Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Rusza pre-order Mount & Blade: Ogniem i Mieczem

W sklepie gramer.pl można już składać zamówienia przedpremierowe na grę Mount & Blade: Ogniem i Mieczem w wersji zwykłej i kolekcjonerskiej. Skojarzenia z "Potopem" oraz "Ogniem i Mieczem" Henryka Sienkiewicza są jak najbardziej na miejscu.

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem to tworzona z rozmachem epicka gra akcji z domieszką elementów cRPG, będąca specjalną odsłoną tytułowej serii, która tym razem przenosi gracza do XVII wieku. Podczas rozgrywki mamy do czynienia z konfliktem, w którym biorą udział: Rzeczpospolita Obojga Narodów, carska Ruś, Szwecja, Ukraina oraz Chanat Krymski. Gra powstaje na bazie prozy Henryka Sienkiewicza ("Ogniem i Mieczem" oraz "Potopu") i pozwala na zmianę biegu historii. Dlatego też w grze pojawiają się liczne nawiązania do tych utworów, a także bohaterowie znani z kart powieści oraz fikcyjne postacie.

 

Mount & Blade: Ogniem i Mieczem będzie dostępna w wersji standardowej zawierającej płytę z grą i materiałami dodatkowymi, instrukcję, sarmacki poradnik "Dobre rady Pana Ojca" (w skład którego wejdą niepublikowane nigdy wcześniej fragmenty drugiego tomu "Samozwańca” autorstwa Jacka Komudy), a także jedną kartę do kolekcjonerskiej gry karcianej "Veto!".

 

Gra zostanie wydana także w edycji kolekcjonerskiej, w skład której wejdą elementy wydania standardowego, książka "Opowieści z Dzikich Pól", zestaw demonstracyjny Szlacheckiej Gry Karcianej Veto!, cztery figurki z systemu bitewnego "Ogniem i Mieczem – historyczna gra strategiczna", a także pudełko kolekcjonerskie i mnóstwo dodatkowych materiałów na płycie z grą.

Odnośnik do komentarza

Cóż topic ma już 22 strony w wolnej chwili na pewno go przeczytam od deski do deski, ale póki co mam kilka banalnych pytań.

 

Czy można ubierać swoich rycerzy w kupione/zagrabione rzeczy, jeśli tak, to w jaki sposób.

 

Co daje pokarm w ekwipunku, tzn czy znika on po jakimś czasie, czy + do morali z kilku kawałków serca summuje się?

 

Który z modów jest najbardziej warty polecenia?

Odnośnik do komentarza

Cóż topic ma już 22 strony w wolnej chwili na pewno go przeczytam od deski do deski, ale póki co mam kilka banalnych pytań.

 

Czy można ubierać swoich rycerzy w kupione/zagrabione rzeczy, jeśli tak, to w jaki sposób.

 

Co daje pokarm w ekwipunku, tzn czy znika on po jakimś czasie, czy + do morali z kilku kawałków serca summuje się?

 

Który z modów jest najbardziej warty polecenia?

1. Można ich ubierać. Trzeba nawiązać rozmowę z członkiem swojego zespołu (bohaterem) i nakazać mu pokazanie ekwipunku.

 

2. Pokarm znika po okresie czasu. Z tego co się orientuję, to się sumuje.

 

3. Nie gram i nie wiem czy coś jest wartego polecenia. Prof twierdzi, że wszystkie mody mają niedoróbki.

Odnośnik do komentarza

Cóż topic ma już 22 strony w wolnej chwili na pewno go przeczytam od deski do deski, ale póki co mam kilka banalnych pytań.

 

Czy można ubierać swoich rycerzy w kupione/zagrabione rzeczy, jeśli tak, to w jaki sposób.

 

Co daje pokarm w ekwipunku, tzn czy znika on po jakimś czasie, czy + do morali z kilku kawałków serca summuje się?

 

Który z modów jest najbardziej warty polecenia?

1. Można ich ubierać. Trzeba nawiązać rozmowę z członkiem swojego zespołu (bohaterem) i nakazać mu pokazanie ekwipunku.

 

2. Pokarm znika po okresie czasu. Z tego co się orientuję, to się sumuje.

 

3. Nie gram i nie wiem czy coś jest wartego polecenia. Prof twierdzi, że wszystkie mody mają niedoróbki.

 

2. Różne typy się sumują. Pokarm tego samego typu oimw nie.

 

3. Potwierdzam, nie ma moda bez błędów i niedoróbek, może poza Native Expansion, ale tam z kolei rozpieprzyli (imo) całą równowagę gry, bardzo łatwo jest zbudować mocną ekipę.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Premiera "Ogniem i mieczem" przesunięta, na "początek grudnia".

mail z gram.pl

Witam,

 

Kontaktuję się z Państwem w związku ze złożonym zamówieniem na grę Ogniem i Mieczem.

