Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

transfer -->pilkarze

 

mam tutaj znani pilkarze w twoim regionie swiata (europa bo gram sobie wisla) ale mialem wczesniej caly swiat.. tylko cos musialem przestawic gdzies jakos ;] nie wiecie jak to przestawic na all the world?

 

dzieki

 

 

:shock:

 

a zeby byla jasnosc bo zle wpisalem

 

menadzer ---> szukaj ---> pilkarze - i tu mam ta cale tabele pilkarzy - a nad nimi po lewej stronie napis "znani pilkarze w twoim rejonie swiata(....)"

ale wiem ze moze byc caly swiat - ino jak to zmienic?

 

:shock:

 

 

to i to ;P

 

aha - da sie kogos sciagnac z wypozyczenia JESLI nie dalismy takiej mozliwosci niestety?:/

 

:shock:

Odnośnik do komentarza

1. Powiedzcie mi, jaki wpływ na zespół ma jego kapitan, a raczej jego samopoczucie. Czy ma to znaczenie, że chce odejść do większego klubu albo że transfer jest już uzgodniony i niedługo odejdzie? Co robić w tym drugim przypadku? Od razu zmieniać kapitana?

 

2. Od czego zależy, którego zawodnik można poprosić o zebranie drużyny? Czasami, gdy gra idzie słabiej muszę przejrzeć profile kilku lub kilkunastu graczy, aż znajdę tego, który może zebrać drużynę.

 

3. Czy to jest bug czy jakoś można sobie z tym poradzić? W ekranie taktyki ustawiam sobie zawodnikoów. Wszystko jest ok, ale to moje ustawianie i mieszanie pozycji powoduje, że w czasie meczu w okienku składu pozycje są całkowicie pomieszane. Napastnika mam przy bramkarzu, a obrońcę dużo niżej. Oczywiście grają na swoich pozycjach, tylko to okienko jest nieposortowane.

Odnośnik do komentarza

1. Osobiście nigdy nie daję kapitana czy vice grajkowi, którego sprzedaję czy chce koniecznie odejść. Powód jest jeden- nie daje on z siebie 100% w grę dla zespołu, a czasem może on zepsuć dobrą atmosferę.

 

2. Pewnie taka opcja jest tylko przy profilach grajków o dużej wartości "znaczenie", który ma wysoką pozycję i poważanie w zespole.

 

3. To nie bug, przy robieniu taksy musiałeś pozamieniać kolejność.

Odnośnik do komentarza

1. Osobiście nigdy nie daję kapitana czy vice grajkowi, którego sprzedaję czy chce koniecznie odejść. Powód jest jeden- nie daje on z siebie 100% w grę dla zespołu, a czasem może on zepsuć dobrą atmosferę.

Już miałem dwa razy taką sytuację, że dawałem kapitana graczowi, który jest kluczowym zawodnikiem, ma duże znaczenie i w ogóle jest the best. W czasie następnego sezonu interesowały się nim mocniejsze kluby, on chciał odejść, a ja musiałem zmieniać kapitana, co nie podobało się wielu zawodnikom.

 

3. To nie bug, przy robieniu taksy musiałeś pozamieniać kolejność.

Tylko że nawet przy tworzeniu taktyki ciężko jest ogarnąć prawidłową kolejność, bo na ekranie taktyki pozycje się same sortują. Jeżeli więc mam trzech obrońców i jednego przesunę do pozycji def. pomocnika, to na tym ekranie będzie wszystko ok, a w meczu mogę mieć kolejno: obrońca - def. pomocnik - obrońca.

Odnośnik do komentarza

3. To nie bug, przy robieniu taksy musiałeś pozamieniać kolejność.

Tylko że nawet przy tworzeniu taktyki ciężko jest ogarnąć prawidłową kolejność, bo na ekranie taktyki pozycje się same sortują. Jeżeli więc mam trzech obrońców i jednego przesunę do pozycji def. pomocnika, to na tym ekranie będzie wszystko ok, a w meczu mogę mieć kolejno: obrońca - def. pomocnik - obrońca.

