (nie ma to sprowokować dyskusji, suche stwierdzenie faktu). Ogólnie naprawdę mi się podobało, otoczka/klimat Jasnej Góry dla nie-katolika naprawdę robił wrażenie, może za rok się też wybiorę, posłuchać kazania Jarka Wąsowicza, nie wiedziałem, że ksiądz potrafi tak dobrze gadać. Po części pewnie dlatego, że temat mnie interesował .

Obiecany filmik znaleziony w sieci:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
a następnie miano wyświetlić film „Bunt stadionów”, o naszej władzy, która boi się kibiców i ich patriotycznych zachowań

 

A których konkretnie zachowań? Może słynnego Bydgoskiego Powstania Patriotów podczas meczu finału PP między Legia a Lechem? Może nagrania z ustawek? Te fragmenty co "cały" stadion jebie Tuska? Bo kładę diamenty przed orzechami, ze nie był to film o flagach przed Euro, malowaniu twarzy czy cudownej atmosferze w strefach kibica.

Odnośnik do komentarza

I tak przez kolejnych 10 lat do tego będziesz wracał ? Widzisz tylko to co najgorsze, oczywiście nie ma co bronić tych którzy narozrabiali w Bydgoszczy, ale czy oprócz tego meczu coś się gdzieś później działo podobnego ? Wątpię. A przeszkadzają Ci te ustawki, lepiej żeby się napierdzielali w środku miasta, chyba lepiej jak dadzą spust adrenalinie na polanie, na normalnych zasadach? I może niekiedy z tym jebaniem Tuska mają racje, bo sytuacja w Polsce jest jaka jest. Trybuny to wolność słowa, a niestety gdzie indziej tego brakuje - tej wolności słowa. Były flagi na Euro, a gdzie się podziały w największe Święto Narodowe, impuls. A akcje patriotyczne, charytatywne i wiele innych, czemu nie widzisz takich rzeczy?

Odnośnik do komentarza

Nie, zapytałem się, jakich to patriotycznych zachowań na stadionach partia (a może nawet Partia) się boi?

Dla mnie miliard razy bardziej patriotyczne jest wymalowanie sobie flagi na gębie, włożenie flagi do samochodu, darcie się przy piwie na hymnie niż napierdalanie z ruskimi w Warszawie. Patriotyzm nie musi oznaczać walki z kimś.

Kibicowanie może być też bardziej cywilizowane: Ja założyłem koszulkę Polski na sparing FCN z Bayernem, a na wielu wyjazdach na mecze FCN nigdy nie udawałem innej narodowości, zawsze mówiłem, że jestem z Polski.

Odnośnik do komentarza
Trybuny to wolność słowa, a niestety gdzie indziej tego brakuje - tej wolności słowa.
no ta, Polska to kraj bez wolności słowa :lol:
Były flagi na Euro, a gdzie się podziały w największe Święto Narodowe, impuls. A akcje patriotyczne, charytatywne i wiele innych, czemu nie widzisz takich rzeczy?
zagarnięcie Święta Niepodległości przez skrajnie prawicowy margines bynajmniej nie jest zjawiskiem korzystnym ani dla patriotyzmu, dla Polski ani tym bardziej dla samego Święta

a argument akcji charytatywnych jest coraz bardziej żałosny (mafia z południa Włoch też wspiera domy dziecko, co z tego?)

Odnośnik do komentarza

I tak przez kolejnych 10 lat do tego będziesz wracał ? Widzisz tylko to co najgorsze, oczywiście nie ma co bronić tych którzy narozrabiali w Bydgoszczy, ale czy oprócz tego meczu coś się gdzieś później działo podobnego ? Wątpię. A przeszkadzają Ci te ustawki, lepiej żeby się napierdzielali w środku miasta, chyba lepiej jak dadzą spust adrenalinie na polanie, na normalnych zasadach? I może niekiedy z tym jebaniem Tuska mają racje, bo sytuacja w Polsce jest jaka jest. Trybuny to wolność słowa, a niestety gdzie indziej tego brakuje - tej wolności słowa. Były flagi na Euro, a gdzie się podziały w największe Święto Narodowe, impuls. A akcje patriotyczne, charytatywne i wiele innych, czemu nie widzisz takich rzeczy?

Tak, będę wracał, bo Bydgoszcz, jest kamieniem węgielnym, od kiedy Władza zaczęła na serio zwalczać patologię na stadionach. Zabrała się do tego z wyjątkową nieporadnością i wylano dziecko z kąpielą.

Argument, ze jakby nie ustawki to debile będą się mordować w środku miasta przemilczę, bo no kaman.

Z jebaniem Tuska może i maja rację, ale póki co, nie dowiedzieliśmy się, jaka jest treść niewyświetlonego filmu. Jeśli jest to walka władzy z kibicami od powiedzmy Stanu Wojennego, no to ok, warto takie rzeczy wyświetlać by pokazać, że ruch kibicowski, to nie zawsze patologia. Jeśli jest to film mający udowodnić tezę, ze "Tusku beee a my święci" no to trochę lipa. Kiedyś na Jasnej Górze takich rzeczy nie było, ale od kiedy mają tam swoje zloty Rodziny RM to klasztor stał się niemal centrum politycznym.

Z ta wolnością słowa, to bym się nie rozpędzał - Gazeta Polska, niezależna.pl, TRWAM, Radio Maryja - tam zawsze ruch kibicowski znajdzie sojusznika.

Flagi na Euro były i było fajnie, to ze ich nie ma na 11 Listopada, to nie znaczy, ze Polska umiera, a Polacy nie kochają swojego kraju. IMO zawsze tylko podczas zagrożeń wywala się swoje barwy bez względu na okazje.

Akcje charytatywne, to i mafia miała, więc fajnie że robią, ale to ich nie wybiela.

Odnośnik do komentarza
A przeszkadzają Ci te ustawki, lepiej żeby się napierdzielali w środku miasta, chyba lepiej jak dadzą spust adrenalinie na polanie, na normalnych zasadach?

 

Jakie są "normalne zasady" ustawki? Sztacheta olchowa, nie większa niż metr długości, dopuszczalne dwa zakrzywione gwoździe?

normalnie to bierzesz takiego kuchara i składasz go w ofierze za pomyślność walki :roll: a potem to niech sie dzieje, co sie komu podoba

 

 

uwielbiam czytać w tym temacie wypowiedzi w stylu nie wiem ale sie wypowiem :kutgw:

 

Guli,

miałem jechać, ale troche mi sie plany pozmieniały, fajny taki event :-) za rok może w końcu może uda mi się wybrać

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...