Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie szukam tu pocieszenia w waszych ramionach :) tudziez zlotego srodka na sposob grania w FM09.

 

Chcialbym podyskutowac o tym, czy ta gra jest zbyt trudna, nielogiczna, zbyt wymagajaca na moj maly mozg czy po prostu panikuje.

CM-y mialem obcykane, FM06 mialem obcykany, stworzylem sobie samemu takse ktora spisywala sie w fm06 rewelacyjnie.

 

Potem mialem przerwe az w koncu zapodalem sobie fm09.

Mysle sobie bede madrzyjszy od programistow i tworcow serii fm zapodam sobie swoja takse z fm06 i bede wymiatal, zawsze gralem Plymouth Argyle, awansuje do Premiership, zniszcze po drodze leszczy i bede mial kolejnego "majstra". Pare sparingow uswiadomilo jak bardzo sie mylilem.

 

Nic to mysle sobie, pokombinuje sobie, sklad Plymouth jest slabiutki, nie sklamie jak powiem wsrod trzech-czterech najgorszych skladow Championship (odeszlo paru czolowych graczy od czasu fm06 ktorzy nadali sie do grania do grania na tym poziomie), teraz dostaje moze trzech graczy ktorzy nadaja sie do grania na poziomie Championship.

 

Jako ze dostaje horrendalna sume 500tys funcikow do wydania, to musze sie niezle nagimnastykowac zeby ten sklad jakos wygladal, tu kogos sprzedam, tam sciagne za darmo, ewentualnie kupie za grosze z polskiej ligi (Rachwal, Nowak, Chmiest, Nowacki, Jakubowski-wiem wiem polski zaciag sie zrobil). Gra wygladala slabo pomimo kombinowania taktykami (podobno blad, gracze sie nie moga przyzwyczaic, to po co sie gada ze na kazdego rywala skutkuje inna taksa?). Poza tym dla mnie to naturalne jak "ci" nie idzie taksa regularna 4-4-2 to probujesz 3-5-2 czy 4-2-1-2-1 albo inny wymysl w stylu diamond4-4-2.

 

No w kazdym badz razie potestowalem potestowalem i jakos sie utrzymalem na 19 miejscu (sic!), wiem nie ma sie czym szczycic. W miedzy czasie jeszcze w trakcie pierwszego sezonu (w zimie) sie wzmocnilem paroma graczami sciagnietymi "za darmo", zrobilem pare transferow w stylu MC Micheala Stewarta czy mlodego DC/DL Danny'go Graingera (z Dundee United-polecam). I tu zaczyna sie zonk, Stewart gral jak dupa wolowa, w calej rundzie wiosennej jako glowny rozgrywajek pyknal trzy gole, ustukal zero asyst, powod do dumy. Kupiony za 1.1banki, ale mysle ze dam mu szanse w calym kolejnym sezonie, zabaczymy. No wlasnie nie zobaczymy, bo smieszne Stoke spadlo z Premiership i dalo propozycje nie do odrzucenia (wg mojego prezesa) 2.1 banki i tyle widzialem zawodnika, plus moj madry prezesunio dal mi tylko 40% z tego transferu na dalsze transefry, interes zycia.

 

Mysle sobie nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo, niech "se" graja tym leszczem ja sobie znajde zastepstwo, no i znalazlem paru "moze byc" grajkow do grania w srodku. Po czym Wigan kolejny spadkowicz stwierdzilo ze tego mlodego Graingera by chcieli, ja go kupilem za jakies 230tys funcikow, oni mi tu wyjezdzaja 800k, 1G, 1,2G ja mowie mozecie mnie pocalowac w ..., po czym dali 1.6 melona i wiecie co moj madry prezesunio powiedzial. Wk.. sie niemilosiernie, jak mam zbudowac sklad na awans do Premisrship jak byle lamaga przywiezie worek kasy i mialem sobie gracza? Ja wiem, ze to biznes dla slabego finansowo klubu, jednak mam jakies mieszane uczucia co do tego. Dobrze ze idiota dal mi z tego 80% na transfery (czyli jednak nie potrzebowal chyba na gwalt tych pieniedzy?).

 

Znalazlem jakiegos dziada z Belgii (Hoefkens) ale to nie to samo, do tego sie zastanawiam moze ja powinienem miec tylko dziadkow po 30-stce w skladzie?