Skorzystaj z szablonu gotowej taktyki i zmień ją tak aby wyglądała jak chcesz. wybierz taktykę, która ma najbardziej podobne ustawienie. Jeśli tak zrobisz nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza

witam

mam takie pytanie prowadze wisle k. i nie mozliwosci przykladowo kupienia ronaldinho ale czy jezeli po kilkunastu sezonach polska bedzie roztawiona na 4miescu tj chyba 4 kluby lm 3pu to czy w tedy mozna takie gwiazdy kupic?

 

I jeszcze jedno pytanie przegladajac forum widzialem ze ktos gral wisla kilkanascie lat czy wisle przejmuje moze potem jakis szejk?

 

dodam ze gram tylko 1 lige i mala baza danych nie wiem czy to dobrze czy zle (laptop)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jak powiedziała osoba wyżej wszystkie gwiazdy będą już stare i nieprzydatne, ale pojawiają się też super newgeni, lecz nie rób sobie nadzieji. Grałem Odrą Wodzisław, 5 mistrzostw Polski, 2 razy byłem w finale LM, miałem 2024 rok a mimo to żadna wielka gwiazda ani myślała do mnie przyjść. Musiałem się zadowolić zachodnimi średniakami albo naprawde utalentowanymi egozotyczymi piłkarzami.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem. Gram w Fm-a 09 klubem Gremio Porto Alegre. Klub jest w porządku. Na razie nim wymiatam (w 10 meczach 10 zw. 34 bramki - 0 straconych ). cAle jest jeden duży problem. Fianase. A dokładnie sponsor. W ogóle go nie ma, a do spłacenia jest pożyczka w wys. 57,5 mln. zł. ( ja gram złotówkami ). Czy można pozyskać sponsora? Jeśli tak, to w jaki sposób? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie orientuje się ktoś, czy można jakoś dotrzeć do "statystyk zawodników" z poprzednich sezonów. Teraz gram sezon 2011/12 i nie chciałbym zobaczyć np. listę najlepszych asystentów sezonu 2009/10, albo najcelniej podających z sezonu 2010/11. Nie mogę do tego dotrzeć, udało mi się tylko znaleźć tabele z poprzednich sezonów. Jeśli nie da się tego odszukać to wg mnie jest to poważne niedociągnięcie i należałoby zasygnalizować ten problem SI ;)

Odnośnik do komentarza

Jak powiedziała osoba wyżej wszystkie gwiazdy będą już stare i nieprzydatne, ale pojawiają się też super newgeni, lecz nie rób sobie nadzieji. Grałem Odrą Wodzisław, 5 mistrzostw Polski, 2 razy byłem w finale LM, miałem 2024 rok a mimo to żadna wielka gwiazda ani myślała do mnie przyjść. Musiałem się zadowolić zachodnimi średniakami albo naprawde utalentowanymi egozotyczymi piłkarzami.

Pewnie przez status kraju, Polska-> developing. Nie, tego nie można zmienić.

Odnośnik do komentarza

ja mam takie pytanko : od czego zależy długość siatek? bo gram czasem z niektórymi klubami i mają takie fajne długie siatki nie wiem od czego to zależy ale też bym chciał takie długie ;pp

a i jeszcze 1 : niekiedy jak jakiemuś piłkarzowi wygaśnie kontrakt to pomimo, Że wcześniej nie chciał przejść do mojego klubu to po odejściu z klubu chce przejść, ale nie wiem od czego to zależy?

ehh gram lechem tak dobrze idzie już 3 raz pod rząd wygrałem ligę k dobrze idzie w lidze mistrzów a nawet przeciętni piłkarze nie chcą przejść jak są bez klubu troche to mało realistyczne bo zawodnik w wieku 25lat bez klubu np. i woli skończyć karierę niż przyjść do mnie ... ;/

Wie ktoś czy w FM 2010 i CM 2010 będzie rosłą reputacja LIGI/Klubów?

Odnośnik do komentarza

To dość przykre, ale reputacja w ligi polskiej w FM została dość dobrze oddana... przykre to, ale jesteśmy zadupiem europy w tej sprawie. Z kolei wadą fm jest to, że reputacja ligi nie rośnie (czy nie maleje). Na upartego możesz zmienić reputacje edytorem czasu rzeczywistego, ale to z kolei jest oszustwo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...