Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Walki waklami, wiadomo ze jakos mecz musi byc zrealizowany i ze obronca musi sie zatrzymac choc do pilki ma metr, zeby napastnik przebiegl 20 metrow i strzeli w okno. Rozumiem ze nie da sie realistycznie odwzorowac rozgrywki.

 

Ale dlaczego tak jest, ze grajac ten sam mecz dwa razy, na takiej samej taktyce z takimi samymi ustwieniami jeden mecz przegrywasz 2-0 a drugi wygrywasz na luzaku 3-0. Jaki jest sens ustawiania taktyki, kombinowania i tak dalej skoro jak wskazuje prosty eksperyment mozna to o kant d..py rozbic?

Odnośnik do komentarza
Ale dlaczego tak jest, ze grajac ten sam mecz dwa razy, na takiej samej taktyce z takimi samymi ustwieniami jeden mecz przegrywasz 2-0 a drugi wygrywasz na luzaku 3-0. Jaki jest sens ustawiania taktyki, kombinowania i tak dalej skoro jak wskazuje prosty eksperyment mozna to o kant d..py rozbic?

Po pierwsze dlatego, ze zyjesz w zludzeniu, ze jak odpalisz ten sam mecz, z ta sama taktyka to wszystkie parametry wejsciowe dla silnika meczowego sa takie same - a to bledne myslenie, bo wszystkie parametry nie beda identyczne.

 

Po drugie nawet gdyby byly to algorytmy sa na tyle skomplikowane i maja zapewne spory element losowosci (jak w zyciu - pilka Ci moze czasem odskoczyc od nogi zupelnie przypadkiem), ze uzyskanie takiego samego wyniku przy wyrownanej klasie zespolow jest niemozliwe.

 

A po trzecie to zaden eksperyment - gdybys zrobil 100 (albo i 1000) powtorzen to moglbys wyciagac jakieklwiek wnioski :]

Odnośnik do komentarza
Zagraj zespołem z szóstej ligi angielskiej, ustal sparingi z np: Manchesterem United, Arsenalem, Chelsea, itp. Zobaczysz jakie wałki wtedy będą kręcić.

 

no ciekawe bo u mnie nikt nie chcial sie zgodzic gram juz w coca cola 1 i teraz zadko sie trafi ktos z ekstraklasy kto sie zgodzi na sparing

Odnośnik do komentarza

Witam,

mam problem z silnikiem meczowym.

 

Mój komputer nie jest zbyt dobry (512Ram, Radek 9550, Athlon 2200+), ale na najniższej rozdzielczości, zero szczegółów, brak trybun, nieba mam problem z enginem meczowym, mianowicie:

 

Cały ekran meczowy jest cały czarny, nic nie widać, obraz cały czas się tnie. Widać jakies jedno nazwisko piłkarza, ale to nie jest normalne.

 

Miałem ostatnio format, ale wszystko zainstalowałem, łącznie z Framework 2.0, szukałem po google, ale okazuje się, że mało osób miało ten problem, bo nic nie znalazłem, a jak już, to bez odpowiedzi.

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Ale dlaczego tak jest, ze grajac ten sam mecz dwa razy, na takiej samej taktyce z takimi samymi ustwieniami jeden mecz przegrywasz 2-0 a drugi wygrywasz na luzaku 3-0. Jaki jest sens ustawiania taktyki, kombinowania i tak dalej skoro jak wskazuje prosty eksperyment mozna to o kant d..py rozbic?

Po pierwsze dlatego, ze zyjesz w zludzeniu, ze jak odpalisz ten sam mecz, z ta sama taktyka to wszystkie parametry wejsciowe dla silnika meczowego sa takie same - a to bledne myslenie, bo wszystkie parametry nie beda identyczne.

 

Po drugie nawet gdyby byly to algorytmy sa na tyle skomplikowane i maja zapewne spory element losowosci (jak w zyciu - pilka Ci moze czasem odskoczyc od nogi zupelnie przypadkiem), ze uzyskanie takiego samego wyniku przy wyrownanej klasie zespolow jest niemozliwe.

 

A po trzecie to zaden eksperyment - gdybys zrobil 100 (albo i 1000) powtorzen to moglbys wyciagac jakieklwiek wnioski :]

Ja nie oczekuje, ze wynik bedzie idealnie taki sam, ze zolte kartki dostana Ci sami zawodnicy itd. Ja oczekuje, ze jesli w jednym meczu mam miazdzaca przewage, moi zawodnicy graja swietnie i realizuja polecenia to rowniez po restarcie efekty beda podobne. W FM'ie jest tak, ze jeden mecz jest swietny by po retarcie grac jak ostatnie bolki.

Uswiadomilem sobie, ze nie ma sie meczyc z dopieszczaniem taktyki, ustawianiem jej pod konkretnego przeciwnika skoro to tak naprawde nie ma znaczenia. Liczy sie to co wylosuje komputer.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

mam problem bo muszę zgłosić skład do LM a nie mam wychowanków klubu (mam 3 a potrzebuję 4). Gram już trzeci sezon i szkoda by było zakończyć grę przez moją głupotę (w okienku transferowym wyprzedałem/zwolniłem wszystkich słabych, młodych graczy) Co robić? POMOCY

Odnośnik do komentarza

Nie mogę przejść na urlop, nawet nie wiem czemu - pojawia mi się wtedy okno ze statusem gry. A z kontraktami dla szaraków próbowałem, ale nie pomogło, bo zapisałem grę 1. września a 2. września muszę zgłosić skład - nikt nie zaakceptował w tym czasie kontraktu :( Macie może jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Nie mogę przejść na urlop, nawet nie wiem czemu - pojawia mi się wtedy okno ze statusem gry. A z kontraktami dla szaraków próbowałem, ale nie pomogło, bo zapisałem grę 1. września a 2. września muszę zgłosić skład - nikt nie zaakceptował w tym czasie kontraktu :( Macie może jeszcze jakieś pomysły?

 

Kup oryginalną grę ;)

Odnośnik do komentarza

Witam, mimo, że gram w CMa od ponad 9 lat mam pytanie, można by rzec od początkującego...Moje dylematy zaczęły się z pojawieniem Genie Scouta...

 

Co jest ważniejsze, CA czy atrybuty? Mam taki problem, że znajduję zawodnika, który odstaje statsami od innych, ale jego CA wynosi ok. 140 i scout rekomenduje mi go jako zakup najlepszy z możliwych, natomiast zawodnika z dobrymi statsami, ale niskim CA scout mi odradza...Co jest ważniejsze w ogólnym rozrachunku CA czy atrybuty?

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze jestem zdania że to jednak atrybuty są najważniejsze. Niejednokrotnie sprowadzałem zawodników których nawet najlepsi scouci mi odradzali. Ci jednak mieli tak wysokie kluczowe atrybuty, że grali znakomicie. Przykładem takiego piłkarza jest lewoskrzydłowy Ajaxu - Leonardo. Potencjał ma niski, ale umiejętności znakomite że zawsze jest moim zakupem nr 1.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...