Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

"Wczoraj wieczorem delegacja kibiców Zawiszy wybrała sie odpalic symboliczne znicze w miejscu gdzie znaleziono ciało Irlandzkiego kibica. Po kilku minutach zjawia sie kilkunastu policjantów i żandarmów.." - wiem, że źródło dla was będzie mało wiarygodne, więc nie podaje. ;)

 

Bardzo dobre zachowanie "kiboli", ale po co ta Policja? Żeby nie powpadali do rzeki?

Odnośnik do komentarza

Na oficjalnej stronie stowarzyszenia też podali taką wiadomość. Napisali tylko o liczbie ok. 30 funkcjonariuszy.

 

Ciekawe czy ta zajebista atmosfera na meczach na Euro przełozy sie na nasze podwórko. Mam nadzieje, ze ludzie chociaz troszke zarazili sie piłką nożna i ze chetniej przyjdą na te nasze piekne stadiony.

 

To jest moim zdaniem bardzo ciekawy temat. Taka impreza, tak świetnie zorganizowana (a przecież było tylu typowych polskich sceptyków) może podnieść samoocenę Polaków na zachodzie. No i także to jak nas tam oceniają. Wielkie wydarzenie w historii Polski, które już przyniosło mnóstwo pozytywnych rzeczy, a pewnie będzie tego jeszcze więcej. No, ale to trochę inny temat. Co do tego czy frekwencja przeniesie się na polskie boiska. Jakoś nie jestem przekonany. Przecież na Reprezentację też przychodzi mnóstwo ludzi, a ligowe mecze już niekoniecznie. Poza tym na Euro na stadionach raczej nie było "prawdziwych" kiboli więc ludzie tam chętniej szli. Przy lidze może ich to zniechęcić. No i tak wielkiego wydarzenia jak Euro w Polsce jeszcze nie było i szybko nie będzie więc każdy chciał to sam przeżyć. Zobaczymy. Bo na sportowy wzrost z powodu Euro jakoś nie liczę.

Odnośnik do komentarza

co udowadnia że gdyby wyeliminować elemnet patologiczny (czyt. hoolsów i Ultrasów) to można zapełnić piknikami masze ligowe boiska. Ale trzeba mocno ich za ryj wziąć i za każde najdrobniejsze wykroczenie karać.

No tak, przeciez nasza ekstraklasa to prawie ten sam poziom co EURO :D Twoja logika mnie czasem przeraza.

Odnośnik do komentarza

Niby dlaczego Ultrasi są elementem patologicznym? W przypadku "hoolsów" to jeszcze jestem w stanie to jakoś zrozumieć, ale Ultrasi?

 

Jesteś w stanie JAKOŚ zrozumieć ?! A co? Wołałbyś, by zostali?

 

co udowadnia że gdyby wyeliminować elemnet patologiczny (czyt. hoolsów i Ultrasów) to można zapełnić piknikami masze ligowe boiska. Ale trzeba mocno ich za ryj wziąć i za każde najdrobniejsze wykroczenie karać.

No tak, przeciez nasza ekstraklasa to prawie ten sam poziom co EURO :D Twoja logika mnie czasem przeraza.

 

I znów kibolska mitologia i powtrarzane bzdury o poziomie. Irlandczycy udowodnili, że mogą być prawie zawsze najgorsi na turnieju, a i tak jeździć i się cieszyć. Tu nie o poziom chodzi a o klimat. Gdyby na stadionach klimat był radosny, piknikowy, pełen uśmiechu i tolerancji, to mielibyśmy piękne pełne stadiony jak na baseballu w USA czy pod skocznią w Planicy. To jest wzór dobrej zabawy. Natomiast póki na stadonie dominować będzie klimat spod znaku słów: nienawiść, wróg, agresja, nietolerancja to większość normalnych ludzi nie będzie chciała w tym uczestniczyć.

Odnośnik do komentarza

Niby dlaczego Ultrasi są elementem patologicznym? W przypadku "hoolsów" to jeszcze jestem w stanie to jakoś zrozumieć, ale Ultrasi?

 

Jesteś w stanie JAKOŚ zrozumieć ?! A co? Wołałbyś, by zostali?

A napisałem, że wolałbym? Zwyczajnie tak to ująłem - bez jakiegoś dodatkowego przesłania.

Oczywiście, że jestem przeciwny takim czynom, ale jednak żyjemy w takich czasach, więc jak ktoś chce to da drugiemu po ryju. Niestety.

 

Dalej czekam na odpowiedź Keitha, bo jestem ciekaw dlaczego uznał scenę Ultras za patologiczną.

Odnośnik do komentarza

To już musisz zapytać speców od marketingu w swoim ulubionym klubie. Poza tym - z łatką bastionu bandytów ciężko walczyć, a akurat kibice Legii mają najgorszą reputację w tym kraju wśród przeciwników kibolstwa. Gdyby np. zamiast podnosić ceny zorganizowano darmowe bilety dla kobiet albo dla rodzin z dziećmi - to pewnie efekt byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza

Dajecie przykład Irlandczyków, ze tak się super bawili, cieszyli, ach och i w ogóle. Zgadza się, było sympatycznie i na mieście i w fanzonie i na stadionie. Tylko, że 90% tych Iroli by na ligę nie weszlo bo mieli z 2 promile we krwi. Rozumiem, że taki styl teraz jest w modzie. To ma przyciągać rodziny? Najebiemy się i pośpiewamy kilka minut? Śpiewanie na trzeźwo na meczach ligowych już nie jest trendy?

Odnośnik do komentarza

Wolę najebanych Iroli nie zionących nienawiścią niż trzeźwych smutnych panów z polskich krajobrazów.

 

aigel: w dupie mam kiboli Jagi. Nie jestem i nigdy nie byłem jednym z nich. To że kibicuję Jagiellonii, nie oznacza, że cokolwiek łączy mnie z bydłem z jakiegokolwiek klubu. Więc kulą w płot. Ale widać ubodło.

Odnośnik do komentarza

Vami, a wiesz jaka nienawiscia ziona ci blogoslawieni Irlandczycy na Old Firm Derby? Pierwszy przyklad z brzegu, odnoszacy sie do Polakow - jakies niedobitki IRA zastrzelily w Belfascie chlopaka rozwozacego pizze, gdy ten dostarczal ja brytyjskim zolnierzom. Wiesz jaka oprawe zrobili Irlandczycy z Celtiku w nastepnych derbach? Puste pudelka po pizzy :)

 

E: Chlopak byl z Polski.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...