 

W kazdym badz razie bojowo wychodze na spary z ekipami z samej angielskiej czolowki (by zarobic na sparach u siebie), dostaje same baty po 0-2 do 0-5 (Tottenham, Liverpool, Chelsea i Man City). Mysle sobie pieknie po prostu pieknie, na usprawiedliwienie siebie dodam (i tu na pewno popelnilem blad) ze w kazdy meczu gralem inna taksa, sporo nowych graczy, plus ciagle nowe taksy=katastrofa.

 

I teraz pytanie do was panowie, czy lepiej wg was grac jedna taksa u siebie i ta sama taksa ale z modyfikacjami w stylu zmienione krycie, zmienione tempo, i szerokosc gry, plus kontry na wyjezdzie.

Czy moze kombinowac jak ja to robie klasyczne 4-4-2 u siebie a wyjazd kontry z dwoma skrzydlowymi i jednym wysunietym napadziorem, plus czterech obroncow w linii?

 

Post jest mega dlugi ale moze ktos sobie wyciagnie z tego jakies wnioski czego nie robic (chocby 20 transferow w jednym sezonie co niby psuje harmonie w ekipie). Do tego zapraszam do dyskusji co zrobic z tymi madrymi prezesami grajac biednymi i slabymi klubami (a to jest jakby nie patrzec Championship, strach sie bac grajac klubami z league 1 czy 2).

 

Aha jeszcze jeden kwiatek lacznie w trzech meczach z rzedu, wliczajac w to spar plus dwie ligowki dostalem przeciwko mnie 4 karne, w tym u siebie dwa w jednym meczu, drugi karny w 94 min, mecz mial trwac 93 min..., "komp" czituje czy ja po prostu jestem traba nie menago za ktorego sie uwazalem i powinienem wrocic do FM06?

 

Nie chce tego robic bo nie chce sie poddac, i gra teoretycznie im trudniejsza tym bardziej wciagajaca, ale gdzies sa granice wytrzymalosci nerwowej, zona juz nie moze sluchac tych k... ktorymi rzucam ogladajac mecze, szczegolnie ze robie to najczesciej po 1-2 w nocy :)

Bylbym zapomnial, 3d wyglada ok, szczegolnie jakies gole z dystansu itd, ale 2d daje duzo lepszy podglad taktyki i gry wlasnej jak i rywala.

ufff w koncu to z siebie wyrzucilem

pozdrawiam

 

edit:Musialem zedytowac bo roi sie od literowek (wciaz moga sie jakies znalezc), pisze z pracy wiec prosze wybaczyc :) Chcialem pisac swoje opowiadanie, wzorem kolegow ktorzy maja pioro ze glowa mala, ale w sumie wszystko strescilem w poscie, prezes to idiota, ot cala opowiesc :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o taktyke, to od czasu FM'a 06 wiele sie zmieniło w silniku meczowym więc wiadomo że ustawienia stworzone na poprzednich wersjach nie będą się spisywały tak jak byś sobie tego życzył. Zajrzyj do działu z taktykami i podglądnij sobie jakie teraz trki się stosuje ;) Ostatnio była w tym dziale mowa o bardzo dobrej taktyce, gdzie autor zrobił kilka ustawień (do wyboru do koloru) i każde ustawienie ma 7 wersji (attack, counter, defensive itp.) to jaką wersja gramy zależy oczywiście od naszego przeciwnika. Zajrzyj sobie na tą stronke http://www.thedugout.net/community/showthread.php?p=2265627 autor tam szczegółowo opisuje co jak i kiedy.

 

Jak nie chcesz tracić grajków za marne grosze to ustawiaj im w statusie minimalną kwote od której jesteś skłonny negocjować, wtedy tak chętnie nie będą składali ofert :)

Zainstaluj sobie jeśli nie masz, patcha 9.3 to wyeliminuje wiele błędów w grze.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za rady.

Faktycznie nie pomyslalem o tych minimalnych kwotach, mam nauczke, teraz nie bede powtarzal tego bledu :) Co bardziej perspektywicznii mlodzi szczyle ktorzy nie moga za wiele fikac beda mieli wpisana taka kwote, zobaczymy jak to poskutkuje.

Patch jest 9.3

Odnośnik do komentarza

Szukam sejwa, głównie z FM 09, ale 08 też może być.

 

Baza: bez znaczenia

Ligi : Anglia, Niemcy, Hiszpania, Polska, Włochy(mogą być tylko pierwsze ligi) - te żeby były inne mogą być dodane, bez znaczenia.

Rok : 2010 (przed MŚ lub po)

Odnośnik do komentarza

Czy jest możliwość, że z czasem klub pozyska sponsora generalnego? Awansowałem do Premiership, gdzie gram drugi sezon i do tej pory nie mam takowego sponsora, tylko na koszulkach. A brat grając QPR ma sponsora generalnego, czy jest szansa, że i ja będę miał?

