Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nevah!

 

Czteroletni zawodowy kontrakt z klubem podpisał Ricardo Luís (19, DRL; Portugalia), w którym upatrywałem pożytecznego zmiennika dla bocznych obrońców po obu stronach boiska.

 

W Portugalii zapanowała wielka radość, gdy po efektownej grze Benfica pokonała Valencię 2:0 i zdobyła Puchar UEFA. Ale dla mnie liczył się tylko następny mecz grupy barażowej — po dwóch dniach odpoczynku podejmowaliśmy wielkie Barreirense. Tylko zwycięstwo pozwalało nam na zachowanie nadziei na wyjście z grupy, a że rywal jak na razie przetaczał się przez baraże niczym Wehrmacht przez stepy Ukrainy w 1941 roku, mało kto w nas wierzył.

 

W tym spotkaniu chrzest bojowy przeszła moja zmodyfikowana taktyka 4-1-4-1, która póki co zapewniła nam przewagę nad Marítimo B. Zgodnie z oczekiwaniami, od pierwszej minuty na boisku trwała zażarta walka, ale tym razem Barreirense wreszcie nie zdołało osiągnąć przewagi, a sytuacje podbramkowe z podobną częstotliwością stwarzane były przez oba zespoły. W 25. minucie Carlos Pinto dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, Rui Figueiredo wybił piłkę pod nogi Emersona, który podał ją na oślep z powrotem w szesnastkę. Dopadł jej Kay, przełożył na lewą nogę, zamknął oczy i kopnął ze wszystkich sił. Piłka uderzyła w poprzeczkę, skozłowała i zatrzepotała w bramce gości — prowadziliśmy 1:0!

 

Barreirense z podziwu godnym uporem nie zmieniało taktyki, jakby nie wierząc w możliwość jej rozpracowania, i nie było to dobrym pomysłem. Długimi chwilami kontrolowaliśmy grę i byłem naprawdę zbudowany postawą mojego zespołu. Dopiero na kwadrans przed końcem meczu rywal ruszył do ofensywy, ale nasi obrońcy nie dawali się ogrywać. A w 83. minucie Carlos Pinto dośrodkował z rzutu rożnego tym razem na krótki słupek, zaś Cláudio Sandro strzałem głową dobił Barreirense! Czekał nas jeszcze rewanż w Barreiro i dwumecz z Abrantes, ale tym meczem pokazaliśmy, że po siedmiu latach pracy z Lagoą w końcu stworzyłem drużynę, którą stać na pokonanie każdego drugoligowego rywala.

 

W pozostałych meczach grupy barażowej Abrantes pokonało Valecambrense 3:0, a Fiães zremisowało 1:1 z Marítimo B.

 

17.05.2014 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 3.167 widzów
2DDB (7/10) Lagoa [2.] — Barreirense [1.] 2:0 (1:0)

25. Kay 1:0
83. C.Sandro 2:0
90+4. Paixao (B) knt.

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Joel, Kay, F.Silva — Emerson (88. P.H.Machado) — Fábio, Leal, Carlos Pinto, J.Lima (71. L.Rodrigues) — Milá (71. C.Sandro)

MVP: Kay (DC; Lagoa) — 8

 

1. Barreirense 18 pkt 19:5

2. Lagoa 17 pkt 14:5

3. Abrantes 9 pkt 11:9 [-2]

4. Marítimo B 8 pkt 10:8 [-1]

5. Fiães 2 pkt 7:18

6. Valecambrense 0 pkt 4:20 [-1]

Odnośnik do komentarza

W finale Ligi Mistrzów tradycyjnie zwyciężyła drużyna z Anglii; tym razem los był łaskawy dla Chelsea, która po strzale Kalou z rzutu karnego wygrała 1:0 z Juventusem. Obejrzałem ten mecz z taśmy, gdyż o tej samej godzinie podejmowaliśmy Abrantes w następnym meczu o absolutnie wszystko. Goście zaczęli bardzo ambitnie i atakowali dzielnie przez całe sześć minut. Potem Leal zagrał w uliczkę do Milí, obrońcy zepchnęli Gwinejczyka w bok, lecz on i tak strzałem z ostrego kąta pokonał Lopesa. W 25. minucie nasz kapitan zaliczył z kolei asystę przy golu Sandro, który nie dał się przepchnąć obrońcom Abrantes i nie dał bramkarzowi rywali najmniejszych szans. Kwadrans po przerwie pięknie rozegraną piłkę i centrę Fábio Sabino na gola numer trzy zamienił Milá, a przez ostatnie pół godziny już tylko oszczędzaliśmy siły przed wyjazdowymi meczami z Abrantes i Barreirense.

