Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ta gra jest realistyczna, nie ma co. Właśnie zdobyłem Revidyen (czy jakoś tak) w 60 osób przeciw 450 obrońcom. W tym 440 zabiłem sam. Najpierw chyba 3 razy zabierałem łuk+102 strzały i wystrzelałem wszystkich mozliwych łuczników przeciwnika. Potem wlazłem na drabine i z łuku (!sic) zabiłem conajmniej 50 ludzi kłębiocych sie w wyłomie. Żadnen nie wyszedł. Potem podniiosałem jakis topór i ubiłem ponad 120 ludzi w wyłomie, każdego kto miał czelność sie pojawać z bronią, lub bez na przeciw mojej osoby. W jednej bitwie zdobyłem ponad 40 tys exp.

Może zwiększ sobie poziom trudności?

 

Ja ciągle walczę zarówno z Vaegirami (3 miasta i 1 zamek) i Rhodokami (2 miasta i 3 zamki). Ostatnio próbowałem zdobyć Khudan ale lord, który podążał za mną nie włączył się do walki (nie wiem czemu, stał obok mnie :|).

Odnośnik do komentarza

Po zdobyciu drugiego zamku (Nordów), Król Harlaus oddał mi go we władanie. Zacząłem budować loszek i rozbudowywać przyległą wieś. Zamek odbiłem Chanatowi. Szybko poszło bo mieli niewielki garnizon a po drugie jeden z ich Lordów się z niego ewakuował. Szarża 40 swadiańskich rycerzy robi wrażenie :szok:

 

Mam takie pytanie, czy w zamku można szkolić żołnierzy??

Odnośnik do komentarza
Raczej go nie znajdzie, gdyż pretendent do tronu ukrywa się na dworach innych państw. A skoro już nie ma innych państw....trzeba było pomyśleć o tym wcześniej :)

O to, to. Mnie nie udało się go znaleźć.

 

Edyta: ja zacząłem od początku, na zdecydowanie wyższym poziomie trudności. Na starcie było bardzo ciężko a teraz też nie jest posto choć mam już dość zgraną ekipę 30 ludzi. Trupy ścielą się gęsto i nie ma mowy o rozwałce równych sił wroga bez żadnych strat własnych.

Odnośnik do komentarza
Raczej go nie znajdzie, gdyż pretendent do tronu ukrywa się na dworach innych państw. A skoro już nie ma innych państw....trzeba było pomyśleć o tym wcześniej smile.gif

 

to moze zerwac przysiege i samemu walczyc :keke: chyba nie da rady :D

Odnośnik do komentarza

aaaj, jakie to wszystko scomplicowane na początku - generalnie czuję się nieszczęśliwy, kiedy jestem porywany po przegranej walce, pomimo, że poziom trudności mam niski. Gdzie ja mogę szkolić tych moich pachołkow przybocznych, żeby się do czegoś nadawali?

Odnośnik do komentarza
aaaj, jakie to wszystko scomplicowane na początku - generalnie czuję się nieszczęśliwy, kiedy jestem porywany po przegranej walce, pomimo, że poziom trudności mam niski. Gdzie ja mogę szkolić tych moich pachołkow przybocznych, żeby się do czegoś nadawali?

Zawsze możesz iść do obozu treningowego ;)

Odnośnik do komentarza
aaaj, jakie to wszystko scomplicowane na początku - generalnie czuję się nieszczęśliwy, kiedy jestem porywany po przegranej walce, pomimo, że poziom trudności mam niski. Gdzie ja mogę szkolić tych moich pachołkow przybocznych, żeby się do czegoś nadawali?

Głównie w walkach. Obozy są pewną alternatywną, ale trzeba się dłużej pomęczyć.

Odnośnik do komentarza
a to jeszcze mi powiedzcie, jesli można prosić - a podobno zawsze można, co zrobić, żeby podnosić swoją reputację w miarę szybko, bo chyba nie przeganianiem bydła ;)

po prostu walka z grabieżcami, dezerterami z czasem z morskimi najeźdźcami a za pewien okres czasu pójść na służbę do dowolnego królestwa. Na początek proponuję Swadię.

Odnośnik do komentarza
a to jeszcze mi powiedzcie, jesli można prosić - a podobno zawsze można, co zrobić, żeby podnosić swoją reputację w miarę szybko, bo chyba nie przeganianiem bydła ;)

po prostu walka z grabieżcami, dezerterami z czasem z morskimi najeźdźcami a za pewien okres czasu pójść na służbę do dowolnego królestwa. Na początek proponuję Swadię.

Done :) Dzięki :piwo: podzielę się łupami :kekeke:

Odnośnik do komentarza
a to jeszcze mi powiedzcie, jesli można prosić - a podobno zawsze można, co zrobić, żeby podnosić swoją reputację w miarę szybko, bo chyba nie przeganianiem bydła ;)

Najbardziej reputacje podnosi walka ze zdecydowanie przeważającymi siłami wroga.

zgadzam się, tylko M8_Pl nie napisał jaką liczną i wyszkoloną ma armię.

Odnośnik do komentarza

Ano, Mejt ma 40 osobowy oddział, nie najgorzej wyszkolony. Albo inaczej, wyszkolony na tyle, żeby 50-60 brać na klatę ;) Zgodnie z sugestią, dołączyłem do Swadii. Otrzymałem wiochę na granicy, rozpocząłem budowę posterunku i teraz znowu powstaje problem - gdzie znaleźć kogoś z takimi skillsami, żeby procedura nie trwała 40 dni? ;)

 

A teraz siedzę na uczelni i mi bardzo przykro, że nie mam laptopa ;) Gra niesamowicie wciąga, od wczorajszej instalacji nie tknąłem FM-a, książek, podręczników i tv... "Czwarta nad ranem... może sen przyjdzie?" ;)

Odnośnik do komentarza
Ano, Mejt ma 40 osobowy oddział, nie najgorzej wyszkolony. Albo inaczej, wyszkolony na tyle, żeby 50-60 brać na klatę ;) Zgodnie z sugestią, dołączyłem do Swadii. Otrzymałem wiochę na granicy, rozpocząłem budowę posterunku i teraz znowu powstaje problem - gdzie znaleźć kogoś z takimi skillsami, żeby procedura nie trwała 40 dni? ;)

 

A teraz siedzę na uczelni i mi bardzo przykro, że nie mam laptopa ;) Gra niesamowicie wciąga, od wczorajszej instalacji nie tknąłem FM-a, książek, podręczników i tv... "Czwarta nad ranem... może sen przyjdzie?" ;)

musisz się albo sam wyszkolić albo NPC`a podszkolić. Ja imho najpierw wybudowałem, szkołę, młyn a później dwór (Ushkuru). Teraz posiadam zamek Tehlrog i w wiosce Ambean rozpocząłem rozbudowę od wieży strażniczej. W zamku stawiam loszek.

 

Gra wciąga niesamowicie. Ciężko jest nie grać. Ja wczoraj nie tknąłem. Nie miałem czasu :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...