 

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację od polskiego wydawcy gry, iż premiera tego tytułu została przesunięta na początek grudnia. Dokładna data premiery nie została jeszcze podana, ale polski wydawca zapewnia, iż premiera "odbędzie się jeszcze w tym roku w okolicy Mikołajek".

 

Szkoda

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Całym sercem polecam mod Prophesy of Pendor 2.0 - różnorodne frakcje, dodane specjalne minifrakcje bandyckie - nawet reputacje można u nich zdobywać! - i kilka innych ciekawych ficzerów. Mod ma bodaj mniej bugów niż Native. Jedyny problem toa wyśrubowany poziom trudności, jak na podstawce graliście na ~80%, tu musicie zmniejszyć do 40-50 (zależy od wielkości bitew).

Odnośnik do komentarza

Zaryzykowałem i kupiłem Ogniem i Mieczem. Pierwsze zdziwienie: grę zaczynamy od pogaduszek z NPC'em i pierwszego zadania. Drugie zdziwienie: póki co nie mogę rekrutować wojska (a w każdym razie nie potrafię). Trzecie: mapa duża, ale trochę pustawa.

 

Pograłem mniej niż godzinę i w oczy rzucił się jeden bug - grafika często "skacze" na mapie świata. Poza tym, wszelkie ekrany wyglądają na... niedopracowane.

 

To tak z pierwszego wrażenia. Gra już ktoś na forum? :)

 

Kilka screenów:

 

http://img51.imageshack.us/img51/1059/mb1n.jpg

http://img684.imageshack.us/img684/4697/mb2d.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/2900/mb3gm.jpg

http://img684.imageshack.us/img684/3121/mb4.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/9650/mb5.jpg

http://img190.imageshack.us/img190/2742/mb6q.jpg

Odnośnik do komentarza

Całym sercem polecam mod Prophesy of Pendor 2.0 - różnorodne frakcje, dodane specjalne minifrakcje bandyckie - nawet reputacje można u nich zdobywać! - i kilka innych ciekawych ficzerów. Mod ma bodaj mniej bugów niż Native. Jedyny problem toa wyśrubowany poziom trudności, jak na podstawce graliście na ~80%, tu musicie zmniejszyć do 40-50 (zależy od wielkości bitew).

Potwierdzam. Miałem kiedyś wersję 1.05(?), ale jakoś się nie wciągnąłem. Natomiast teraz na wersji 2.5 gra się świetnie. Jest masa nowych NPC, rozbudowana mapa, sporo nowych questów, w zamkach garnizony po 300 luda, w miastach po 800, do tego po mapie oprócz mini-band chodzą monstrualne bandy liczące nawet do 800 luda (z tego, co wyczytałem jest to związane z questami m.in. na najpotężniejszą broń w grze). Z takich mniejszych - w turniejach można stawiać na siebie do 500 złota, co na początku ułatwia zdobycie gotówki. Naprawdę polecam :)

Odnośnik do komentarza

@Dudek.

Nie wiem czy na razie jest sens. Błędów jest multum, przez co gra jest niegrywalna w tej chwili.Mają wyjść niedługo jakieś łatki więc moze będzie lepiej. Ja na razie doświadczyłem: przycinanie się grafiki podczas bitew, niemożność wykonania zadania i niezaliczenie wykonania zadania. To po dwóch-trzech godzinach gry.Z tego co piszą gracze błędów jest dużo, dużo więcej. Wystarczy zajrzeć na forum CD Projekt, tam ludzie są totalnie wkurwieni.

http://www.cdprojekt.pl/board/topic/956-ogniem_i_Mieczem_-_zgloszenia_problemow_bugow/page-1

 

Generalnie OiM ma zajebisty potencjał i jeśli w przyszłości zapowiadane łaty (łata)wyeliminują błędy to gra będzie rewelacyjna. Teraz grać jest ciężko. Podsumowując: Bugów więcej niż w FM ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

OiM na razie działa mi bez jakiś błędów, które uniemożliwiałyby mi grę. Na ekranie mapy pojawiają się "krzaki" a w trakcie bitwy nie działa mi "backspace" (o dziwo tych objawów nie ma na komputerze mojej żony). Na razie nie dotarłem do wątków fabularnych, robię za najemnika Rzeczpospolitej. Zmiany na plus: - obozy najemników - kupujesz sobie wojaków jakich potrzebujesz (ale nie zauważyłem na razie by wojacy "awansowali" po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia, - różne ceny jeńców - handlarze i tawerny w każdej twierdzy - kilka nowych misji (lub takich na które nie trafiłem w klasycznym M&B) np. wyprawa z okupem po porwaną dziewkę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...