Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Towar upłynisz w miastach na targu (w Polsiej wersji "Idź na rynek") lub w wioskach (ale tam raczej tylko barter wchodzi w gre), a zwierzchnika musisz szukac wsrod lordow. Objeźdzaj zamki i gadaj z nimi. Z czasem sami Ci zaproponuja.

Koło trzeciej nad ranem upchnąłem fanty w jakiejś stolicy (m.in. stado zdobycznych koni [jakiś tanie te kobyły - po 30 sztuka]). Około trzeciej trzydzieści się zniechęciłem bo to w sumie straszliwa monotonnia - polowanie, łomotanie i upychanie gratów. I znowu w kółko to samo. Ogłupiające

Ale jaka frajda jak zdobędziesz zamek lub wygrasz wojnę :] A potem można zrobić powstanie :]

Odnośnik do komentarza
I napisał to fanatyk RPG - polowanie na wroga, łomotanie, odpoczynek, polowanie na wroga, łomotanie, odpoczynek...

Nie marudź Waść tylko poradź co z kajdaniarzami począć. Wlokę za sobą stado a nigdzie nie widzę opcji upchnięcia ich bądź przerobienia na kiełbasy. :-k A tera trudne pytanie z innej beczki. Czy w razie decyzji o zakupie klucza przez net, będę mieć opcję narodowego języka czy pozostanie angielski?

 

Edyta wraca mordować, podpalać i grabić :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Język polski można ściągnąć - jest to polonizacja zrobiona przez fanów - niestety niekompletna (niektóre dialogi są po angielsku), ale chyba lepsza od tej oficjalnej :)

Jest to polonizacja, która była robiona gdy jeszcze na oficjalną nic się nie zanosiło.

Odnośnik do komentarza
I napisał to fanatyk RPG - polowanie na wroga, łomotanie, odpoczynek, polowanie na wroga, łomotanie, odpoczynek...

Nie marudź Waść tylko poradź co z kajdaniarzami począć. Wlokę za sobą stado a nigdzie nie widzę opcji uchnięcia ich bądź przerobienia na kiełbasy. :-k A tera trudne pytanie z innej beczki. Czy w razie decyzji o zakupie klucza przez net, będę mieć opcję narodowego języka czy pozostanie angielski?

 

Edyta wraca mordować, podpalać i grabić :kekeke:

 

W tawernach można spotkać kolesi trudniących się skupem niewolników, chodzą po 50 denarów od łba; możesz też zaproponować jeńcom dołączenie do oddziału, ale licz się z tym, że część Ci ucieknie pierwszej nocy na wolności.

Odnośnik do komentarza
I napisał to fanatyk RPG - polowanie na wroga, łomotanie, odpoczynek, polowanie na wroga, łomotanie, odpoczynek...

Nie marudź Waść tylko poradź co z kajdaniarzami począć. Wlokę za sobą stado a nigdzie nie widzę opcji uchnięcia ich bądź przerobienia na kiełbasy. :-k A tera trudne pytanie z innej beczki. Czy w razie decyzji o zakupie klucza przez net, będę mieć opcję narodowego języka czy pozostanie angielski?

 

Edyta wraca mordować, podpalać i grabić :kekeke:

 

W tawernach można spotkać kolesi trudniących się skupem niewolników, chodzą po 50 denarów od łba; możesz też zaproponować jeńcom dołączenie do oddziału, ale licz się z tym, że część Ci ucieknie pierwszej nocy na wolności.

Ja mam czasami w tawernach wykupicieli (podobno są dodawani przez nieoficjalne spolszczenie). Dają znacznie więcej kasy (za dobre jednostki ~200 denarów).

 

Zacząłem szkolić nową armię, jak kilku NPC ma wysoką umiejętność szkolenia to wbicie jednostek na 3 poziom ulepszenia trwa 3 dni :]

Odnośnik do komentarza
A właśnie. Ile zwykle macie bohaterów w druzynie. Ja mam chyba 4 obecnie. Każdemu juz sprawiłem konia, lepszy ekwipunek, tylko nie wiem teraz czy zwalniać zwykłych zołnierzy i dodawać kolejnych bohaterów. Jakieś rady?

 

Bierz tylu ile możesz, im prędzej ich wynajmiesz, tym szybciej zdobędą doświadczenie. Odpowiednio prowadzony bohater po jakimś czasie staje się prawdziwym terminatorem, duzo lepszym od huskarli, hired blades czy swedian knights. Oczywiście musisz dobierać ich z uwzględnieniem ich towarzyskich i moralnych preferencji.

 

Język polski można ściągnąć - jest to polonizacja zrobiona przez fanów - niestety niekompletna (niektóre dialogi są po angielsku), ale chyba lepsza od tej oficjalnej

Jest to polonizacja, która była robiona gdy jeszcze na oficjalną nic się nie zanosiło.

 

Drogi Panie, nieoficjalna polonizacja pod 1.011 jest jak najbardziej kompletna. Jedyna jej wada jaką zauważyłem to zachowanie końcówek czasowników w rodzaju męskim po przejęciu władzy w Swadii przez Lady Isolę z Sumo, ale to jest kosmetyczny szczegół. Wyższość fanowskiej polonizacji nad oficjalną nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Drogi Panie, nieoficjalna polonizacja pod 1.011 jest jak najbardziej kompletna. Jedyna jej wada jaką zauważyłem to zachowanie końcówek czasowników w rodzaju męskim po przejęciu władzy w Swadii przez Lady Isolę z Sumo, ale to jest kosmetyczny szczegół. Wyższość fanowskiej polonizacji nad oficjalną nie podlega dyskusji.

Widocznie korzystam jeszcze ze starszej wersji :)

Odnośnik do komentarza

Hyhyhy... Właśnie jestem po morderczym starciu w Nordami. Przeciwko moim 40 ludziom prawie 70 rywali. Walka zakończyła się straszliwą mordownią. W pionie pozostałem tylko ja, choć też trzymałem się uzdy resztkami sił. Lancą rozłomotałem jednak trzydziestu wrogów i odbiłem potężnych więźniów (rycerze swadyjscy). Właśnie zmierzam na pierwsze wezwanie króla. Ech... nie ma to jak lanca. :D

Gdzie można tę turniejową kupić? Chciałbym trochę branek pojmać, miast od razu wszystkich stokrotkami obsadzać :-k

Odnośnik do komentarza
Hyhyhy... Właśnie jestem po morderczym starciu w Nordami. Przeciwko moim 40 ludziom prawie 70 rywali. Walka zakończyła się straszliwą mordownią. W pionie pozostałem tylko ja, choć też trzymałem się uzdy resztkami sił. Lancą rozłomotałem jednak trzydziestu wrogów i odbiłem potężnych więźniów (rycerze swadyjscy). Właśnie zmierzam na pierwsze wezwanie króla. Ech... nie ma to jak lanca. :D

Gdzie można tę turniejową kupić? Chciałbym trochę branek pojmać, miast od razu wszystkich stokrotkami obsadzać :-k

 

Cud, panie, cud, gry nie ma na dysku, a działa :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...