Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Głupie gadanie z tą ostrą amunicją, żyjemy w cywilizowanym kraju, nie w Afryce, gdzie na ulicach właśnie tak rozwiązują te sprawy.

 

Po to są ustawki, żeby ekipy mogły między sobą rywalizować, ale tam policja też się wpieprza, więc wychodzą takie cyrki z dworcami. Czemu nie mogą się bić na ubitej ziemi, ze swoimi zasadami, z lekarzami, z obserwatorami, nie ma ofiar śmiertelnych (nie licząc jednego przypadku koło Łodzi). Gdyby się policja do tego nie mieszała, może nie było by takich awantur jak ta na dworcu. Gdybanie.

Odnośnik do komentarza

Po to są ustawki, żeby ekipy mogły między sobą rywalizować, ale tam policja też się wpieprza, więc wychodzą takie cyrki z dworcami. Czemu nie mogą się bić na ubitej ziemi, ze swoimi zasadami, z lekarzami, z obserwatorami, nie ma ofiar śmiertelnych (nie licząc jednego przypadku koło Łodzi). Gdyby się policja do tego nie mieszała, może nie było by takich awantur jak ta na dworcu. Gdybanie.

 

Naprawdę uważasz, że ustawki powinny być legalne? Naprawdę uważasz, że w - jak sam to napisałeś - cywilizowanym kraju mamy pozwalać na regularne bijatyki wg jakichś niepisanych zasad? A co, jeśli jednak dojdzie do tragedii, jeśli np ucierpi nie jakiś regularny kark, a dzieciuch z mlekiem pod nosem, który będzie chciał zaimponować starszym? A lekarze? Mam nadzieję, że opłacony prywatnie, włącznie z późniejszą hospitalizacją. Itd.

 

Jeśli chcą się powyżywać, bo mają nadmiar energii, to wymyślono dla nich dyscyplinę - sporty walki. Tylko jest jeden zasadniczy problem: cała odwaga niknie w jednej chwili, kiedy nie ma się za plecami kolegów...

Odnośnik do komentarza

Poruszyłeś Gabe bardzo ważną kwestię. Każdy z nich jest silny, kiedy są w grupie. Indywidualnie tylko niektórzy byliby w stanie coś zdziałać w sportach walki. Pieniacze, którzy w 10 na 1 są chojrakami, a 1 na 1 już niekoniecznie. Kto później ma płacić za leczenie tych bezmózgów, jeżeli któremuś coś na tej ustawce się stanie? NFZ? My? Bo na pewno nie oni, w większości ludzie bez wykształcenia, pracy i perspektyw.

Odnośnik do komentarza

W Afryce jak to ktos już przytoczyl burdy to normalka, zabijanie czy gwalcenie tez. Tam ma wladze ten ktory ma bron. Podobnie jest w srodowisku pseudokibicow (czytaj chuliganow) i to nie wystawia im najlepszego swiadectwa bo zachowuja się jak Ci wybrani idioci z krajow 3 swiata. Icon napisal, ze nie maliwosci by za ustawki (do tego legalne) placil NFZ czy podatnicy. Oczywiscie, ze nie. Niestety tak czy inaczej za te szkody w Katowicach tak się stanie. Jeden z drugim dostanie mandat, a nawet gdyby ktos wyczedal wideo pokazujace ze ktos jest winny za szkody to sad i tak wstawilby takiemu zawiasy, bo przeciez to czlowiek bez perspektyw i zapewne nie stac go na pokrycie kosztow.

 

Niestety w kraju rozwijajacym się jak Polska nawet jak cos zbudujemy, ulepszymy (a czekalismy na to przez dlugie lata) to niestety znajdzie się jakis idiota, ktory to zniszczy. Zawsze znajdzie się wymowka, ze to policja zla, a to ze rzad, a to ze nasz kraj jest chory. Sek w tym, ze to niestety nie ma zadnego sensu.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, jak nie masz argumentów, to najlepiej sprowadzić dyskusję do absurdalnego stwierdzenia. Ja nie chcę rozstrzeliwać kibiców (ani przeciwników władzy, pierwszy ich tu wspominasz), ani robić celebrytów z nikogo - chcę tylko nie uciekać w panice z peronu, albo nie czekać kilku godzin na przywrócenie porządku, bo akurat w okolicy jest jakiś mecz piłki nożnej.

