Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

imho:

1. ile zostało do wykorzystania z budżetu płącowego

2. stan konta ogólny

 

byc moze równiez reputacja ale jesli juz to mniej

 

Podaje konkretnie:

stan konta klubu - 3 mln euro

aktualny budżet transferowy - 500 tyś euro

budżet płacowy - 52 tyś. euro

aktualne wydatki na płace - 44 tyś. euro

 

Z tego co pamiętam, nawet na początku sezonu, kiedy budżet wraz z wymaganiami został zwiększony, nie mogłem zaproponować piłkarzom więcej niż ok. 5 tyś. euro. Rozumiem, że nie jestem w stanie zaproponować np. 20 tyś., ale jak na 1 ligę hiszpańską 10 tyś powinienem jednak osiągnąć.

Odnośnik do komentarza

Jakieś 3-4 miesiące zmagam się z problemem w FM'ie.

 

Mianowicie, chodzi o to, że prawie codziennie zaczynam grę w nowym klubie bo czuję się znudzony... Wielu graczy się z tym zetknęło, znacie jakiś sposób?

 

Może spróbuj zagrać reprezentacją.

Odnośnik do komentarza

Witam mam takie pytanie: czy w trakcie trwania kariery można w swoim profilu dodawać ulubione kluby, ulubionych piłkarzy itd. czy można to zrobić tylko przy dodawaniu nowego menedżera?

 

Tylko jeden ulubiony klub można dodać przy tworzeniu nowej gry. Inne ulubione managerowi gracza się nie dodają.

Odnośnik do komentarza

 

musisz na siłę dawać komenty pozytywne i podkreślać waszą przyjaźń, kiedyś miałem z kilkoma managerami "uważa Cię za przyjaciele" lub podobnie i w dodatku mieli moje nazwisko w ulubionych... tylko, że to było 07 albo 08 ;) najwiekszy wpływ relacje mają na system transferowy, ale ogromny on nie jest

na tryb tv nikt jeszcze sposobu nie ma

 

 

Super, dzięki za odpowiedź. W takim razie pozostaje do ustalenia jak to jest z z asystentami i jakie atrybuty są dla nich najważniejsze i jakie wpływają na podpowiedzi, o co pytam w cytowanym poniżej zadanym wcześniej pytaniu ;)

 

Jakie atrybuty asystenta mają wpływ na jego podpowiedzi odnośnie instrukcji dotyczących rywali. Chodzi o kwestie gry słabszą nogą, czy agresywnego traktowania itd. Miałem asystenta - Hans Backe, który dawał mi bardzo dużo podpowiedzi, zmieniłem go na wydawałoby się lepszego Francesco Chinniciego a ten podpowiada co najwyżej odnośnie słabszej nogi i zawsze dotyczy to dwóch najbardziej ofensywnych grajków przeciwnika. Zatem co wpływa na to, co podpowiada asystent i kiedy robi to lepiej?

Odnośnik do komentarza

peb wydaje mi się że u asystenta najważniejsze atrybuty to kierowanie zespołem (przejmuje zespół gdy idziesz na urlop), motywowanie (jeśli chcesz żeby robił to za Ciebie), przydaje się też ocena umiejętności i potencjału gracza. A jeśli chodzi o podpowiedzi to chyba najważniejsza jest wiedza taktyczna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jakieś 3-4 miesiące zmagam się z problemem w FM'ie.

 

Mianowicie, chodzi o to, że prawie codziennie zaczynam grę w nowym klubie bo czuję się znudzony... Wielu graczy się z tym zetknęło, znacie jakiś sposób?

