Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem zbyt często gole są zaliczane jako samobóje. Piłka ledwo draśnie rywala i delikatnie zmieni tor lotu i już jest samobój, w realu tak nie ma. A brami te w stylu Krzynówka z Realem (piłka obija się od słupka, trafia GK w plecy i ląduje w siatce) to w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Mam ciekawe pytania. Załóżmy, że jest taka sytuacja. Zawodnik X ma być zmieniony przez Y. Tuż przed zmianą X dostaje czerwoną kartę. Co się wtedy dzieje? Zawodnik X nie zagra w następnym meczu - to na pewno, ale czy Y może wejść na murawę? Ciekaw jestem, jak to jest w prawdziwych meczach. W necie nie znalazłem informacji. Miałem taką sytuację w FM i zmiana zawodnika mogła być dokonana.

Odnośnik do komentarza

O ile dobrze pamiętam w takiej sytuacji u mnie zmiana nie doszła do skutku, a zawodnik otrzymujący czerwo wylatywał z boiska i grałem w osłabieniu. Tak miałem na 9.3.0.

 

Zatem jak to możliwe, że u mnie było inaczej? Również gram na 9.3.0.

Odnośnik do komentarza

Czy to normalne że mając niską reputację menadżera, zawodnicy niczym głupie pały niemal kompletnie olewają moje rozmowy motywacyjne? Najczęściej nie reagują na nic.

Masz małą renomę, więc mają w poważaniu Twoje instrukcje.

Pamiętam, że jak zacząłem kiedyś grać Evertonem jako manago najniższej możliwej reputacji zawodnicy mnie totalnie olewali i byli niezadowoleni, że ich trenuję. Inna gadka była jak wziąłem sobie reputację kontynentalną.

 

tom_ex, a skąd mam wiedzieć czemu i Ciebie było inaczej.

Odnośnik do komentarza

Tak też myślałem. Dziwi mnie za to powolny przyrost renomy. Gram już trzeci sezon. W poprzednim wygrałem League One, teraz na półmetku jestem liderem Championship, łoję wszystkich, a reputacja nadal jest regionalna.

 

Wymień z głowy menedżerów zespołów pierwszej trójki Championship w sezonie 08/09 :>

Odnośnik do komentarza

Mick McCarthy (Wolves), Alex McLeish (Birmingham), Owen Coyle (Burnley). Osobiście jestem akurat maniakiem ligi angielskiej, więc wymienić ich to nie problem. Sądzę że fani na Wyspach nie mieliby większego problemu. Zresztą chodziło mi o reputację national, a nie continental.

Odnośnik do komentarza

No to my bad, ale przynajmniej Kinasa uszczęśliwiłem, dostał w Maryni orgazmu z radości :>.

 

Wracając do tematu - podejrzewam, że SI musiało jeden model dla wszystkich krajów zrobić; w Polsce dajmy na to miałbym problemy z wymienieniem trenerów zespołów I ligi, zwłaszcza beniaminków (a takim byłeś). Spodziewam się, że po awansie do Premiership skoczy Ci na krajową, jeśli nie, na 100% będzie to robal.

Odnośnik do komentarza

Mam dwa nurtujące mnie pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi.

 

1. Czy w stosunkach z innym managerem, można uzyskać wyższy status niż "uważa, że moglibyście zostać przyjaciółmi" i czy w ogóle lepiej jest starać się mieć dobre relacje z innymi menago czy może prowokować i udzielać negatywnych wypowiedzi.

 

2. Jakie atrybuty asystenta mają wpływ na jego podpowiedzi odnośnie instrukcji dotyczących rywali. Chodzi o kwestie gry słabszą nogą, czy agresywnego traktowania itd. Miałem asystenta - Hans Backe, który dawał mi bardzo dużo podpowiedzi, zmieniłem go na wydawałoby się lepszego Francesco Chinniciego a ten podpowiada co najwyżej odnośnie słabszej nogi i zawsze dotyczy to dwóch najbardziej ofensywnych grajków przeciwnika. Zatem co wpływa na to, co podpowiada asystent i kiedy robi to lepiej?