 

PS. Płacę, ale mam nadzieję, że leczenie ich może uczynić lepszymi ludźmi.

Odnośnik do komentarza

tak się składa jmk, że alkoholicy i narkomani, w przeciwieństwie do miłośników ustawek to ludzie chorzy, często słabi i bezsilni, którzy nie piją/ćpają bo taką mają pasję i lajfstajl, ale dlatego że muszą, bo w pewnym momencie przegrali z nałogiem i już nie sami decydują o sobie, ale decyduje za nich używka. sugerujesz, że kibolstwo to choroba? odważnie, ale chyba trochę po bandzie, zwłaszcza w ustach kibica :D

Odnośnik do komentarza

Okazuje się jednak, że PKP nie ma nagrań z monitoringu z tego zdarzenia... I znów się bandytom upiecze. Dostaną kolegium i po sprawie. Tylko po co to machanie szabelką, że ukarzemy winnych, mamy dowody, nagrania? Przykre to wszystko jest.

haha własnie miałem pisać, że czekam na te nagrania pokazujace jak kibice rozbijaja te tablice, ale mialem tez napisac, że jak sie okaze ze to jednak policja prowokowała i sami je rozwalili to tasmy w tajemniczy sposob nagle znikna i co? Monitoring nagle przestał działac? Działa 364 dni w roku a tego dnia o tej godzinie, zonk...nie działał :D Zbieg okoliczności...

Odnośnik do komentarza

 

haha własnie miałem pisać, że czekam na te nagrania pokazujace jak kibice rozbijaja te tablice, ale mialem tez napisac, że jak sie okaze ze to jednak policja prowokowała i sami je rozwalili to tasmy w tajemniczy sposob nagle znikna i co? Monitoring nagle przestał działac? Działa 364 dni w roku a tego dnia o tej godzinie, zonk...nie działał :D Zbieg okoliczności...

 

pszypadek? nie sondze

Odnośnik do komentarza

Ale dla nich pasja to sporty walki, adrenalina, sprawdzanie się między sobą. Nie ucierpi żaden dzieciak bo na takich ustawkach nie ma dzieci. A polskie prawo czasami gorzej karze kibiców, niż pedofilii , a czemu ? Bo kibic to wróg publiczny numer 1 w tym kraju.

 

To czego nie bija się na ringu? Bo nie mozna uzyc lancucha, maczety czy polamac krzeselka i przejechac komus nim po twarzy? Nie zrzucaj tu winy na prawo, bo one nie jest winne idiotycznym zachowaniom jakis mulow, ktorzy cos przebakiwaja ze sa "kibicami". Wiesz dlaczego chuligani i przestepcy sa przeciwnikiem i wrogiem publicznym numer 1, a nie np pedofile czy gornicy? Bo jakoś co 2 tygodnie nie slyszymy zeby grupa pedofili zniszczyla pociag, stacje czy napierdzielala się na stadionie. Nie przypominam sobie tez zeby gornicy czy pielegniarki zatrzymywaly pociagi poprzez zaciagniecie hamulca bezpieczenstwa po to by nawrzucac Premierowi czy ministrowi zdrowia, bo akurat gdzies tam byl. Tym bardziej nie slyszalem o tym by jakis powazny obywatel wyrywal kostke brukowa i rzucal w kogokolwiek.

 

Dalej chcesz wiedziec dlaczego nikt nie szanuje calkowicie popierdzielonych idiotow z iq20, ktorzy za przeproszeniem sraja na wszystkich dookoła? Żaden chuligan nie dziala dla dobra spoleczenstwa tylko przeciwko niemu.

Odnośnik do komentarza

Ja się zastanawiam, dlaczego środowisko kibicowskie (które, jeśli wierzyć zapewnieniom ich samych) jest mocno w prawo jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe, a jednocześnie stosuje lewackie metody w swoich działaniach i zachowuje się jak banda anarchistów. Coś mi tutaj jedno z drugim nie pasuje, może SZU wróci i mi to wyjaśni.

