Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

To jak można dopuścić do użytku nie skończony peron? Ciekawe czy ktoś za to odpowie ;)

Wszystkich peronów naraz nie remontuje się. Na pewno były takie z monitoringiem i co? Pociąg jak wy to nazywacie bydła wpuszczono akurat na taki jeden bez kamery? I akurat tam doszło do zamieszek i akurat nie ma nic udokumentowanego.

 

btw w newsie opisującym wydarzenie czytamy:

Wandale zostali zatrzymani dzięki zapisowi dworcowego monitoringu. [...]

wiec był ten monitoring czy nie było? Skąd info Icon, że nie było jeśli rzecznik PKP tak się wypowiada?

 

Co innego wyjsc na solo na ring, a co innego wyskoczyc z kostka na policje.

Jeśli dla Ciebie ustawka to wyjście z kostką na policję to o czym my dyskutujemy? :D

Odnośnik do komentarza

To jak można dopuścić do użytku nie skończony peron? Ciekawe czy ktoś za to odpowie ;)

Wszystkich peronów naraz nie remontuje się. Na pewno były takie z monitoringiem i co? Pociąg jak wy to nazywacie bydła wpuszczono akurat na taki jeden bez kamery? I akurat tam doszło do zamieszek i akurat nie ma nic udokumentowanego.

Nie rozumiem jednego... po co mieli ich puszczać na peron z monitoringiem skoro nie bylo przewidzianego postoju?

Odnośnik do komentarza

Zapewne byl to podstep i zaplanowana operacja policji i calego rzadu! No i w ogole to koszulki Widzewa zalozyli tez policjanci, ktorzy skrzetnie wykorzystali ta cala sytuacje specjalnie pociagajac za ten hamulec i rzucajac w swoich, ale to już umundurowanych kolegow kostka brukowa! A dlaczego rzucali kostka? Bo nie lubia firmy Termalica Bruk-bet! A co lepsza, to sami policjanci ubrani w koszulki Widzewa uknuli jeszcze spisek w ktorym mieli osmieszyc wszystkich odpowiedzialnych za dworzec Katowice.

 

Spisek goni spisek, a Ci chuligani ciagle wkopywani w takie powazne sytuacje.

Odnośnik do komentarza

jmk, ja nie przypuszczałem ze Ty jestes taki ograniczony. W centrum wielkiego polskiego miasta bandyci chcieli sie bic, a TY piszesz ze policja miala sie nie wtracac. Moze jeszcze mieli ich ochraniac, zeby przypadkiem nie dostali od kogos z zewnatrz? Czy widziales ile tam bylo przypadkowych ludzi?? Rozumiem bronic kogos kto dostaje zakaz stadionowy za stanie na schodach, ale nie k**** bandytów. Normalny człowiek nie urzadza sobie bijatyki w centrum miasta. Mówisz, ze zostali sprowokowani, a ja Ci przytocze jeden przykład z Białegostoku. Kibice Górnika byli równiez prowokowani przez Policje i mimo to obyło sie bez zadnego incydentu. Mozna? Mozna. Qcz nie wiem czy wiesz, ale oni mieli przejezdzac tylko przez peron na którym nie ma monitoringu. Dupne tłumaczenie zatrzymania pociagu hamulcem bezpieczenstwa, ze chcieli wysiasc na zapiekanki i czipsy.

Odnośnik do komentarza

Tam powinna pójść w ruch ostra amunicja, a nie gumowe kulki.

Ja sam nigdy nie oberwałem gumową kulką (i bardzo się z tego faktu cieszę), ale ponoć potrafi zepsuć humor czyt. zniechęcić rzekomego agresora więc jaki sens używania ostrej amunicji, co mogłoby się skończyć czyimś zgonem?

nie jest to nic przyjemnego, w szczególności jeśli policjant nie celuje poniżej pasa zgodnie z zaleceniem...

 

banda recydywistów

Policja ma na akcje śmigać z rejestrem karnym? :keke:

w XXI wieku dość popularną technologią jest... dostęp do internetu, w Policji widocznie mało kto o tym słyszał

 

gumową też można zrobić poważną krzywdę - przypominam przypadek fotografa ND, który stracił oko po postrzale z gumowej kuli... więc nie bardzo widzę te postrzały w kolana z ostrej, przy takim a nie innym wyszkoleniu policjantów i wiedząc ile godzin tygodniowo spędzają na strzelnicy.

zresztą - to właśnie w Łodzi już była sytuacja, kiedy policja pomyliła ostrą amunicję z gumową i chyba wszyscy pamiętają jak się to skończyło. też pewnie celowali poniżej pasa...