 

To odstaw gre na troche. Najlepiej z miesiac. Po tym "odwyku" na bank nie bedziesz znudzony ;P

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie specyficzne pytanie, chciałem sobie wstawić fotkę menadżera wiadomo ale chciałem zrobić taką odstrzałową np jak tu

http://www.cmrev.com/sufler.html?fraza=zdj%C4%99cie+menad%C5%BCera&x=7&y=3

zrobiłbym sobie zdjęcie w jakiejś fajnej pozie jak przekazuję wskazówki moim zawodnikom i wyciął swoją figurę metodą cut-out. Problem tkwi w tym, że nie mogę znaleźć tła takiego jak jest na tym zdjęciu mourinho, że widać, że stoję na murawie a za mną kibice niemoge odpowiedniego zdjęcia znaleźć więc będę wdzięczny jak ktoś coś podrzuci!

Odnośnik do komentarza

A ja mam takie specyficzne pytanie, chciałem sobie wstawić fotkę menadżera wiadomo ale chciałem zrobić taką odstrzałową np jak tu

http://www.cmrev.com...5%BCera&x=7&y=3

zrobiłbym sobie zdjęcie w jakiejś fajnej pozie jak przekazuję wskazówki moim zawodnikom i wyciął swoją figurę metodą cut-out. Problem tkwi w tym, że nie mogę znaleźć tła takiego jak jest na tym zdjęciu mourinho, że widać, że stoję na murawie a za mną kibice niemoge odpowiedniego zdjęcia znaleźć więc będę wdzięczny jak ktoś coś podrzuci!

 

Nie bardzo wiem, o jakie zdjęcie Ci chodzi. Chyba link źle wkleiłeś.

 

--------------

 

Moje pytanka.

 

1. Przy wyszukiwaniu graczy obok niektórych widnieją gwiazdki, które oznaczają rekomendacje scouta. Ale co w sytuacji, kiedy jednego zawodnika "przebadało" kilku scoutów? Czy ta ilość gwiazdek jest jakąś średnią?

 

2. Załóżmy, że mam środkowego obrońcę, ale chcę by w przyszłości można go było również wykorzystać jako prawego obrońcę. Ustawiam mu zatem trening nowej pozycji. Czy w jakikolwiek sposób go to osłabia, że gra cały czas na jednej pozycji, a trenuje inną?

 

3. Pytanie podobne do poprzedniego. Mam napastnika, którego trenuję jako atakującego środkowego. Czy szybciej wytrenuje nową pozycję, jeżeli będę go częściej wystawiał na niej (mimo, że ma ją "żółtą)?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie tylko, że nie wiem czy pasuje do tego tematu więc jakby co to odesłać do innego tematu. Oto i pytanie: Czy istnieje jakiś dodatek (i gdzie moge go znaleźć) do FM2009 który wstawi wszystkie najlepsze kluby z aktualnymi składami w jedej lidze np. do wszystkich angielskich lig wprowadzić te najlepsze kluby i była by taka fajna SuperLiga. Z góry dziękuje

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie tylko, że nie wiem czy pasuje do tego tematu więc jakby co to odesłać do innego tematu. Oto i pytanie: Czy istnieje jakiś dodatek (i gdzie moge go znaleźć) do FM2009 który wstawi wszystkie najlepsze kluby z aktualnymi składami w jedej lidze np. do wszystkich angielskich lig wprowadzić te najlepsze kluby i była by taka fajna SuperLiga. Z góry dziękuje

 

 

użyj SWAP TEAMS

 

@misiek: oficjalnego od SI nie ma, ale nie martw się, na pewno wyjdzie jakieś amatorskie uaktualnienie ;)

Odnośnik do komentarza

Mogli już zdeklarować swoją chęć gry w innej reprezentacji.

 

Mam w sumie z 15 takich pilkarzy, w sumie dziwne zeby wszyscy tak zrobili, ale ok. Tym dziwniejsze jest to, iz czesto w przy otrzymywaniu obywatelstwa pojawial sie komunikat "/... liczy na gre w polskiej reprezentacji.../" (w tym stylu). No, ale trudno niedlugo pierwszy regen dostanie obywatelstwo, zobacze co sie stanie

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...