Odnośnik do komentarza

Bo kibic to wróg publiczny numer 1 w tym kraju.

megalomania to chyba częsta przypadłość w tym środowisku...

marginalna grupka używana przez media do robienia zasłon dymnych na równi z mała Madzią ale wydaje im się, że są pępkiem świata a wszyscy tylko kombinują jak by im tu zrobić na złość i ich sprowokować. wyjdźcie czasami ze stadionu - świat poza nim wygląda zupełnie inaczej niż Wam się wydaje.

jeszcze pewnie powiecie, że prawo o zgromadzeniach i prawo o imprezach masowych zmieniano specjalnie "pod was"...

 

policja prowokowała

a do zaciągnięcia ręcznego i ustawki na dworcu z Cracovią (bo takie były intencje jak sugeruje jmk) to jak ich policja prowokowała? telepatycznie?

Odnośnik do komentarza

A skąd wiesz kto zaciągnął hamulec? Byłeś tam? Widziałeś?

Ustawka na dworcu? hahah niezły żart, może w Macu miało do niej dojść?

 

To czego nie bija się na ringu? Bo nie mozna uzyc lancucha, maczety czy polamac krzeselka i przejechac komus nim po twarzy?[...]

Oj kolega chyba nie ma zielonego pojęcia jakie są zasady ustawek. W sumie walka taka niczym się nie różni od jakiś MMA czy K1. Tylko, że jedni to robią za kasę a innym się zabrania i karze za to.

Odnośnik do komentarza

haha własnie miałem pisać, że czekam na te nagrania pokazujace jak kibice rozbijaja te tablice, ale mialem tez napisac, że jak sie okaze ze to jednak policja prowokowała i sami je rozwalili to tasmy w tajemniczy sposob nagle znikna i co? Monitoring nagle przestał działac? Działa 364 dni w roku a tego dnia o tej godzinie, zonk...nie działał :D Zbieg okoliczności...

uhuhu uhaha, znów ci nie wyszło, bo to jest świeżo wyremontowany peron dworca i jeszcze nawet monitoringu nie zamontowali :)

Odnośnik do komentarza

A skąd wiesz kto zaciągnął hamulec? Byłeś tam? Widziałeś?

Ustawka na dworcu? hahah niezły żart, może w Macu miało do niej dojść?

 

pozwolisz, że zacytuję kolegę z Twojego klimatu, dwie strony wcześniej:

Widzew dal po hamulcu i czekal na Cracovie

 

chłopaki chcieli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, pewnie dlatego wybrali wyremontowany peron - chodziło im o ładne tło... pfffff

i tak - hamulec zaciągnął policyjny prowokator, to przecież oczywiste. cały świat kombinuje jak tu tym wspaniałym kibicom dołożyć. w końcu to wróg nr 1 w tym kraju. :rotfl:

 

Oj kolega chyba nie ma zielonego pojęcia jakie są zasady ustawek. W sumie walka taka niczym się nie różni od jakiś MMA czy K1. Tylko, że jedni to robią za kasę a innym się zabrania i karze za to.

 

faktycznie - zupełnie jakbym galę K-1 World Grand Prix oglądał -

.
Odnośnik do komentarza

No tak qcz, zapomnialbym - przeciez idioci z tego pociagu nie sa winni niczego. Zapewne hamulca uzyl jakis Janusz - typowy kibic pilkarski, a nie cholota ktora zaczela się bic z policja. Czy moze zaraz wcisniesz mi, ze bojki z policji tez nie było? Oczywiscie, ze nikomu tego nie udowodnia bo monitoring w pkp nie istnieje. Dlatego Policja powinna ladowac kulkami do kazdego idioty i to w leb. Przynajmniej bedzie widac ktory się awanturowal. A jak ktos zginie to przynajmniej nie bedzie zabawy w kotka i myszke. Stwarzasz zagrozenie to miej odpowiedzialnosc. A ze chuliganka nie ma jaj i odpowiedzialnosci cywilnej to inna sprawa.

 

Nie maja na szczescie placone za walke bo idiotom się nie placi. Co innego wyjsc na solo na ring, a co innego wyskoczyc z kostka na policje. Wierz mi tez, ze wiem co to ustawka bo widzialem jeleni i z siekierami i z palami i tez walczacych czysto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...