Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W Katowicach właśnie kończą remont dworca głównego, ale już trzeba będzie montować nowe wyświetlacze, które w sobotę padły ofiarą bandytów z Łodzi, którzy zdemolowali dworzec w drodze powrotnej z meczu w Gliwicach. Straty wyceniono na około 50 tys złotych.

 

Oczywiście znów prowokowała policja, która zaciągnęła hamulec ręczny i rzucała kostką brukową, śmietnikami i wszystkim czym było pod ręką. Zdezorientowani kibice odpowiedzieli bronią gładkolufową, ale musieli się wycofać, bo policyjna dzicz napierała ze wszystkich stron... A wszystkiemu winna Cracovia, która miała tamtędy przejeżdżać na mecz z Flotą.

 

Nie chcę nawet słuchać idiotycznych tłumaczeń, czytać oświadczeń stowarzyszenia kibiców Widzewa... Kibole dają kolejne mocne argumenty aby nie pozwalać im na wyjazdy, bo oni widząc mundur dostają do głowy. Mam nadzieję, że wyłapią wszystkich bandytów (12 już podobno mają) i dojebią im takimi karami, że do końca życia się nie opamiętają.

 

Na PKP była w tym czasie moja znajoma z dzieckiem, ludzie uciekali z dworca, nie wiedzieli co się dzieje, część pociągów ruszyła z ponad godzinnym opóźnieniem. PKP powinno wystawić im rachunek za te wszystkie straty i wyegzekwować co do grosza.

Odnośnik do komentarza

[...] PKP powinno wystawić im rachunek za te wszystkie straty i wyegzekwować co do grosza.

a co jeśli okaże się (a tak podobno ze zdjęć idzie wywnioskować), że tablice świetlne zniszczyli funkcjonariusze strzelając z broni gładkolufowej? Ja bym policja obciążył wtedy kosztami, a co, strzelać nie nauczono? ;)

Odnośnik do komentarza

No wiesz Icon, z bezmozgow czlowieka nie zrobisz. Kamieniolomy to malo. Niech placa za szkody, pomagaja w instalacji i odrabiaja jeszcze sprzatajac za friko ulice. Ale czekaj czekaj. Nie maja za co zaplacic bo to bieda, ludzie ulicy i ta niedobra policja zawsze zneca się i prowokuje dobrych obywateli. Zapewne kostke brukowa podrzucili im policjanci i to pewnie i oni rzucali nia, z tym ze przebrani za idiotow (sorry, bo nie kibicow) z Widzewa. Przeciez to hanba i lamanie konstytucji, ze czlowiek (choc definicja nie ma w tym przypadku sensu) nie moze po prostu pierdolnac sobie kawalkiem kostki w tablice.

 

Do wiezienia takie elementy i czyscic ulice.

Odnośnik do komentarza

Dziennikarska relacja z takiego wydarzenia powinna wyglądać mniej więcej tak: Bandyci wyskoczyli z pociągu, zaczęli rzucać kostką brukową w policję. Policja odpowiedziała z ostrej amunicji.

 

Niestety polskie prawo jest chore i taki policjant nie może użyć broni, bo za jedną kulkę będzie się musiał grubo tłumaczyć. Bandyci robią co chcą, rozwalają nowy dworzec, wsiadają do pociągu i bezkarnie jadą sobie do Łodzi... To jest kpina, i śmianie się w twarz policjantom. Bandyta może wszystko, a stróż prawa nic.

Odnośnik do komentarza

Ale niektorzy maja wyprane mozgi... no ale tak, wiecie najlepiej jak bylo. Widzew sie bronil przed kordonem uzbrojonych psow, nie wiem czy kiedys starliscie sie z kims takim, kibic szanse ma raczej niewielkie. Widzew dal po hamulcu i czekal na Cracovie, a po co sie do tego mieszala psiarnia i zrobila rozpierdziel na dworcu?

Tego nie wiemp do nas tez strzelali w Slupsku, za to ze wysiedlismy, spiewalismy i tanczylismy po wywalczeniu awansu.

 

Pilka nozna bez policji!

Odnośnik do komentarza

Tak zgadzam się co do wypranych mozgow. Uzycie hamulca bezpieczenstwa w sytuacji gdy nie ma zagrozenia to przeciez normalna rzecz, szczegolnie ze ktos chcial sobie poczekac na kibicow Cracovii. Spowodowanie opoznien na duzej czesci polaczen to przeciez prawo kazdego obywatela i nie ma co - zapewne wina PKP, bo po co instaluja te hamulce?

 

Na dodatek ta bardzo niedobra policja nie pozwolila kibicom Widzewa przybic sobie przyjacielsko piatki z kolegami z Krakowa. Zapewne kibice obu druzyn wyciagneliby koce, kanapki i zaczeli spiewac przy okazji robiac sobie z dworca ladne miejsce kempingowe. Nie mowiac, ze pajacow chyba nikt nie uczyl podstawowych zastosowan kostki brukowej. Ale musimy zrozumiec, ze Ci co maja wyprany mozg to przeciez ludzie stojacy ponad prawem , a dewastacja infrastruktury publicznej to przeciez obrona wlasna i nasz bogaty kraj stac na kupno kolejnej tablicy i wyremontowanie dworca do nastepnego czasu gdy kolejni chuligani rozpierdola to jeszcze raz.