 

Powtarzam też wcześniejsze pytanie dotyczące trybu TV, może ktoś jednak wie co zrobić aby nie rozpoczynać w tym trybie meczu:

 

Mam problem z wyświetlaniem spotkań. Mianowicie gdy rozpoczynam mecz kierowany jestem do trybu TV, co jakiś czas gdy chcę wyłączyć tryb TV i przejść do 'normalnego' (2d lub 3d) oglądania meczu wyświetla się niebieski ekran (gram pod windows xp) i jedyny ratunek to restart kompa.

 

Jak w ogóle wyłączyć ten tryb TV, żeby się w nim nie włączał mecz? Będę zobowiązany za pomoc.

 

nikt z Was nie wie?

Odnośnik do komentarza

1. Wydaje mi się, że najlepiej jest się kierować rywalami naszego klubu. Menadżerów rywali traktować wrogo, innych przyjaźnie.

 

-------------

 

Sam też mam pytanie. Od czego zależy maksymalna płaca, jaką zarząd pozwoli zaoferować zawodnikowi? Gram klubem, który oferuje mi stosunkowo niezły budżet tj. ok 1 mln euro, ściągam gracza za powiedzmy 200 tyś., ale mogę ustalić mu pensję maksymalnie ok. 3 tyś., kiedy on wymaga powiedzmy 5 tyś. Do maksymalnego łącznego budżetu płacowego mam jeszcze 10 tyś. Nie zdarza się to raz a nagminnie i przez to nie mogę ściągnąć wielu ciekawych graczy. Czy ma wpływ np. ilość graczy o statusie kluczowy zawodnik?

Odnośnik do komentarza

Mam dwa nurtujące mnie pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi.

 

1. Czy w stosunkach z innym managerem, można uzyskać wyższy status niż "uważa, że moglibyście zostać przyjaciółmi" i czy w ogóle lepiej jest starać się mieć dobre relacje z innymi menago czy może prowokować i udzielać negatywnych wypowiedzi.

 

2. Jakie atrybuty asystenta mają wpływ na jego podpowiedzi odnośnie instrukcji dotyczących rywali. Chodzi o kwestie gry słabszą nogą, czy agresywnego traktowania itd. Miałem asystenta - Hans Backe, który dawał mi bardzo dużo podpowiedzi, zmieniłem go na wydawałoby się lepszego Francesco Chinniciego a ten podpowiada co najwyżej odnośnie słabszej nogi i zawsze dotyczy to dwóch najbardziej ofensywnych grajków przeciwnika. Zatem co wpływa na to, co podpowiada asystent i kiedy robi to lepiej?

 

Powtarzam też wcześniejsze pytanie dotyczące trybu TV, może ktoś jednak wie co zrobić aby nie rozpoczynać w tym trybie meczu:

 

Mam problem z wyświetlaniem spotkań. Mianowicie gdy rozpoczynam mecz kierowany jestem do trybu TV, co jakiś czas gdy chcę wyłączyć tryb TV i przejść do 'normalnego' (2d lub 3d) oglądania meczu wyświetla się niebieski ekran (gram pod windows xp) i jedyny ratunek to restart kompa.

 

Jak w ogóle wyłączyć ten tryb TV, żeby się w nim nie włączał mecz? Będę zobowiązany za pomoc.

 

musisz na siłę dawać komenty pozytywne i podkreślać waszą przyjaźń, kiedyś miałem z kilkoma managerami "uważa Cię za przyjaciele" lub podobnie i w dodatku mieli moje nazwisko w ulubionych... tylko, że to było 07 albo 08 ;) najwiekszy wpływ relacje mają na system transferowy, ale ogromny on nie jest

na tryb tv nikt jeszcze sposobu nie ma

 

Sam też mam pytanie. Od czego zależy maksymalna płaca, jaką zarząd pozwoli zaoferować zawodnikowi? Gram klubem, który oferuje mi stosunkowo niezły budżet tj. ok 1 mln euro, ściągam gracza za powiedzmy 200 tyś., ale mogę ustalić mu pensję maksymalnie ok. 3 tyś., kiedy on wymaga powiedzmy 5 tyś. Do maksymalnego łącznego budżetu płacowego mam jeszcze 10 tyś. Nie zdarza się to raz a nagminnie i przez to nie mogę ściągnąć wielu ciekawych graczy. Czy ma wpływ np. ilość graczy o statusie kluczowy zawodnik?

 

imho:

1. ile zostało do wykorzystania z budżetu płącowego

2. stan konta ogólny

 

byc moze równiez reputacja ale jesli juz to mniej

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...