 

W zaległych meczach grupy barażowej Abrantes zremisowało 2:2 z Marítimo B i przegrało 0:4 z Barreirense, a Valecambrense zremisowało 1:1 z Fiães i przegrało 0:3 z Marítimo B.

 

21.05.2014 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 3.176 widzów
2DDB (8/10) Lagoa [2.] — Abrantes [4.] 3:0 (2:0)

6. Milá 1:0
25. C.Sandro 2:0
61. Milá 3:0

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Joel, Kay, F.Silva — — Fábio Sabino, Leal (62. Emerson), Carlos Pinto, J.Lima (76L.Rodrigues) — C.Sandro (71. Boaventura), Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

 

1. Barreirense 21 pkt 23:5

2. Lagoa 20 pkt 17:5

3. Marítimo B 12 pkt 15:10

4. Abrantes 10 pkt 13:18

5. Fiães 3 pkt 8:19

6. Valecambrense 1 pkt 5:24

Odnośnik do komentarza

Hę? Jaką koszulkę?

 

W ciągu dwóch dni, jakie dzieliły nas od meczu o wszystko z Barreirense, zaklepałem transfer młodego Rui Peixoto (17, AM/FC; Portugalia) z Lourosy na prawie Bosmana. Tradycyjnie zagraliśmy ustawieniem 4-1-4-1, ale nasze szczęście wyczerpało się w spotkaniu z Abrantes. Już w 1. minucie Rui Figueiredo wszedł w naszą obronę jak w masło i po nodze Kay'a posłał piłkę do naszej bramki. Nie graliśmy źle, ale i Milí, i Joelowi brakowało szczęścia w sytuacjach podbramkowych. W 36. minucie gospodarze podręcznikowo nas rozklepali, gola na 2:0 zdobył Geufer i było po awansie.

 

W przerwie zaapelowałem do sumień i miłości własnej zawodników, i w drugiej połowie zaczęliśmy grać składniej, zwłaszcza po przeprowadzeniu kompletu zmian. Sygnał do ataku dał Rodrigues, gdy piłka po jego strzale trafiła w słupek. W 71. minucie Sandro pomknął z piłką prawym skrzydłem pięknie wycofał ją przed bramkę, a Leal plasowanym strzałem zdobył kontaktowego gola. Teraz trzeba było pójść za ciosem i rzeczywiście, parokrotnie wyrównanie było blisko, ale znów brakowało nam szczęścia. A w 81. minucie Simões urwał się na moment Joelowi i pięknym strzałem ze skraju pola karnego pokonał Vaza, rozstrzygając losy meczu i awansu. W końcówce już nawet nie walczyliśmy i sześć minut później tenże Simões dobił nas uderzeniem głową po centrze Ezequiesa. Czekał nas kolejny sezon w II° Divisão.

 

23.05.2014 Campo D. Manuel de Melo, Barreiro: 1.294 widzów
2DDB (9/10) Barreirense [1.] — Lagoa [2.] 4:1 (2:0)

1. Rui Figueiredo 1:0
36. Geufer 2:0
71. Leal 2:1
81. R.Simões 3:1
87. R.Simões 4:1

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Joel ŻK, Kay, F.Silva — Emerson — Fábio Sabino (59. Fábio), Leal, Carlos Pinto, J.Lima (59. L.Rodrigues) — Milá (59. C.Sandro ŻK)

MVP: Ruben Simões (ST; Barreirense) — 9

 

W pozostałych meczach grupy barażowej Marítimo B zremisowało 1:1 z Fiães, a Valecambrense pokonało Abrantes 2:1.

 

1. Barreirense 24 pkt 27:6 Aw

2. Lagoa 20 pkt 18:9

3. Marítimo B 13 pkt 16:11

4. Abrantes 10 pkt 14:20

5. Fiães 4 pkt 9:20

6. Valecambrense 4 pkt 7:25

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...