Łódź przyciąga... "gumowe" kule, zresztą na wspomnianych przez Ciebie Juwenaliach Policja interweniowała po "wybrykach" (pseudo)kibiców, a osoby pokrzywdzone z środowiskiem kibicowskim nie miały nic wspólnego

 

kibice Widzewa chcieli nakręcić dobrą awanturę, ale nie wyszło, miejsce też nie najlepiej dobrane. Idea powrotu do akcji z końca lat 90tych jak najbardziej ciekawa. Takich ekip coraz mniej. Na pewno nie należy oczekiwać pochwał względem ich zachowania. Mogli lepiej wybrać lokalizacje(np. w szczerym polu), która stwarzała by mniejsze zagrożenie dla osób postronnych.

 

mnie bardzo interesuje... jak można wyjąć kostkę brukową z nowego peronu ?

Odnośnik do komentarza
mnie bardzo interesuje... jak można wyjąć kostkę brukową z nowego peronu ?

Jeśli to ten peron, o którym myślę (bo teraz to przez 4 przejeżdżają pociągi bez postoju, jest właśnie w totalnym remoncie, a pozostałe są strasznie zapchane), to kostka brukowa na nim jest ułożona w kształcie sześcianów, dopiero przygotowana do położenia.

Jeśli to inny peron, to kostka brukowa znajduje się na peronie tuż obok, albo na jego końcach, jeszcze niepołożona, zwykle kręcą się przy nich robotnicy.

Nie jest więc to specjalny problem, bo dworzec w Katowicach jest w trakcie remontu i bardzo łatwo znaleźć na nim materiały budowlane (gorzej z przygarnięciem ich, bo są na peronach jeszcze nieoddanych do użytku, a więc z utrudnionym wejściem), przy pomocy których można zrobić rozróbę. Wystarczy trochę chęci i totalne zezwierzęcenie, bo normalni ludzie jakoś nie wyciągają rączek po nie.

Odnośnik do komentarza

Ano nie wszystko jest takie białe i czarne jak przekazują media i większość tu wypowiadających się łyka jak prawdę jedyną i niezaprzeczalną.

Litar na forum WL pisze:

I to czego na filmie nie ma.

Nikt nie zaciągnął ręki, tylko pociąg się tam po prostu zatrzymał.

Zaczęło się od incydentu nie ze strony Widzewa i to takiego, gdzie policja dziwnie nie interweniowała.

Zaczęli szaleć dopiero kiedy Widzew wysypał się na peron.

Katowanego chłopaka widzicie.

 

"Pseudokibice zaciągnęli hamulec i zaatakowali policję"

jasne:)

No jasne najlepiej puścić newsa, o zaciągnięciu hamulca i zaatakowaniu grzecznej policji... Jakby katowali waszego kumpla na waszych oczach byście odwrócili głowy i pojechali do domu? Jakoś o tym media nie wspominają co było powodem takiej a nie innej reakcji kibiców Widzewa.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=49-72iXs5Vs&feature=related

Pierwsza minuta wystarczy. Podobne akcje odbicia swojego kolegi były na euro nad którym wszyscy się spuszczają jaka to była super atmosfera piknikowa, jak wszyscy się pięknie bawili. Tego w mediach na 1 stronach nie było.

Odnośnik do komentarza

Prawda zapewne leży po środku. Nie wierzę, żeby funkcjonariusze zatrzymali sobie pociąg, żeby wyciągnąć z niego przypadkowego kibica Widzewa. Nie wierzę, że kibice Widzewa zostali ofiarami policyjnej prowokacji. Ręczny nie został zaciągnęty? Być może nie, ale nie jestem w stanie sobie wyobrazić, aby cała wina spoczywała na Policji, a kibice Widzewa jedynie bronili jednego z nich.

Odnośnik do komentarza

Kibice nigdy nic mi nie zrobili, ale do choloty nazywajacej się chuliganka, pseudokibicami lub w przyplywie wielkiego optymizmu nawet kibicami tak. Moj kuzyn trafil do szpitala i byl 7 miesiecy w spiaczce, bo banda baranow oklepala go kiedy szedl ze swoja zona po miescie. Oficjalny powod to oczywiscie "jestes z osiedla klubu A, a dziewczyna z klubu B". Banda idiotow nie dosc, ze go pobila, poskakala sobie po nim (zlamany piszczel, obie rece, kilka zeber) to sukcesywnie pokazala ze sa kibice i bandyci. Nie mowiac, ze Ci wielcy macho uciekli gdy zobaczyli, ze kuzyn się nie rusza, a on wraz z zona przeprowadzili się po 2 latach za granice bo kazda lysa pala z szalikiem przyprawiala ich o szybsze bicie serca. Sprawcy choc zidentyfikowani to, albo znalezli pol osiedla na alibi, albo dostali wyroki w zawiasach.

 

Moglbym dac Ci wiecej przykladow Maniek i to z Podkarpacia bo jestem z Debicy i nawet bywalem na Stali, ale przeciez wiemy ze powodow znalazloby się wiecej.

 

I zeby nie było bo bywalem na meczach często (i to nie jednej druzyny) i wiem jak policja prowokuje (np rzeszowska prewencja wysylana na mecze), ale ja mowie tutaj o zachowaniu choloty tez poza stadionami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...