Odnośnik do komentarza
Czy jest możliwość, że z czasem klub pozyska sponsora generalnego? Awansowałem do Premiership, gdzie gram drugi sezon i do tej pory nie mam takowego sponsora, tylko na koszulkach. A brat grając QPR ma sponsora generalnego, czy jest szansa, że i ja będę miał?

 

Ciężko jednoznacznie ocenić...Jest na pewno taka szansa, ale nic nie jest przesądzone. W FM 2009 trochę zryty jest system sponsoringu. Ja grając Dnipro w lidze ukraińskiej, będąc wicemistrzem i uczestnicząc w LM dostawałem mniej niż kluby środka tabeli. Albo ja miałem sponsorów do d..y, albo oni "słodkich tatusiów" takich jak np. Akhmetov w Szachtarze czy Abramovich w Chelsea... :)

Odnośnik do komentarza

witam, mam problem z "Vetr Revolution Fake Patch v.3.1"

 

a mianowicie skopiowałem tam gdzie trzeba czyli:

 

 

1) Wchodzimy do katalogu

Football Manager 2009\data\updates\update-802\db\802\

2) podmieniamy katalogi "lnc"

3) pliki team_japan.ddt i team_poland.ddt wrzucamy do folderu EDT)

4) odpalamy grę (jeżeli FM jest włączony to należy go wyłączyć

i włączyć jeszcze raz)*

 

i zorbilem wszystko jak w instrukcji i nie mam pełnych nazw zespołow itp :(

 

prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

JA MAM OGROMNY PROBLEM....MAM NADZIEJĘ ŻE DA SIE Z NIEGO JAKOŚ WYJSC .

 

Grałem w fma....i postanowiłem wyjść z niego i go zapisać...lecz mi nagle zgasł prąd itd...i save się nie dopisał....Po wejściu w grę piszę że gdy odczytuję sava mam błąd i nie mogę go odczytać.

 

Save jest wartościowy bo juz gram 3 sezon....około 2 dni grania

 

MAM nadzieję żę macie jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
JA MAM OGROMNY PROBLEM....MAM NADZIEJĘ ŻE DA SIE Z NIEGO JAKOŚ WYJSC .

 

Grałem w fma....i postanowiłem wyjść z niego i go zapisać...lecz mi nagle zgasł prąd itd...i save się nie dopisał....Po wejściu w grę piszę że gdy odczytuję sava mam błąd i nie mogę go odczytać.

 

Save jest wartościowy bo juz gram 3 sezon....około 2 dni grania

 

MAM nadzieję żę macie jakiś pomysł??

 

 

Nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale ja mam ustawiony autosave co miesiąc i zapisywanie trzech ostatnich, tzn. aktualny save zapisuje się na miejscu tego najstarszego. W ten sposób jak go szlag trafi to jestem miesiąc, góra dwa do tyłu - a raz się zdarzyło, jeszcze w FM07, i zły byłem. Nie pamiętam czy to ustawiałem, czy to standardowe ustawienia, więc sprawdź, może masz save'a sprzed miesiąca.

 

lepiej powiedzcie co zrobic zeby potentat finansowy przejal moj klub...

 

V1:

świetnie grać, odnosić sukcesy i zwrócić tym na siebie uwagę takiego potentata i mieć od groma szczęścia by wydał na ciebie kasę

 

V2:

