Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno to oceniać, każda ma swoje zady i walety. Najlepszy jest miks :) Tylko go ciężko osiągnąć, łatwiej na początku nawerbować nordów, swadian i khergitów (mój ulubiony mix ) i o nich dbać. Nordowie wspaniała piechota, swadia ma najlepszą imho konnice a Khergici na koniach z łukami sieją spustoszenie na odległość :)

Odnośnik do komentarza

@demrenfaris - na ~80 osób w zamku spokojnie może wystarczyć z 50-60 maksymalnie wyszkolonych wojaków - czyli 25 husklarów (:keke:), 13 swadyjskich rycerzy i 12 łuczników, przynajmniej ja takich proporcji staram się trzymać. Do tej pory przegrałem tylko jedno oblężenie, bo jak spaliliśmy bramę, to w środku wystrzelali nas kusznicy. :( W każdym razie podobny, choć odrobinę większy garnizon trzymam w swoim zamku granicznym - już kilka razy go oblegali i póki co nic.

 

A Rhodoków jazda ostro tłamsi.

Odnośnik do komentarza

Podbiłem kolejny już zamek, oczywiście poprosiłem króla o niego, wycofałem się do najbliższego miasta w celu sprzedaży jeńców, ekwipunku, a także zatrudnienia kilku najemników. Wróg przygotował się już do odbicia swojego zamku o czym poinformował stosowny komunikat. Miłościwie nam panujący król Haralus, w końcu stwierdził, że ów zamek przekaże mnie. Ucieszony ruszyłem do obrony oblężenia. Jakież było moje zdziwienie kiedy to mój nowy, wspaniały, WŁASNY zamek otoczyło 6 lordów z armią ~500 ludzi. Toś mi królu dał zamek, pomyślałem, wyciągnąłem 2 lordów z oblężenia. Wyciąłem w pień, reszta nie dała się wyciągnąć, więc sobie darowałem i ruszyłem podbić inny zamek. Wróg szybko odzyskał swoją własność. Ja miałem teraz więcej szczęścia, zwyciężyłem, zaczekałem w zamku, odpowiedź króla przyszła szybciej i dostałem swój upragniony zamek. Aż dziw bierze, że po stracie jednego, drugi dostałem od razu. Zamek już obsadzony łucznikami i piechotą, czekam na ataki wrogich wojsk. Ktoś pewnie będzie chciał odzyskać swoją własność.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...