 

Brawo, caly kraj z was dumny jest! Pilka nozna bez policji! Kraj bez prawa tez!

Odnośnik do komentarza

Widzew dal po hamulcu i czekal na Cracovie, a po co sie do tego mieszala psiarnia i zrobila rozpierdziel na dworcu?

 

racja, niektórzy mają mocno wyprane mózgi. bo to przecież normalne, że "daje się po hamulcu" żeby się spotkać z kolegami/wrogami z innej drużyny (wybacz, nie znam kos i zgód, i szczerze mówiąc w dupie mam jak marginalne środowisko, któremu wydaje się że jest pępkiem świata i wszyscy dookoła kombinują tylko jak ich tu tym razem sprowokować, dzieli się i brata)...

 

i tak - zdarzało mi się być w grupie, która stawała naprzeciw uzbrojonej policji, i to nie leszczom z polskiej prewencji tylko niemieckim jednostkom do tłumienia rozruchów. i jakoś nie jęczeliśmy "zła policja" bo (przynajmniej większość z nas) zdawała sobie sprawę, że postępujemy wbrew prawu i konsekwencjami tego jest wpierdol (jak cię dorwą) i kilka godzin na dołku (jak masz szczęście), a potem grzywna. ot taka dziwna zależność- łamiesz prawo i ponosisz tego konsekwencje.

Odnośnik do komentarza

:hahaha:

 

Czekali na Cracovię mówisz? A po co czekali? Buzi sobie chcieli dać? Czy może wymienić się szalikami? :lol:

Bydło ma gówno do czekania - jechali wynajętym pociągiem, który nie miał w swoim rozkładzie postoju na stacji Katowice. Po co się mieszała psiarnia? Bo to jej ustawowy obowiązek - chronić obywateli przed takim bydłem.

Odnośnik do komentarza

jmk uważasz, ze czymś normalnym jest używanie hamulca bezpieczeństwa i czekanie na kibiców innej drużyny? Kolej to prywatny folwark kibiców? Czekać można w prywatnych samochodach, a nie blokować pociąg. Czasami mam wrażenie, ze niektózy kibice uważają się za święte krowy i wszystko im wolno. Demolować pociągi, stacje kolejowe, stadiony. Później wina prawie zawsze zwalana jest na policję i służby porządkowe. jmk doskonale wiesz, że kibice nie są święci i wina bardzo często jest po ich stronie.

Co do policyjnych prowokacji to owszem, zdarzają się, ale dużo częściej takie akcje prowokują kibice.

Odnośnik do komentarza

Był ktoś z Was kiedyś na wyjeździe na którym policja prowokowała ? Jeśli nie to nie macie pojęcia co jest w stanie zrobić i jak potrafi dopiec. Kiedyś szliśmy w kordonie, po jednej stronie żywopłot, po drugiej policja z pałkami i tarczami, coś im nie spasowało i spychają nas do żywopłotu i leją, nie patrząc gdzie. I nie bronilibyście się, stali byście i pozwalali się okładać? - no tak, przecież to policja, może, bije bydło, które idzie na mecz i jest traktowane jak bandyci, każdy bez wyjątków, dziewczyny, dzieci, a co tam. Na drugi dzień otwiera się gazetę i pisze "Kibole zaatakowali bezpodstawnie policję" i czyta to jeden z drugim, który nie ma zielonego pojęcia o tym jak było, ale propaganda robiona przez media po to jest, żeby manipulować ludziom głowy. Z tego co wiem, kibice Widzewa byli prowokowani już pod stadionem w Gliwicach - usilne utrudnianie wejścia na mecz, gazowanie, wiadomo nie wszystko jest winą policji, ale to się kumuluje i musi kiedyś wybuchnąć. Już na samym dworcu kilku policjantów po zaciągniętym ręcznym wyciąga z wagonu typa i go targa po ziemi w 3 osoby, czy to jest mądre przy takim tłumie ? Na Legii jak było, ze stewardami? Głupota. Wiadomo po gówno zaciągali ręczny, no ale można było to inaczej rozwiązać. Najśmieszniejsze jest to, że wypowiada się jakiś typ z policji i mówi, że stłuczona została tablica informacyjna, jest zdjęcia, a tam dwie dziury po kulach, od policji. Zresztą wymieńcie mi tutaj ostatnio jakieś zadymy na stadionie, jeśli się jakaś zdarzy jest oczywiście rozdmuchiwana przez media, które robią z tego wydarzenie roku. Poczekajmy jeszcze do 11 listopada, włączycie TVN i pewnie od rana na pasku będzie pisać - HORDY KIBOLI RUSZAJĄ NA WARSZAWE - wiadomo. I od razu piszę, że kibice nie pozostają bez winy.

Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsze jest to, że wypowiada się jakiś typ z policji i mówi, że stłuczona została tablica informacyjna, jest zdjęcia, a tam dwie dziury po kulach, od policji.

 

Uwierz mi, że jeżeli da się udowodnić, że strzał w kierunku tablicy został oddany bezpodstawnie (tylko pytanie czy się da), to PKP z pewnością wystawi rachunek policji. W tej kwestii ta instytucja działa całkiem sprawiedliwie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...