"małe" oszustwo i edytor czasu rzeczywistego - myślę, że jest tam taka opcja

Odnośnik do komentarza

Gram sobie Millwall (to już będzie chyba 5 sezon). W pierwszym sezonie, nie udało mi się awansować do CCC, ale za to w drugim już nie było większych problemów. Trzeci sezon, zagrałem powyżej oczekiwań i ostatecznie skończyłem na 5 miejscu, jednak odpadłem w barażach, no trudno. W czwartym sezonie (2 sezon w CCC), wg. prognozy mediów, powinienem bez problemu nawiązać walkę o baraże (6 lokata) i tu zaczął się problem. Od początku mój zespół grał zadowalająco (okolice 4 miejsca), jednak zaraz przed styczniem, forma spadła i przez długi okres czasu skakaliśmy to na 15, to na 12 miejsce. To przyczyniło się do tego, że w zespole, ponad połowa zawodników miała "Pmn" - "stracił wiarę w umiejętności managera", albo "zniechęcony brakiem harmonii w klubie". Pomimo tych problemów, forma powróciła, morale rosły w górę, a zespół prezentował się świetnie. Ostatecznie skończyliśmy sezon na 3 miejscu, tracąc do 2, 8 pkt. Wygrałem baraże, awansowałem do Premier League i od razu na wstępie dostałem od zarządu 21mln Ł na transfery. Nie kupiłem za wiele (po jednym wzmocnieniu w ataku, pomocy, obronie i na bramkę). W każdym meczu jestem spisany na porażkę, a mimo to nie gramy tak źle; forma: 4-4-4 i 13 miejsce w tabeli ze stratą 3pkt do 8. Udało nam się zremisować na wyjeździe z Liverpoolem, 2:2, żeby za 4 dni wygrać u siebie 1:0 z Chelsea, a potem 2:1 z Manchesterem United w Carling Cup. Tak się rozpisałem, ale do czego zmierzam ;) Otóż, pomimo zadowalających wyników, część zawodników nadal jest zniechęconych brakiem harmonii w klubie i tak na prawdę nie mam pojęcia dlaczego ten status ciągle im się utrzymuje.

Odnośnik do komentarza

Może pytanie przestarzałe jak na ten dzień, ale szukałem, szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

 

Pytanie brzmi:

Czy można w edytorze lub jakimś innym programie ustawić by w I lidze (starej drugiej) drużyny miały normalne rezerwy? (A nie standardowe U-21)

Ponieważ jak widać standardowo jest ustawiona (jako rezerwowa) drużyna U-21. Jest to trochę uciążliwe, gdyż nie każdy zawodnik (starszy niż 21 lat) jest w stanie nabrać formy i ciężko sprawić jego dyspozycję. Z kolei młodzi zawodnicy którzy uważani są za "mniej" perspektywicznych nie mają jak pograć (a nóż, objawi się zawodnik, który będzie idealnym zmiennikiem na ostatnie 5-10 minut). Ustawianie meczów "towarzyskich" raz że jest uciążliwe, a dwa że jest mało "informacjo dajne" i że pozyskane informacje ni jak się nie przydają. Dopiero po awansie do Ekstraklasy można przystąpić do rozgrywek U-21, ale w dalszym ciągu nie są to rezerwy, tylko młodzi zawodnicy. Najlepszym rozwiązaniem byłoby ustawienie rezerw i drużyny U-21. Zawodnicy przeniesieni do rezerw z U-21 mogliby się czuć lepiej i na pewno musięliby się starać o utrzymanie w samych rezerwach, co powodowałoby "złapanie Boga za nogi" w przypadku gdyby udało im się przebić do pierwszej drużyny. Jak wiadomo, ambicja potrafi zdziałać cuda. Niestety tego elementu, brakuje mi najbardziej. Druga sprawa że zawodnicy (nie wcale słabsi) w słabszej dyspozycji, nie mają jak pograć, przez co się denerwują (a wiadomo, warto jest mieć zmienników w drużynie). Czasem jednak, zmienników w słabszej dyspozycji nie opłaca się wystawiać nawet na ostatnie kilka minut, bo i tak nic nie zrobią. Nawet młodzi, przez kilka minut, za wiele się nie ograją, a wstawiać przez cały sezon jednego zawodnika, po to by się tylko ograł to troszke marnotrastwo czasu. Na pewno posiadanie rezerw i drużyny U-21, było by łatwiejsze, na pewno też przegląd takich drużyn i informacji na temat piłkarzy byłby łatwiejszy. Także typowanie właściwych zawodniów było by zupełnie prostsze.

Druga sprawa, to czy da się stworzyć taką ligę rezerw, oczywiście drużyny nie muszą awansować, ani spadać. (najważniejsza jest nasza).

 

A więc, powtarzam pytanie:

Czy można w edytorze lub jakimś innym programie ustawić by w I lidze (starej drugiej) drużyny miały normalne rezerwy? (A nie standardowe U-21)

 

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie? Zadaje je po raz kolejny, ponieważ przeszło bez odzewu :P

Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś znał na nie odpowiedź to zapewne udzieliłby Ci pomocy, więc nie musisz się powtarzać z pytaniami, bo tylko się narazisz...

Może w oficjalnym edytorze byłaby taka możliwość (w co wątpię), ale nim trzeba się umieć dobrze posługiwać, bo można coś schrzanić. Innym sposobem może być zamiana lig, ale jeśli nie umiesz tego robić lepiej się nie bierz za to.

Nic nie poradzisz na to, że przepisy w naszej lidze są takie jakie są, bodajże w żadnej klasie rozgrywkowej nie ma rezerw.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...